Epino a Aniball - skúsenosti

anarix
27. aug 2014

Ahojte dievcata, som nastavajuca mamicka a kupila som si Aniball...trosku ma udivilo ze aj ked je to nenafuknute, pride mi to velke, mam trosku strach si to dat dovnutra a nafukovat balonik..mate s tym skusenosti ? je to v pohode, nemoze to ublizit ? dakujem 🙂 - neviem ako zacat 🙂)

sara22
30. nov 2014

@icejane
@daniki
@daniela1983
@bettynka222 Baby,mozno sprosta otazka,ale cim meriate ten obvod tak,aby tilo bolo 100% hygienicke? Tiez sa chystam si aniball kupit,snad mi to s nim pojde 😀

icejane
5. dec 2014

@sara22 pri aniballe je pribaleny taky meter, ja som si neskôr vyrobila aj obycajny z papiera keďže mi tento zahadne zmizol 😀 ... a preco nehygienicke ? Ja s tym žádný problem nemala.

sara22
6. dec 2014

@icejane no taky papierovy je ok,ale merat to napr.normalnym krajcirskym,ktory bezne pouzivam na ine veci mi pride nehygienicke..ale zasa ja som v tomto "hygienickom" smere trochen sisi 😂😂😂

icejane
8. dec 2014

@sara22 ked si kupis aniball tak tam budes mat ten meter, on ma tu vnutornu stranu taku umyvatelnu, nie papierovu

prinzesz
21. dec 2014

kocky ja sa vas opytam, nestalo sa vam ze ked ste pouzivali epino ze ste vytlacili aj zlatu zilu? moja segra uz 5 dni prenasa a stale poctivo cvici 2x do dna, uz tyzden ma hnacku a asi ma aj zlatu zilu a nevie ci z epina alebo z tej hnacky och.. neviete niekto poradit prosim? dakujem

elanor1
22. apr 2015

caute baby... tiez som si zaobstarala aniball a vcera som skusala 1x cvicit. Postupila som asi tolko, ze som ho ani nezaviedla dnu 😖. Uvolnena som bola, skusala som kadejake rady, ktore som nasla, ale ani prifuknutie, ani tepla sprcha, ani uplne vyfuknuty balonik nepomohlo. Neviem, asi potrebujem dalsie 2 ruky na pomoc 😀.

30tnicka
23. apr 2015

@elanor1 musis len skusat, ja som ho tam tiez zaviedla az na druhy krat a pomalicky to pojde 🙂

elanor1
21. jún 2015

Takze porod uz je za mnou a verim tomu, ze aj vdaka Aniballu prebehol uplne super... bez nastrihu a len s 1 mini stehom vonku. Moje zlaticko sa narodilo o 9h rano a poobede ked mi prisla navsteva som uz v pohode sedela. Cvicila som poctivo asi 5-6 tyzdnov a nacvicene som mala 31 cm. To bolo max., ktore som bola schopna dat posledne dni pred terminom. Obvod hlavicky bol 35 cm 😉 ale vobec som necitila nejaky rozdiel.
S aniballom som si vsak "nenacvicila" vytlacanie, lebo som neprisla na to, ze ako. Balonik som si musela vzdy pridrzat, lebo sa mi vysmykoval, ale nevadi. Svoj ucel splnil 🙂 a urcite odporucam.

luckag1
13. júl 2015

Ahojte, viete mi poradit, neviem co robim zle, ale ja ten balonik neviem ani za svet dostat dnu. Pouzivam ho s kondomom, predtym si robim este masaz hradze, na ten kondom si dam este trochu oleja, aby to islo lahsie, zo dva krat stisnem pumpicku, aby nebol balonik taky makky, lebo to by som ho tam uz nedala vobec. Zacim mat pocit, ze uplne vyhodene peniaze, som z toho nestastna..

elanor1
14. júl 2015

@luckag1 ja som mala ten isty problem. Prve 2 dni sa mi nedarilo dostat ho dnu. Potom to nejako uz islo, treba stale skusat a najst si svoju techniku. Inak, pouzivala som lubrikacny gel a vtedy isiel lahsie vsunut.

qwq
24. júl 2015

Moja skúsenosť s epinom iba pozitívna. Pri prvom pôrode som cvičila a nastrihla ma doktorka vraj"PREVENTÍVNE" skoro ma porazilo ked mi to povedala. Vraj že ked som prvorodička tak radšej takto. Bolo mi to ľúto ale tie tri štichy som prežila. A teraz pri druhom pôrode kde mal malý takmer 4 Kg ma rodila tá istá doktorka tak som ju "PREVENTÍNE " upozornila ja že nech ma zbytočne nenastrihuje ak to nebude nutné . A bolo maly valibuk sa narodil bez toho aby som mala jedinú ranku.
S určitosťou môžem povedať že príprava s EPINOM stála za to!!! Môžem len odporúúúčať.

ivkadracova
26. júl 2015

@prinzesz asi uz neaktualne, ale pytala si sa na zlatu zilu, tak ano, vytlaci sa aj s epi-no, ale iba ak uz je zacata, alebo je na nu nabeh ... stalo sa mi to tiez .. to sa nazad stiahne ked bude vsetko v poriadku, strava, hormony, regeneracia po porode alebo po tlaceni s epi-no .. treba si pri cviceniach nechavat zo 2-3 dni prestavku som zistila

janca029
20. aug 2015

To iste som mala ja s Aniballom

katka339
13. sep 2015

ahojte, ked ste zacinali, kolko ste dali po obvode? Ja som dnes zacala a dala som 19,5 cm a ked som vytlacala, bolo to dost napata... Snad sa k tym 30 dopracujem :/

elanor1
15. sep 2015

@katka339 tiez som dala len 19 cm a prvy tyzden som naptedovala pomaly. Potom to uz islo. Ked som sa vsak dostala na 27 cm, trvalo mi niekolko dni nez som dala viac.

katka339
19. sep 2015

Dakujem @elanor1 . A pri porode ti to nakoniec pomohlo?

elanor1
28. sep 2015

@katka339 pomohlo 🙂 ... ziaden nastrih, porod super. Mala som len mensie natrhnutie na 1 steh vonku. Rodila som rano o 9h a uz poobede som v pohode bola na chodbe s rodinou. Teraz uz ani neviem kde ten steh bol. 🙂

malazuzana85
1. okt 2015

ja cvičím len druhý deň, na odporúčanie pôrodníka. Dnes som to dala na 19,5 cm. Ale trvá mi to, kým si to tam vôbec zavediem... som zvedavá, či sa mi podarí dostať sa na tých 30 cm...

xxmarinka
9. okt 2015

Predám balónik Aniball, je vyvarený, ale cvičila som s ním bez kondómu, takže budete musieť používať pri cvičení prezervatív. Pri pôrode mi aniball dosť pomohol, nakoľko som prvú dcérku nevedela vytlačiť, tak teraz pri druhom pôrode som bábätko vytlačila počas jeden kontrakcie. Takže v skratke - Aniball rozhodne odporúčam 🙂 Cena je 23 Eur plus poštovné a balné 2 eurá.

elmunda81
15. okt 2015

Ahojteee, ja mam tiez na predaj Aniball je len vybaleny ale nepouzity, nakolko den po doruceni som sa dozvedela, ze budem rodit cisarskym... Takze nacvik sa nekona. Kupila som ho teraz v septembri. Dajte vediet, moja predstava o cene je 30eur, pov. Som zaplatila 50eur.

matrioska
19. nov 2015

Ahojte. Aj ja som prvykrat skusala Aniball a nemohla som ho dostat dovnutra. Jemne prifuknuty uz vobec nie. Taky splasnuty som ho tam nejako narvala. Potom som 4x prifukla a robila napnutie a uvolnenie vo vnutri (10 sekund napnutie). Opakovala som to 10x a potom som sa snazila balonik vytlacit, avsak mi to vobec neislo. Ako je mozne, ze pri Epi-ne viacere pisete, ze balonik sam vyklzol? Robim nejaku chuby? Do vnutra som ho dala po tu prvu velku cast az po oblast, kde sa uz zuzovala (teda na hradzi je uz ta uzka cast a "prvy" balonik je cely vo vnutri). Koncim 36tt, mam dost velke brucho a aj maly vyzera, ze bude dost velky. V tomto baloniku som videla nadej, avsak zacinam mam obavy, ze to nepojde. ☹

gabulka80
19. nov 2015

matrioska...36tt? tak to uz asi ani nepojde... ja som cvicila s epinom od 32tt a to som makala denne 2x po 10 minut. mala som brucho jak zemegula, no nevzdavala som to. kazdy milimeter navyse mi sposoboval ohromnu radost, ze som to "dala" :D porod bol tazky... nebudem rozpisovat, ale dnes viem, ze vdaka epinu som "tam dole" uplne v poriadku, rany sa zahojili velmi rychlo a to som porodila dcerku 4 kg cistej vahy aj s nastrihom.

miilada
19. nov 2015

@matrioska Ahoj, precitaj si moje otazky,

https://www.modrykonik.sk/forum/3-trimester/otazky-ohladom-balonika-epi-no/

ak sa Ta niektora tyka, mozeme sa o tom pobavit. Tak v skratke o mojom treningu od 1. dna po porod:

Ja som vseobecne tam dole dost uzka a dostat dnu vobec nenafuknuty balonik Aniball (je vacsi kus ako Epino) bol pre mna neuveritelny problem, bolelo to asi 2 dni. Tak som ho zavadzalo taky prehnuty, vytlacila som z neho co najviac vzduchu a prehla, tym sa zmensil obvod. Dalsie moje tazkosti najdes v linku hore zhrnute do otazok. Napriek zufalstvu a slabym pokrokom som sa nevdavala a cvicila aj 2h denne ku koncu, nacvicila 30,5 cm a moj porod dopadol bez nastrihu ci sitia, na 2 kontrakcie maly von. V pohode som sedela, vsetko. Sama tomu zazraku nemozem uverit.

Drzim palce,
kludne sa pytaj, ak mas otazky...

elanor1
20. nov 2015

@matrioska mozno sme ho my zavadzali nejako blbo, ze klzal von, alebo sme pouzili privela gelu ;). Nic si z toho nerob, hlavne cvic pokial sa da a nafukuj dalej ako to pojde. Ja som nemala nacvicene vytlacanie lebo nejako som nevedela ako na to a tiez ked uz bol blizsie pri vchode, tak mi pomaly klzal von sam. I napriek tomu som prirodzene vedela ako tlacit pri porode a islo to lahko. Ten balonik ma hlavne pomoct spevnit a pripravit svaly na tu chvilkovu zataz. Mozno do porodu nestihnes tych 30-32 cm a mozno hej, uvidis. 😉 Drzim palce.

matrioska
20. nov 2015

@gabulka80 Uf to dufam, ze to pojde. Drzala som sa navodu, ze pred 36tt by sa cvicit nemalo, kvoli odteceniu plodovej vody. Navyse mam infekciu od zacitaku tehotenstva, kde mi hrozil stale predcasny porod. Este tam pisali, ze zo zaciatku len 2-3x tyzdenne. Tak to skusim ziintenzivnit. Navyse to kombinujem s masazou hradze. Len dufam, ze ten olej co pouzivam sa do dalsieho dna dostane von, aby som neposkodila Aniball.

matrioska
20. nov 2015

@miilada Dakujem pekne za ochotu pomoct a aj za povzbudenie, na zaklade toho, ze aj tebe to islo len tazko a nakonice sa to podarilo az na 30,5 cm (co mne teraz pride az neuveritelne). Vcera som skusala druhykrat a bolo to lepsie, tak som sa troska upokojila (mozno nie som strateny pripad 🙂 ). Ked budem mat viac cviceni, tak sa ta na otazky, ktore uvadzas urcite opytam. Vyzera to tak, ze budem mat mozno podobne problemy. Pri druhom raze som taktiez musela ist znova od najnizsieho poctu nafuknuti. Uvidim, co bude dalej. Chcem to kombinovat aj s masazou hradze, kedze v prvych tyzdnoch sa ma cvicit len 2-3x tyzdenne. Ty si zacala cvicit v ktorom tyzdni?

maary11
20. nov 2015

@matrioska Ahoj, ja som mala tiez epino, takze neviem ako to ide s aniballom, ale hlavne sa nevzdavaj, ja som cvicila tri tyzdne a max 15 minut denne a porodila som bez nastrihu.. urcite by som necvicila od 32 tt a ze 2hodiny! V 32tt sa este normalne zdrave telo zeny nechysta na porod, takze mozes sa snazit nieco roztahovat, ale tym ides iba proti sebe, uplne staci od 36-37tt.
prve dni idu tazko, to som sa vobec nepohla co do velkosti balonika, hlavne kym prides na to, ako to vlastne robit 🙂 mne pomahal manzel, lebo mi presne ako pisu baby, proste vyklzaval von, no po dvoch dnoch som to zrusila, lebo zase niekedy to nafukal az moc 🙂 A niekedy som sa vobec nepohla, ani milimeter mi to neslo, no na dalsi den az 0,5cm. Dostala som sa na skoro 9cm (podla takej tabulky, co bola prilozena, je to priemer balonika). Nemerala som si obvod, takze neviem to porovnat s tym, co pisu baby. A mala vysla na 3potlacenie, fakt som mala super porod.
A skus menit polohy, aspon mne to pomahalo, viem, ze s tym bruchom je to komplikovane, ale nakonci som bola aj v drepe, tak sa mi dal najlepsie vytlacit. Hlavne ta to nesmie velmi boliet.
Urcite pridaj aj tu masaz hradze, tu mi robil muz az do konca, a aj sam mi na konci povedal, ze je ovela maksia ako ked sme zacinali, takze to urcite pomaha.
A mysli pozitivne, mysli stale na to, ze porodis bez nastrihu, ja som to vsetkym hovorila a tak to aj bolo. este aj doktorka mi povedala, ze teda aky pekny porod 🙂 btw. bolelo to, aj som kricala, ale 4 hodiny po porode som sedela normalne na stolicke a vecerala! Na tretiu noc sa mi mala docikala, tak som bezala po chodbe po veci a sestricka ma skoro zabila, ze ci som normalna :D a z porodnice som sla rovno volit prezidenta 🙂 Stoji to za to!

gabulka80
21. nov 2015

áno, odporúča sa cvičiť až od 36tt, no cvičenie s týmito pomôckami ti majú pripraviť na pôrod svalstvo, nie telo a to či už vonkajšie alebo vnútorné. neide o nič iné, ako o posilňovanie svalov a nie o rozťahovanie. tým, že tieto svaly pravidelne vystavuješ určitému tlaku, tým sa stávajú silnejšie a nadobúdajú aj schopnosť rýchlejšieho hojenia, ale to všetky vieme. my sme to tiež kombinovali aj s masážou hrádze, ale môj lekár mi povedal, že to síce pomáha, ale nie je to až také efektné, ako používanie balónika, na jeho odporučenie som ho začala používať už v 32tt. čiže ja by som to považovala ako posilňovanie, nakoľko sa balónik môže používať aj mimo tehotenstva na posilnenie svalstva aj pri inkontinencii. napokon každý má možnosť rozhodnúť sa kedy a ako bude balóniky používať. keď to niekto zvládne robiť aj 2 hodiny, tak to je jeho vec. je to naozaj o tom, ako sa kto cíti a ako sa na to cíti a či mu to lekár doporučuje robiť alebo nie.
matrioska držím palce a nech pôrod prebehne hladko. daj vedieť, ako to celé dopadlo 🙂

miilada
21. nov 2015

@matrioska Zacala som asi v 35 ci 36 tt, inak som bola na rizikovom, tak skor som to nechcela pokusat. Najprv som robila nejake tie pokroky, no v istom bode som sa zasekla a zacala panikarit. Navyse, maly mal podla sona dost velku hlavicku a celkovo bol velky. No potom sa to zase posuvalo po kuskoch. Ale v mojom pripade som musela ist cez bolest a riadnu pri tych vyssich cislach, dokonca, aj ked som skusila povedzme o 3 cm menej ako pri svojom maxime, bolest bola podstatna. No to som uz bola v 38-39 tt, takze som nemala velmi co stratit. Drzim palce, urcite daj vediet, ako postupujes.

elanor1
21. nov 2015

@matrioska este nieco... ja som tiez cvicila 15-30 min skoro kazdy den sem tam som vynechala, lebo som cvicila len vecer ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre