Zvýšenie rodičovského príspevku od januára 2020

dada011
3. sep 2019

Ahojte žienky, chcem sa spýtať, či je už schválené zvýšenie rodičovského príspevku od januáara 2020 o tých 150€ pri poberaní materskej a o 50€ pri neodpracovaných dnoch. Dakujem

fokuska
3. sep 2019

@dada011 Nie. Existuje navrh, o ktorom sa bude rokovat, ktory moze byt zmeneny, alebo uplne zamietnuty.

dada011
autor
3. sep 2019

@fokuska a kedy sa má o tom návrhu rokovať??

candii
3. sep 2019

September

mimac
3. sep 2019

rodičovský pri poberaní materskeJ?????...najskôr je materská dovolenka a keď ti skončí materské (6,5 mesiaca alebo 8,5 mesiaca) tak budeš mať len rodičovský príspevok do 3 rokov dieťaťa ak sa nemýlim...

fokuska
3. sep 2019

@mimac Mysli ten navrh, ze ak matka mala narok na materske, tak bude mat vyssi RP o 150 eur a tie matky, ktore na matersku nemali narok, tak budu mat zvysenie o 50 eur.

gumkac19
3. sep 2019

Parlament 26.6.2019 posunul do druhého čítania návrh novely zákona o rodičovskom príspevku. Schvaľovanie bude v septembri.

eri444
3. sep 2019

Ešte nie je nič schválene a tento mesiac sa o tom rozhodne. No pevne dúfam, že to schvália.

candii
3. sep 2019

@eri444 niekde/niekomu pridajú niekde/niekomu zoberú. Tak to funguje. Ja som za to aby to ostalo ako je.

blackcat8885
3. sep 2019

Stačí žiť v realite a pozerať správy je to často v telke lebo tu takéto otázky sú xkrat za týždeň

eri444
3. sep 2019

@candii to je tiež pravda, ale keby matkám len pridali a nikomu nezobrali, tak by to bolo super. Ale to by som chcela asi veľa tu na Slovensku.

klarissa25
3. sep 2019

Nie je schválene a dúfam ze ani nebude....

maminkasisa
3. sep 2019

Dufam, ze to neschvalia....

fokuska
3. sep 2019

@eri444 A z coho by pridali? Jedine ze by sebe znizili platy a prestalo sa kradnut.
Bude to rovnako ako obedy zadarmo, ktore vobec zadarmo nie su.

kikuska555
3. sep 2019

@fokuska u nas na skole napr naozaj obedy su zdarma ani cent neplatim. Chapem ze nie vsade to tak je ale ja som za aby zvysili rodicovsky. Ved z 200e sa neda uzivit ani jedno dieta. A to teda narocna matka nie som.

candii
3. sep 2019

@kikuska555 ale ty ani nemáš z toho uživiť dieťa, ono to je len príspevok, štát predpokladá, že dieťa má otca a ten buď platí výživné alebo teda normálne zarába. Ale ako chápem, že v niektorých rodinách je situácia ťažká.. napr. také slobodné mamičky .. tie to majú riadne ťažké.

kikuska555
3. sep 2019

@candii akoze muza mam vojaka :D myslim ze plat cca 1300e nie je malo. Ale kedze sa plati hypoteka, a energie tak vobec nie je z coho vyskakovat. Ako ja sa nestazujem vyzijeme odlozime. Ale predsa je to na hanbu aby matka mala zit z 200e . A povedzme si pravdu ze aj ked je slobodna a muz ma platit vyzivne tak to nie je 300e. Aby mala aspon tych 500e mesacne. Co vlastne nie je v dnesnej dobe takmer nic v porovnani cien bytov, najmov a podobne.

lulula1990
3. sep 2019

@kikuska555 z tých 200 eur nemáš žiť, je to len a len príspevok. Čo by iné matky za to dali, v mnohých vyspelých krajinách totiž nedostaneš po materskej ani cent.

candii
3. sep 2019

@kikuska555 tam bohužiaľ, taká matka musí ísť do práce.

ivusikk
3. sep 2019

Môžem vedieť prečo ste tu niektoré napísali že dúfate že to nebude schválené ??

kikuska555
3. sep 2019

@lulula1990 neviem nie som clovek ktory mysli len na seba. Pravdou je ze na slovensku bohuzial zena musi zit z tych 200e. Malo ktora rodina si povie ze aj bez tych by nam bolo sveta zit. Proste som tym chcela len povedat ze ja dufam ze sa to schvali 🙂

holubicka28
3. sep 2019

@ivusikk pretoze potom zvysia inde - odvody, energie a pod. Ty budes istu dobu brat vyssi rp, ale uz navzdy platit viac inde. Mne by vychadzal rp na skoro cele 2r vyssi, ale radsej nech to neschvalia.
Ked uz tak len pracujucim matkam nech daju navyse rp za 6,5mesiaca - teda za dobu ked su na md a rodicak maju skrateny, kdezto tie, co nerobili, maju rodicak dlhsi.

eri444
3. sep 2019

@fokuska no veď to, že museli by sebe zobrať a to by oni nikdy nespravili!!!

ivusikk
3. sep 2019

@holubicka28 no tak z môjho pohladu by to nebola zas taká tragédia že by sa zvýšili odvody inde, keď by som nastúpila do prace, je veľa ľudí čo len tak tak vychádzajú každý mesiac, bolo tu aj spomenuté že v tom prípade nech ide matka do prace, ale to by som si tiež pozrela ktorá žena nechá reálne svoje malé dieťa niekde v jasliach

mimac
3. sep 2019

@lulula1990 no trošku by som povedala, že nie vždy je to tak, závisí kde v zahraničí robíš a čo a na akej pozícii, a keď si v hmotnej núdzi tak veru dostane a ešte aj na nezamestnaného manžela+oblečko, plyn, nájom, takže...v zahraničí som žila 5 rokov...

evkacik5
3. sep 2019

@blackcat8885 mozno niekto telku nema 😉

jaleto
3. sep 2019

Tie energie a odvody pôjdu hore aj bez toho, či RP zvýšia alebo nie...

fokuska
3. sep 2019

@kikuska555 Z tych 200eur nema vyzit ani dieta ani matka. Je to len PRISPEVOK – cize taka mensia vypomoc od statu aby to mali rodiny trosicku lahsie. V prvom rade je ulohou oboch rodicov aby sa o dieta starali. Ak matka je na RD, tak s tym museli vopred ratat a bolo potrebne pripravit sa na to. Okrem toho RD NIE JE povinna. Je to moznost, ale ak to financna situacia neumoznuje, tak sa matka moze vratit do prace. V prvom rade je na kazdo jednotlivcovi aby si dokazal zabezpecit zivobytie. Neda sa spoliehat na stat.

kikuska555
3. sep 2019

@fokuska 😂 ja to rozumiem a aj som napisala ze sa pozrime nato realne nie tieto dristy a poucky. Vies ak si to porovnam s ciernym obyvatelstvom ako ich dotuje stat tak ano je na hanbu ze biela matka ktora odpracovala ma 200e ako romka ktora nema nic odpracovane ale 2x viac odrodene (ziaden rasizmus z mojej strany nie je) dakujem za konverzaciu viac v nej pokracovat nebudem. Pekny den 🙂

fokuska
3. sep 2019

@kikuska555 No ta "biela" matka co ma odpracovane ma matersku a ta, ktora nepracovala nema.
A tiez neexistuju ziadne prispevky pre ciernych... ani pre zelenych, ci zltych. Kazdy biely kto zije rovnako a je v rovnakej zivotnej situacii ma narok na presne rovnake prispevky.

kikuska555
3. sep 2019

@fokuska okej ;)