Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉
lauritka
9. mar 2017
@ajronka no a ine nič nenaznačuje, napriklad hlien ?? žeby mohla prist ovulacia az teraz :
ajronka
9. mar 2017
@lauritka ten už mám taky už víc jak týden a pocit, že už už ms dorazila a nic.. no uvidím, zkusím testovat přes víkend a v pondělí poběžím k dr. 🙂
matilda35
27. sep 2017
Ahojte baby. Pridám sa k vam. Dneska som si robila ovulacni test a bola tan ružové ciarka. Baby to podľa vás čo znamená. To čiže je nemecký ovulacni test.
meli8412
29. sep 2017
@matilda35 Ahoj. Na ovulačnom teste zvyčajne sú 2 čiarky. Až vtedy je pozitivny ten test, keď od kontolnej je tá druhá čiarka silnejšia, alebo rovnako tmavá. Keď sa ti bude blížiť ovulacia, postupne bude tmavnúť. A keď testuješ tehotenstvo, tak u mňa to bolo tak, že na tehu teste som mala už ducha a ovutest bol stále negat.
matilda35
29. sep 2017
@meli8412 ďakujem za odpoveď 🙂 ale som čítala rôzne prípady o ovulacni testov.🙄
meli8412
30. sep 2017
@matilda35 Ano sú rozne, ale ja som čítala kvantum krát, keď testli ovulačným a bol pozit., tak už zároveň mali riadne koľajnice na tehu teste. Ak by testli najprv s tehu, tak by ušetrili aj peniaze, by tam mali toho ducha 😃
lucyyjja
2. okt 2017
Ja som pri oboch tehu mala najprv 2ciarky na ovu, az po par dnoch na tehu. Par dni pred ocakavanou menstruaciou. 😉
matilda35
10. okt 2017
👍