Pôrod koncom panvovým verzus sekcia

marlen_ka87
8. feb 2018

Ahojte,
som 36+2 a malá sa od začiatku tehotenstva ani raz neotočila (vyzerá že sa ani neotočí, tvrdí aj doktor)
Hlavnou otázkou je, ísť to skúsiť KP alebo rovno sekcia?
Ja by som možno aj išla vyskúšať KP ale je tam viacero rizík ako pri pôrode hlavičkou...šnúra sa môže omotať, môžu tam byť zle vytočene nohy...
Ale zase pri sekcii sa bojím toho že neprebehne vo mne tá "chémia" a nespustí sa mlieko..

Podľa čoho by som sa mala rozhodnúť? vnútorne nie som presvedčená ani o jedno ani o druhom lebo som od začiatku počítala s tým že by šla hlavou a normálne

ďakujem

denisekkk
8. feb 2018

Nerodila som sice KP ale mam za sebou 2 sekcie a chemia prebehla😀. Prvu som kojila 3 roky a druhu kojim tiez. Je to vsetko v hlave a ak chces mat zaztok a naval stastia tak chod so spinalom, viem porovnat spinal a celkovu a pri spinale som mala teda riadny naval emócii ked mi malu ukazali. Po celkovej som bola zmatena a nevedela som sa stotoznit s tym ze mam uz babo na svete...

maaaaaaaria7
8. feb 2018

toto má zhodnotiť jedine lekár.
môj názor - neriskovať.. mala som spinál a bolo to znesiteľné..iná ti odporučí prirodzený..
ku vzťahu - mám dve deti sekciou. kojiť som sa síce chvílu učila ale potom som prvú kojila 2,5 roka a druhú zatial kojím rok... sme na seba veľmi naviazané, vkuse spolu. máme veľmi blízky vzťah.🙂, nie je to len o pôrode ale aj o ďalšom bytí... spíme spolu, máme veľa spoločného programu.. proste rodič ako sa venuje dieťaťu..

cmulinko
8. feb 2018

Mne v 36+3tt odtiekla doma voda a dieťa bolo KP. Lekári ani chvíľku nerozmýšľali nad normálnym pôrodom. Bolo to moje prvé dieťa a moj syn sa narodil akútnou sekciou v spinalke. Môj druhý syn sa už narodil normálne a ďalšie 3 dievčatá znova sekciou v spinalke.

fdenisa
8. feb 2018

Ahoj, mám dve deti obidve boli KP a sekciou. Mlieka som mala toľko že by som nakojila celú pôrodnicu. 😀😀 Malého som odstavila keď mal 22 mesiacov a malú sa chystám teraz tiež má 22mesiacov. Neviem si predstaviť rodiť kp do toho rizika by som nešla... Ja som to brala tak že deti si vybrali ako sa chcú narodiť a ja som im za to bola vďačná vždy som chcela sekciu.😀😀😀

nene22
8. feb 2018

Ahoj, ja som prvú dcéru rodila sekciou, lebo bola otočená KP. Bola som z toho najskôr veľmi sklamaná, chcela som rodiť normálne... Avšak krátko po pôrode jej diagnostikovali ochorenie bedrových kĺbov - takže som nakoniec bola rada, že sa rodila sekciou a nie normálne - pri pôrode KP by sa jej možno ešte viac poškodili kĺby... v našom prípade platí, že "všetko zlé, je na niečo dobré"

ellieellie
8. feb 2018

Ja som mala malého tiež KP, rodila som sekciou - so spinálkou. Kojím zatiaľ 5 mesiacov, mlieka mám na rozdávanie. Prirodzený pôrod by som v tomto prípade neriskovala, zvlášť keď šlo o chlapca. Ale lekár ani nad tým nepremýšľal

jankacilka
8. feb 2018

Ja som tie po dvoch sekciach a takisto som mala mlieka na rozdavanie takze laktacia nieje ovplyvnena typom porodu. Prva dcera bola tiež KP a dostala som na vyber ako chcem rodit. Ako prvorodicka som si vybrala sekciu a dodnes nelutujem. Po porode prisiel potom za mnou primar a oznamil mi ze by som ju prirodzene ani neporodila lebo tam bola zakliesnena.

peppita
8. feb 2018

Malo bola kp a tiez spinalka,nastastie netiskovali a som rada,bolest prejde,o dva tyzdne som nevedela nic o rezani a mlieka bolo pre cely regiment

madamcoco
8. feb 2018

Rodila som aj sekciou,aj normalne. Chemia prebehla v oboch pripadoch, syna porodeneho sekciou som kojila 2 roky.

ivankaberrynka
8. feb 2018

Ahoj. Úplne rovnakú dilemu som aj ja riešila. Vybrala som si sekciu v celkovej anestézii, kvôli mojim problémom s platničkami v krížovej oblasti. Mlieko som nemala asi 4-5 dní (kolostrum samozrejme bolo). Ako prvorodička som sa v dojčení veľmi nevyznala. Žiaľ, ani sestričky mi veľa nepomohli. Takže malú som si neustále prikladala (poradila kamarátka) a napokon sa mlieko spustilo a ako píšu baby, bolo aj na rozdávanie. A kojili sme sa vyše roka. A veru aj zotavenie po sekcii som zvládla úplne v pohode. Len sa neboj, ver si že to zvládneš a uvidíš že aj zvládneš ;) Držím palce a teším sa s tebou. Už by som aj išla do druhého bábätka 🙂

83lenka83
8. feb 2018

Mne sa maly pretocil dole hlavou v 37tt a lekar tomu ani neveril, rodila som sekciou koli zdravotnym problemom, maleho som kojila 2roky a mlieka som mala na rozdavanie.

juditka_d
8. feb 2018

Ver tomu ze ak nebudes mat mlieko, tak sekciou to nebude... ja som mala 2 sekcie, mlieko som mala este skor ako niektore maminy po prirodzenom. Treba zacat jest a vela pit a mliecko bude 😉

lindusss2016
8. feb 2018

Tiez mam za sebou 2 sekcie v celkovej, kedze boli akutne a uz na spinal nebol cas. Prva kojena do 5.m druheho tehu a druhy kojeny tiez, mlieka dost. Deti zboznujem a dcera je na mna uplne naviazana, maly ma tle tri tyzdne. Sekcia urcite nie je dovod, aby si nekojila, ked budes chciet

zuzina316
8. feb 2018

@cmulinko ty si mala 4 sekcie? 😮

maminka23394
8. feb 2018

Ahoj ja som mala ptvu KP tiez som sa bala sekcie po dlhom uvazovani sa inak nedalo lensekcia a nelutujem malicka zdrava a krmena na materskom mliecku do roka... Druhe tizsekcia laktacia prisla a mlieka bolo tolko ze som darovala v porodnici mamickam ktore sa vytrapili prirodzene a nakoniec mliecko nebolo dokonca som mala maminku co kazdy den som jej davala pol litra zmrznuteho mlieka mala som ho mocneustale tieklo. Tak asi tolko.....

halci
8. feb 2018

Ahoj, bola som na izba s jednou mamickou, co porodila KP svoje prve dieta. porod bol velmi dlhy, rodila asi 24 hodin. Bola dost znicena, dieta jej dali po niekolkych hodinach a malo daco s nozickami. ja osobne by som volila radsej asi CR alebo skusit nejakého lekara, ktory ma s tym skusenosti aby sa dietatko pokusil otocit este pred pôrodom, neviem..

janinah
8. feb 2018

Ak ti lekár dá na výber,tak určite radšej sekciu,pre dieťa je to lepšie.

aduska121
8. feb 2018

@marlen_ka87 ahoj nemyslim ze porod sekciou by mal nejako zadrzat tvorbu mlieka...mne sa spustilo druhy den po porode a mala som habadej dokedy som potrebovala a pritom mam malicke prsia ..kazda v porodnici sa za mnou otacala mlieko mi pretekalo a pretekalo...ale ja som bola tak nastavena ..jednoducho som si povedala budem mať mlieko a basta a tak aj bolo ...ja osobne by som si vybrala radsej sekciu

nctt
2. apr 2018

Ahoj, bola si na to podobne ako som ja teraz. Verim ze ti vsetko dobre dopadlo a ze si si zvolila spravne. Mohla by si sa podelit o skusenost? Tiež mam tu istu dilemu. Dnes som 36+6 a malinka je otocena KP, zajtra idem znova na poradnu k lekarovi ktorý rodi tieto porody aj prirodzene. Neviem co by bolo lepsie. Tiez som skor za prirodzeny porod. Bola som tak od začiatku nastavena. Ale zas rodit KP ako prvorodicka, no neviem... Ako ti to dopadlo? A prebiehalo?

marlen_ka87
autor
3. apr 2018

@nctt ahoj rodila som v kochu v BA a oni zastávajú prirodzený porod takze som mala ist tak lenže mala sa do poslednej chvíle neotočila a este mala aj blbo nohy tak pri 5cm mi dali akútnu sekciu ...presne po 2 týždňoch od porodu som uz jazvu necitila a bola som fit

jankazsa
26. máj 2018

@nctt ahoj, ako si dopadla? Rodila si prirodzene? Ja mam síce ešte relatívne dosť času, som v 33. tt, no bojím sa, že sa malé bobo uz neotoci.moj gyndos hovorí, že to dám KP, no sama neviem, či to tak naozaj chcem, hoci sekcia mi tiež nepríde úplne najlepšia voľba.

nctt
15. sep 2018

@jankazsa ahoj, nakoniec sekcia. Malinka sa neotocila a doktori nechcceli riskovat... Aj ked nemala ani otočenu snuru ani nic. Zdrava vsetko ok. Len mala 3870 gramov a na ultrazvuku ukazovalo 3500g. A rodila som v Trnave.

jankazsa
16. sep 2018

@nctt celkom veľká baba 🙂 asi aj dobre,že šla sekciou. Prajem veľa zdravia a krásnych spoločný ch chvíľ 🙂

nctt
16. sep 2018

@jankazsa a ty ako? Otocilo sa babatko?

nctt
16. sep 2018

@jankazsa a dakujeme krasne 😊😊😊

jankazsa
16. sep 2018

@nctt ano, našťastie sa v 36. tt chlapček otočil, takže som rodila spontánne 🙂

nctt
17. sep 2018

@jankazsa jej tak chvalabohu. Tak gratulujem k syncekovi 😊 a tiež zelam vela zdarvicka obom.
A rodila si tiez v TT? Nie som si uplne ista ci by som isla dalsi porod do Trnavy... Starostlivost ok nemozem povedať, ale personál, neviem, zdal sa mi malo empaticky. A na sale mi slubili ue mi ukazu malinku aj som chcela bonding. A nakoniec mi ju ledva ukazali, asi 2 metre odo mma, a to som videla len vlasky. To ma trapi doteraz. Potom ju dali na par minut tatinovi, ten cakal na chodbe. Tak aspon on sa s ňou prve chvile pomojkal 💞

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre