Prečo som potratila?

mia23102018
29. aug 2020

Ahojte.Potrebujem sa vyrozpravat.Od 5 tyzdna tehotenstva ma trapilo spinenie.Vo stvrtok som potratila v 9 tyzdni
V nedelu ked som bola na pohotovosti lebo som spinila aj s krvou
V moci mi nasli stopy krvi.Na ultrazvuku boli vsetko v poriadku.Po vysetreni som slabo krvacala a pustili ma domov.O 4 dni nato som potratila nase vytuzene babetko
Pytam sa preco??

jaskolka
29. aug 2020

Na tu otázku ti nik nedá odpoveď. Je veľa príčin, ktoré sa ani nedajú zistiť... Iste je to teraz veľmi ťažké, a chápem to, sami sme tým prešli, ale najlepši je na to čas a zaoberať sa niečím inym. Poplac si, vyrozprávaj sa, a život ide ďalej. Mne to jednoducho doktorka vysvetlila tak, že jeden spontánny potrat sa berie ako nahoda a stáva sa veľmi často, mnoho žien tým prejde. Príroda si urobí očistu, jednoducho ak je zárodok silno poškodený, zariadi, aby sa ani ne vyvíjal a sam odišiel. Nič zlé si neurobila, nič si nevycitaj, kľudne o pár mesiacov už môžeš opäť byť tehotná a zdravý plodik sa bez problémov udrži. Držím palce 🙂

rarara88
29. aug 2020

Je nás tu veľa ktoré sme si prešli tým istým čo ty, takže hlavu hore.. počkaj 2 -3 cykly a môžete sa začať znova snažiť

mia23102018
autor
29. aug 2020

@jaskolka ale ked som bola pred tym.tyzdnom na pohotovosti ze aj krvacam tak vtedy neurobili vobec nic
Na vysetreni videli ze krvacam zospodu
3 krat som bola na pohotovosti ked som spinila a mala som bolesti
Ziadne lieky mi nedali

zuzanka.zuzu
29. aug 2020

ak to bolo prirodzené počatie, prvé tehotenstvo a si relatívne mladá, tak v 9tt zachraňovať nebudú. max dajú nejaké lieky, čo si vieš kúpiť aj sama.
a možno malo bábo aj nejakú poruchu, tak teraz budete mať šancu na druhé zdravučké babo 🙂

ladyvi
29. aug 2020

@mia23102018 mozno napisem hlupost z pohladu, zien ktorym plod udrzali, ale doktor sa vyjadril, ze to je skor len taka barlicka, mozno aj psychicka pre zeny, ze skusili sme jej pomoct. Ak sa potrat spusta, nejaky dovod tam je. Daju sice nejake lieky, ale zvacsa to telo proste vypudi, lebo je nejaka chyba. V zahranici sa pri vcasnych potratoch casto ani nic nerobi, poslu zenu domov cakat kym sa to spusti, nechava sa to na prirodu. Nevravim, ze to obhajujem.

mia23102018
autor
29. aug 2020

@zuzanka.zuzu bolo by to nase druhe dieta
Podotykam ze ziadne lieky mi NEPREDPISALI A ANI NEDALI

zuzanka.zuzu
29. aug 2020

tak o to viac lebo "jedno už aj tak máte". možno to znie drsne, ale bola si len 9tt. ani lekári nie sú bohovia. venuj sa tomu prvému a neutápaj sa v žiali.

nini1010
29. aug 2020

Zo vsetkych uhniezdenych tehotenstiev sa udrzi IBA 50%.To su fakty.Preto.Len sa tym ziadna pri beznej debate na ulici medzi recou nechvali.Mne sa to stalo uz 2x,bolo strasne tazke to prekonat,aj psychologa som musela vyhladat.Dnes mam pri sebe uz 2 deticky ale s muzom neraz povieme ze mame 4 deti ❤

michaelka_
29. aug 2020

@mia23102018 to je mi ľúto. Moja sestra tiež prišla o dieťa a teraz má dve zdravé detičky.

mantilka
29. aug 2020

@mia23102018 Ahoj, viem čo prežívas. Ja mám dcérku a čakali sme druhé. Doktor mi po krvácaní na moje naliehanie dal síce duphaston, ale povedal, že ak je tam genetická porucha ani duphaston nepomoize...a tak sa aj stalo. Dokonca som musela vysadiť duphaston lebo dieťatko už nežilo a čakať na spontánny potrat. Našťastie čakanie trvalo len dva dni. Doktor povedal, že sa spustí do týždňa. Myslela som, že sa zbláznim. Som si aj vyčítala, či som si zbytočne neskomplikovala život. Duphaston umelo držal plod v sliznici maternice .. Takže brať lieky na svoje pozitíva aj negatíva.

majamat
29. aug 2020

suhlasim s @jaskolka a aj dalsimi kockami. aj ja som si tym presla v 13tt. a vedela by som vymenovat aj mnohe dalsie zienky, co osobne poznam. a to neiktore mali uz deti a aj nasledne mali dalsie.
na zaciatku je tazke, ale casom sa mozete sustredit na dalse babo.

sense
29. aug 2020

Tiež to mam nie raz za sebou... Prvýkrát cca v 5 TT som začala krvácať, vedela som ze je koniec... Druhýkrát som tiež krvacala 2x raz mi nedali nič je to aj s liekmi 50/50 pokoj na lôžku všetko bolo ôk, keď sa mi to stalo o pár týždňov neskôr na pohotovosti videli srdiečko všetko ôk teraz ma slečna 7 rokov, ďalšie tehu všetky príznaky tehu, zle na hovädo žiadne bolesti, špinenie krvácanie nič a pri kontrole zamlknuty potrat, dieťa resp plod nežil a telo to ani nezaregistroval, kontrola o tyzden to len potvrdila dostala som lieky aby sa to rozbehlo samé s tým ze kontrola o týždeň ak nepomôže tak kyret lieky krvácanie spustili aj nevoľnosti prešli ale kontrola ukázala že žiaľ okrem placenty je všetko kde ma byt ... Príčinu ti nepovie nikto a veľa kekarov to necháva na prírodu... A ani duphadton a ascorutin nedokážu zázraky sú len podporou. Popkac si, pobadavaj na nespravodlivosť čokoľvek co ti pomôže, ak nepomôže neboj sa vyhľadať odbornú pomoc... Bola aj mne a môjmu partnerovi ponúknutá a keď to pre boli a das sa fyz. A psych do poriadku môžte skúšať. Zase.... Veľa prípadov takto konci a u veľa žien sa snažia roky...
Ja sa upokojuje resp mi trochu pomáha té radšej teraz ako potom vo vyššom štádiu tehu, keďže najčastejšie je to v dôsledku chromozómov..

luccija
29. aug 2020

@mia23102018 nikto Ti nedá odpoveď.Ale vždy lepšie takto ako porodiť choré dieťa.Priroda vie čo robí.Duphaston na udržanie je dvojsečná zbran

tatisna
29. aug 2020

@mia23102018 ahoj, viem zhruba co prezivas, tiez sme mali podobne nieco, ibaze moje odislo v cca 5 tyzdni s predlzenymi kramami. Mala som vtedy rocneho chlapceka a tiez som chcela druhe. Ale este som ho kojila, takze si myslim ze nejaky dovod bol ze sa neudrzal plod. Zle prichytenie alebo geneticka chyba, nikto to nezisti. Ani som nevedela ze som tehu az na pohotovosti to zistili, ked som dostala asi potratove krce...Nastastie sa nam zadarilo neskor a mame druhe babo. S odstupom casu to vnimam dost dobre, lebo poznam pripady ze potratili v 6.mes.a museli porodit mrtve dieta. Takze som vlastne mala "stastie" v nestasti...

amaranth3
29. aug 2020

Ahoj, taktiež.... Ale snažím sa na to pozerať tak, ako to je. Ono, možno to znie tvrdo, ale príroda je najväčší doktor. Ja som sa s potratom zmierila tak, že som si uvedomila, že to tak malo byť. Pravdepodobne niečo nebolo v poriadku, ani lekári nevedia presne čo. No príroda a tvoje či moje telo to vedia najlepšie. A skorší potrat je stále lepší potrat ako ten neskorší... Kamarátka si musela odrodiť mŕtvu dcérku. Neprajem nikomu. Skrátka, bude to dobré, uvidíš. Ďalšie tehotenstvo bude bezproblémové a budeš mať zdravé a krásne druhé bábo... Bude, ako má byť

mia23102018
autor
29. aug 2020

@zuzanka.zuzu uz ma na pohotovosti vysmiali ze som tam bola 3 krat
Ked som na pohotovosti bola naposledy pred tyzdnom tak som krvacala slabo z krcka maternice(kamoska mi povedala ze si ma tam mali nechat alebo dat aj lieky,nakolko som mala aj cystu)
Lenze oni vobec nic.poslali ma domov
Vtedy som mala vysoky tlak aj krv v moci

rachel36a
29. aug 2020

@mia23102018 teoreticky ti ani nemaju ako moc pomoct...ja som potratila 5 krat...mala som aj nrjake lieky na udrziavanie tehu, ale to len preto ze som bola po ivf a vela potratoch...je to tazke, ale vascinou dietatko nie je ok a telo ho vypudi...je mi to luto, ale twk to zial je

c_est_la_vie
29. aug 2020

@mia23102018 ja mam tiez za sebou missed abort. Po pravde, do toho 12 tyzdna ti lekari naozaj nemaju ako pomoct lebo na ultrazvuku aj tak nic nevidia, len dobku.
Pri druhom tehotenstve som tiez krvacala, pochodila som pohotovosti BA aj v TT a vsade ma poslali domov, pokial nie je ohrozeny zivot pacientky tak ti nemaju ako pomoct, je to priroda.
A ako sa pisalo vyssie, aj mne hovoril gynekolog ze len z 20 % oplodnenych vajicok sa narodi dieta a len z polky uhnuezdenych plodov sa babo udrzi. To je realita, prirodna selekcia. Pred 100 rokmi by si si myslela len ze ti meska cyklus a neriesila. Dnes ti testy ukazu tehotenstvo 2-3 dni po uhniezdeni a takto nas to potom stresuje.

mia23102018
autor
29. aug 2020

@c_est_la_vie ja som mala cystu ktora mala 5 cm a vajicko na jednej strane
Bola som vo stvrtok na kyretazi a stale krvacam a mam bolesti v podbrusku

didaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petuska7792
29. aug 2020

Ahoj, mate jedno dietatko a druhe ak ma prist pride 🙂 mimochodom v anglicku sa tehotenstvo nepovazuje za tehotenstvo do 12 tyzdna, az vtedy nasleduje prva kontrola a prve USG

mia23102018
autor
30. aug 2020

Ahojte.Takze sa mi ozvala jedna pani gynekologicka ked som jej poslala papier ze som bola na pohotovosti a vysvetlila mi ze chyba nastala na strane lekarov lebo ked som bola na pohotovosti a krvacala som tak mi mali dat lieky,pichnut injekciu alebo si ma tam mali nechat na pozorovani
Kedze som mala aj krv v moci
Tsk s tymto som vobec neratala

lindula82
15. sep 2020

Mme pred rokmi povedali ze nemoem mat deti,z byvalym sme skusali 10 r,s terajsim priatelom sa nam zazrakom podarilo splodit a dnes som oto malinke prisla,samovolnym potratom,ale vien ze babetko uz mat mozeme tak casom to skusime iked to velmi boli,pretoze od zaciatku som vedela ze som vtom a dnes som citila ako odislo v 12t

jeliz59
15. sep 2020

Aj ja som potratila...o polroka sa zadarilo a mám svojho princa🤗🤴👶....ajntebe sa zadarí a budeš mať dieťa.. dôležité je aby si mohla mať deti a ty môžeš tak len sa snažiť 🤗....prajem ti všetko dobré a zdravé dieťa....🤰🏻👶

ankare
16. sep 2020

Veľmi ma mrzí, co sa Ti stalo. 😪
Prvy trimester je hop alebo trop. Ked raz mas potratit, ziadne lieky tomu nezabrania 🤷‍♀️
Držím palce! ❤️

tramtada31
16. sep 2020

@mia23102018 partner kamosky je gynekolog(na pohotovosti v Ba). Tiež duphaston nepredpisuje. Z jeho pohladu je to 50 na 50 a podľa neho sú lieky skôr placebo, že si žena mysli, ako jej to pomoze, ale na pacientkach to štatisticky nevidel. Naša spolocna kamarátka potracala, jej ten duphaston síce predpísal, ale aj tak sa babo nevyvijalo a neskôr odišlo same. Myslim, že hneď na dalsi mesiac otehotnela a caka druhého chlapceka, vraj potrat pekne zvykne maternicu pohnojit a potom sa paru podari. Držím palce😊

majamat
16. sep 2020

@tramtada31 moj byvaly gynekolog mi tiez Duphaston nepredpisal, ked som na zaciatku tehu krvacala a bolo to OK. mam dceru. druhe tehu som ho brala,a j tak to skoncilo MA.
podla mna sa Duphaston naozaj predpisuje privela, ved on ma vyznam len v pripade nedostatku a podla toho, ako casto sa predpisuje, by musela mat nedostatok polovica tehuliek, co je urcite nerealne.

dejna_
17. sep 2020

@tramtada31 aj ja som potratila 1.7. a keď som sa pýtala lekárky že či keď budem tehotná mám.prist že. Či dáme nejaké lieky na udržanie tak tiež povedala že keď je ten plod zlý nepomôže mu žiadna liečba že to odíde tak či onak len teda sa ten čas môže predĺžiť ...ale z druhej strany tiež poznám veľa žien co tie lieky brali 🙈 a "pomohlo " im to

lubiss
17. sep 2020

ja som tento rok potratila v maji a som mnou nahodne som sa dozvedela dalsie dve spoluziacky zo strednej....naozaj je vela zien ktore potratili len o tom nehovoria alebo ked sa priznate ako som sa aj ja tak zrazu ved aj ja som aj tamta aj henta...to je tak bohuzial

dejna_
18. sep 2020

@lubiss presne ako hovoríš a ja keď som bola odniesť papiere lekárke tak sestrička so mnou chvíľu rozprávala a povedala koľko je teraz potratov a zamlcanych potratov je fakt že nenormálne že za svoju prax to tuším ešte nezažila a to už má asi 50..že nechape čim to môže byť 🤷. Ja len dúfam že nabudúce sa nám zadarí. 🙏 A všetko bude ok

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre