Zamlknuty potrat, resp. koľko čakať na samovoľný potrat?

patulka1992
30. okt 2019

Pekny vecer prajem chcem.sa spytat asi pred tyzdnom mi doktor na klasickej poradni oznamil ze som prekonala zamlknuty potrat cca 9tyzden dal mi papier na kiretaz a poslal ma do nemocnice tam mi vsak doktor povedal ze aby som pockala kym sa mi to spusti same na moju otazku ze dokedy mam cakat neodpovedal bral to ako samozrejmost ani sa nejak nebavil somnou prosim Vas o radu ako dlho teda mam pockat ci sa to spusti same? Za kazdu radu Vam vopred dakujem

pininka1
30. okt 2019

Neviem čo je toto za novú modu. Že poslať domov, keď je v tele matky niečo čo už žiaľ nezije. Iné by bolo keby si prišla s tým, že už krvácas. Asi by som išla inam.

mimka11111
30. okt 2019

@patulka1992 Ahoj, v prvom rade mi je veľmi ľúto,že že sa tehu u teba takto skončilo 😟....prekonala som zamlknuty potrat na začiatku roka...prvý krát som išla k dokymu v 9.tt....uz vtedy som mala v sebe 2-tyzdnovy nevyvyjajuci sa plod....srdiečko nebilo a vlastne sme ani nevedeli,či vôbec bilo....čakali sme, ja som chcela čakať,či náhodou......1,2,3,4 týždne....posledný týždeň uZ nebola placenta,len nejaký neidentifikovaný útvar....nespustilo sa mi čistenie samé a v 13tt som podstúpila kyret....už na naliehanie dokyho,pretože som mohla dostať infekciu.....vieš,niektorým babám sa čistenie spustí samé....niektorým nie a vtedy to už môže byt nebezpečné.....na tvojom mieste by som určite viac ako 2tyzdne nečakala....

selest
30. okt 2019

Mrzi ma cim prechadzas. Mne plodik umrel v 9tt a prisli sme na to v 12tt. Vtedy mi povedali ze mozem kludne este tyzden dva pockat ci sa vycistim sama. Pokial nemas teploty alebo nejake velke bolesti bez krvacania.U mna to ale islo velmi rychlo takze som uz necakala dlho. Skus pit alchemilkovy caj trosku to pomaha.

kika156
30. okt 2019

mozem sa vas zienky spytat? mohla by som uverejnit niektore tieto vase vyroky, uryvky do clanku o zamlknutom potrate? neuvadzam ziadne mena...len by mi to pomohlo ddat tam skutocne pribehy zien, ktore sa stali...ktore si tym presli...

veonika303
31. okt 2019

Mne taký isto zaniknúť potrat zistili v 10 týždni takže od 7tydna žiadny vývin ani srdiecko nebilo...Mne hneď ako to oznámili som šla aj na kyretaz lebo som už krvacala a dlhšie som čakať nechcela ani sa trápiť do po pondelka (,v piatok ma čistili aj som šla večer domov)

patulka1992
autor
31. okt 2019

Dakujem baby za kazdu radu a povzbudenie dnes som bola a pondelok idem na prijem....

asia83
1. nov 2019

@patulka1992 Ja by som na vašom mieste trvala na kyretáži v tej nemocnici.

lenkabodnarikova
1. nov 2019

@patulka1992 ja som mala MA v desiatom týždni,plod mrtvy dva týždne v sebe, ďalší týždeň som čakala na kyret,nic sa nespustilo samé

cukroska
3. nov 2019

@patulka1992 tiez mi je to veľmi ľúto 😪 sama soltsi tým pred rokmi prešla! Išla som na prvé veľké Sono s manželom, že budeme mať prvý obrázok a namiesto toho nám ostali oči pre plač 😢 V tej chvíli keď nám doktor oznámil, že nebije srdiečko a plod je o pár týždňov menší sa mi zrútil celý svet! Tiež ma poslal domov s tým, že sme na Sono boli vo štvrtok a do budúcej stredy mam počkať a prísť na kontrolné Sono, že niekedy sa obnoví činnosť srdiečka (co sa mi v tej chvíli zdalo nemožné a zavádzajúce) ak sa, spustí krvácanie mam ísť ku svojmu gynekológovi. Celý víkend som preplakala, analyzovala kde a kto pochybil, obviňovali sa a v strese čakala čo sa bude diať...Nakolko prvé tehotenstvo prebehlo bez akýchkoľvek komplikácií, úplne v pohode tak som to brala samozrejme, že aj druhé tak bude. Otehotnela som plánovane na prvý šup. Takže cez víkend nič, ale prestali mi už tehotenské chute, ani prsia mi už nešli prasknúť. Prestavali všetky tehotenské príznaky. Takže som vydržala do stredy v strese a v stredu ráno pred sonom som začala krvácať kus už aj kusy nevedel ma ani vyšetriť zo spodu. Napriek tomu, že v podstate neviem aký je bežný postup v iných nemocniciach a Sono mi robil jeden z najlepších uznávaných gynekológov v našom meste ma poslal za svojím gynekológom. Takže na druhý deň som ešte vydržala s tým, že som brala aj duffaston a nepamätám ešte co presne a išla ku svojmu lekárovi a poslal ma urobiť si predoperačné vyšetrenia! Tak som sa vyplakala a pán doktor tam mi jediný tak dodal silu a povzbudive slová... Vtedy som si uvedomila veľa vecí, že všetko v živote má zmysel... Krvacala som len trosku už tak sme išli odtiaľ s manželom na pizzu. On sa s tým prístupom nevedel zmieriť, bol nahnevaný ako ma nechajú čakať napriek tomu, ze je vo mne mŕtvy plod už dlho a môže hroziť aj otrava krvi. No ale to ma netrápilo vôbec. Cítila som sa bezmocná, nešťastná, zúfalá, bála som sa, že nebudem môcť mať možno už ďalšie dieťa... A v tej pizzerii sa začal môj najhorší zážitok! Začala som mať obrovské bolesti, krvácať... Okrvavila som im tam všetko! A ja hlúpa som nechcela ísť do nemocnice hneď ale domov sa prezliecť! Doma nastalo také peklo aké neprajem naozaj nikomu zažiť!! Môžem povedať, že horšie ako samotný pôrod! Nie len, že som krvacala prúdom, išli do mňa obrovské kusy. Možno som už bola mimo, ale vyšlo som mňa niečo čo vyzeralo akoby to bol človek. Bola som vo caniya nevedela ani vstať! Dodnes si vyčítam, že sa to muselo stať pred zrakmi manžela, syna, mami, starkej. Pretože som nevedela zist ani do auta. Napokon som nejako išla, tri uteráky a keď ma prijali na zákrok a plakala som, doktor sa ma pýtal, mate už deti? Ja ze áno mam. Tak to som rad. Bude to dobre! Zákrok mi robili samozrejme bez narkozy, nemohli mi ani injekciu pichnúť nič lebo som vraj brala doma od bolesti, predtým jedla pila.. Rak som si to cele od trpela... Ale ta úľava od bolesti a prázdnota bola neznesiteľná... Ale doktor ma povzbudil povedal, že sa nemám báť, že to sa proste stáva a ze ešte bude mať syn súrodenca určite. Povedal, že mám
cca 3-6 m.pockat dat sa zdravotne dokopy a jesť kyselinu listovú a bude dobre. Problém nebol po gynekologickej stránke, ale v tom ze som ochorela v prvom trimestri. Je to už dávno, napriek veľkému strachu som to ďalšie tehotenstvo mala bezproblémové, len ako pri prvom rovnako aj potmm som dva krát počas tehotenstva ochorela a brala ATB. ale asi to malo tak byť. Syn sa narodil zdraví,krásny, vytúžený a síce ma potrápil, nakoľko sa neotočil a rodila som ho KP pekne prirodzene bez epidurálky. No ale ten strach z predošlého vo mne pretrval celé tehotenstvo. Takže nikdy nebol dnu ani manžel (nechcela som kvôli tomu zážitku) vždy som mala podvedomí strach a ani obrázok. Takže aj také sú spomienky a zážitky... Nie vždy radostné

selest
3. nov 2019

@cukroska 😕nechapem ze ta lekar neupozornil na to aky bude priebeh ked si uz krvacala. Zazila som to iste presne na velkom sone mi to povedali. Ale mne hned vysvetlili ako to bude prebiehat a dostala som aj lieky proti bolesti. Doma to prebehlo ako taky maly porod ale nema som z toho ziadnu traumu kedze som bola pripravena co pride a poucena od sestricky v akom pripade treba utekat do nemocnice. Ale vsetko preelbehlo ok. Asi za 2 mesiace som otehotnela zas a znova neuspesne. Zas som nesla na zakrok. Vtedy to vsak prebehlo ako silna ms, keby som nevedela ze som bola tehotna tak ani neviem. No a do tretice po asi 3 mesiacoch vsetko dobre aj ked prve tyzdne ked som este nevedela ze som tehotna som popila dost vina a potom som vybrala atb a cele tehotenstvo som bola preto v strese. Ale vsetko dobre dopadlo. Drzim vam baby palce nech to smutne preboli a nech sa vam cim skor splni sen o babatku❤

patulka1992
autor
4. nov 2019

Takze moj zazitok dnes som mala ist na prijem na kyretaz lenze v sobotu sa to spustilo brutalne velke kusy isli somna vedela som ze budem.krvacat ale.az takto bolo to nieco hrozne bolesti a islo to somna no nieco hrozne cupela vo vani so strachom co sa bude diat zrazu mi prislo na odpadnhtie keby nie mamzela fakt neviem ako to zvladnem nejak som.sa pozviechala isli do nemocnice tam asi 10mimut nehali len tak az ked som.zacala kricat ze zas mi je na odpadnutie potom ma zacali riesit zacali ma cistit bez uspiata ale bolo tam toho vela takze sa zhodli ze ma.uspia vecer a urobia mi to potrebovala som ist na wc tak som isla s manzelom jasne ze zas to namna prislo odpadla som keby ma nedrzal asi si tam aj hlavu rozbijem.... nakoniec ma vycistili a uz je fajn az nato ze som.este taka malatna miestami...doma mame krasneho zdraveho chlapceka 19m prvy porod bez komplikaci aj tehotenstv len mam uz strach otehotniet znova to co som.zazila neprajem fakt ani najhorsiemu cloveku nieco hrozne.....je mi luto ze aj vy ste zazili take cosi 😭😭😭😭

cukroska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cukroska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patulka1992
autor
4. nov 2019

@cukroska 😭😭😭 fakt hrozne nieco

cukroska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sonia1990
4. nov 2019

@patulka1992 ahoj ja som 4 dní po krvácaní po (mimomat.tehotenstve - .Samovoľny potrat )a na poslednom Sone asi v 5tt mi doktorka brala krv na hcg hormóny a začali klesať urobila sono zospodu a povedala len čakať ze na Sone nič nevidí a už len podla klesania hcg hormonu nastáva potrat. len som prišla domou začal hnedý neskôr krvavý výtok a potom nastalo krvácanie trvalo 7 dní a pekne som sa aj vycistila takže nemusela som ísť ani na prečistenie.

kika156
12. nov 2019

@cukroska mozem prosim pouzit uryvok z tvojho prispevku do clanku o zamklnutych potratoch?

cukroska
12. nov 2019

@patulka1992 môžeš bolo to žiaľ tak... Bolo to už veľmi dávno, ale tak ako píšem... 😒

cukroska
12. nov 2019

@kika156 Ani po 11.rokoch neviem aký je správny postup pri zamlknutom potrate ani som to už nezisťovala nikdy, ale s istotou viem povedať aj po rokoch, že lekári tým žene neuľahčujú vôbec... Nakoľko som teoreticky bola v 12tt neprebehlo to doma ako bežné silné krvácanie a bol to šok pre nás všetkých...
Za seba hovorím, že to zanechalo stopu na psychike pri ďalšom tehotenstve.

jaskolka
2. jan 2020

Tiež som prešla zamlcanym potratom, v 10 týždni lekár mi povedal, že plod je tam, ale už nevidí akciu srdca, a skúšali sme počkať, či samo si poradí s tým, dva týždne sme čakali, nič sa nedialo, len maternica rástla, ale na usg už potom nebolo vôbec nič, len úplne prázdny vak. Povedal, že už musím ísť na čistenie, že v takom štádiu už si telo neporadí, pretože jednoducho nepochopilo, že plod od umrel, ale maternica stále sa zväčšovala, mne bolo zle, klasika príznaky som mala stále. Myslím, že telo si dokáže poradiť samo len do určiteho štádia,mne robili čistenie v 13 tyzdni

swetluska
2. jan 2020

Baby som rada ze som v tom neni sama... v Januari 2019 som dostala krce a akutne ma brala sanitka rovno na operacku. 8tyzden tehotenstva a plodik bol zaseknuty vo vajcovode. Zazitky okolo toho su hrozne. Kazdopadne 4mesiace mi fakt sibalo asi 20testov som si robila aj ked lekar povedal ze aj 2 roky sa nemusi nic podarit. Teraz som v 7mesiaci tehotenstva a psychicky sa tak obavam porodu. Aj ked mame doma 2,5 rocnu a porod bol ze na 1*.Teraz mam taky strach ze ma bolieva vecer hlava, nohy atd viem ze si to robim sama ale fakt sa bojim😑

patulka1992
autor
10. jan 2020

Baby a po kolkych mesiacoch ste skusali znovu o babetko? Mam strach uz s toho ze otehotniem a pride to zas ale velmi chceme este surodenca pre nasho drobca

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre