Potratila som a nedarí sa mi opäť otehotnieť

lilali21
20. aug 2020

Ahojte dievčatá 🙂 vyše roka sa nám nedarilo tak sme sa obrátili na iscare v Martine. Tam nám pomohli a otehotnela som ale dvojičky. Všetko bolo super tešili sme sa až prišiel deň keď som odišla do nemocnice a bolo po radosti. Anjeliky mi odišli v 6 mesiaci. Zanedbanie doktorky. Je už od toho vyše 5 mesiacov a tak by sme chceli ďalšie ale opäť je tu strach že to bude takého iste ako pred tým. Baby ja si už sadnem len tak na posteľ a proste nad všetkým rozmýšľam a je mi všetko ľúto. A ženy okolo mna hlavne známe alebo rodina všetko z bruchom a ja nič. Je mi to hrozné ľúto a už neviem čo mám robiť. Tak by som chcela mat to svoje vytúžene. Baby poraďte mi čo máme robiť ja už som v beznádeji 😥

era777
20. aug 2020

@lilali21 neviem sice dovod, co sa stalo ...ale kazde tehotenstvo je ine, nemozes sa upat nato, ze co ked sa to stane znova ...ja som prisla 2x o babatko v 24tt z plneho zdravia necakane .... A teraz tu pri mne spi 6 mesacny zazrak ☺️ v prvom rade musis polavit, a nemysliet len nato, ze dalsie dalsie ...lebo tym sa to bude predlzovat len a nebude sa darit(viem lahko sa mi vravi) ... Musis sa dat vnutorne do pohody, zobrat veci ako su ,,nebedakat nad sebou,, a do dalsieho tehu ist s tym, ze urcite sa to uz podari a len to mat v hlave ....

era777
20. aug 2020

A stale, ked ti je zle si povedz, ze su natom zeny aj horsie, co tie zeny co vobec nemozu otehotniet ? Ja som si vzdy vravela, ze tie su natom horsie ...stale som si sla, ze stalo sa co sa stalo, ale stale mam sancu a nadej niekto nema ani to ...

ckatka
20. aug 2020

Dnes som to už jednej písala.
Telo v strese nevyzivuje reprodukčné orgány. Načo aj....v strese nie je žiaduce sa rozmnožovať.
Teraz je pre teba viac ako dôležité hodiť sa vnútorne do kľudu a užívať si život.
Mne nevyšli ani tri IVFKA ani nič...otehotnela som prirodzene po rokoch...keď už som mala všetko v paži 😂

lilali21
autor
20. aug 2020

@era777 máš pravdu 🙂 len človeka to niekedy zamrzí keď vidí iných :/ joj musím sa z toho nejak dostať 🙂 ďakujem

kittykat22
20. aug 2020

A aky bol dovod ze sa nedarilo?

lilali21
autor
20. aug 2020

@ckatka ani by som nepovedala čo všetko stres spôsobuje 🙂 ďakujem

lilali21
autor
20. aug 2020

@kittykat22 priateľov spermiogram a mne cyklus behal hore dole nepravidelný teda a zistili mi že ovluciu nemávam.

era777
20. aug 2020

@lilali21 kazdemu, kto tuzi po babatku je tazko z inych, a takej zene co pride o babatko a este v takom vyssom stadiu je to este tahsie, vidiet kociar, tehotnu, plac dietata ...a potom pri kazdom si povies uz take velke by bolo aj moje ...ja to poznam, ale nic ine nepomoze len do predu pozerat nie do zadu ...

kittykat22
20. aug 2020

@lilali21 a teraz mate vysledky ake? Dochadzate niekde?

lilali21
autor
20. aug 2020

@kittykat22 no mne doktorka nová už robila aj hormonálny profil a zistila že je tam na polovicu prítomný hormón spojený s ovulaciou nenapadne má ako sa vola.. a že neni problém s otehotnením

kittykat22
20. aug 2020

@lilali21 a co partner, dochadzate stale do toho Martina?

mantilka
20. aug 2020

Ahoj. Je mi to ľúto. Ja mám jednu dcerkuba druhé babatko som potratila v 7 tyzdni. Keď som bola tehotná s dcérkou aj na začiatku aj na konci tehotenstva som mala problémy. Nastavila som sa psychicky tak, že som vďačná že som tehotná lebo niektoré ženy nemôžu vôbec otehotnieť. Užívala som si každý okamih. Aj pri druhom. Už po 2 tyzdnoch od počatia sme vedeli , že čakáme...užívali sme si každý deň aj s našou dcérkou...tešili sme sa ...pusinkovali mi bruško. Bol to krásny čas a som za to vďačná. Neľutujem, aj keď neviem či sa ešte na tehotenstvo dám beriem tento čas za dar. Je mi smutno za bábätkom, ale nezmením to. Samozrejme okolo mňa tehotné ešte aj suseda odvedla bude mať o pár týždňov skôr bábätko ako by som rodila ja...je to smutné, ale prajem im. Držím palce nech sa vieš čoskoro zo smútku dostať a čakáte ďalšie.

lilali21
autor
20. aug 2020

@kittykat22 nie nechodíme nikde zatiaľ

lilali21
autor
20. aug 2020

@mantilka ďakujem pekne. No niekedy je to naozaj take nespravodlivé :/ tiež prajem veľa síl 🙂

viera235
20. aug 2020

AHoj, ja som mala podobný scenár, v 6 mesiaci som prišla o bábo...tiež si myslím, že sa tomu dalo predísť. 10 mesiacov sme chodili po kýchkoľvek vyšetreniach- nič. Medzitým sestra otehotnela s druhým, čo som brala dosť tragicky, lebo som staršia a my sme prišli aj o prvé. Tiež všade, kde som sa pozrela, boli baby s bruchom. Musela som urobiť to, že sestre dala všetky tehotenské veci a zmierila som sa s tým. (viem, bolo to MEGA MEGA MEGA ťažké vidieť ako jej rastie bruško. V ten mesiac som unavená z toho riešenia sa na to vykašľala a prvý mesiac sa "vysrala" na to kedy mám ovuláciu. Jednoducho sme boli s manželom a užívali si sex bez akéhokoľvek úmyslu splodiť dieťa. 2 týždne predtým nám lekári povedali, že s manželovými výsledkami to prirodzenou cestou nepôjde. Hádaj, čo sa stalo. V ten mesiac, som ostala tehotná. Držím palčeky...PS: ak si veriaca modli sa k SV. Gerardovi

alexandra2468
20. aug 2020

@lilali21 ahoj, velmi ma mrzi, co sa ti stalo a dufam, ze sa vam s manzelom coskoro postasti.

Nezufaj. Vzdy, ked budes mat pocit sebalutosti, zamysli sa nad tym z druheho pohladu. Vsetky zeny tuziace po dietati vidia stale okolo seba len zeny s bruchom a su nestastne, ze kazdemu sa dari otehotniet a svet je nespravodlivy. Ale vies kolko zien je takych ako ty? alebo takych, co zazili veci ovela horsie ako ty a tie nikto “nevidi”. Nie je ich vobec malo. Moja kamoska porodila mrtve dieta, dva dni po termine, nemalo dovtedy ziadne komplikacie. Druha kamoska potratila 6 krat. Moja mama potratila 2 krat, svokra 5 rokov cakala na svoje prve vytuzene dieta.
Treba mysliet aj na tych, co su na tom ovela horsie a uvedomit si, ze Zivot nie je len ciernobiely.
A len preto, ze niekomu sa nedari otehotniet a okolo seba vidi xy tehotnych zien, neznamena, ze je svet nespravodlivy. (Ano, viem. su ludia co otehotneju a ani to nechcu.) ale netreba sudit. Ta, ktoru vidis na ulici s velkym bruchom tiez mozno dlho bojovala, tiez to mozno nemala lahke..
Ty mas stale sancu, tak ju vyuzi a nebud nestastna. Vela sil zelam a vela plodnych dni 😃

lilali21
autor
20. aug 2020

@viera235 JOJ to má mrzí :/ jasne veď to že keď človek kašle nato ide to len ja neviem proste aj si poviem že veď kašlem nato hento tamto ale vždy príde chvíľa čo proste myslím nato chápeš :/ tak to má teší 🙂

lilali21
autor
20. aug 2020

@alexandra2468 tak to je super napísané 🙂 ďakujem ❤️

kristina100
20. aug 2020

Ja odporucam vrelo gynrkologa Patricka Galla v Mt.
Ma ambulanciu aj tepliciach aj c martine lovely gynekolog .
Mala som pri oboch detoch ..po synovi ked mal syn 15 m planovali sme dalsie 4 tt sponntanny potrat bol snazili sme sa zas.. do tyzdna som otehotnela syn bude mat 4 roky dcerka 2

kittykat22
21. aug 2020

@lilali21 lenze pokial mal partner zly spermiogram a ty si mala tiez nejake problemy, tak to sa mozete snazit do nekonecna - ak je tam stale nejaky problem. Zavolaj este raz do Martina, alebo si pozri inu reprodukcnu kliniku kam by ste mohli zajst. Cim skor tym lepsie.

viera235
21. aug 2020

Ako, ja nehovorím, že sme neriešili manžela, samozrejme, sme boli za andrológom a veľmi šikovným, no veeeeeeeeeeeeeeľmi zohráva aj psychika a viem o čom hovorím. U mňa to bolo už zúfalstvo že som to nechala tak a asi to aj tak malo byť.

katika9145
21. sep 2020

@lilali21 ahoj, neviem kolko mas rokov, lebo aj to moze tazit... Ked si mlada, tak stale mas cas a nedtresuj sa, ono to pride v pravej chvili... Ja som 1krat otehotnela v 27,ale v 7tt o babo prisla... Potom sa neviem z akeho dovodu nedarilo... Boli slabe chvilky... Nechapala som ako taka jednoducha vec ako pocatie a nefunguje!!! Ale potom sa podarilo na dovolenke a dockali sme sa chlapceka, ked som mala 31!!! Hned nato som otehotnela, ale v 8.mesiaci potratila😭 no nevzdali sme sa, hned som chcela dalsie ako naplast a aj sa podarilo a potom kazdy rok😁😉☺️dnes mam 37 a sa tesime zo 4 deti!!!

lilali21
autor
21. sep 2020

@katika9145 ahoj vieš čo už som sa s tým ako si zmierila že keď to príde tak to príde nejdem nič siliť ani myslieť nato 🙂 mame ešte čas pred sebou 🙂 joj to má mrzí ... a viete aj prečo sa to stalo? .. tak to má teší ☺️

iwuskapoh
29. sep 2020

Nemá niekto na predaj inofolic combi ?

simw
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre