Stratila som môjho drobčeka

lastovicka456
21. nov 2016

Prave teras mi vycistily maternicu . Som stoho hotova stale tomu neverim ze som stratila mojho drobceka . Stratila som kusok zo mna ;(

janinah
21. nov 2016

vypni pc a snaž sa spať....,rozmýšľať,ľutovať,smútiť budeš neskôr

zuzicek88
21. nov 2016

@lastovicka456 mne sa to stalo dva krat a uz asi nikdy nebudem mat deti...ale uz sa nepytam preco..niktomi neodpovie,niktomu nepomoze,ked sa nevschopim sama.Nebo uricte si mlada a este budez mat babatko,aj ked toto asi pocut nechces,cas zahoji rany a ty sa budes tesit na novy zivot,teraz je to tazke,ale zvladnes to.Mas manzela,rodinu,urcite ta podrzia a pomozu ti to prekonat

slivka5
21. nov 2016

ahoj.. je to bolestne to verim ☹ cas to trosku zmierni.. a mozno dalsi pokus mat nieco vzacne ? Zatial skus robit cinnosti ktore mas rada a nemysliet nato...

cuklus
21. nov 2016

Jedine co pomoze je cas..plac, kric, bud ticho, pis o tom...rob vsetko co citis nech sa to dostane von...a casom sa ta bolest zmeni...a pride dalsie babo a to ti da znova stastie...drzim palce z celeho srdca...zvladnes to..aj ked sa ti mozno zda ze nie...aj ja som sa tak citila...inak mne pomohla aj stranka anjeliky.sk...je tam plno zien ktore zazili stratu najcennejsieho..ak budes chciet kludne napis spravu aj mne...mozno ti pomoze sa s tym podelit..aspon mne to pomahalo ked to bolo najtazsie...posielam ti silu a objatie...

livocka21
21. nov 2016

@lastovicka456 mne sa to stalo 4x...viem ako sa citis, no nikdy sa nevzdavaj!!! Ja som sa nevzdala bolo mi dopriate...osud cloveku nadeli len tolko, kolko unesie...

diablikovci
21. nov 2016

Mne pomohla robota 🙂 a len som makala a makala a po 4ra 4mes sme sa dočkali malého 🙂 a po dalších 3r mame maličkú ;)

lastovicka456
autor
21. nov 2016

Dakujem vam velmi pekne za povzbudzujuce slova . vazim.si to . Taku bolest by som nepriala ani psovi . Ale musim sa pozbierat aj ked my bude strasne chybat ;(

zuzicek88
21. nov 2016

@livocka21 takze nie som sama a ako si potom otehotnela prosim ta?

kvikina087
21. nov 2016

Je to smutné, ale stáva sa to často. :( taktiež sme jedno miminko stratili. Pozbierali sme sa s toho a teraz máme mimi už tu s nami. Je to ťažké, ale musíš ísť ďalej, prajem nech je ďalšie mimi čoskoro a nech sa dostanete do zdárneho konca. I keď pravda je, že si sem tam pomyslím, čo by bolo keby...že ako by vyzeralo... ale je to tak ako je a som vďačná, že ďalšie tehotenstvo mi úspešne vyšlo.

lastovicka456
autor
21. nov 2016

No hej ale ajtak to je zle ;(

manqua
21. nov 2016

@lastovicka456 chce to cas...asi to tak malo byt, to je jedine co ta moze ako tak utesit, ked si uvedomis ze nic sa nedeje len tak a aj toto smutne ma v zivote velky zmysel.

livocka21
21. nov 2016

@zuzicek88 No normalne, mesiac po stvrtom MA...

zuzicek88
21. nov 2016

@livocka21 ja som prave mesiac po kyretazi,prave cakam na ms

livocka21
21. nov 2016

@zuzicek88 Po prvej ms, treba hned snazilkovat ✊✊✊

katka253111
21. nov 2016

Och to je mi velmi luto... drz sa, bud silna, verim, ze sa dockas babatka 😇😇😇❤❤❤

petrapod
21. nov 2016

Ahoj, aj nam sa to stalo:( bolo to zle obdobie, bolestive. Ale kazde dalsie rano som cakala kedy uz konecne budeme moct opat snazilkovat🙂 a teraz nemyslim na to co bolo ale dufame ze co najskor sa budeme opat spolu tesit 🙂

zuzicek88
21. nov 2016

@livocka21 dakujem za radu,urcite budeme

lastovicka456
autor
22. nov 2016

@katka253111 diky :*

juliett99
22. nov 2016

@lastovicka456 Ahojky mojko babule Ti tu radia a maju pravdu.. Nie nie si sama je nas vela a spolu to zvladneme.
Poviem Ti ze teraz uz po par dnoch viem ze si nemam co vycitat... nema to vyznam ani zmysel... Treba vtom skor najst zmysel ze sa to stalo skor ako neskoro.. ze za to drobatko rozhodla priroda.. mozno prave to je to stastie ... ako potom neskor trpiet v neskorsom tehu.
Hlavicku hore vyplac sa precitaj si MK rozne pribehy su tu.. Mne to dalo vela. 😵
Ja som este do minuleho tyzdna patrila do majoviek 2017... v stredu v 12tt som isla na poradnu a prve odbery a sono testy... Vsetko prebiehalo super a tesili sme sa ze zas uvidime nase drobatko... Prsia boleli, chute boli aj hlad bol stale... po odberoch som isla k dr na sono a??? 😢 dr sa ma pyta ako sa mam.. vravim v podstate vsetko ok az nato ze nevladzem dychat ked vyjdem po schodoch.. Dr ze to sa mu nepaci ze je to skoro.. Pripravena na sono som sa tesila na drobatko.. pozeram na obrazovku a to male drobatko tam lezkalo chrbatikom otocene bez pohybu a bez akcie srdiecka... nechapala som.. doktor mi vravi nieje to dobre nebije srdiecko stale som to nechcela pochopit vravim pozrite este ... ukzaju mi ze nebije.. a ze mu to je luto.. este stale nic.. az ked som vysla sestricke a brala mi tehu knizku a odbery ze musia to zmenit a urobit ine odbery na predoperacne az vtedy som zacala plakat...
Sestricky aj doktor boli v podstate mily.. popytal sa na moje prve tehu a ze to ze tento maly zazrak sa stal bez pomoci hormonov ze ho to o to viac mrzi ale ze to musi ist von.
Este mi vysvetlil ze drobatko malo v brusku nejaku bielu bublinku ze to sa mu nepozdava a objednal ma na piatok na zakrok.
V piatok sme z manzelom isli k nim na jednodnovu chirurgiu.. Aj tu boli super sestricky.. Prisiel rad na mna.. zavolali ma a ulozili na stol.. dr sa pyta ci sa nieco zmenilo... vravim nic vsetko je OK... tak vravi urobime kontrolne sono... pozeram zas na obrazovku v nadeji ze srdiecko bije... no pocujem sestricky mozeme pokracovat... zacala som plakat to uz ma upokojovali sestricky a dr ma pohladil po nohe a vravi ze proti prirode nenarobime nic ona sa tak rozhodla... este ho pocujem ako vravi dame to na histologiu.. a vidim svetla a uz si spominam na problematicky cisarsky porod .... a nic az ked som sa zobudila na posteli zo slzami...
Po 2_3hodkach ma pustili domko.. krvacala som len v ten den.. zato od dalsieho az do dnes mam bolesti.. v podrusku chapem maternica sa stahuje ale mna boli cele brucho je citlive na dotyk... problem pri curani, velkej potrebe ale aj pri ulaveni..
Ak to dozajtra neprejde volam k dr nech ma preistotu pozrie.
Prepacte ze som si tu dovolila takto ulavit.. Doma nechcem pri mojich chlapoch lebo aj oni to tazko nesu.. cvrcek plakal hrozne bol z toho smutny.
Verime ze ked sa nam toto podarilo po 2 rokoch a bez hormonalnej liecbe tak sa to este podari a hlavne uz do stastneho konca.
Vsetkym babulkam ktore si presli MA alebo spontany potrat drzim silno palceky a prajem pevne nervy.. 😵 😵 😵

lastovicka456
autor
22. nov 2016

@juliett99 Pff. Dost si si vytrpela verim ty mne neje onic lepsie . Musim to daako zvladnut . ;( Ďakujem za povzbudzenie :*

meusicka
22. nov 2016

@lastovicka456 pisem na povzbudenie, hlavu hore, daj sa do poriadku, pi caj z alchemilky, aby sa maternica co najskor zotavila. pocase budes citit, ze si pripravena sa pokusit znova. ja som stratila babo v 11tt, tiez to bolo zle, aj ked ja som uz doma mala svoju prvu dcerku a ta mi pomahala nacerpat energie. ale ked sme sa manzelom po case rozhodli, ze sa znova pokusime, podarilo sa a ked mi dr. povedal, ze som pocala dvojicky, tak som tomu ani verit nechcela. uz budu mat cochvila 5 rokov. takze urcite si nevzdavat. ono to ma vacsinou nejaky skryty dovod, preco sa ten cloviecik nemoze narodit. ale verim, ze sa caso dockas svojho batozka.

meusicka
22. nov 2016

@juliett99 drzim silno paste, viem co prezivas, aj tebe mozem poradit, cajik z alchemilky na posilnenie maternice. ked sa budete opat snazit o babo, tiez odporucam pit, ale len po plodne dni, potom uz nie, lebo pocas tehotenstva sa nesmie, ani ked este nevies, ci uz tehulka si. bude to fajn. ja som sa na prve tehu pripravovala a nemala som ziadne problemy, pri druhom, neplanovanom, somsa nejak od zaciatku necitila dobre, aj som spinila. zial skoncilo potratom, ale potom som pri dalsom zase davala na seba pozor, pila cajiky, a hlad, maternica bola aj napriek predchadzajucemu potratu dost silan, aby vynosila do 38tt zdrave dvojicky. prajem aj vam,
@lastovicka456 aby bolo nabuduce vsetko ok 😉

vydrnik
22. nov 2016

@lastovicka456 zena ktora toto zazila pochopi ako Ti,medzi ne patrim aj Ja,prisla som v 3 tehu o 4 babatka,raz boli dvojicki,poprvy raz samovolny v 8tt,podruhy raz dvojicky v 12tt,treti raz nebol samovolny ale potrat v 16tt,po brutalnom utoku muza v opilosti.Podarilo sa mi otehotnet v pozdejsom veku ale mam dve zdrave deti a to je nadovsetko,su aj chvile key myslim na svoje anjeliky,a niky nezabudnem

juliett99
22. nov 2016

@meusicka dakujem za rady.. mojko alchelmiku velmi dobre poznam a uz aj pijem
Ja som otehotnela 1x po 10 rokoch a pimocou hormonou ... takze ja uz toho dost viem.
No teraz sme sa snazili 2 roky s novym partnerom sme chceli spolocne.. nedarilo sa a hop prestali sme mysliet vypli sme ... rozhodli sa pre adopciu.. a??? Hop hned dalsi mesiac pozitivny test.. az do 12tt kedy prislo sklamanie.
Teraz sa uz snazime z toho dostat a pripravit sa ak sa nahodou zadari aby to dalsie tejulkovanie bolo do stastneho konca.

teenushka
22. nov 2016

Jaaj dievčatá, až mi vyšli slzy. Zdieľam to s vami, aj napriek tomu, že k obom nasim pokladom sme prišli, ani neviem ako. Buďte silné.

nikanu
22. nov 2016

niekedy pomoze aj taka malickost ako je vyplakanie. Sice boli hlava a oci ale dusi je lepsie ☹ je mi smutno s vami a kazdej jednej drzim palce aby aj napriek tomu ze o anjelika prisli aby mysleli pozitivne a aby mali este veeela deticiek ☹ je smutne ze sa toto musi mladym zenam stavat ☹

lastovicka456
autor
23. nov 2016

No to raz uz tak je mysim sa schopit aj ked s tazkym srdcom . Na prve babo som sa strasne tesila uz aj lubila som ho , ale Boh mi to nedoprial . Stale na to babo myslim . Neda sa to vymazat s pamäti . 😢

juliett99
23. nov 2016

@lastovicka456 mojko nevymazes nikdy.. to malinkate drobatko zostsne navdy v Tvojom srdiecku... Teraz je na Tebe zacat mysliet na seba a zamestnat mysel niecim aby si tolko nemyslela na babuliatko... Urcite ku nam prileti bocianko a donesie nam babuliatko zdravucke... Len musime mysliet pozitivne... Ja som si to takto nariadila hlavne kvoli mojim dvom chlapom ktory to tiez tazko nesu.. Dnes mi dokonca maleho triedna vravela ze Samko bol minuly piatok velmi smutny, nekludny a plakal v skole.. Rozpravala sa snim o tom ze maminka je v nemocnici a ze sa mu vrati domko.
Ja tiez nie som az taka silna... Dnes som plakala pri spomienke na minuly tyzden a tu hroznu spravu co sme sa dozvedeli..
Mojko hlavicku hore zvladneme to.. Co nas nezabije to nas posilni..

lastovicka456
autor
23. nov 2016

@juliett99 mas pravdu :( ale nejde to 😢😢

juliett99
23. nov 2016

@lastovicka456 musi to ist ked chces mat coskoro doma drobatkooo...
Daj to zo seba von pis otom .. rozpravsj sa... Mne to nejde rozpravat, ale pisanim toho dam zo seba viac. Ked mam o tom rozpravat hned hrca v krku a placem a nedostanem zo seba slovicko...
Zlatko treba aby to islo.. skus sa venovat manzelovi rozpravajte sa spolu o tom...
Nejde to nepouzivaj... si silna zena ,,zvladla si MA zbladnes aj ist dalej.. zivot nieje len prechadzka ruzovou zahradou..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre