Máte zlú skúsenosť so sušičkou?

prosimopomoc
7. aug 2023

Ahojte,
dlhe roky tuzim po susicke na pradlo. Ma niekto vyslovene zlu skusenost so susickou? Lutuje niekto kupu? Jedna sa mi o byt, nie o dom s moznostou susit na dvore. Pripadne kupili by ste si iny typ ako povodne mate?
Vdaka za postrehy a rady!

slavomira236
7. aug 2023

@prosimopomoc mne susicka postupne vsetky utierky preslabila vlakna az sa roztrhli.

kik2022
7. aug 2023

@prosimopomoc Ja som asi jediná, ktorá radšej suší veci na sušiaku, pretože si zachovajú vôňu aviváže. Zo sušičky mi prádlo žiadno nevonia (ale je pravda, že nepoužívam ani žiadne vonné obrúsky). Mám práčku so sušičkou v 1. Suším len občas v zime alebo keď chcem, aby som mala prádlo rýchlo suché.

laura164
8. aug 2023

My máme Bosch a skúsim v nej len obliečky, uteráky, periny, vankúše, koberce, ktoré sa dajú prať. Pradlo nie, lebo bolo hneď vyšúchané, scvrknute a odlepovali sa obrázky alebo sa hrozne vytahalo. Rifle tam občas dám, tie sú ok potom

alantroj
8. aug 2023

Susicka ti:
- vyraznejsie zvysi spotrebu EE
- vysusi pradlo, ale zaroven mikroobrusi akoby (takze drahe veci tam nedavam)
- ak nechces riesit opravy, spodny otvor s odvetranim by mal byt otvoreny (rada od opravara)
- pradlo neozehli, je pokrcene, ale ak vytiahnes za tepla a prehladis rukou, vela zehlit nemusis.
- nezmeni farby, ale tym ze obrusuje tu tkaninu, ta je pri castom suseni viiac znicena
Ja vyuzivam na oblecko beznych znaciek, kt nepotrebujem setrit, na vsetky ponoozky a spodne pradlo kt sa mi nechce vesat. Plus mam male deti a davam tam vytrepat aj topanky od piesku (zachyti sa vo filtri).
Treba ju pravidelne cistit samozrejme. Za mna super pomocnik, hlavne v zime, ale nie nezhlavo na vsetko.

sharka174
8. aug 2023

@alantroj oo toto s topánkami od piesku som nevedela.. ďakujem za typ 👌👍👍

prosimopomoc
autor
8. aug 2023

@kik2022 mate velky byt? Lebo ked ma clovek 2izbak je rad, ze je rad 😔

prosimopomoc
autor
8. aug 2023

@alantroj vdaka, jasne, ze drahe veci by som nedala ale take obliecky, deky, och, to musi byt pomoc. Lebo na susiaku sa susia aj 2 dni a clovek nemoze prat nic ine, lebo nema kde susit

prosimopomoc
autor
8. aug 2023

@laura164 hej? Nie je zle zvoleny program? Ci kazdy tak robi?

zuzuliatko18
8. aug 2023

Nevymenila by som ju za nič, minimálne na sušenie postelneho prádla, uterákov a podobne je na nezaplatenie..taktiež keď som syna odplienkovavala a jeho veci dokola prala, dostala sušička zabrať. Aj bábätko aké veci (okrem pár speci a ponožiek) som zaradom susila len v susicke, nechcelo sa mi tie maličké veci vesat na sušiak.

ajka0207
8. aug 2023

@doriiis myslela som obrazne, že vidím na veciach, že vydržia dve tretiny času ako keď sme sušičku nemali. A teda bežne tričko z obchodu bohužiaľ vydrží 20 praní. Nakupujem tak bežne Tesco, HM, Terranova a tie veci sú proste také. Ale ak máš radu, čo by som mohla robiť inak, tak rada vyskúšam.

ifka888
22. okt 2023

@zuzuliatko18 akú máte prosím značku? nezmenšuje vám oblečenie?

zuzuliatko18
22. okt 2023

@ifka888 momentálne máme dočasne sušičku Candy, oblečenie sa mi zmenšilo len také že sinsay a pod, čo sa nemoze sušiť v sušičke,.ale tam dávam viacmenej len detské veci, a potom veľké ako uteráky, obliečky a pod.

jasadaresa
12. nov 2023

Ja som mala predtym Hoover s nabuchanymi funkciami a vkuse sa mi scvrkavalo pradlo, hoci som vyskusala vsetky programy aj kombinacie. Teraz mam Bosch a lepsie. Sice tiez scrvrkne nieco, kedze mame oblecko z Pepca a pod. Ale je to urcite lepsie nez predtym. Co naozaj nechcem a by sa zrazilo, vesiam na tyc v spalni na normalny ramienkovy vesiak. Takze nemam ani susiak. A uteraky, postelne, ponozky atd, neni o com 👌😉

ifka888
12. nov 2023

@jasadaresa Dakujem,uz sme kupili Bosch 🙂 zatial som susila len uteraky a super a este oblecko a trosku zrazilo synovi rukavy….to vesanie na tyc v spalni, aku tyc mate na mysli? a kde ju mate umiestnenu?

jasadaresa
13. nov 2023

@ifka888 to je vesiakova tyc montovatelna na stenu z Ikey, ale ja mam na strope.. Neviem ci to bude vidno, mam 2 pri sebe a zmesti sa mi tam toho vela... normalne tam vyprate pradlo povesiam 😁👌

ifka888
13. nov 2023

@jasadaresa aha,dakujem 🙂

veronika1754
13. nov 2023

@viky173 ja mám spolu 2 v 1 a som maximálne spokojná, myslím že záleží na značke, ja mám drahší model AEG už neviem cca 5 rokov a spokojnosť