Ako skončiť s neverou?

zajacik1234
13. aug 2014

ahojte..som 19 rokov vydatá,manžel robí mimo okresu,chodí domov raz do mesiaca...máme spolu tri deti...16,14,8....pred tromi rokmi som sa zoznámila s jedným mužom,tiež je ženatý,má tiež tri deti.....najprv sme si len volali, občas sme sa stretli na káve a po troch mesiacoch som sa sním prvý krát vyspala...volali sme si každý deň,ale stretávali sme sa raz do mesiaca,potom raz za dva týždne a teraz každý týždeň...priznám sa,neviem si bez neho predstaviť život, ale rozvádzať sa nechcem....už som mala zopárkrát nápad skončiť s tým,ale trápila som sa riadne..tak som pokračovala a pokračujem ďalej...viem,že to nejde,ale chcem oboch...momentálne som v situácii znova to ukončiť,ale bojím sa trápenia...máte niekto skúsenosti, po akej dobe by to asi prešlo,alebo už s tým budem žiť do konca života...

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzi0110
13. aug 2014

@zajacik1234 nijak ti neporadim ale spomenula som si na film Madisonske mosty 🙂

zajacik1234
autor
13. aug 2014

@zuzi0110 a tam to skončilo ako?

zuzi0110
13. aug 2014

@zajacik1234 Rozhodla sa pre rodinu ale nikdy nezabudli. Aj ked ona vie, ze tak je to spravne. Treba si to pozriet. Je to taky hlbavy film ako prechadzaju celym tym rozhodnutim. Hlavne ona ako matka. Mozno ti to pomoze http://www.csfd.cz/film/2498-madisonske-mosty/

zajacik1234
autor
13. aug 2014

@zuzi0110 pomohla si mi,aj ja to takto cítim..a určite tiež nezabudnem

adamuska
13. aug 2014

@zajacik1234 takže ty počúvaš svojho milenca, ktorý by sa rozviedol?! Ach jaj, prečo ste obaja takí sprostučkí a naivní a hlavne sebeckí?! A čo vaše polovičky, vaše deti a najbližišia rodina?! Na jednej strane nie si za rozvod kvôli deťom-tie by najviac trpeli, pritom na druhej strane si tú svoju rodinu sama ničíš!!!! Žena, zobuď sa. Ja si myslím, že toto ti šťastie neprinesie a budeš len trpieť. Prevalenie tvojej aféry spustí lavínu..... Ak tvoj muž nie je tyran, alkoholik, nelieči sa na nejakú psycho chorobu, nemá milenku, váži si ťa aj deti, tak to konči s milencom čím skôr a budeš mať pokoj, obnov s vlastným manželom to čo hladáš u milenca, stačí tam málo.

ivett1
13. aug 2014

@zajacik1234 ahoj, určite si zašla ďaleko, ale zasa nie priďaleko...😉 ... vidím, že si už rozhodnutá, že sa rozídeš...určite ťa to bude trápiť dlho, ale vždy je lepšie, ak to ukončíš ty, ako by si mala čakať, že sa to prevalí a potom to zasiahne aj ľudí, ktorí si to nezaslúžia ...napr. tvoje deti ... a samozrejme u muža nikdy nemáš istotu, že sa naozaj rozvedie, ako ti o tom hovoril, lebo to by asi už hádam urobil... (možno to sama tušíš...len si to treba povedať nahlas...) ... budeš to mať - ten rozchod - o to ťažší, že ho možno budeš mať "na očiach" ... nič iné ti neporadím, len ukonči to skôr, ako si narobíš problémy...myslím, že to za to nestojí ... váš vzťah trvá už skoro tri roky a za ten čas, ak by to myslel s tebou vážne, by sa už dávno odpútal od svojej rodiny ... jemu to takto vyhovuje a ty sa len zbytočne zamotávaš ... inak takýto dvojitý život ...to je čistá schíza 😅 ... 😖

maznacik007
13. aug 2014

AK chces skoncit s neverou tak musis chciet v prvom rade ty to skoncit a podla toho sa zariadit ... trebas zmenit cestu do prace aj keby si mala km obchadzat .. proste je to o tebe ...

v kazdom pripade uz ti tu nikto nevymaze to ze si neverna zena, ktora podvadza svojho manzela svoje deti a nedokaze udrzat na uzde svoje pudy...

ak chces novy vztah tak ukonci ten co mas a zacni si novy... ale tak ci tak to raz praskne a trapenia sa neboj zvykni sa na neho ... este si ho uzijes .. od manzela a deti ... od tej podvadzanej manzelky rodiny .....

lucysl
13. aug 2014

Ahoj, jaaaj...toľko rečí, takmer každý má pocit, že ti treba poriadne naložiť 🙂 No chváliť sa veru nemáš čím, ale nemyslím, že je to správne. Ja som sa už naučila, že striktne sa vyjadrovať o situáciach, problémoch, ktoré som nezažila, je jednoducho nekorektné. Môžem vyjadriť svoj názor, že nekonáš správne, ale nebudem ťa odsudzovať, kritizovať a pod. Podľa mňa sa trápiš dostatočne už aj sama a tiež sama vieš, že vybrať si manžela je to správne rozhodnutie, možno si poplačeš a bude ti dlho ťažko, ale aspoň s vedomím, že si urobila správne rozhodnutie pre svoje deti, tie si to zaslúžia 🙂 Hlavne sa rozhodne čo najrýchlejšie, pretože naozaj žiť v podstate dva životy musí byť vyčerpávajúce a koniec koncov, možno sa ti aj uľaví. Držím palce

miskap2111
13. aug 2014

@zajacik1234 určite si pozri Madisonské mosty - to je ako ušité na tvoju situáciu. A ty si na dobrej ceste, lebo uvažuješ o skončení toho vzťahu, len sa bojíš, že to bude pre teba ťažké. Áno, bude to ťažké a bude to bolieť ako mozňo nič iné doteraz v tvojom živote. Bude ťa to strašne bolieť. Takže musíš sa na tú bolesť pripraviť a musíš byť odhodlaná to vydržať. Najlepšie je si dopredu spraviť ako keby taký scenár. Povedať si dopredu, čo budeš robiť, keď na teba doľahne bolesť. Možno sa zapíš na nejaký kurz, alebo do fitka - fyzická bolesť dokáže prehlušiť aj duševnú a po cvičení sa ti vyplavia endorfíny, ktoré ti to uľahčia. A ber to aj tak, že napríklad aj pôrod je spojený s veľkou bolesťou, ale prináša to najkrajšie do života ženy. Tak aj túto bolesť z rozchodu tak ber- bolesť, ktorá prinesie len veľa dobrého do tvojho života.. Ďalej si ešte musíš pripraviť "scenár", čo budeš robiť, ak ťa dotyčný pán bude kontaktovať - a on určite bude. Musíš mať dopredu jasné, čo chceš spraviť a toho sa držať... A v závislosti od toho, ako veľmi ho ľúbiš, bude trvať aj celá bolest. Kľudne sa priprav, že to može byť intenzívne aj rok, dva.. Ale čas všetko otupí. Ver mi. A po rokoch sa budeš čudovať, ako si to vobec mohla spraviť. Ale toto je to najsprávnejšie, čo možeš urobiť pre seba a svoju rodinu. Dotyčný pán, keby to myslel s tebou vážne, už je dávno rozvedený. Keďže to tak neurobil, asi mu záleží na rodine, takže od neho nečakaj nič viac v porovnaní čo máte aj doteraz. A to je strašne málo, aj keď sa ľúbite.

hanatom
13. aug 2014

@evgenika nemyslím, že je tu nejaké hádzanie kamenov,,,skor pohlady a názory

guinevre
13. aug 2014

Je zaujimave, ako tu zrazu vsetky radia v neutralnom style... keby si bola chlap s podobnym problemom uz by ti tu vynadali ako by islo o zivot. 🙂

riamim
13. aug 2014

Píšeš, že manžel robí mimo vášho okresu a chodí domov raz za mesiac. Hm. Taký vzťah je veľmi ťažké dlhodobo ustáť a je tu veľký predpoklad nevery z obidvoch strán. Veď ty prakticky žiješ sama. Nečudujem sa ti a chápem ťa. Na tvojom mieste by som zrejme riešila manželovu prácu - nech si nájde inú bližšie alebo nech aj tak chodí domov častejšie. Ak to zostane takto, je veľká pravdepodobnosť, že aj on si niekoho nájde (ak si už nenašiel) a vzájomne sa natoľko odcudzíte, že nejaké ďalšie spolužitie aj tak nebude možné.
Nuž, držím ti palce.

zajacik1234
autor
13. aug 2014

@lucysl je to riadne vyčerpávajúce, najprv som to tak necítila,ale čím sme s milencom dlhšie spolu,je to ťažké

zajacik1234
autor
13. aug 2014

@riamim už som aj manžela prosila,nech si nájde bližšie prácu,ale zatiaľ nechce

anatalia77
13. aug 2014

@zajacik1234 no pekne..
Tak manzel robi mimo okres,aby ti zabezpecil chlieb a strechu nad hlavou. A ty sa od samej roztopase pelesis. A este mas tu drzost to tzv.riesit a vahat.
Ked toto u vas praskne dievca zlate,nebudes stacit schody pocitat.

zuzka_puska
13. aug 2014

@riamim
@zajacik1234 mozno, ze nie len ty si neverna, mozno aj on niekoho ma, ked nechce hlAdat pracu blizsie a vyhovuje mu to, ze je doma raz za mesiac. riesila by som to najprv z milencom- ak sa ozaj rozvedie a dokaze mi ze chce byt so mnou, tak ok... ak o rozvode len hovori a nekona, potom asi nema zmysel opustit rodinu. ty rob to, co vyhovuje tebe. rodina casom nA vsetko zabudne, a ty budes mozno stastna, mozno nie... aak ostanes smanzelom, rodina bude spokojna, ale co ty?? budes nadalej mysliet na milenca, aj ked ho uz neuvidis, tak sa budes trApit... pocuvaj srdce 🙂 a kasli na vycitky zavistlivych bab- zrejme ich ziaden mile ec nechce tak zavidia 🙂 vela stastia

sherynkamalinka
13. aug 2014

Ja len tolko.aj zakladatelka prispevku nie len matka ale aj zena a kedze v podstate zije sama bez manzela je pidla mna uplne normalne ze jej chyba pocit ze je milovana. Nie je lahke takto zit.manzelovi naznac ze to takto dalej nebude fungovat a rieste jeho pracu blizsie domovu a tebe.deti vyrastu a ty ostanes sama lebo sa s manzelom nadobro odcudzite

zajacik1234
autor
13. aug 2014

@zuzka_presne to ma trápi, srdce hovorí iné a rozum iné a to je ťažké takto žiť

evgenika
13. aug 2014

@hanatom ako čítam, tak čítam každý 2.-3. príspevok ju odsudzuje. Prišla si sem po radu, nie preto aby bola odsúdená. Len aby bolo jasné, nie som nevernica, ktorá by hájila neveru preto, že má na hlave maslo, to len keby tu niekomu napadlo sa do mňa kvôli tomu pustiť 😀

Len mi príde celkom zábavné ako sa vieme tváriť na svätých a pritom je v rodinách toľko toľko tajomstiev. Aj ja sama som bútľavá vŕba pre niektoré z nich. Úsmevy na sociálnej sieti v profile s rodinkou sú úžasná vec, no často sa rozchádzajú s realitou a pozadím. Nikdy nepoznáme pozadie celého príbehu, no málokedy sú veci také aké sa zdajú.

Zakladateľku témy nepoznám, to tiež pre tie, ktoré by sa do mňa chceli nebodaj aj kvôli tomuto pustiť, ale ona chce radu a nie odsúdenie.

stano4000
13. aug 2014

@zajacik1234 urob to comu veris... a najma necakaj ze tu ti poradia... skorej ti tu akurat nalozia... ak si sa uz do toho namocila sama tak si to aj vyries sama... vela zien ti tu bude nakladat a vobec si nevsimnes tie co ti budu radit... drzim palce!

janinah
13. aug 2014

uvedomuješ si,že v hre je osud,šťastie a budúcnosť 6 /šiestich!!!!/ detí ????.....bolo koze dobre,šla sa na ľad šmýkať 😒

lucysl
13. aug 2014

@zajacik1234 ak máš jasno v tom, že sa rozvádzať nechceš, nemáš inú možnosť, len to ukončiť.....rozkol srdca a rozumu je pochopiteľný a bez trápenia sa to nezaobíde, buď sa budeš trápiť ty sama, že ti je smutno za milencom, alebo sa budeš trápiť ty, tvoj manžel, tvoje deti.....

natsa
13. aug 2014

ano milenec chutí inak ako manžel tak je to možno vzrušo pri manželovy vieš čo bude a nebude,ak budeš pokračovat z milencom možno časom sa omrzíte,časom človek zistí že nieje taký akeho som ho videla v čase zamilovanosti,potom človek zrazu zistí že pri manželovymy bolo predsa lepšie(síce život bol stereotyp) ALE sa môže stať že manžel že manžel ta nebude chciet naspät tak je lepšie si zvažit čo spravit

janinah
13. aug 2014

@natsa veru,ľahko môže ostať aj bez manžela aj bez milenca

darzneba
13. aug 2014

ufffffffffffffff, a dokazete sa manzelovi potom vsetkom pozriet do oci?,??????,

anatalia77
13. aug 2014

Nuz pre tie benevolentnejsie: ak je milenec ako vyustenie strasnych problemov s manzelom/alkohol,hadky,nemakacenko,drogy,automaty,bitka../,tak tam mam akesi pochopenie.
Ale zakladatelka tu pise,len o tom,ako sa citi sama a pod.zvasty. Tak to nepochopim. Lebo toto sa da riesit.

terezka1947
13. aug 2014

ja sa uz niekedy nechapem....nechapem....
clovek ma dost vselijakych problemov...ale riesit problemy tym,ze si vyrobime riesenie dalsim problemom...taaak to je uz sila
ano,na chvilu je to mozno super,vzruso,uzasna romantika....ale bohuzial loz cloveka dobehne vzdy

janickacrazy
13. aug 2014

Mám takú známu, bola dlho s manželom, nudila sa, našla si milenca, mažel na to po čase prišiel, rozviedli sa, milenec sa na nu vykašlal a teraz je pekne sama na krku 2 deti, od nevidím do nevidím v práci, aby ich uživila, lebo výživné od manžela nestačí na všetko, toto by si chcela?

irusa
13. aug 2014

tomu sa hovorí charakter...muž drie v práci a žena sa mu k..vy za chrbtom.... 😅