Tehotenstvo po potrate - ako ste to zvládali?

mamka176
10. máj 2020

Ahojte Maminky. Rada by som sa opýtala ako ste zvládali tehotenstvo po predchádzajúcom tehotenstve s tažkosťami (potrate)? Nemysleli ste stále na to že sa to môže hocikedy pokaziť? A ešte jedna súvisiaca otázka. U gyn ste boli pri tom druhom tehotenstve nejako špeciálne sledovane alebo ste rovno dostali nejaké lieky? V prípade ak nebola zistená príčina potratu alebo nejaké iné konkrétne ťažkosti. Ďakujem za každú odpoved 😊

pininka1
10. máj 2020

Do tretieho mesiaca som sa v kuse sledovala či opäť nekrvacam. Doktorka mi kázala hneď prísť ako zistím že som opäť tehu a nasadila mi duphaston. To isté potom aj v ďalšom tehotenstve. Žiadne ťažkosti už našťastie neboli.

jaskolka
10. máj 2020

Tak od začiatku mi nasadili Duphaston, keď som počula v 8 týždni, že srdiečko bije, bola to úžasná správa, upokojilo ma to, potom v 12 týždni, keď som videla, ako krásne rastie a už aj sa hýbe, to bolo ďalšie ukludnenie,negatívne Triple testy, a výsledky meraní bábätka boli v norme, a teraz už cítim ja sama pohyby, čiže to je také ukludnujuce. 🙂

emuska72
10. máj 2020

@mamka176 ahoj 🙂 Ja som potratila v Januári tohto roku a pred týždňom som si našla 2 čiarky na teste. Bojím sa neskutočne, testujem sa jak blbá každý deň lebo mi pride, že čiarka netmavne dostatočne rýchlo; keď idem na WC tak mám paniku sa len pozrieť na toaletný či tam znovu neuvidím krv; pred včerom ma bolelo brucho a ja už som celý deň plakala, že to znovu začína a čakala som na krvácanie; taktiež ma prsia nebolia tak ako pri tom, čo som potratila tak už si namýšľam... Proste, je to hrôza u mňa 😪 Neviem si nijako pomôcť.
Beriem duphaston, inak nič lebo vraj "len" jeden potrat je normálny.....

terez01
10. máj 2020

@mamka176 ja som 1.tehotenstvo potratila,v 6tt bolo srdiečko ,v 11tt už nič...po 2 mesiacoch od kyretaze som otehotnela,trošku som spinila a nasadil mi dr.dufaston,brala som aj Mg a tehotenstvo až do konca bolo ukážkové, samozrejme ,že som sa bála až kým som necítila pohyby malej,až vtedy som začala veriť,že to dobre dopadne..malinká už má 2r a 9 mesiacov a čoskoro budem mať 2. dieťatko keďže som v 36tt. To,že raz to nevyjde neznamená,že sa to zopakuje.. veľa šťastia 😉

katarinakacka1993
10. máj 2020

Ahoj☺tak nam sa podarilo otehotniet po potrate ktory sa stal zial v 12tt.samozrejme ze moja gyn. Mi odporucila pockat aspon 3mesiace ale podarilo sa mesiac po prvej menstruacii ale nebol to vobec problem ani na to vobec nereagovala zle prave naopak ☺to sme ani nedufali ze sa nam tak skoro podari obavy su vzdy to je normalne a co sa ma stat stane sa nie som neako specialne sledovana nakolko vsetko ide ukazkovo ohladom tehotenstva 😊a teraz sme uz pomalicky 30tt tak ze drzim palce. 💜💜

kiki68
10. máj 2020

Mne bolo strasne v prvom trimestri a druhy bol do 20tt taky vselijaky. Ano stale som myslela, ze to skonci zle. Porobili sme vsetky testy, co sa dalo. To ma nejak ukludnilo. Nejako som sa s tym postupne vysporiadala a okolo 25tt uz som bola kludnejsia, ze uz to mozu zachranit keby cosi. Teraz uz to doklepavame, ale stale mam mensi strach, ze sa nieco stane.

molly25
15. máj 2020

@emuska72 ahoj ja som tiež potratila v januári a len tiež som si len pred pár dňami nasla znova čiarky
No a bojím sa rovnako ale toto tehu je nejaké iné nemám príznaky prsia nebolia a už som tehu bola 3 krát a 2 MA z toho tu som ani nevedela že som ,preto mám nejaký rešpekt ratam zo všetkým už nechávam to plynúť nemam.ziadnu liečbu nič nám nezistili ešte čakáme na výsledky z genetiky ..pri prvom MA som nemala duphaston pri druhom som.mala a ajtak MA cize neviem či volať doktorke a nasadiť si ho alebo ešte počkať ajtak si myslím že vsetko záleží na plode aký je silný 💗

semila001
27. jún 2020

V roku 2016 sme splodili planovaneho synceka porodila som v roku 2017 ..
Mali mal 15 mesiacou bola som opet tehotna planivane mala som spontanny potrat v 4 tt .. smutna som bola ale som to prijala nic sa nedeje len tak z nicoho nic pre nic .
O u dni sme sa snazili zas otehotnela som zas planovane a moja baba uz ma 1 a pol . Vsetke 3 boli planovane 🙂
V prvom rade ziadne tabletky druhom rade ked chceme slodit dieta z clovekom ktoreho milujeme musime naozaj milovat !!! A hlavne verit !! V to co chceeme.. v tretom rade musite byt obaja v pohode a zalezi vela aj na stravovani oboch ..
A nabudit prijemnu atmosferu ..

monicka2912
27. jún 2020

Ja mam 4 rocnu dceru( vytrpela som si dost kym som ju mala), po 3 rokoch sme sa rozhodli, ze chceme este jedno, zadarilo sa hned. Bohuzial v 11 tt potrat, bolo to pre mna strasne vidiet ako babu nebije srdiecko. Po roku som opat otehotnela, nedostala som ziadne lieky ani nic. Bala som sa neuveritelne, stale som sa sledovala. Ked zacali pohyby, bala som sa, ked babo chvilku spalo a nehybalo sa. Proste som si tehotenstvo vobec neuzila. Az ked som bola na operacnej sale, vtedy som si vydychla, ze sme to zvladli. Mame krasneho trojmesacneho syna.

ross13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka719
22. jan 2022

Baby práve si čítam vaše pribehy, je to jedine, čo asi potrebujem… som po kyrete po MA a hľadám skúsenosti žien, ktorým to na druhýkrát vyšlo. Aj takým, ktoré nečakali odporúčané 3 mesiace a vyšlo im to… 🥲

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre