Škôlka cez prázdniny a ja som materskej s druhým dieťaťom

randrea
20. jún 2015

Ahojte, chcela by som sa opytat, ako to je pocas prazdnin v skolke, ked som na materskej. Vraj si mamicky na materskej automaticky nechavaju dieta doma. Mate s tym skusenost? Dakujem

siska53
22. jún 2015

@raffaella tak v sukromnej,co chodi nateraz moja mala,som sa pytala,ako to bude s prazdninami - odpoved znela,ze ak bude zaujem.rodicov,tak budu fungovat aj cez prazdniny,ale ak nie,tak budu mat zatvorene..zatial to vyzera,ze fungovat budu,ale lahko by sa mohlo stat,ze smola..takze su aj sukromne,kde nemusia v lete fungovat..
A zatial teda netusim,vo v auguste so starsim,lebo skolka zavreta a zatial som sa nestihla dopatrat odpovede,ci sa moze prihlasit na ten cas inde... Tak uz mobilizujem rodinu... Teraz kvoli operacii mandli nemoze chodit a nasledne mame dovolenku,takze nastupi az koncom jula na par dni.. No prosto sme nevedeli,ako budu fungovat a dovcu zabezpecovali skor ako sme vedeli,ako budu fungovat...
Ale teda..kebyze ma.v skusobnej vyleju,tal deti ostavaju doma..teda mala by kvoli cene mozno chodila do konca mesiaca,ale bravala by som.ju na obed domov..ona si prosto este nezvykla..

timea7
22. jún 2015

@moncicip na tom ani nič zlé nie je, písali sme tu o deťoch, ktoré berú to, že nemôžu ísť do škôlky ako trest, ja som tu spomínala deti, ktoré sú v škôlke nonstop celé prázdniny 😠 , to už mi také úžasné nepríde....

irocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanyja
22. jún 2015

"v poriadku, dáme dieťa do mš, lebo aj tak si užijeme doma s druhým, mladším dieťaťom, načo sa trápiť s dvoma deťmi" - povedia si mnohé mamičky na MD a šupnú staršie do MŠ. Môj názor: moj syn síce rád chodí do MŠ, ale hoc sme obaja s manželom v práci, nedala by som ho v lete do mš. Prečo? Pretože aj to dieťa si potrebuje oddýchnuť od mš. A druhá otázka: čo potom, keď staršie dieťa už bude školopovinné, kam ho matka šupne v lete, aby nemala toľko starostí v dvomi deťmi?
možno to niekto teraz zoberie tak, že rýpem, ale vžime sa do postavenia dieťaťa a nielen matky...

katrinka8
22. jún 2015

Ono tie argumenty o tom, že sú lenivé a neviemaké tie, ktoré cez prázdniny staršie deti dajú do škôlky, aj keď sú na MD/RD vznikol asi preto, že tu bolo niekde spomenuté, že čo má robiť taká mamina (na RD/MD), chúďa, keď má doma bábätko a škôlka jej staršieho nezoberie. Takáto argumentácia naozaj môže vyvolávať djem, že daná mamička nezvláda mať doma 2 deti (z toho jedno maličké). Podľa mňa je to tiež trochu čudný argument na otvorenie škôlky. Osobne tomu ani ja nerozumiem, prečo matka viní zavretú škôlku z toho, že ona nezvláda byť doma s 2 svojimi deťmi.
Iné je, keď ide o argument, že to staršie dieťa sa do škôlky teší a je smutné, že ono nemôže chodiť do škôlky, pričom jeho kamaráti s pracujúcimi rodičmi áno. Tam chápem, že mamina sa sťažuje na zatvorenú škôlku.
My sme inak ten druhý prípad, ale ja sa vôbec nesťažujem, len mojej dcérke možno bude zase v lete prvých pár dní škôlka chýbať. Len zase ona si nevie predstaviť, čo to znamená byť v zbernej škôlke s (aj) cudzími deťmi a cudzími učiteľkami. Takéto zmeny totiž ona znáša veľmi zle, čiže vlastne pre jej dobro som rada, že ona do škôlky cez prázdniny "kvôli mne" nemôže.

lennkka17
22. jún 2015

jasne ze si mamicka na materskej ma nechat dieta doma, logicky sa uprednostnuju pracujuce mamicky, lebo kapacita skolok je obmedzena cez prazdniny

abeata
23. jún 2015

Dievčence, prepáčte...nechcem znevažovať vážnosť tejto témy, ale toto sa nedá neposunúť ďalej 🙂

http://www.sashe.sk/SCarlet/journal/nase-mile-u...

tanyja
23. jún 2015

@abeata perfektný článok, pobavil 😀

moncicip
24. jún 2015

@lennkka17 Hm no ako kde. My s manzelom obaja pracujeme a ucitelka v skolke nam svatosvate tvrdila ze nase dieta nemoze chodit cele leto do skolky ze musi byt aspon mesiac doma. Pritom do nahradnej skolky boli zapisane aj deti ktorych matky su na rd. Ale to uz asi ňikoho netrapi ze stari rodicia su bud daleko alebo este pracujuci ....... hold kazda skolka ma na toto ine normy.

kamajka
24. jún 2015

@randrea ahoj, u nás je to tak, že škôlka je cez prázdniny len pre deti pracujúcich rodičov. Ja na tom nevidím nič zle, aspoň sa môj malý teší na prázdniny: )

timea7
24. jún 2015

@moncicip povedz jej, nech ti to dá písomne a ukáže vyhlášku, v ktorej to je zakotvené, uvidíš, ako zmení názor.

sense
24. jún 2015

@abeata som sa super pobavila

sardinka333
24. jún 2015

@moncicip ak si pracujuca tak sa treba ozvať, ja by som kludne aj papier od zamestnavatela doniesla.To už čo je, že pracujucej nezoberu dieťa. 😠

moncicip
24. jún 2015

@timea7 V tej skolke je len do konca augusta tak sa nechceme hadat, uz nech tam dochodi a bude pokoj. Na dva tyzdne ide do skuromnych jasli kde chodit predtym, tam sa velmi tesi a potom na tyzden k mojim rodicom a zvysok s muzom nejak zvladneme.

moncicip
24. jún 2015

@sardinka333 Tak vidis stava sa aj take. Ale buduci rok bude aspon o starost menej, to budem doma a on so mnou 🙂

baska1
3. júl 2015

@0silvia0 tiez si myslim a aspon si aj trochu imunita vydychne od chorob

marthuska
5. júl 2015

Napisane to nikde nie je, ze nezoberu dieta, ktoreho mama je na rd do skolky cez leto. Ale ten rezim- povedzme si na rovinu, je chaos v skolke v lete. Naco trapit dieta. Som rada, ze mam aj starsiu doma, vzdy je to mladsie lepsie zvladnutejsie, ked su doma dve🙂)

petka47
Odpoveď bola odstránená
Zobraz