Ako sa stavia vaša rodina k tomu, že kupujete cez bazár?

inkamalinka
4. mar 2012

Milé mamičky , vie niekto vo vašom okolí že predávate a kupujete cez bazár veci? Ako sa ku tomu staví vaša rodina ? Keď v mojom okolí sa ku tomu ženy sa stavia negatívne, a viem že raz sa o tom aj tak dozvedia... , poraďte ako sa mam zachovať. ( Zatiaľ ma podporil v tom len manžel) Ďakujem

mata1001
4. mar 2012

ja sice nekupujem a ani nepredavam ale na tvojom mieste by som sa s takymito vecami nezatazovala...nech si kazdy mysli co chce.je to tvoja vec... 🙂

ikke
4. mar 2012

vedia, a nakupuju a predavaju tiez 😀
nie sme snobi, predajom a kupou cez bazar setrime svoje penazenky aj zivotne prostredie. radsej kvalitna vec cez bazar, nez brak od cinana na rohu 😝 mame pracku a octovu vodu, takze az na par vynimiek (napr. spodne pradlo) problem v hygiene nevidim 😉

ivuska6
4. mar 2012

ja tiez predavam aj kupujem ked sa mi paci nieco a cudujem sa ze sa zatazujes druhyma ved to je tvoja osobna vec co si robis a druhy naokolo mi mozu bozat rit . ja som taky typ cloveka ze aj poperem ci je nedela alebo sviatok vyvesam von a co povedia stare babky to ma netrapi nech sa staraju o seba a naucila som to aj susedu lebo ona neprala cez nedelu a sviatok ako videla ze mam povesane zacala aj ona, tiez mala obavy co povedia stare babky.

ivett1
4. mar 2012

Prečo by sa k tomu mali stavať negatívne? Je to každého osobná vec, čo a ako kupuje... 😉

dada1212
4. mar 2012

ja nekupujem, ale neviem, čo má byť na tom zlé, hlavne pri malých deťoch ktoré rýchlo rastú. však koľkokrát sa niečo kúpi napríklad na jeseň nejaká bundička a je dlho babie leto a potom príde zima a dieťa má tú bundu nakoniec oblečenú len párkrát a na jar mu už je malá. neviem čo je zlé na tom, že jedna mamička napríklad takúto bundu druhej za nižšiu cenu a majú z toho osoh obidve, jedna kúpi takto kvalitnú bundu lacno a druhá má aspoň pár € na prilepšenie a vždy lepšie ako by mala splesnivieť niekde odložená niekde v pivnici alebo by mala skončiť v koši.

traktor
4. mar 2012

zeny v tvojom okoli sa stavaju k tomu negativne?..a vies preco?sa boja, ze sa budes moc rozkukavat po bazaroch a vsetko im vyfuknes 😀 😀 😝 neries..kupujem , predavam..nehanbim sa za to..moje deti chodia ciste, pekne oblecene..a komu sa nepaci..nech ..aj tak to tak budem robit 😉 ..

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stardust
4. mar 2012

Vyrobcom sa hodi, ked rodicia kupuju zasadne nove veci a tie stare, aj malo pouzivane koncia v odpadkoch. Mozu si aspon viac zarobit.

miska030
9. feb 2013

Ja na bazari aj predavam,aj kupujem,stale najdem nieco pekne pre moje deti,aj pre seba,u nas v meste su same cinaky,v ktorych maju veci,ktore su po prvom vyprani same zmolky,tu sa mi podarilo kupit par kvalitnejsich veci,ktore mozem prat a su stale pekne. a za perfektnu cenu.A neriesila by som ci sa to mojej rodine paci,moj manzel proti tomu nic nema a ostatnych nazor ma nezaujima.

lauritka
9. feb 2013

pokial tie zeny, co sa cuduju maju prijem 3000 eur, tak nech sa paci.. sup do detskych butikov ;) Ostatni ludia sa snazia zohnat a usetrit kde sa, ved este okrem toho ludia terba jest a platit aj strechu nad hlavou, takze vobec to neries a zariad sa podla toho , co si mozte vo vasom rodinnom rozpocte dovolit. nech sa kazdy stara o svoje.

carmella
9. feb 2013

a nechapem co je na tom zle . Nechapem ako sa k tomu moze niekto stavat negativne .. cez bazarik dokazes usetrit a kupit super veci... ja osobne som pri malom chcela vsetko nove (aj som Mala ) az som sa dozvedela o tejto super stranke a nehanbim sa z to kupujem a predavam tu ale kupujem aj v znackovych obchodoch,, kupujem vela aj v Taliansku znackove veci ako Armani ,gucci a burrberry a do toho vrazim aj 300 eur a ked ich tu predam za 50 eur tak kto je sikovnejsi ja alebo kupujuca ,, Tak to znamym kludne vysvetli ako to funguje a este bohuzial aj dnesna doba donutila vela maminiek k takemu to rieseniu 🙂

dari
9. feb 2013

To je na zaplakanie, alebo pobavenie sa....zeby som potrebovala "podporu" okolia ohladom bazara....niekedy sa nad takymito otazkami aj fakt zamyslim co ludia dokazu riesit.....prave naopak , treba sa pochvalit - budes trcat zo stada :D

wewe22
9. feb 2013

este ma za to neodsudila ziadna tiez poznam vela zien co kupuju na bazare nevidim na tom nic zle

bimbas
9. feb 2013

moja rodina, hlavne jedna zbohatlícka švagriná má s tým tiež problém, a hlavne nie , že nakupujem ,ale že predávam, to je pod jej úroveň.......vysnorila ma tu na bazáriku a potom sledovala čo predávam , musela som si kvôli nej až zmeniť nick.....ale všelijakí sme ☹(

huxy
9. feb 2013

môj muž vie,že kupujem /síce väčšinou sa snažím nové,alebo vo veľmi dobrom stave/ a predávam na bazáriku.podľa neho "kšeftujem" 😀 aj moja mama vie,že takto predávam a kupujem,a nemá proti tomu nič.vie,že viem zohnať pekné vecičky,ktoré by som inak ani nemala kde kúpiť a boli by aj drahšie.neviem,aký postoj by k tomu mala napr.svokra.asi by sa divila a nechápala.možno by chcela,aby sme odkladali pre prípadné druhé dieťa /čo ja neplánujem/,alebo že by sme len odkladali na ich povalu,kde by len spráchniveli 😀 a neboli by už nikomu nikdy na nič.takto aspoň predám,a za tie peniažky môžem zas kúpiť veci pre malú.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rora
9. feb 2013

a co je na tom? ved to ze kupis nieco cez bazar neznamena ze to je zakonite zle, ja som cez bazar kupila vela veci,aj vela kvalitnych veci par krat oblecenych, aj veci za polovicne ceny este aj s visackou 🙂 jediny kto s tym ma udajne problem su nasi susedia, dopocula som sa taku perlu ze my si ideme na dovolenku k moru ale mala musi nosit veci z bazaru 😀 😔 ako keby setrime na nej a vdaka tomu si ideme uzivat, fakt blbe dedinske reči 🙄

olivka84
9. feb 2013

ja tiez kupujem na bazariku a kolko krat najdem krajsie veci ako v obchode. taketo babatkovske veci su vacsinou krasne ako nove takze ani neni vidiet ze su pouzite. svokra sa netvarila nadsene asi si mysli ze nemame peniaze na nove tak nakupila malemu handier aby chudacik nechodil holy 😀 😀 a ked predavam tak si muz robi srandu ze raz predam aj maleho 😀 😀

rachaellk
9. feb 2013

Ja pre dcérku kupujem takmer všetko z bazáru (zvyšok z výpredaja 😀 ) a každému to len odporúčam. Najskôr sa na mňa pozerali kamarátky krivo, no teraz veľa z nich robí to isté. Šetríš len svoje peniažky, nikoho iného! Bazár neznamená odpadky!! Ja som doposiaľ mala vždy šťastie na značkové veci (oblečko, hračky) v super stave, párkrát oblečené, niektoré s visačkou a úspora vždy min. 50% oproti obchodu! Ja vrelo odporúčam a nehanbím sa za to! Za tie peniaze, čo minú niektoré moje tvrdohlavé známe, máme my 2x väčší šatník, 2x väčšiu hračkáreň a ešte nám výjdu peniažky aj aktivity (hudobná, angličtina...) pre dcérku!

zeleny_cajik
9. feb 2013

To vazne? Ved detske vybavicky "kolovali" po sirokej rodine odjakziva, jedny dupacky ci kamasle sme kedysi vynosili vsetci bratranci a sesetrnice - baby aj chalani. Bazar je len upgrade tohto dobreho a praktickeho zvyku 😀
Pokial viem, v bazaroch predavaju aj nakupuju aj zeny, co nemaju nudzu, objavuju sa tam fakt luxusne kusky a vzdy si najdu adresata. Ved vyhadzovat ci masovo nakupovat veci, co dieta oblecie 2x, je ciste plytvanie a ze ma niekto dostatok este neznamena, ze bude rozhadzovat.

tatiana1985
9. feb 2013

kedze este nemam adresu v novom dome, baliky posielam k rodicom na dedinu... 😀 moja mama šííli,,, kazdy vikend sa mi vyhraza nech s tym prestanem,,, a hanbi sa pred postarkami (rozumej, DEDINA 😀 ) co chudery musia moje velke baliky nosit a terigat so sebou v tej kabele na kolieskach 😀

sofhia
9. feb 2013

To je predsa moja sukromna vec ako kupujem, a ja odkedy som zistila ako dobre a lacno sa da kupit cez bazar - Mk, Mb, Ma, tak kupujem len tak, okrem spodneho pradla, ponoziek, a topanok skoro vsetko. svojich aj malej. malej aj topanky, sak rastie tak rychlo, a vacsinou kupujem aspon 2je topanok na jedno obdobie, ak nie aj viac.
Ja som povaha,ze si robim to co chcem, ja som kupovala z druhej ruky pre malu vsetko okrem plienok,a par novych veci, na kt. som natrafila v akcii v lidli ci tescu.

moon321
9. feb 2013

kazdeho osobna vec.ja doal mal rok som kupovala nove.ale teraz cez bazar,sak tie veci su aj jak nove.kazdy si pomoze jak sa da.takze aj ja stale aj malemu a aj sebe takto cez bazar nakupujem

jasmika
9. feb 2013

Nakupovanie cez bazár ...je podľa mňa užasna vec... je dobré po zdravotnej stránke aj finančnej a dôležité je že šetrí životné prostredie... Na mienku ľudí sa vykašli... oni nežijú tvoj život... ty sa nestaráš do ich a oni nech sa nestarajú do teba..Ja kupujem 95% vecí v bazároch a sekácčoch a chválim sa s tým hocikde..vôbec sa nehanbím..Moja dcéra chodí pekne a myslím že aj moderne oblečená... Bola by blbosť kupovať inak len preto že čo povedia ľudia... 😉

dijefcatko
9. feb 2013

ja sa tým chválim! a vždy rada malú predvediem v exkluzívnom kúsku za 2 eurá! 😀 A chodím aj na burzy, aj do sekáča! a čo je na tom? veď je to super! Nie som ochotná dávať horibilné sumy za niečo, čo si malá oblečie párkrát a hneď z toho vyrastie... Navyše, takto toho môže mať viac 😝 Jediné, čo nekupujem použité sú bodynká (väčšinou sú v akcii v Tescu lacnejšie ako na bazáre) a topánky (zo zdravotných dôvodov považujem vychodené topánočky za nevhodné), radšej kupujem drahšie kvalitné, veď som ušetrila na oblečku, no nie? :D

nikusa9
9. feb 2013

to vááážne? ako prepač, ale normálne som až ostala zaskočené, že či to môže byt pravda 😀...myslim, ze deticky vecicky nestihnu poriadne ani vynosit...kolko krát predávam veci s vysačkou, alebo take co sme mali raz oblecene...to, že je to "bazar" neznamena, ze sa tu predavaju zničene, obnosene veci...je to velka pomoc aj v tom, ze nie kazda bývame v meste, kde su obchody ako HM, Zara.Next atd. jednoducho sa tu daju najst krásne veci, ktoré ked vybehnem do mesta ani nenájdem...preklikam sa za 15 minut a najdem co chcem...a nemusim behat z obchodu do obchodu 2 hodiny a aj tak to nedostanem...a mam pocit, ze jedine co v meste najdem sú Činaci...myslim, ze rodina ma skreslene predstavy ☹

lienockaa
9. feb 2013

Ja kupujem v bazari odkedy o nom viem..t.j.nieco vyse 4roky..a to sme mali predtym veci pozicane po krstniatku..v podstate od narodenia nase deti nosia aj veci pouzite..neprekaza to nikomu,hoci vobec niesom na tom tak,ze nemam na nove..len tych novych nemusim kupovat tolko a setri mi to hlavne cas straveny behanim po obchodoch-nemam uchylku na shopping a dost ma otravuje behat po nakupoch s detmi..takto si to pekne popri nich v teplucku vybavim..no a kedze nemam uchylku na najnovsie kolekcie,tak v pohode kupim aj novu vec,len nie z najnovsej kolekcie a pritom za lacno z bazariku..su deti,ktore proste vsetko nevynosia,tak take oblecko nema podla mna ziadnu chybu a moje deti sa v tom paradia a za malo penazi..😉nekupujem v bazari obuv a spodne pradlo,s inym nemam problem..😉

ejuska79
9. feb 2013

nech sa staraju sami o seba... ja som cez bazar nakupila detom krasne vecicky a mam aj nove, tak pol na pol... aj moje kamosky kupuju..a vies co, z mojej skusenosti sa nove ani neoplacaju..ja som ninke nakupila minuly rok nove krasne vecicky a vsetky su od pupavy...tento rok bundicky na jar len cez bazar, aj tak budu opat od pupavy..neries a hlavne na nehanbi za to..ked kamosky maju na to nech kupuju len nove...

kolinia
9. feb 2013

No pekne, to budu asi divne baby, co je na tom zle, ze kupujes cez bazar, ja mam veeelmi vela veci pre malu tu z MK a som rada, ved su tu krasne ciste vecicky a preco by som aj mamine nepomohla, kt. potrebuje predat, lebo uz je male... A je to jednoduchsie, nemusim chodit po obchodoch, ani ma to s malou prilis nebavi, takto si vecer pozriem v klude inzeraty a kupim. Treba im povedat, ze to robis, no a co? My mame dost peniazkov, aby mala mohla mat nove, ale na co, ked z toho vyrastie hned....podla mna len machruju, ze co si oni mozu dovolit, no akoze mohla by som ich, kazdy nech si robi, co chce...

majka99999
9. feb 2013

Presne tak, ja to teda netajim, napr. zimne overaly len cez bazar a potom ich este planujem posunut aspon za symbolicku cenu, ved v oboch maly prakticky lezal v kociku 2 mesiace... Neodkladam pre druhe, co ak sa narodi na jesen, overaly su na neskorojarne dieta. Mam aj nejake tricka a nohavice zo starych kolekcii, co sa mi strasne pacili a inde ich nedostanem. Nejde o to, ze by som za mikinu nemohla dat 20 eur, ale ze sa mi viacej paci ta 10 eurova z bazarika. 😀 Mame plno novych veci, potom to tu predam alebo darujem za postovne mamicke, co to potrebuj, zvysok odlozim pre cislo 2. Mne sa tu nakupuje dobre, lepsie ako v obchode, vyber znaciek na 1 mieste. Potom mi aspon nebude luto, ked maly zaspini alebo roztrha, nemusim upozornovat, aby sa spraval slusne, ze ma tricko za 14 eur. 😀