Zažil tu niekto potrat v 31. týždni?

kvetinka9811
6. sep 2009

Dobrý den chcela by som sa opýtať že či už nikto zažil potrat v 31 tt ževraj je o spontánny potrat ja som ho zažiala a rada by som počula aj od vás ako to prebiehalo a dôvody prečo sa to stalo.U mna je to veľmi čerstvé a preto to nerospisujem Dakujem za odpovede.

diapozitiv01
17. okt 2009

Ahoj Ninus,
ja uz som celkom fajn,
muzik sa zase dnes rano vypotil a potom sem isli do BA na vystavu fototechniky a potom sme behali po obchodoch. Bolo dost deti v obchodakoch ale dalo sa a myslim ze je to stale lepsie, aj ked to fakt stale boli,,
Aj nam 3 tyzdne potom ako Maximko odisiel zomrela korytnacka ktoru sme mali uz vyse 7 rokov...
My mame nasu labradorku v dome, ale cez leto je vonku, sama sa pyta, je to nas dalsi clen rodiny, ale ma svoj gauc na chodbe a tam spava, neotravuje..
kam ste chodili do centra, car??

ninockaskv
18. okt 2009

do gynfivu.. uz som nas objednala na konzultaiu v novembri, aby sme mohli tak v janurai zacat.. nahodou ta lekarka, ku ktorej chodime je najlepsia kamoska mojej homeopaticky.. nechapem ako sa mozu kamaratit dve baby, z ktorej jedna fici na alternativnej medicine a druha vyzera byt maximalny vedec uplne zatracujuci alternativnu medicinu.. sa jej musim opytat 😉

ja som sa rozhodla, ze idem proste ludom hovorit, ze nas syn zomrel.. raz to proste musim spravit, ked o tom nebudem hovorit, to neznamena, ze sa to nestalo.. tak som to v piatok povedala podnajomnicke, ked sa na maleho pytala.. ale tazko to liezlo z toho stiahnuteho hrdla..

vcera som napisla mail vsetkym tym, ktori este nevedia.. no ti poviem, ze som 10 minut revala, kym som to poslala..

ale treba s tym zacat.. aby sme sa s tym vyrovnali a boli v poho na dalsie tehu..

u nas by chlapi doma nedovolili mat psa v byte 😀 a este ked byvame v rodinnom.. a celkom to vonku zvladaju, v byte su len ked su chori a to si potom vazia 😀 a nechystate sa mat niekedy male labradorcata?

takze to je lepsie a lepsie? no tak to som rada, ze sa vam dari aspon po troskach.. ja sa v piatok chystam medzi verejnost - do prace,uz teraz mam nocne mory.. ale hlavu hore, islo to raz, pojde aj druhy krat 😉

PS zjavne mam dnes lepsi den, to bude asi tou flasou vina, ktoru som vcera vypila

ninockaskv
18. okt 2009

v noci nam skapala dalsia ryba.. no je toto normalne?

diapozitiv01
18. okt 2009

ahoj Ninus,
to je dobre ze tu prekazku postupne prekonavas a zdelujes ludom co sa vlastne stalo. je to tiez velmi dolezite aj ked to velmi boli. ked to pises je to o nieco lepsie ako to povedat z oci do oci,,,pritom ja stale revem a asi aj stale budem...
to ze pojdes do prace je super, aj ked prve dni budu na maslu ale po takom tyzdni dvoch budeo nieco lepsie..
nasa hafanka ma epilepsiu, takze ju zatial nechceme pripustit ale casom mozno, este mame rok..potom uz bude mat 7 rokov.
mnam vinko by som si dala aj ja, svokor robi domace vinko, asi pojdem poprossit o kostovku 🙂
no dalsia rybka, asi je naozaj nejaky hnusny cas,,,,
ale nam bude len lepsie a lepsie, uvidis,,este napisem ale uz musim 😉

ninockaskv
18. okt 2009

domace? vy ste vinari? to by ste sa pacili chlapovi, ten je taky vinovy 🙂

priatel sa dnes pytal, ci nechceme madarsku vizlu, ale vraj je to narocny pes plny energie.. tak hovorim, ze pockame na toho vlciaka..

a lepsie .. uz aby to bolo.. dnes sme isli do kina, listky nakoniec neboli, zato tam bolo milion deti.. tak som sa tam akurat rozrevala, priatel ma zobral domov a skoncila som pri superstar

napisat je lahsie.. to je fakt, ked to hovorim, tiez revem ako male decko az sa cudujem kde sa tie slzy stale beru, clovek by si myslel, ze prides do stavu, kedy uz nemas ziadne slzy..

a ty si uz zdrava? zajtra normalne ficis do prace?

diapozitiv01
19. okt 2009

AHoj Ninus,
mame v zahrade vinohrad, svokor sa poctivo stara, tak potom aj poctivo zbiera plody svojej tvrdej prace. Robime aj biele a cervene. Ja s muzikom nemusime moc alkohol, ale svokor si da skoro kazdy den, ale len malokedy to prezenie. Vsetci mu tipuju minimalne o 5 rokov menej ako v skutocnosti ma, co to vino a geny nespravia 😉 .
Ja uz by som do ineho psa ako labradora nesla, ja som s tymto plemenom neskutocne spokojna..velmi sa mi paci aj vajmarsky stavac, taky sivy hafan..
Vcera ako sme boli na velkej prechadzke s labradorkou, tak pri jednom uplne poslednom dome, bol na dvore vlciak, mali plot asi 2 metrovi, ale asi tam mal nieco vedla plota, lebo laby mal uplne prehnute cez plot a vystekoval na nas, sme dali do kroku ze by sme sa s nim nechceli stretnut,,, a ked uz sme boli tak 50m za tym domom, tak ten psisko preskocil plot a hnal sa k nam,,, boze skoro som sa aj s muzikom posr.... od strachu,,,
nakoniec si to tak 3m pred nami rozmyslel a vratil sa naspat a dokonca preskocil ten plot /2m 😖 / a bol zase doma... boze tak som sa bala ze nam nieco spravi,,,
Naco ste chceli ist do kina? ja som kuk superstar, to si nenecham ujst, do kinusa len na komediu,,,
Ja ked som bola raz s kamoskou na nakupoch v Avione v BA, tak sme sa isli najst, tam pri nas bolo take male babatko, tak uz slzave oci, potom kuk na kabelu co mali so sebou pre babo a tam take velke cervene srdce,, a nas Maximko zomrel na VVCH srdiecka, tak si predstav ako som ja spustila,,, toto som uz v sebe neudrzala.
ALe stale budu take chvile,co sa nam budu slzy tlacit do oci s tym nic nenarobime,, ale netreba sa za ne ani hanbit,, A ozaj horsie bude ked sa budes chciet vyplakat a slzy nikde,,,
Vcera navecer sme potom boli na Maximkovom urnovom hrobceku, zapalili sme kahanceky, muzik sa rozplakal 😢 .. Boli sme potom aj na hrobe jeho dedka, ktoreho mal velmi rad.
Ja uz som fyzicky fit, nadcha presla, takze dnes uz od 7 makam.

ninockaskv
19. okt 2009

to bol nejaky agresivny vlciak, ten nas bol strasne zlaty a dobry.. nikdy neutocil...

aj my sme boli vcera na cintorine, priatelovej babke, poprosit ju, nech dava pozor na maleho a nech nam posle dalsie dietatko.. isli sme pesi, pol hodina tam a spat.. a v noci ma bolelo cele telo,normalne som mala tepltou, aka som z toho bola vycerpana..

takze to bola odpoved pre mojho chlapa, ze kedy zacnem cvicit 😉

chystali sme sa na coco chanel.. beznadejne vypredane, volne len prve dva rady..

zase som zabludila do inej temy a tam su babule, ktore 11 rokov nemozu otehotniet, jedna 15.. no je mi to treba?

a dnes mi kamaratka pisala, ze jej nasl zhubny nador na oblicke.. nenavidim tento rok, uz chcem, aby skoncil

diapozitiv01
19. okt 2009

Ahoj Ninus,
bol to taky strazny vlciak, prisiel k nam tak na 2-3m a vrcal, ale neviem co ho napadlo aby sa otocil a isiel domov. Ale chvalabohu, lebo uz sme mali s muzikom skoro plne gate 🙂
My tiez ako sme prisli z tej prechadzky ma nohy boleli az az, a tak sme isli na cintorin autom 😀 . Uz slnko zapadlo a bolo to take fajn, ako mu tam na hrobceku kahanceky v tej ppolotme, a vlastne to je uz jedine co mozem pre neho spravit, zapalit mu kahancek 😔
Aj moj muzik ma nahana cvicit ale mne sa moc nechce, este si robil srandu ze sa zacneme snazit az ked budem trocha cvicit,, ale casom,,
Ja som videla uputavku na coco, vyzeralo to celkom dobre, ale ja skor komedie,,
Ninus a zdaleka sa vyhybaj takym temam, kde baby x rokov nemozu otehotniet, je to hlavne o psychickej pohode,, ja tomu verim ze znova celkom rychlo otehotniem a ak nie az potom to zacnem riesit,,
Veru uz nech tento rok skonci, to je aj moja tuzba...

ninockaskv
19. okt 2009

my maleho este stale nemame ulozeneho.. znie to hlupo, ale teraz nemame peniaze nazvys na urnicku ... chceme ho dat k babke na hrob..

len musime poriesit podnajomnikov, trosku sa pozbierat..

ani sprava z pitvy este nie je hotova, dnes som tam volala a chlapik sa vratil vyteseny z 3tyzdnovej dovolenky, jemu je uz asi uplne jedno, ci pitve velke alebo male telicko. a vy uz mate tu spravu z pitvy?

to bola tema, ze bylinkarka Kopacova. u tej sme teraz boli.. vraj vela babulam pomohla otehotniet a bum, teraz tam niektore taketo veci popisali..

a takych psov neznasam, my sme mali cely zivot hafanov.. aj takych malych a vzdy sme ich mali na voditku, lebo sme vedeli, kedy su neposlusni.. a niektori debili maju dvoch velkych psov pustenych alebo agresivneho vlciaka nezabezpeceneho.. a ty to potom ries.. este vzdy aj mne vynadali, ked som na nich skrikla, nech si ich chytia..

a vlciak pocuval, ked na neho zakrical priatel, tak vzdy dobehol naspat, nikdy sa nepustal do bitky.. pravda, mna ignoroval.. 😉 chlapi, to vies.. ja som mu davala zrat a starala sa o neho.. ale predomnou mal najmensi respekt.. som prisla, ked uz bol velky ..

a ked budete mat nahodou labradorcata, tak mi si nejakeho kupime.. takeho sme aj zvazovali..

diapozitiv01
19. okt 2009

Inac cela smrt cloveka je o prachoch, ked sme boli v pohrebnictve skoro nas kleplo prvy raz a potom ked sme boli v kamenarstve tak druhy raz,,,,
Vlastne ja som mala peniazky odlozene na pupocnikovu krv, tak z toho isli vsetky peniazky na poslednu rozlucku,, a este nejakych 500€ sme museli dolozit,,,
Kremacia 500€ urnovy hrobcek 890€ (ale ten uz bude nas spolocny aj pre mna aj muzika), takze tak..
Len skoda ze nas syncek je tam ako prvy ☹ .
My budeme mat pitevnu spravu hotovu tento tyzden, dakujem pekne, Maximilianko zomrel 7.8., ja som volala s dr. nejakych Majidi, ci tak nejako sa to pise,,,islo o to ze on sam sa bal pitvat srdiecko, lebo sa v tom moc nevyzna a tak to chcel robit s primarom, ale primar bol skoro cele 2 mesiace na nutenej dovolenke,,,
Ze uz ju ma rozpisanu a v pondelok ju posiela na novorodenecke a ze v piatok mozem prist.. Uz naozaj chcem mat vsetky papierovacky po Maximkovi vybavene a konecne zalozit jeho vsetky doklady do skrine.
Ja tiez neznasam takych agresivnych psov, aminule tiez jedna asi 13rocna isla s vlciakom, ja som isla s nasou labradorkou, obe boli feny, tak ta vlcica to musela citit. Zacala tahat tu krpatu, ta samozrejme co sa moze zapasit s takym psiskom a utiekla jej, a zacala utocit na nasu labradoricu.
Chvalabohu sa to skoniclo dobre a nasa mala len tusim jeden maly skriabanec, lebo sikulka sa schovavala vzdy za mna. Tak som tej krpatej tak vynadala ze este raz ju tu uvidim tak zavolam na nu policiu a od vtedy na nasej ulici a lokalite uz nebola...
Tusim skrz teba dame nasu labradorku nakryt 😀

ninockaskv
19. okt 2009

no veru, nechapem, co na tom tolko stoji.. my sme maleho dali len spopolnit, bez obradu a aj to stalo 360E..a nechcem vediet cenu za urnicku..

to im teda dobre dlho trvalo. veru aj ja chcem tie papiere dat dokopy ( vraj si este mozme ziadat prispevok na pohreb), zalozit, nezaoberat sa tym a tesit sa na dalsie mimi. zajtra idem na kontrolu k doki a ked povie, ze ok, tak hadam zacneme pomaly skusat, ked to nepojde, aby sme na novy rok mohli ist na umele oplodnenie..

ten vas hafan, to je teda riadny "odvazlivec" .. 🙂 my sme tiez takeho raz mali.. z utulku, volal sa mato.. na toho ked zautocil pes, tak ten ti vyliezol az na chrbat..

cim vacsich a agresivnejsich psvo maju, tym su sebavedomejsi ich majitelia

diapozitiv01
19. okt 2009

my sme mali aj s obradom, preto to stalo tolko, ale traposi kolko si nauctovali za take drobnosti,,,
my sme chceli ten obrad aj ked tetka hovorila ze sa moc nerobia. My sme vytlacili 3 fotky formatu A4, kde som bola ja s Maximkom, muzik s Maximkom a Maxik sam, to mal byt ako symbol rodinky,, potom tetula citala rozluckovy list ktory sme napisali s muzikom a je aj v mojom albume na konikovi a k tomu nam hrala skupina Coldplay, od nich pesnicky mal Maximko ako podmaz na DVD-cku z 3D ultrazvuku a ked bol este v brusku tak som ho pozerala este x-krat... Takze ju poznal 🙂 .
Spravili sme co sme citili a asi krajsie sme sa snim nemohli rozlucit.. S nasou lasenkou..

Veru nech ta dokyno poriadne pozrie a uvidis co ti povie,, dufam ze to bude ok. Ja som nemala absolutne ziadne komplikacie.

Mozte zaziadat o prispevok na pohreb, je to tusim 80€, k tomu potrebujete spravu o obhliadke mrtveho, kde aj pohrebnictvo vyplni svoju cast, potom blocek z pohrebu /a teraz si uz nespominam ci rodny a umrtny list/ a vyplnit tlacivo. Robi sa to na urade prace a socialnych veci,,

ninockaskv
19. okt 2009

80?
no aby sa nepretrhli od stedrosti.. tak som nejak dufala, ze by mohli dat aj viac.. my sme teraz taki vyzmychani z penazi.. sme sa s priatelom rozhodli, ze sa zoberieme na rok.. a nema mi za co ani prsten kupit..xixixi

hm.. rozlucku ste museli mat krasnu.. malemu sa urcite pacila.. aspon ze mate fotky a ze ste ho videli.. 🙂 ja neviem, co my malemu vymyslime, ale kym naskrabeme peniaze na urnicku.. tak to este potrva..

a na matrike nam dali aj papier na ziadost o prispevok pri narodeni dietata.. to nechapem..

a stretol tam priatel kamarata davneho, jeho zena rodila presne v ten isty den ako ja.. a ze im sa stalo presne to iste.. tiez im babatko zomrelo.. a podarilo sa im druhe mimi

diapozitiv01
19. okt 2009

Veru, len 80€ ale aspon nieco, nas to stalo dobre supy, ale uz sme to vybavili ze ten urnovy pomnicek bude uz aj pre nas,, My sme tiez na 0, ale teraz som zacala zase robit, tak si zase zacnem setrit na pupocnikovu krv pre druhe babatusko.
Mame vsetko kupene, co sa tyka vybavicky, takze ziadne velke investicie nepotrebujeme, jedine zeby to boli dvojicky 😀 tak iny kocik.
My sme mu robili poslednu rozlucku v krematoriu a ked uz kamenar mal vsetko nachystane, tak nas zavolal, tam sme urnicku vlozili a on tam vtedy pred nami postavil cely pomnicek, je to vlastne len taka skladacka ktora sa lepi, vsetko ma narezane, vyrite..
Mozno sa mylim ale prispevok je len pre zivonarodene deti, asi teta nevedela. ale skuste poziadat, mozno motyka vystreli, vsak kazde € sa zide..
Citala som poradu na stranke mama a ja tam jeden gynekos vravel ze take pripady ked sa dietatko udusi pupocnikovou snurou maju 3-4x do roka....
A super ze ste stretli toho davneho kamarata, tiez to je take svetielko do buducnosti,, vidis to, da sa to,,
a co nam moze viac pomoct na nasu ubolenu dusicku ako dalsie mimco...
A neboj teraz Majko dava na vas pozor z nebicka a vsetko uz bude len dobre 🙂

evcaa
19. okt 2009

Holciny pozorovala jsem vase pribehy a chci vam poprat mnoho sil do dalsich mesicu a taky co nejdrive miminko pa 🙂

ninockaskv
20. okt 2009

evcaa.. dakujeme ☹

ved ma aj skoro vykotilo, ked mi dala papier na matrike do ruky, ze prispevok pri narodeni dietata.. teta vedela, ze nam mimco zomrelo, lebo vraj sa mrtvo narodenym babatkam nedava meno.. tak mame v rodnom liste namiesto krstneho mena "mrtvonarodene" .. nechapem, toto tiez musel nejaky debil vymyslat, preco by mrtvonarodene deticky nemohli mat meno?

a 3,4 x do roka? tak to je super, ze sme sa im vsupli do statistiky.. ze sa toto muselo zrovna stat nam, bohvie, ci to tak malo byt, ci sme si to mali prezit..

dnes som bola na kontrole po 600 nedeli, tam nam lekarka nakazala cakat aspon 6 mesiacov.. vraj nech sa da telo do poriadku a ja jej hovorim, ze ale co moja psychika? chcela mi davat antikoncepciu, mne s mojimi nepriechodnymi vajickovodmi.. mozno to myslela pozitivne, ze by sa nam to mohlo zadarit prirodzene..

v kazdom pripade necakame 6 mesiacov.. a ideme na to, kym nemam ziadne svoje choroby, ja si totiz s oblubou uzivam vselijake vytoky a mykozy .. v pravidelnych intervaloch..

po 6 mesiacoch akurat vyjde to centrum, ja proste necakam pol roka, kym vobec zacnem skusat.. niekto tu niekde pisal, ze jeden doki vravel, nech zacnu sexovat hned po porode, ze ako sa netvorili vajicka v tehotenstve, to telo je take nabudene, ze je vacsia sanca otehotniet..

a veru, co ked sa vam zadaria dvojicky? to bude treba aj druhu postielku a vecicky double.. nielen novy kocik.. mate v rodine dvojicky?

diapozitiv01
20. okt 2009

Ninus,
veru ani mi necakame rok ani pol roka,
nas vobec nemozu posudzova ako ostatne zeny, ktore uz maju jedno dieta a len aby nahodou neotehotneli. A inac kolko to zvladli ked otehotneli este v sestonedeli a v pohode porodili...
Neviem ci matrikarka mala spravny pristup,, podla mna ked dieta ma rodny list ma narok aj na svoje meno,,
ale zase je fakt ze to ze bolo mrtvonarodene treba niekde zaznacit, pre potreby dalsich administrativ,,,,
Aj ked nema meno na rodnom liste, pre vas je to vas Majko a to je hlavne, povedzte to aj ostatnym ze je to Marian...
Mozno som sialena, ale ked niekto rozprava o mojom syncekovi a povie ze Maximilian, to a tamto, tak mi srdiecko podskoci,,, Vsak to bola osobnost, clovek, aj ked malicky.
Veru hnusne statistiky aj my sme im prispeli a este horsie, riziko VVCH srdiecka 1%, a navyse s tou Maximkovou diagnozou dalsie 1% zo vsetkych srdcovych vad... Takze sanca na tu diagnozu bolo 1 z 10 000 narodenych deti,,,to je uplne na maslu a riadnu....
Dvojicky mame v rodine, aj ked nie uplne priamo, starky mal bratov z dvojiciek a este nikto ich nemal v rodine, tak mozno aj motyka vystreli,, 😀 .
Ked budu tak sa tie double veci zariadia 😀 a vy mate tiez dvojicky v rodine??

ninockaskv
20. okt 2009

ja ti neviem, to nase chuda male ma vsade ine meno, na papieri z porodnice, na rodnom liste, na liste o obhliadke mrtveho..

my nie sme s priatelom zobrati, takze maly dostal v porodnici priezvisko po mne a na matrike sme ho menili .. a nielenze nema krstne meno na rodnom liste, este aj to po mne mu na papieroch skomplili.. ako keby si nemohli dat pozor..

a vidim, ze vam sa tiez zadarilo podporit statistiky.. no ako sa ma snazi priatel presvedcit, tento rok sme si vsetk ohnusne vycerpali takze buduci rok nas cakaju same dobre veci.. tak nam aj vam drzim palce

a mame.. mamin otec bol z dvojiciek.. mozno tiez vystreli.. 😉 a mozno uz vystrelilo.. dedov brat zomrel ako uplne malicke babatko, mozno sa aj mrtvy narodil..

diapozitiv01
20. okt 2009

Veru oni v porodnici davaju automaticky meno po mame, ak ste neni zosobaseni, potom sa to vybavuje na matrike,,, ale ako som povedala, Je to vas Majko a to je hlavne 😉 .
Veru nech ziju statistiky 😔 uz ich v zivote nechcem podporit iba ak v pocte zdravuckych deti,,
He, no vidis takze aj vy to mate v rodine,,, by bol fakt sok keby sme mali obe dvojicky,,,
este mame vela dni pred sebou, ktore sa nam nekonecne vlecu,,, boze nikdy v zivote sa mi tak nevliekli,,,
a najhorsie ze to ani nemozem nejako extra ovplyvnit..
Dnes rano ked som isla do prace, som revala,, prislo mi to take smutne,, namiesto toho aby som mala s Maximkom doma, tak sme zase sami a musim ist do prace,,,
Ale aspon v praci sa to rozhybalo a ja uz aj riesim nejake problemy,,, cize si zamestnavam moj rozumcek,,,

ninockaskv
20. okt 2009

neboj.. bude dobre.. casom to uz bude menej boliet, uz len budeme spominat na malusov..

uz vam ubehli dva mesiace, idu sviatky, zamestnas sa trosku a po novom roku na tom mozte vhupnut. a vy ked ste nemali problem otehotniet, tak sa vam mozno hned zadari.. to uz je .. no povedzme len take dva mesiace.. 😉

ja mam dnes taky lepsi den, mna to chytilo vcera.. ked sme riesili podnajomnikov a isli sme vecer domov, tak mi prislo tak luto, ze namiesto toho, aby sme boli v teple doma a kupali maleho, tak sa tu otravujem s podnajomnikmi.. a doma som zistila, ze idem byt asi chora, takze by nehrozil ziadny sex.. tak sa snazim silou vole posobit na svoje telo, ze nech preboha aspon zase nemame spat ten kolobeh.. tak som prerevala celu cestu v autobuse a potom este aj doma..

a moznoze si budeme posuvat baby veci takto o rok.. to by bolo proste uuuzzasnee..

diapozitiv01
20. okt 2009

uz nech to tak neboli,,,
v oktobri uz budeme mat 3 mesiace za sebou, este aspon tie 3. nech som neni povazovana za samovraha..
a tie zle dni sa striedaju s tymi lepsimi,, ale casom bude viac tych lepsi dni,,,
A duplom dnes slnko nesvieti ako vcera tak je to trochu viac pochmurnejsie,,,
A ked na teba nieco lezie, tak supito si dat paralen a cajicek a zababusit sa, a najlepsie je sa vypotit.
Mne to dost pomohlo, teraz uz som ako rybycka. Apon raz za rok chytim take dobre prechladnutie, ci dutiny,,

a uvidis na buduci rok, je to predsa rok 2010 , nie 2009 🙂

sisipetka
20. okt 2009

ahojky nechcem vam sem len tak skocit, ale naozaj na matrike to funguje tak, ze ked dietatko umrie este pred porodom a nie je riadne pokrstene, tak sa dava do rodneho listu "mrtvonarodene". Vraj sa nas mali v nemocnici spytat, ci nechceme dodatocne pokrstit, ale to asi ziadna mamina v tom soku nezvladne.
A prispevok k narodeniu dietata od matriky sme normalne dostali aj my - aj ked v tom momente mi prichodili ako hrozna rana do srdca. No a s tymi cenami za urnicku a pomniky, hlavne v BA - stalo nas to vtedy dokopy vyse 40 tis - tych peniazkov mi nie je luto, ved co by som malemu v tom momente nedala 😔
Drzkajte sa kocky, nech ste opat coskoro tehulky, aj ked najprv sa musi psychika ako tak zocelit, kedze ona je hlavnym riadiacim centrom nasich hormonov....

ninockaskv
20. okt 2009

☹ sisipetka, v nemocnici by podla mna mali robit kopu veci, mali by male odfotit, spravit nejake odtlacky, odstrihnut pramienok vlaskov a spytat sa ci to chces.. alebo sa spytat, ci ches dieta vidiet a nie ho hned zobrat prec.. ja kym som sa spamatala, tak maly uz bol niekam prevezeny na pitvu... ☹

a teda aj prispevok k narodeniu dietata dostaneme? no to je teda riadna ironia..

veru, je to riadn business. .my mame za sebou len kremaciu a cakame len na to, kedy pojdem do prace, aby sme mohli zabezpecit urnicku a maleho ulozit..

diapozitiv, keby chripka.. to by som sa tesila.. ja mavam problemy s gynekologickymi vytokmi a zaplami, to znamena raz, dva krat za mesiac sex a potom liecenie.. mam alergiu na mlieko a mliecne vyrobky a nemozem ani cukor.. len v nemocnici bolo tazko vyberat si jedlo a doma som nemala dusevnu silu sa "zdravo" stravovat.. tam varil vacsinou priatel.. musim nabehnut na moj zdravy zivotny styl a homeopatika, hadam sa to spravi..

dufam, ze rok 1010 je vo vsetkych horoskopoch uvedeny ako ten stastny 😀

sisipetka
20. okt 2009

Ninka - taky ten klasicky prispevok z matriky v obvode kde byvas - nejakych 2,5 tis. to bolo - nepamatam si, vsetko riesil MM.
No MM sa pytali, ze ci chce vidiet maleho (ja som bola v narkoze) - ale on nechcel, bol rad, ze prezijem ja a v tom momente asi ani nevedel co dalej 😔
Kocky zvladnete to, aj napriek hroznej bolesti a nespravodlivosti, ktoru prezivate. Sama som toho zivym prikladom, aj ked toto tehu mam velky strach....ale musime verit, ze aj my budeme stastne 😉

diapozitiv01
20. okt 2009

Prispevok pri narodeni dietata je nejakych 120€ euro, plus minus.
Sisi uz si nepamatam, si rodila cisarskym ci spontanne, kolko mesiacov ubehlo od tvojho znovuotehotnenia..
Naozaj je dobre poznat pribehy mamiciek s podobnym osudom, ktore su o kusok dalej ako my a cakaju ci uz maju maly batoztek doma.. 🙂 Dakujeme

ninockaskv
20. okt 2009

jo zvladneme.. ja uz som naplanovala regeneraciu tela, joga, pilates.. spining

regeneraciu duse - hadam nas vyliecia tie rodinne konstelacie

a skusame tehu, ak to nevyjde do noveho roku, tak ficime do centra.. a centrum v brne celkom chvalia, vraj je ovela lepsie ako nase na slovensku, aj kvalitou, pristupom aj cenovo. mozno pojdeme okuknut.. ked sa nezadari baby prirodzene..

chlapovi som dnes oznamila, ze sexujeme.. aj ked dokina, ze cakajte pol roka ale myslim, ze u nas motyka neyvstreli s tymi mojimi vajickovodmi, ale aspon budem mat pocit, ze na tom robime.. 😉

myslim, ze sisipetka rodila cisarskym.. a neboj, vsetko dobre dopadne.. hviezdy su vam tentoraz dobre naklonene.. nemysli na zle veci (no ja viem, lahko sa povie)

sisipetka
20. okt 2009

dia - no ja som po cisarskom a mala som mat pauzu 6 mesiacov. Zacali sme skusat po 5tich mesiacoch, ale podarilo sa az po 15tich mesiacoch. Hold u mna zohrala ulohu dost hlava 😖 Bola som dost silna a snazila sa to prekonat, ale podvedomie pracovalo svojim sposobom a narusilo mi hormony a imunitu.....A preto toto nase malicke pod srdieckom, beriem ako zazrak z nebicka od nasho anjelika 😔
Kocky, drzim moc palce, ale pripravte sa na to, ze naozaj ta cesta bude este velmi tazka....aj ked si to mozno neuvedomujete, ale mechanizmy v nasom tele si melu svojim tempom....Ale urcite vam prajem rychle uzdravenie psychiky (aspon do urcitej normy, kedze uplne to nepojde) a nasledne na to, krasnu fazulku pod srdieckom, ktora je sice iba zaciatkom, ale hrozne velkou motivaciou do uspesneho boja az do konca s krasnym babatkom a hlavne zdravym a zivym v naruci 😵

diapozitiv01
20. okt 2009

Veru mi sme s Ninus velke optimistki ze vsetko bude nakoniec ok 🙂 .

ninockaskv
21. okt 2009

no ... len kedy 🙂

veru, telo a psychika si s nami robia co chcu.. ved kolko bab nema ziadne problemy, len strasne chcu a nejde to..

nic, nad takymi vecami ani neuvazovat.. chce to klud a cas a vieru..

ninockaskv
23. okt 2009

dia, napisem ti do IP moju privat adresu.. dnes som nastupila do prace a chcem prestat chodit na kona, dost ma to deprimuje..

budem rada, ked sa mi ozves, ako sa mas.. a ako sa vam dari..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre