Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Použijete znovu meno, ktoré ste chceli dať svojmu nenarodenému dieťatku?

Výber menaSpontánny potratPlacenta
25. mar 2020

Prišli sme o dieťatko. Odlupovanie placenty. Je to už dlhšiu dobu :( Zamýšľam sa, čo s menom, ktoré sme mali vybraté. Veľmi by sme chceli toto meno použiť, teraz ešte o to dva krát viac. Viem, že niektoré ženy pomenujú svoje dieťatko a to meno si vyslovujú keď spomínajú :( Ja by som sa chcela k tomu postaviť tak, že toto meno bude nosiť aj naše ďalšie dieťatko, aj keď ho malo nosiť to prvé. Teraz neriešte či som, či nie som tehotná, že to môže byť iné pohlavie a tak..Proste sa nad tým zamýšľam..

sissy27
25. mar 2020

hlavne vyber meno podľa seba, podľa toho čo a ako cítiš ty a raď sa o tom len s manželom. Čím menej ľudí do toho zatiahneš (rodina, kamarátky, cudzí ľudia na diskusnom fóre), tým menší chaos a menej pochybností budeš mať.

mirabela13
25. mar 2020

Ahoj aj mi sme v januári prišli o dievčatko tiež odlúčenie plaventy. Chceme to ešte vyskúšať až tak cez leto lebo mne robili akútny cisársky v 19tyž. Tak aspoň nech prejde aspoň pol roka od v tedy. A určite by som dala to isté meno keby to malo byť dievčatko 😊

denden77
25. mar 2020

ja som bola rozhodnuta pouzit (chlapcek).. osud to zariadil inak a cakame dievcatko 😊

julia2018
25. mar 2020

mojej prbabke zomrel syn keď mal asi rok, volal s Ján po pradedovi. Druhý syn je Jozef a tretí zase Ján. Tomu Janovi tiež zomrel prvý syn, asi trojmesačný, Ján. A další syn je zase Ján

autor
25. mar 2020

@sissy27 Určite máš pravdu, samozrejme, že sa o tom poradím s manželom.. A presne, spravím tak ako to cítim 🙂 Len ma zaujímalo, ako to robia iný, ale ďakujem.

autor
25. mar 2020

@mirabela13 my sme tiež prišli o dievčatko, v 23tt.

jana818181
25. mar 2020

Aj my tak v 23tt

autor
25. mar 2020

@denden77 Veľmi gratulujem ❤

autor
25. mar 2020

@jana818181 Je mi to veľmi ľúto.. Je to strašne ťažké, ja viem 😔

jana818181
25. mar 2020

Sme tiez prisli o dievcatko ako ste sa s tym vyrovnali. Mne sa nedari

denden77
25. mar 2020

dakujem pekne 😊 vam drzim palce 🍀😊

mirabela13
25. mar 2020

Ja som neni s tým vyrovnaná prešli 3 mesiace ale každý deň na to vsetko myslím keď zaspávam, vstávam proste stále. Poplačem si poviem si asi to tak malo byť 😥 Malo to byť naše tretie bábo.

autor
25. mar 2020

@jana818181 Chce to čas.. Chcem byť opäť šťastná, chceme mať krásnu rodinku..( ešte nemáme detičky) Máme nádej, že zase bude všetko pekné a krásne. Ale ako píšem, staré otrepané, naozaj to chce ČAS.. Snažím sa veľa zamestnávať a snažím sa menej na to myslieť (aj keď niekedy je to ťažké), ale dá sa to, mám super manžela, ktorý mi veľmi pomáha.. Hľadám si niečo, čo ma baví a napĺňa. A hlavne myslím pozitívne.. Zo začiatku to nešlo, ale už áno.. Neboj, zase bude dobre.. Život nás chcel týmto asi niečo naučiť a ver tomu, je nás veľmi veľa a taktiež je veľa žien , ktoré cez to prešli a dnes sú šťastné 🙂

autor
25. mar 2020

@mirabela13 Viem čo cítiš, úplne ti rozumiem.. Ale musíme žiť ďalej, posmútiť si je normálne, myslím, že v tejto situácii to aj treba.. Musíme mať nádej, že zase budeme šťastné 🙂

mirabela13
25. mar 2020

Verím že ešte nám bude dopriate 😊

heln
25. mar 2020

Ahoj, ja som prve potratila v 8tt, aj ked to bola anembryomola, dala som mu chlapcenske meno aby som sa s tym lepsie vyrovnala. Ak by som znova cakala chlapca, tak to meno uz nedam, je pre mna skratka obsadene. Ale kazdy nech robi tak ako jemu je najlepsie. Ked niekto da to meno, tak mu to mozno zase vynahradi tu stratu.

dopolbokaodrata
25. mar 2020

Ak ste videli film Obecná škola, tam sa chlapec volal Eda tak isto, ako jeho brat u ktorého boli na cintoríne (Šláp na rezavej hřebík a dostal růži). Je to príbeh autora Zdenka Svěráka, ktorého rodičia už o jedného chlapca tak prišli a tiež sa volal Zdenek.
To isté napr. rodičia Ľudovíta Štúra, mali syna Jána, ktorý zomrel a potom chlapcovi znova dali meno Ján.
Takže nie je to neobvyklé.

whatever1
25. mar 2020

Ja by som nedala, to meno patrí dietatku ktoré umrelo...Ale to je môj názor, neodsudzujem, len som prekvapená...

janickacrazy
25. mar 2020

@dopolbokaodrata teraz sa to už nemože dávať, kedysi to bolo inak

weronika171717
25. mar 2020

@heln prosim ta a tym ze si dala nenarodenemu dietatku chlapcenske meno preco si to lepsie znasala??? (Nemyslim to v zlom, len sa pytam.)

autor
25. mar 2020

@whatever1 jasne rozumiem, veľa žien má názor ako ty, o tom nepochybujem.. Však nech si každý spraví ako cíti.

dopolbokaodrata
25. mar 2020

@janickacrazy áno toto sú prípady, kedy tie deti už boli na svete, len som to dala ako zaujímavosť
K otázke, ja osobne by som to neurobila.

mischelin89
25. mar 2020

V 23t to uz bolo velke babo, pohlavie zname, rozpravali ste sa s nim. To meno mu uz patrilo, aj ked nebolo na svete este. Ja si myslim, ze kazde babatko si zasluzi svoje meno. Nie je to nahrada za prve babo, ale nova bytost (je mi jasne, ze je ti to jasne 🙂). Ked si predstavim situaciu, ze svojmu dirtatku v buducnosti hovorim, ze ma v nebicku surodenca anjelika a ono sa ma spyta, ako sa vola....Tolko moj nazor. Vela stastia, lasky a deti zelam 🙂

tanyan
25. mar 2020

Moje prvé tehotenstvo sa skončilo v 8tt (vraj mimomaternicové, spontánny potrat) a vtedy som nejaké meno ani neriešila. Druhé tehotenstvo sa skončilo v 32tt (krátky pupočník, tesne obtočený okolo krku). Meno sme mali vybraté, ale nedala som ho ani na rodný list ani nikam, ale aj tak sme ho potom už nepoužili. Neriešila som ani "pohreb" či podobné záležitosti. Jednoducho som to uzatvorila ako kapitolu v knihe, ktorú už nečítam. Zbytočne by som sa trápila. Radšej pozerám vpred. Tretie tehotenstvo bolo konečne úspešné až do šťastného konca a princezná dostala iné meno.

heln
25. mar 2020

@weronika171717 vtedy som niekde citala, ze sa s tym clovek lepsie vyrovna, ked "to dieta" pomenuje a rozluci sa s nim, ako forma terapie vyrovnania sa so stratou. Samozrejme, bolo to len moje vysporiadanie sa s tym, nikto nevie ze som dala nejake meno.

samrolka2019
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenuliatko84
25. mar 2020

Ja by som ho nepouzila,pichalo by ma pri srdci po kazdom povedani toho mena

margaretka25
25. mar 2020

Nám zomreli takto 2 deticky Teodorko a Branko. Strašne som chcela mať Teodora, ale strašne. Ale tým, že už jedného Teodora mám, ďalšie dieťatko (ak ešte bude) sa už takto volať nebude. Tieto mená mame spojené s našimi detičkami v nebicku a nedalo by mi aby sa ďalšie volalo rovnako. Nepríde mi to fer a hlavne pre nás by to bolo matuce

polovnicka92
25. mar 2020

Moj nazor je ze ak to tak citis sprav to ❤

weronika171717
25. mar 2020

@heln dakujem za odpoved, ale ja som myslela, ze preco prave chlapcenske a nie dievcenske. Alebo si to citila, ze to bol chlapcek? 🙁

Tu začni písať odpoveď...

Odošli