Kedy ísť do pôrodnice?

mam132
10. máj 2012

Ahojte chcem sa spytat kedy ste sli do porodnice, myslim kolko pred porodom ? uvazujeme nad tym ze cast 1. doby porodnej ( kym nebudu kontrakcie moc casto ) by sme zostali doma, pekne vo vani alebo tak, urcite by to bolo pohodlnejsie... ake s tymto mate skusenosti ?? alebo odporucujete ist radsej skor do nemocnice?

anjelicek26
10. máj 2012

@mam132 - uvidis, ako sa budes citit, ako rychlo sa ti budu stupnovat kontrakcie, ja som porodila takmer v aute a to som si dovolila predychavat doma "az" hodinu. Dosli sme do porodnice, sadnut, tlacit a maly bol na svete. Isteze ak porod postupuj pomaly, je to asi fajn predychat doma, ale ako prvorodicka to podla mna velmi neodhanes, ak by boli kontrakcie kazdych 7 minut, sla by som do porodnice... mne sa ten interval z kazdych 10 minut na kazde dve minuty skratil behom pol hodiny... kazda sme ina... radsej byt v porodnici ako porodit doma, to si aspon myslim ja, hlavne keby boli komplikacie.

rora
10. máj 2012

mne zrazu praskla voda 2 tyzdne pred terminom, v noci a cakala som na kontrakcie, ze ake budu, mala som par slabulinkych a nepravidelne, a potom zrazu prisla jedna velmi silna a cca o 10 minut dalsia taka, takze sme rychlo isli.

sandrus2
10. máj 2012

Ahoj mne začali kontrakcie asi o 15.00 ale také úplne slabunké ako na menzes ale pomaly sa mi stupnovali do pôrodnice sme išli okolo 19.00 a dorazili sme o 20.00 lebo som rodila inde a malý sa mi narodil 2.20 takže je to asi ozaj individuálne 🙂 držím palčeky nech všetko dobre dopadne 🙂)

alena16
10. máj 2012

To sama nedohadneš. Mne začali kontrakcie od začiatku každé 2-3 minúty, bolesť sa stupňovala. Som sa tešila, že to nebude trvať dlho a i tak som porodila až za 18 hodín... Ja by som počkala, keď už tie kontrakcie začnú byť fakt bolestivé a až potom by som išla.

majka1981
10. máj 2012

@mam132 zalezi na tom ako daleko mate porodnicu, ci bude den alebo noc (v noci sa da jazdit rychlejsie, bez premavky...). ako sa budes citit. My sme sli do porodnice ked som mala kontrakcie kazde 2 minuty, v aute som uz poriadne predychavala, boli sme tam za 15 minut. prisli sme do porodnice o 0:30, voda mi vytiekla 0:45 a syn sa narodil o 3:30. Je to individualne. Ale do vtedy mas este cas, neboj 🙂

lutia
10. máj 2012

@mam132 je to rozne, mne napr doktor povedal ze ked mi odtecie plodova voda mam rychlo bezat do nemocnice aby som nahodou neporodila v aute...a nakoniec plodova voda odtekala postupne a rodila som skoro az o 20 hod a bolo to rychle (kontrakcie som mala len hodinku) takze sa neda povedat na 100% ako co bude a radsej skor...

vianocnystromcek
10. máj 2012

@rora a to si bola transportovana po leziacky do nemocnice ci ako? mne dnes znama hovorila ze ked mi odide plodovka tak mam uz iba lezat, lebo by mohol ten pupocnik prepadnut a tym padom si zadusim dietatko.
nas vytah je ale malinky, da sa tam len stat, sme na 4. poschodi..no ja neviem ako ma chce sanitka resp muz do porodnice transportovat po leziacky :D

lubicakovac
10. máj 2012

@mam132 ja som mala kontrakcie od 3 rána a išla som do nemocnice o pol 6 poobede, čo už boli také že som mala toho plné zuby 😀 ked som prišla doktorka povedala, že akurát a malý sa narodil o 23:08 🙂

ale zase kamoška tá tam išla po 6 hodinách kontrakcií, poslali ju domov (to bolo doobeda) a večer prišla znova, dali ju na izbu a do rána sa ešte nič až doobeda na ďalší deň porodila

je to individuálne 🙂 prídeš na to určite sama, ženský inštinkt 🙂
samozrejme ak ti praskne voda tak okamžite utekáááj, ale to si myslím, že vieš aj sama 😉

elenka6
10. máj 2012

@vianocnystromcek mne tiež doma odtiekla plodova voda a normalne som chodila,to nemusiš ležat,vlastne ja som si lahla až na pôrodny stôl,čiže nejakych 7 hodin som len stala a chodila lebo vtedy pôrod rychlejšie napreduje.

lubicakovac
10. máj 2012

Ešte by som dodala, že tam to nezívisí len od kontrakcií ale aj podla toho ako si otvorené, takže plánovať si to asi nevyplánuješ 🙂

vianocnystromcek
10. máj 2012

@elenka6 a to ti nepozerali ci ti neprepadol pupocnik resp to uz malicky lezal tak dole hlavickou ze sa to nemohlo stat? neviem...mna z toho trosku vystrasila dnes ta znama. lebo ja som si myslela ze sak kolko zien leti do nemocnice normalne v aute alebo co ked sa to stane. resp ze sa zbalia a idu do nemocnice ale ze nelezia hned a hotovo

rora
10. máj 2012

@vianocnystromcek nie my sme isli normalne autom,mali sme to 10minut do nemocnice a tam mi uz kontrolovali ozvy dali mi na brucho taky pristroj a ten som mala az do porodu.a po prichode na sal mi ani nekazali lezat,mohla som sa prejst alebo skackat na fitlopte az kym som nebola dostatocne otvorena.

vianocnystromcek
10. máj 2012

@rora jaj ..asi lezal uplne dolu uz no 🙂

vierkasteffi
10. máj 2012

@mam132 tak ja som šla rano normalne do poradne o 11stej doktor ma pozrel a povedal že som otvorena na 4 prsty, takže domov ma už nepustil hned ma poslal na príjem sestričky na mna divne pozerali a pytali sa ma že či mi odtielka plovodá voda ja im vravim nie a že či mam kontrakcie a ja že nie tak čo tu potom robíte 😝 😝 😝
potom ma dali na monitor na monitore bolo vidno kontrakcie ja som však nič necitila
večer o šiestej mi prepichli plovodu vodu za 10 minut som dostala kontrakcie cca každych 7 minut a ked už boli každe 2 minuty tak ma brali na salu porodila som o pol deviatej čiže od prvej kontrakcie do porodu trvalo 2,5 hodiny bolo to velmi rýchle 😉

hradnapani
10. máj 2012

@vianocnystromcek 🙂 nenechaj sa vystrasit takymi informaciami. ano, stat sa to moze, ale vacsinou sa to nestane. Ja som doma fungovala este nejake dve hodiny, a lezat som vobec teda nechcela, lebo voda takto len tiekla a tiekla, ked som stala alebo sedela, tak len kvapkala 🙂) a v nemocnici sa tiez nepretrhli, aby ma rychlo ukladali na lezadlo. takze sa nestresuj dopredu.

hradnapani
10. máj 2012

@mam132 ponahlat sa urcite netreba a ten moment, kedy sa rozhodnes, ze uz treba, tak ten sa tazko vysvetluje, ten proste pocitis, budes to proste vediet. a hlavne, ziadny stres, treba si verit a babatku tiez 🙂

babuci1982
10. máj 2012

Mne začala odtekať plodová voda večer o deviatej a odtekala mi až do pol tretej rána do pôrodnice ma odviezol priateľ ráno o pol druhej stále som chodila kontrakcie som nemala skoro žiadne a malý bol na svete ráno 08:05 takže ani ja by som sa neponáhľala do nemocnice ....

timuss
10. máj 2012

mne zase odtiekla plodová voda, pol hodinu ešte nič a potom nastúpili kontrakcie hneď každé 3 minúty...a to som bola prvorodička...sestričky sa len tak divili 😀 a s tou pupočnou šnúrou...síce sa stane málokedy, že prepadne, ale ja by som neriskovala a po prasknutí plodových obalov by som čo najrýchlejšie išla do nemocnice....v živote by som si neodpustila, keby sa môjmu dieťaťu niečo stalo, len preto, že som si chcela ešte chvíľu doma oddýchnuť ☹ ale asi je rozdiel, či praskne ten obal poriadne a teda odíde značná časť vody alebo len tak kvapká...lebo môj názor je taký, že asi keď len kvapká nehrozí až tak, že sa prepadne pupočná šnúra...ale hovorím, je to len môj názor 😅

mikella
10. máj 2012

ja tiež by som sa neponáhľala kým to vieš odhadnuť že to už nieje nutné lebo potom tam to už len doobzeraju a hore dole na kozu a kadečo špekulujú a s tými kontrakciami a bruchomje to už človeku zaťažko to absolvovať ja som naposledy išla do sprchy ked to začalo a tam som sa sprchovala horucou ale fakt že horucou vodou a to bolo super ale dakto vravel že to nieje dobre takže neviem ja som sa pýtala doktora a ten povedal že môžem akurat urýchliť pôrod tak neviem ale bolesti som necítila teda kontrakcie pod tou sprchou keby som sa nebála o dieťa tak kludne tak porodím 😀 ale ešte že sa tak nestalo malý mal pupočník 4x okolo krku takže naozaj netreba nič riskovať ale zase zbytočne skoro tiež nie lebo vas vytrapia 😝

gabuci
10. máj 2012

@timuss no mne prvýkrát doma odišla voda,značná časť,bola potopa u nás všade okolo mna,kade som chodila,vlastne ako som sa pripravovala do nemocky a neprepadla pupočná šnura...pri druhom pôrode mi zobrali vodu a veru vtedy s tým silným prudom prepadla,no mala som veľmi šikovnu doktorku a všetko sa dalo do poriadku...s prstami ona nejak pomohla,takže mala som normálny pôrod a dieťatku nič sa nestalo.

jami2
11. máj 2012

@mam132 Mne začal pôrod odtokom plodovej vody. Vtedy treba ísť do nemocnice okamžite.

katuska169
11. máj 2012

ja som isla ked mi zacala odtekat plodova voda,ale staci ked su uz kontrakcie na nevydrzanie 😅

elenka6
11. máj 2012

@vianocnystromcek v nemocnici už skontroluju teba aj babätko,ale nemusiš sa bať,chodit budeš mocť,a počas tehotenstva ti ludia budu všelijake prihody hovoriť,ale nestresuj sa vobec.

graceful9
11. máj 2012

@mam132 ja som plánovala ostať doma aspoň kým nebudem mať častejšie kontrakcie, ale na vložke som si objavila krv,,,,nebolo jej veľa, ale zľakla som sa a bežala som do pôrodnice,,,,strávila som tam ešte 12 hodín, kým som porodila 😠 to krvácanie nič neznamenaloo, ale aj tak by som aj nabudúce šla hneď, ak by som krvácala,,,,inak asi nie :D

llia
12. máj 2012

ja by som šla hneď / aj keď ja som už v nemocnici bolo dva dni pred, kôli komplikáciám/, ale aj keby to bolo v pohode, neviem si predstaviť, že keby prišli bolesti v krátkych intervaloch, tak asi by som sa ani nepohla, ja som nevládala ani hovoriť, ani zavzdychať, nič také som predtým nezažila, voda mi odtiekla počas pôrodu, ale keď odtiekla, tak začalo peklo a to som bola rada, že už len ležím a nemusím nič iné riešiť a hlavne som už bola po klistíre a pod. 🙂 skús to radšej až pri druhom, po prvom pôrode budeš mudrajšia, ale ak ti odtečie voda, aj tak musíš ísť hneď. Držím palce

tweetinka.co
7. nov 2012

ahojte Kočky.. možno blbá otázka.. Ako zistíte, že vám odtiekla plodová voda? ja sa toho bojím.. že čo ak budem v sprche a ani si to nevšimnem?

hradnapani
7. nov 2012

@tweetinka.co neboj sa nic, voda odteka postupne, lebo sa stale tvori nova. Takze ked ti bude odtekat najma ked budes stat alebo lezat (aj po troskach) a nebudes to vediet volou zastavit, tak je to ono. Ked si sadnes, moze to aj ustat na chvilu alebo zmiernit sa (hlavicka to "upcha").

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre