Snažilky, ako prežiť to čakanie?

paskolinka
18. nov 2013

Ahojte dievcata, uz nejaku dobu sa pokusame s manzelom o babetko a zatial nic. Najhorsie je pre mna to cakanie, ci pride ms alebo nepride... Uz par dni pred ocakavanou ms sa menim na lovkynu duchov 😠 , obraciam testy pri okne, pod lampou, doma, v praci 😀, vsemozne sa sledujem, uz som mala snad vsetky priznaky tehotenstva, ake len existuju (okrem vynechanej ms), takze im pomaly prestavam verit 😉, pocitam dni odpredu, odzadu, preratavam... Darmo si hovorim, nech nestresujem, vsak raz to urcite pride... proste si neviem pomoct. Ak mate nejake osvedcene rady, ako sa ukludnit, pripadne zarucene tipy, co pomaha na pocatie alebo uchytenie oplodneneho vajicka, sem s nimi, nech uz konecne najdem dve ciarky a zacnem novu kapitolu v zivote 😅

empathia
18. nov 2013

🙂 zaciatky su vzdy take 🙂 vysoka frekvencia kupvania testov a nakoniec sa nam aj tak to testovanie zapaci :D tiez som to zazila pred 2r :D

empathia
18. nov 2013

daj tomu cas 🙂

paskolinka
autor
18. nov 2013

@empathia nic ine mi neostane 🙂 ale trpezlivost nie je moja silna stranka 😉

simonkazga
18. nov 2013

ako keby som seba počula 🙂 pár dní pred mrchou som sa menila na fúriu 🙂 mala som zväčšené prsia, bolo mi nevoľno, bola som precitlivelá ..... a zakaždým na 100% presvedčená, že teraz som už naozaj v tom. Potom dorazila MS, 2dni som preplakala a takto to šlo dokola. Až som sa na to vykašlala dohodli sme sa, že od ďalšieho cyklu vyhľadáme pomoc odborníkov (mali sme ísť do Gyn-Fiv). S drahým sme si užili krásny wellness víkend a o 2týždne //. A vieš čo? nebyť tých kolajníc by ma ani nenapadlo, že som tehotná - lebo som nemala žiadne príznaky. Aj mňa počas tých 13mesiacov čo sme sa snažili vytáčalo, keď mi všetci hovorili, že to príde keď má a mám tomu nechať voľný priebeh. Ale je to tak. Držím palčeky!

nikolet_89
18. nov 2013

@paskolinka a ako dlho sa snazite ?? ja s mm sme sa snazili necele 4 mesiace no poznam pary co sa snazia roky, ja osobne som kazdy jeden den skusala brat tak, ze ak to nevyde adoptujem si prestala som sa sledovat 😀 i ked vzdy ked mi oznamil telefon, ze zacinaju plodne dni menila som sa nymfomanku 😀

empathia
19. nov 2013

my sa snažíme dva roky, po prvom roku som zmenila gynekologa pretoze ma zbytocne dopoval hormonmi bez toho aby zistil stav cez hormonalny profil a ja blba som mu verila :/

martuska75
19. nov 2013

@paskolinka Na tvojom mieste si naopak užijem tú najkrajšiu fázu "výroby" detí 😀 😀 😀 Jasné ak to trvá "moc" dlho tak už to treba riešiť, ale ak ide o pár mesiacov tak by som nestresovala a tešila sa že zatial máte čas jeden na druhého. Detí si ešte užiješ - niekedy až moc 😉 Ale ľahko sa radí druhému, čo ???? 😀

miselka007
19. nov 2013

Ahojky,tak mi sme sa s priatelom snazili tristvrte roka.Uz som bola presvedcena ze v auguste tohto roka pojdeme k lekarom a nechame sa vysetrit.Uz sme boli pevne presvedceni, ze ideme.Tiez som sa zacala sledovat,kupovat testy kazdy mesiac a stale ta mrcha dorazila 😠 Uz som bola z toho zufala a stale sklamana.Uz sme si chceli dat s priatelom pauzu od tej "vyroby" ale nejak sa nam to nepodarilo 😉 Az som sa v juli dozvedela ze mam sancu zmenit zamestnanie za ovela lepsie.A kedze sa nam stale nedarilo,tak som s tym suhlasila a zacala som sa s tym zaoberat.. rozmyslala som ako dam v starej vypoved,kedy ju dam a co ma caka na novom pohovore a na dieta som uuuuuplne zabudla ze sa aj snazime 😀 A zacala som sa modlit aby som teraz nemala dve ciarky- radsej, kedze idem do noveho zamestnania.A sup ako na potvoru som si v auguste nasla takeeeee kolajnice, ze to by aj slepy musel vidiet xixixi 😝 Takze jednoducho to treba fakt vypustit z hlavy i ked viem ake je to tazke lebo kazdy mi to hovoril.. a sustredit sa na volaco uplne ine ako na babo a ono to pojde,uvidis.Drzim vam obom palce aby sa vam to konecne vydarilo 🙂

hallie
19. nov 2013

V prípade, že je s vami oboma všetko v poriadku (a podľa skúseností z môjho okolia dokonca aj v prípade, že všetko tak celkom nie je) je naozaj najlepšia rada vypnúť hlavu. Ono sa to ľahko hovorí, viem, ale ver mi - dá sa to. My sme sa snažili niekoľko mesiacov a ja ako meganetrpezlivý človek som si najprv každú menštruáciu odhnevala a neskôr odplakala. Potom som začala behať - preto, aby som si telo dostala do lepšej kondičky. Nielenže som sa do toho zamilovala, ale počas mojich skoro hodinových výletov po prírode som si brutálne vyčistila hlavu a naučila som sa svoje telo, ktoré som predtým za kopu vecí hanila (vrátane toho, že stále nie je tehotné), prijímať také ako je a byť mu vďačná. Potom som mužovi povedala, že by som rada behala aspoň do zimy a že teda bábo ešte pokojne môže počkať, investovala som do fakt špičkových a drahých tenisiek a... bábo sa pritrafilo pri najbližšej ovulácii. Keď som si neskôr pozerala, kedy sme asi počali, zistila som, že akurát v čase uhniezďovania som behala najvyčerpávajúce behy. Možno to natriasanie aj pomohlo, neviem 🙂 A ešte som brala Estrozin, veľmi dobrá vecička na ženské veci, verím, že pekne zabrali aj tieto kvapky 🙂
K tým tehotenským príznakom - tiež som si pred každým termínom menštruácie myslela, že keď sa mi raz zatočila hlava a bolia ma viac prsia, som v tom 😀 V skutočnosti ma začali bolieť prsia asi až v nejakom 5-6tt a od 7-8tt mi začalo bývať aj ťažko. Čo viem, kamarátky to mali podobne.
Držím palce 🙂

paskolinka
autor
19. nov 2013

@nikolet_89 my sa snazime uz skoro rok... dost som z toho zaskocena, lebo tak nejak som myslela, ze sa zadari na prvy-druhy sup. nikdy som nebrala HA ani nejake gyn. problemy som nemala... moja gynekologicka je nastastie fajn a neplasi, povedala, nech este pol roka poskusame a ked nic, tak to budeme riesit... tak skusame a skusame 😀

ichbinich
19. nov 2013

@paskolinka:
My sme sa o prve snazili iba pol roka, ale:
Obaja si najdite pracu, ktora ma oficialne tych 40 hodin, ale presedite tam dlhsie 😉
chodte 3 krat do tyzdna spolu na tanecnu 😉
zalozte si vlastnu firmu a zacnite vybavovat, robit internetovu stranku a pod. 😉 To samozrejme POPRI plnom uvazku vas oboch!
chodte spontanne vsade, kde vas napadne, do kina, na navstevy, pomahat pri vyrobe a zostavbe ohnostroja...
😉 😀
A potom aj zabudnes, ze si mala mat ms, az ta manzel na to upozorni 😀
Tak to bolo u mna.
Viem ake to je, citat zoznamy moznych priznakov, vsetky na sebe vidiet a potom predsa len pride ms. No a potom kvoli takemu nabitemu programu aj zabudnut, kedy mala prist ms 😉 😀
Vsetko dobre!

paskolinka
autor
19. nov 2013

@hallie ano, nieco na tom bude, asi by som si mala najst nejaky konicek... fakt je, ze sa uz dlhsiu dobu citim zaseknuta na jednom bode - praca uz 7 rokov rovnaka (nic extra zaujimave, ale vzdy ked zvazim pre a proti, pridem k zaveru, ze menit sa mi hlavne v dnesnej dobe neoplati), po tom, co sme sa prestahovali do svojho a zadovazili si auto, tak ani peniazkov nie je nazvys, nechodime preto ani na dovolenky... a ten stereotyp je dost ubijajuci. skusim nieco vymysliet, co by ma bavilo a neslo to do penazi 😉

paskolinka
autor
19. nov 2013

@ichbinich 😀 😀 na tanecnu sme chodili pred svadbou a zakazdym sme sa tam pohadali, to by k plodeniu potomka asi neprispelo

ichbinich
19. nov 2013

@paskolinka:
Hmmm, tak ty chod na zumbu a manzela posli zatial do posilovne 😉 😀 😀 😀

nikolet_89
19. nov 2013

@paskolinka ked som sa s mm brala boli sme na takom sedeni o planovanom rodicovske a podobnych zalezitostiach povinne 😀 hoci som uz bola tehotna, ale nas knaz na tom trval... tam nam rozpravali, ze by sa malo plodit kazdy druhy den v priblizne rovnaku hodinu, aby sa muzovi stihli vytvorit dostatocne silne spermie...

paskolinka
autor
19. nov 2013

@nikolet_89 tiez som o tom pocula, dokonca sme to jeden mesiac aj skusali, ale je to take divne, odskrtavat si v kalendari kazdy druhy den 😉

nikolet_89
19. nov 2013

@paskolinka tak ano je to take, ze pod teraz je ta hodina :D romantika nikde 😠 ale tak, ak maju pravdu tak by som to asi skusila

nikushka12
19. nov 2013

Ahojte baby a hlavne @paskolinka tiež sa k vám rada pridám. Po prečítaní úvodného príspevku akoby som čítala sama o sebe 😀 najprv sa to začne zelenými a potom modrými, o mesiac zasa zelené a opäť raz modré s nádejou, že raz tam budú // a popri tom si vravím, že tento mesiac už určite netestujem, nesledujem a nemyslím 😀 ale testovanie je už asi závislosť 😀

duda223
19. nov 2013

@paskolinka ja som presne ten isty pripad co ty. Rok uplynul a stale nic,tak som tento mesiac absolvovala prvu folikulometriu.

fidela86
19. nov 2013

@paskolinka ahoj, tak teraz mi nazov tohto fora, jeho hlavna tema a prispevky padli vhod, akoby som citala o sebe (az na tie testy, tie nepouzivam...). To kazdomesacne cakanie a cely ten sialeny kolotoc je na nervy...teray som v tej super hroznej faze, kedy mam 2 dni do MS a tiez sledujem rozne "priznaky", ktore budu skoro so 100% presnostou zas len MS priznakmi...kazdy mesiac s tym bojujem, ale akonahle sa priblizi toto obdobie, tak nepomaha nic :D

paskolinka
autor
20. nov 2013

@nikushka12 ja ak si kupim nahodou viac testov, tak som schopna minut ich vsetky za jeden den, co stale dufam, ze tam nieco bude 😀 preto sa snazim v inkriminovanom obdobi ochadzat lekarne a drogerie velkym oblukom, lebo su to len vyhodene peniaze 😉

paskolinka
autor
20. nov 2013

@duda223 mozno to aj mna caka... folikulometria. aj ked stale dufam, ze sa to "poriesi nejako samo", lebo mam taku obavu, ze akonahle zacnem do toho montovat vedu a medicinu, tak nasadnem na nejaky vlak a budem mat pred sebou dlhu cestu sice s cielom ale bez zaruky, ze sa tam aj dostanem...

paskolinka
autor
20. nov 2013

@fidela86 ja mam do ocakavanej ms asi 8 dni, tak je skoro este aj na priznaky (ci uz tehotenske alebo pms), ale nervozita uz stuuupa 😉 a iskierka nadeje horiii 😅

nikushka12
20. nov 2013

@paskolinka 😀 hahaa presne to poznám ... dnes som len 9 DC a už by som očurávala ovu testíky 24 hodín aj keď viem, že ovu ešte nedohľadne ... ešte pár dní musím vydržať 😝

duda223
20. nov 2013

@paskolinka presne tak, ako si to napísala to vnímam aj ja. Lenže zúfalí ludia robia zúfalé veci. Ja mám skôr problém s tým, keby som mala začať užívať clostilberyt. Nie je to síce hormón, ale aj tak. No obávam sa, že ak sa nám nebude dariť, lekárka ma bude do toho tlačiť.

fidela86
20. nov 2013

@paskolinka tak to mas veru este cas...a tydenm pred MS sa vlecie strasne pomaly, specialne teraz u mna, ked mm je na sluzobke cely tento tyzden...

duda223
25. nov 2013

@paskolinka ako to s tebou vyzera? Zadarilo sa?

paskolinka
autor
26. nov 2013

@duda223 no myslim, ze nie 😀 zase raz neuspesny pokus. pre istotu som tento mesiac vyfasovala aj zapal moc. ciest a antibiotika, tak asi je to tak lepsie. dnes sa dostavila ms (dokonca o den-dva skor, ako som cakala).... ach jo. fakt to musim prestat riesit. ty si na tom ako? aspon u teba to vyzera nadejne?

duda223
26. nov 2013

@paskolinka dnes 1 dc 😠 a od stvrtku zacinam s clostilberytom. No mam z neho zmiesane pocity.

jankapatko
26. nov 2013

@paskolinka Ahoj ja som otehotnela až po dlhych troch rokoch. Tiež som si robila sem tam testiky ked meškala ms. S mm sme neboli na žiadnom vyšetrení mne všetci hovorili to chce čas a príde to ked to budeš najmenej čakat aj prišlo ked ma v práci povíšili a ja som zabudla že mi neprišla ms. Po krasnych // tehotenske príznaky boleli ma strašne prsa a vaječniky.Po dalších troch rokoch moje príznaky šteklenie v podbrušku a bolesti prs a vedela som že som v tom. Aj bolo bohužial neuspešne. Takže teraz budem čakat dalšie tri roky skorej tomu nedávam šancu. Ešte nemáš nič stratene nebud závisla na tých testoch a zaujata na bábo to vôbec nepomôže.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre