Spontánny potrat - priebeh

kristina418
12. okt 2021

Ahojte baby ....tak žiaľ nastal u mňa spontánny potrat v 5tt ...prvý krát tehotná po 3 rokoch snaženia a zároveň aj potrat ...ako to u vás prebiehalo ? V nedeľu som začala špinit a už od včera krvacam dosť ako dlho to bude trvať? Nechcem ísť na karet a ani dr nechcel aby som išla že sa vycistim sama ....ako dlho ste krvácali? Kedy sa vám podarilo znovu otehotnieť? Ďakujem

dazdovka
12. okt 2021

ja som bola bez akcie plodu od 9tt, celkovo to bolo 3tzd kvacania a hned na treti den po skonceni som neplanovane otehotnela to uz bolo bezprblm tehotenstvo, ktore som sice zistila az o dalsie dva mesiace, ale prebehlo uspesne 🙂 Rozdiel medzi prvym (zamlknutym potratom) a druhym terminom tehotenstva (neplanovanym) som mala 3 mesiace.

julie19
12. okt 2021

@kristina418 ahoj, ja som začala krvacat v cca 6tt a krvacala som 14 dni v kuse ... no ale dalsia ms po tomto krvacani už neprisla, podarilo sa otehotniet hned v tom cykle a máme krasnu princeznu už bude mat rok za chvilku ;)

kristina418
autor
12. okt 2021

@dazdovka ďakujem pekne. Dúfam že to čím skôr všetko prejde lebo budem o chvíľu na prášky 🤦‍♀️

kristina418
autor
12. okt 2021

@julie19 to sa krásne číta dúfam že to prebehne už....mne môj dr bývali zanedbal maličkosť pri ktorej som nemohla otehotnieť a keď som prešla k inému lekárovi to zistil hneď a do 2 mesiacov som otehotnela len sa stalo toto 😏

julie19
12. okt 2021

@kristina418 neboj, vo svojom okolí poznám viacero zien ktorym to v takto skorom stadiu skončilo (vratane mna) ale ono je to lepsie teraz ako neskor, pretoze prakticky hned po krvacani sa možné opat snažit a je velká sanca ze sa to znova podari ;) ... vsetko je tak ako má byt, keby to bolo vo vyšším stadiu a potrebujes zakrok tak treba telu aj nejaky čas na regeneraciu, ale pokial to zvladlo samé tak smelo do snazenia ;) 🤞

dazdovka
12. okt 2021

@kristina418 ukludni sa, kym vypudis vsetky zvysky po tehotenstve, moze to este trvat, u mna to boli 3 tyzdne, ale v pohode necitila som sa zle, akurat to cakanie nie je nic prijemne, lebo doma 1,5 rocne dieta, 3,5 rocne a pubertacka, no doverovala som svojmu telu, vsetko fungovalo ako malo, celkovo som si dopriala ten cas na detox tela, nelutujem ze som nesla na kyretaz aj ked ma posielala dr.

kristina418
autor
12. okt 2021

@julie19 veru radšej teraz ako neskôr...lem dúfam že sa to potom už podarí a v poriadku 😔

luci_ba
12. okt 2021

@kristina418 ja som krvacala 7 dni, bolo to silnejšie ako klasicky menzes. Nejake extra bolesti som nemala, len možno prve dva dni, dostala som aj nejakú injekciu na stiahnutie maternice (myslim). Čo je dobré, ak sa vycistis sama, ďalši mesiac môžete ísť v kľude na to-ak lekar nepovie inak. držím palce a mrzí ma to

vikinka128
12. okt 2021

@kristina418 ja som krvácala len 1 deň .. a bolo čisto po tom

vikinka128
12. okt 2021

@vikinka128 ale šli zo mňa naozaj obrovské zrazeniny a kusy kože akoby.. bolo to strašne. Keďže to bolo neočakávane a neplánovane - of vtedy sme neskúšali :/

marrydreamkas
12. okt 2021

@kristina418 mrzi ma to,tiez som to zazila, bola som cca v 6tt a nechali si ma na pohotovosti a na druhy den docistili.3 mesice sme si dali pauzu a na 1.sup sa nam zadarilo a to dokonca hned dvojnasobne,mame 2 rocne dvojicky 🙂 za ktore dakujem panu Bohu kazdy jeden den.zelam aj tebe podobny pribeh so stastnym koncom ;)

petamich
12. okt 2021

prvykrat v 6tt - krvacala som asi tyzden poriadne a potom uz len spinenie, jeden cyklus sme cakali, otehotnela som hned v dalsom a opat potrat v 6tt a cistila som sa opat asi tyzden - to nas lekar poslal na vysetrenia, ktore aj s cakanim na vysledky trvali 3 mesiace, hned na dalsi pokus som otehotnela opat a toto tehotenstvo uz s nasadenou liecbou prebehlo uspesne, drzim moc paste 🤞🏻🤞🏻

kakakina
12. okt 2021

Ja som po spontánnom potrate další menzes nedostala, a ďalšie tehotenstvo bolobezproblemove, už ma10 rokov😉

leuska1991
12. okt 2021

@kristina418 ja som bola tiez v 5tyzdni a zacala som krvacat,biochemicke...a teraz som zase tehotna . Vobec som si nemyslela,ze tak rychlo otehotniem. Iba raz som mala menzes a druhykrat uz nedosiel. Drzim palce velmi ,nech sa Vam podari🥰🥰🥰🥰

kristina418
autor
12. okt 2021

@leuska1991 ďakujem pekne dúfam že to pôjde rýchlo aj som si poplakala ale našťastie mam úžasného priateľa ktorý je nonstop pri mne 😊 aj tebe prajem nevh ide všetko ako ma a nech ste obaja zdravý

kristina418
autor
12. okt 2021

@kakakina to je super ...aspoň sa to dobre číta 😊

kristina418
autor
12. okt 2021

@petamich toto tak ťažko znášam dúfam že už sa to nezopakuje...zistili aj dôvod prečo si 2x potratila ?

kristina418
autor
12. okt 2021

@vikinka128 mne sa to začalo v nedeľu a zatiaľ krvacam ako viac ako klasicky menzes a mala som bolesti krížov ale inak zatiaľ v pohode ...možno sa to ešte len rozbehne

petamich
12. okt 2021

@kristina418 moc ti drzim paste! nech je dalsi krat vsetko ako ma a tehotenstvo si vramci moznosti 🙂 uzijes

a ano mam nejake mutacie v krvi a v tehotenstve sa mi viac zahustuje, co castokrat sposobuje tieto potraty v pociatocnom stadiu, nastastie to tie injekcie poriesili

ancusiik
2. apr 2024

Pekný deň baby som 8 tyzden tehotenstva, dnes som šla cikať… a ked som sa postavila našla som tam toto na fotke nemala som čo iné tak lyžica bolq po ruke. Zľkala som sa či to nieje potrat ale nič ma nebolí ani žiadna krv tak ma napadlo či to nieje s prepáčenim hovienko, s toaletným som to skúsila rozotrieť a vyzeralo to tak že áno , vy si čo myslíte baby treba stresovať či nie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre