Život po mimomaternicovom tehotenstve - vaše príbehy

daktarinka
27. feb 2021

Ahojte dievcata... Prave lezim v nemocnici, vcera mi laparoskopicky odstranili lavy vajcovod kvoli MMT. Po deviatich mesiacoch som si nasla dve ciarky na teste, ale radost trvala len par dni. Mam pocit, ze som sa s tym ako tak vyrovnala, lekar povedal, ze pre buducnost nevidi zasadny problem s otehotnenim. Ale aj tak, zahrnte ma prosim Vasimi pribehmi a skusenostami, ci a kedy sa Vam podarilo znovu otehotniet, aky to malo priebeh, ci sa neopakovalo MMT, a tak 🙂 dakujem Vam vopred a vsetkym prajem hodne zdravicka ❤️

luckalukas_1
27. feb 2021

ahoj, ja osobne som to nezazila, ale poznam hned 3 zeny co otehotneli s 1 vajcovodom 🙂 jedna z nich dokonca neplanovane, ani nevie kedy a stala sa ,,nehoda" 😊 takze sa neboj, urcite sa to znovu podari, vynosis a porodis krasne zdrave babetko❤️

ingrida1127
27. feb 2021

Ahoj,ja som mala mmt v novembri ,tiež mi odstránili ľavý vajcovod
Tento mesiac sme sa začali snažiť,viem ako sa cítiš
Ten strach a obavy...
Hlavne musíš veriť že bude všetko tak ako má byť pozitívne myslenie je dôležité aj keď je to veľmi ťažké
Prajem aby sa ti splnilo po čom túžiš viem čo si zažila ❤❤❤❤❤❤

sally001
27. feb 2021

@daktarinka kamoska mala to iste zobrali jej vajcovod a otehotnela 2x ma chlapca a dievca🙂

veronikaa006
27. feb 2021

@daktarinka ahoj, mala som mimomaternicové v roku 2018, potom sa nám podarilo otehotnieť až skoro po 2 rokoch a znova mimomaternicové 😥 Teraz sa snažíme už 9 mesiacov a neúspešne. Dokopy sa snažíme už skoro 3 roky o bábo. Tie 3 roky boli a sú neskutočne ťažké 😓 Snáď tvoj príbeh bude iný a dočkať sa rýchlo. Drž sa 😘

janba
27. feb 2021

August 2017 - operacia mimomaternicoveho tehotenstva, pasknuty vajcovod,vela krvi v bruchu,fakt zle,odstranili mi lavy vajcovod

Februar 2018 - zostala som tehotna, uplne prirodzene 🙂

Oktober 2018 - porod

Maj 2019 - dalsie mimomaternicove, nastastie na toto ale prisli skor, aj ked musela mi zobrat aj druhy vajcovod

Takze nezufaj, určite sa podari 🙂

Po prvom mimomaternicoveho som bola dost mimo, ale proste som vedela ze otehotniem 🙂

Po druhom som na tom bola naozaj psychicky zle, ked som si uvedomila ze uz nemozem mat deti.

Ale! Prave skusame umele oplodnenie a ak sa nepodari, utesujem sa, ze mam doma jedneho zdraveho krasavca 🙂

kaitlin3
28. feb 2021

Október 2017- MMT a odstránenie pravého vajickovodu
November 2018- pôrod prvého syna
Momentálne som v 30tt s druhým synom ☺️

Veľmi držím palce, je to hrozná skúsenosť, najmä keď ešte žena nemá detičky, ale netreba strácať nádej 🙏❤️

daktarinka
autor
28. feb 2021

Vsetkym Vam dakujem za zdielanie Vasich skusenosti! Ja uz mam dvojrocnu dcerku, ale tak sme sa teraz par dni tesili, ze bude mat surodenca, tak ma to MMT trosku dostalo...
@veronikaa006 tebe tiez drzim velmi palce! Skusali ste si dat robit aj nejake blizsie vysetrenia, preco sa Vam tak dlho nedari? Drzte sa 😘
@janba tiez mi napadlo, ze v pripade, ze sa MMT zopakuje, je tu este tato moznost... Tak dufam ze sa Vam podari 🙂
@kaitlin3 a Tebe prajem krasny zaver tehotenstva, hodne zdravicka 😘
@ingrida1127 takze take tri mesiace ste si dali pauzu? Drzim Vam tiez palce, nech sa babatko podari ❤️
@luckalukas_1 dakujem pekne! Tak hadam sa ani pre mna este nekonci moznost otehotniet 🙂
@sally001 tak sa tesim, ze sa jej zadarilo a ze teda je to mozne, dakujem 😘

Btw nechapem preco mi tuto diskusiu presunulo do ineho fora, povodne to bolo v Snazime sa o dietatko, ale ved to nevadi... Krasny den Vam prajem ☀️

ingrida1127
28. feb 2021

@daktarinka áno 3 mesiace pauza na odporučenie lekára

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre