Zdravé stravovanie celej rodiny. Kde a ako začať?

bambulka248
25. okt 2012

Ahojte baby. Kedze uz mame maleho drobceka, ktory zacne coskoro papkat, tak som sa rozhodla zmenit nase stravovanie a zivotny styl. No ani neviem kde zacat. Ja a mm sme zvyknuty na uplne nezdravu kuchynu uz z domu - vysmazane atd.... Neviem ci mam zacat pomaly a postupne, alebo zmenit jedalnicek radikalne. Ked budem drobca dokrmovat urcite sa inspirujem par albumami kt. som tu videla, ale co s nami? 🙂

novakova2000
25. jan 2013

no dievčence - zeny 🙂 teším sa !!!! mna to poslednú dobu tiez nejako chytá - aj zdravotné dôvody - aj nejaká tá nadvaha je - takze som sa rozhodla, ziadna dieta - zdrvá strava!!!! uz som začala čítat nejakú literatúru - včera som čítala článok o tukoch - rozoberali pomer tukov v strave - aké tuky - ze ani si neuvedomujeme ale tuky su najhoršia vec hlavne tie zivočísne - takze pre mna no. 1 vymenit tuky - zo zivočísnych na rastlinné - to znamená dat olivový olej - najlepší 🙂 a zmeniť máslo napríklad na tuk rastliného pôvodu - tak sa tedším kedy pôjdem do obchodíku a kupim si rastliné oleje to bude prvá zmena v mojej domácnosti 🙂 pomalinky budem postupovat dalej - nejde to zo dna na den samozrejme 🙂 ale tak vyskúšame - dufam, ze vám nebude vadit ak sa budem s vami delit o moje zmeny v mojej domácnosti 🙂 a vy ste ako na tom?

katy2
25. jan 2013

Ahojte 🙂
Pridavam par dobrych tipov na receptiky 🙂
http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&...

ildici12
25. jan 2013

@mimi21mimi no nebola ale ja som mala asi o kusok lahsie ako ty... mala vtedy este dost spavala takze vtedy som sa mohla ucit... no len slovo oddych som nepoznala ☹

mimi21mimi
25. jan 2013

@ildici12 To nepoznam veru ani ja.... este do toho to moje zdrave varenie a treningy.... no mam dost... uz nech je po skuskach.....

levandullka
25. jan 2013

@mimi21mimi No, ja som za posledne tri tyzdne zozrala snad vsetko, co som stretla 😀. Ale vo stvrtok mi skuskove dufam konci, tak sa budem najblizsie mesiace priatelit so steperom a fitkom 😀

mimi21mimi
25. jan 2013

@levandullka No podobne aj u mna 😀 dufam, ze v sobotu, resp. v nedelu si dam uz klud..... v sobotu vecer po skuskach si svacnem este vino a chipsy na oslavu 😀 ale teraz musim do seba "natlacit" parametricke a neparametricke testy....

levandullka
25. jan 2013

@mimi21mimi Ja prave tlacim anatomiu 😀. Ze by mi chutila ale povedat nemozem 😅

mimi21mimi
25. jan 2013

@levandullka Tak ttie testy ani mne veru nechutia 😀
Ale za to som sa prejedla, co mi ocino spravil vysmazany syr s hranolkami.... no amen 😠

lussy23
25. jan 2013

ahoj, držím palčeky pri skúškach.

depi
26. jan 2013

Caute baby 🙂 nieco nove ? ja momentlne hladam recept na cesto na pizzu a nasla som jedno bez kysnutia ..len muka voda olej a kypriaci prasok .-) co je mne mna vyhoda lebo nemam priestor na valkanie a miesenie....nejake dobre rady?
Inak ak si otvoite fotobloky je tam taka na lavo zlozka ze vsetky skupiny a je tam jedna skupina kde si baby posuvaju zdrave recepty 🙂

novakova2000
26. jan 2013

@depi idem pohladat snád nájdem 🙂 a počuj daj recept na to cestíčko 🙂 ja som si dnes ráno dala pekne tuniaka , zeleninku tmavé pečivo ziadne tuky!!! a uz vôbec nie tie zivočíšne 🙂

depi
26. jan 2013

@novakova2000 kukni link vyzsie...namiesto bezlepkovej daj aku chces...a namiesto xantanu prasok do peciva..idem ho era robit prvy krat tak uvidime co to bude zac 🙂

novakova2000
26. jan 2013

@depi no dobre poznačím si - tak daj potom info ako dopadlo - kupim si ešte celozrnnu mučku a vyskam to aj ja 🙂

depi
26. jan 2013

@novakova2000 no mne sa moc nepodarilo neviem preco...bolo hrozne hutne a mokore to cest...ale kraje krasne prepecene

mimi21mimi
27. jan 2013

Ahojte babule, co varite na nedelny obed? Ja chystam zrejme privarok fazulkovy s vajickom alebo sojovou parkou.
Len neviem, aku polievku.... zeleninovy vyvar sme vcera dojedli, tento tyzden sme mali aj rajcinovu, karfiolovu a sosovicovu polievku, strukovinovu aj tak nechcem, kvoli tomu, ze druhe jedlo je fazulka. Poradite? 🙂

bebe2013
27. jan 2013

@novakova2000 zdravou stravou a vplyvom stravy na telo ako system sa zaoberam uz hodne dlho a musim ta sklamat, ak si tie rastlinne oleje uz nakupila. Pre telo su najzdravsie zivocisne zivocisne tuky, ale samozrejme s mierou, teda maslo (prave), a za studena lisovane oleje, teda nie tie chemicky extrahovane a este su dolezite tuky z orechov. Urcite ruky prec od margarinov a stuzenych tukov.

zdraviezprirody
27. jan 2013

@mimi21mimi máš rada cesnačku alebo cibuľačku? Moja rodinka si pochvaľuje aj na hlivovú (na spôsob držkovej), ktorá sa mi tento týždeň veľmi podarila. Ale recepty si vygoogli lebo ja varím "odoka" 😉

mimi21mimi
27. jan 2013

@zdraviezprirody cibulovu som robilq v tyzdni. cesnacku zboznujeme ale nerobim ju. ten cesnak v obchodoch je chutovo otrasny teraz :-/

zdraviezprirody
27. jan 2013

@mimi21mimi asi je to tak....my našťastie máme domáci 😵 Už si sa rozhodla akú budeš variť (polievku) ? Ja ešte neviem, čo bude druhé jedlo...moja mamka by sa chytala za hlavu, lebo ona už vie týždeň dopredu menu, má nakúpene a všetko naplánované...a ja naopak, ako príde 😀

novakova2000
27. jan 2013

@bebe2013 myslela som tento promavel .... http://www.slunecnice-cb.cz/slunecnice-cb/eshop... - ja som zase čítala, ze tieto rastline tuky sú zdravšie ... tak uz neviem - ja moc zivočíšne uz nechcem ani bielkoviny ani tuky zo zdravotných dôvodov mi bolo doporučené to vynechat tak som hladala zdravý ratliný tuk a našla som teno zo soje - tak to chcem vyskúšať - lebo tak soja je aj jedna z najzravích bielkovin 🙂

bebe2013
27. jan 2013

@novakova2000 joj, prave na soju si daj pozor, tu treba naozaj s mierou.

mimi21mimi
27. jan 2013

@zdraviezprirody Nakoniec som spravila opat raz rajcinovu s tarhonou 😀
Ja som si sem tam planovala na tyzden dopredu, ale nikdy som to nedodrzala, tak kaslem na to... no teraz musim planovat, co zajtra navarim na utorok a stredu, lebo to nie som doma a musim pripravit nieco malej..... len keby som vedela co?

@bebe2013 Mozem sa spytat, preco soju s mierou? Ja ju neobmedzujem teda. Ani u mna ani u malej.

novakova2000
27. jan 2013

@bebe2013 a prečo?
čO JE NA soji zle? a prečo si myslis, ze rastliný tuk je zlý?

novakova2000
27. jan 2013

@mimi21mimi ja tiez nechapem tu soju - vsade píšu ze je to jeden z najlepších zdrojov bielkoviny určite lepší ako tie zivočísne bielkoviny 🙂

mimi21mimi
27. jan 2013

@novakova2000 Ja teda kupujem bud bio soju, alebo vyrobky od Alfa bio, ktore nie su geneticky modifikovane... Dcera teda dost papa aj sojove pomazanky, sojove parky, tofu....

georgia333
27. jan 2013

@mimi21mimi vyskúšaj polievky bryndzovú alebo z ovsených vločiek sú výborné

mimi21mimi
27. jan 2013

@georgia333 Bryndzovu nemozem robit, lebo mala nesmie nic mliecne. A s ovsenymi vlockami aku? lebo tie sa daju pouzit do vsetkych moznych.... 🙂

georgia333
27. jan 2013

rozvaríš ovsené vločky a zapražíš ako zeleninovu, môžeš do nej pridať nastrúhanu koreňovú zeleninu, cibuľku popraženú

novakova2000
27. jan 2013

@mimi21mimi správne, zdravá vyziva od malička tá sa má 🙂