Chcem odmietnuť rodinné stretnutie s mesačným bábätkom

5. okt 2022

ahojte, porodila som pred 2 týždňami. o dva týždne budú v dedine kde býva manželov dedko hody. Majú takú tradíciu, že sa tam vždy stretne celá rodina a robia domáce kačacie hody. Svokra má 4 sestry a dvoch bratov každý má už deti a vnúčatá tým pádom nás tam vždy býva okolo 40. Svokra mi už aj tesne pred pôrodom stále hovorila ako sa teší, že tam spolu pôjdeme, veď to je tradícia každý rok sa tam chodí, no ja som proti tomu malá bude mať 4 týždne nezdá sa mi vhodné nosiť ju medzi toľko ľudí. Povedzte som ja precitlivená alebo nie. Svokra ide stále svoje ako sa všetci na malú tešia ako ju chcú pestovať, že aspoň na dve hodiny aby sme prišli. No mňa desí práve táto predstava ako si ju tam všetci budú chcieť brať na ruky a podobne a pritom ani ja sa necítim po pôrode celkom fit. Manžel je tiež proti tomu aby sme šli len svokra o inom nehovorí každý deň aj dva telefonáty ohľadom tohto. To fakt sa bežne chodí s takými malými bábätkami medzi ľudí?

dada0902
7. okt 2022

Nešla by som stoj si za svojim je to tvoje dieťa

tandariatko
7. okt 2022

Slušne odmietni ... Mali sme podobnu situáciu maly mal 3 mesiace a boli sme pozvany na svadbu.

lietajucikoberec
7. okt 2022

ty si proti, manzel je proti. nie je o com. je to tvoje dietatko a tiez by ma desila predstava, ze babo bude okukavat a chytat okolo 40ludi. tiez by som nesla. rob ako citis ❤️

medeaa
7. okt 2022

Ja by som tam nesla. Takto skoro po porode som sa vooobec na rodinne stretka necitila a uz vobec nie v takom pocte a ruchu. Zariad sa podla toho, co je pre teba prijemne. Ostatni nech idu aj do haja, keby mali nieco proti. A mimochodom, taketo malinke babatko by som teda ani nahodou nenechala pestovat z ruk do ruk kadekomu, aj ked z rodiny. Proste nie.

mimusina
7. okt 2022

Dcérka mala mesiac a pol. Boli sme pozvaný na oslavu 60-tky manželovej tety-veľmi veľká rodina sú....taktiež boli reči typu ako sa tešia všetci na bábätko, nevzali sme ju... Nebola zvyknutá na toľko ľudí a po pravde už len tá predstava ako ju každý chytá, pestuje sa mi nepáčila. Na oslavu sme šli samy s manželom na dve hodiny-čo dcéra spala-strážila ju moja mamina. Viacerým sa nepáčilo že sme ju nevzali "ukázať" no je to naše dieťa tak sme sa rozhodli a myslím že správne. Takže aj Ty v prvom rade pozeraj na svoju rodinu-na bábätko🤗urob, tak ako to cítiš😘neboj svokra to prežije😉

eva233
7. okt 2022

S manželom máte rovnaký názor. Zariaďte sa tak ako to chcete vy a nie sestra, svokra, suseda a neviem kto ešte... Je to predsa vaše dieťa..... Ja by som tiež nešla.

zuzinamt
7. okt 2022

Bola som na 50tke ked mala dcera 2 mesice - bol to pre mna velky stres - vsetci chytat obzerat, nespala tam, kojenie problem, bola som rada ze som odtadial zdrhla a doma som konecne zacala “dychat”. Uz by som to neurobila.

zoeeoz
7. okt 2022

Ano bežné sa chodí, ale ja by som nesla a svokre by som to normálne jasne povedala

leniel
7. okt 2022

Ak by som ja sama chcela ist, naviazala by som si babo na seba do satky a cau parky - par zdvorilych pokecov, najest sa a papaaa.

euka210
7. okt 2022

Nesla by som.
My sme sice cca mesacne deti krstili, ale to bolo cca 15 ludi a kto bol chory neprisiel...napr.krstna mama 🤷‍♀️
Ked nechces Ty ani manzel, nikto Vas do toho nemoze nutit na co sa necitis.

lenjaja84
7. okt 2022

Nechodte vobec , korona sa siri opat a este z porodu sa clovek potrebuje zotavit aj vycerpanost a vsetko okolo toho, plne sucitim a suhlasim s Tebou, ja som mala toto iste presne 😔

erifl
7. okt 2022

@janinah ja si myslim ze pre kazdeho je normalne nieco ine....ja som tiez chodila s detmi vsade, som tip co musi stale nieco riesit a neobsedim...ja respektujem ale aj jeden aj druhy nazor...tak isto moze dieta nakazit jeden chory clovek ako 20

marca12
7. okt 2022

Vsade zuria teraz choroby,vela ludi je chrchlavych,siplavych a je na case,aby si sa naucila byt asertivna a vykaslala sa na to,co si mysli okolie. Tie tetky nebudu skakat okoli babatka,ak ochorie,ty budes okolo neho skakat. Nechapem,kam sa vsetci ponahlaju. Maju este dost casu na cmuckanie a nosenie na rukach. Never tomu,ze ich deti cela ulica nadrapovala. Sprav si tak ako ty uznas za vhodne. Pamataj,matka bude vzdy kritizovana okolim. To sa este napocuvas,co vsetko robis zle. Ale vzdy rob tak ako citis,nie ako ti nakazu.

1lienka111
7. okt 2022

Mali sme toto podobne až na to že malá sa mala narodiť 22.2. Narodila sa 26.2. A 3.3. Nás pustili domov 7.3. mal mať mojho manžela ujo oslavu 50tky no ja som nebola stotožnená s tým že tam pôjdeme a ani manžel všetci do nás hučali prečo by sme nemohli prísť aspon na hodinku alebo podať ruku ale teda zdalo sa mi to veeľmi skoro aj sme sa rozhodli že nejdeme že to nemá význam takto skoro ani som sa na to necítila keďže som mala cisársky no stále sme počúvali od svokrovcov že sme tam neboli ani ruku podať ale to sme mali v pláne že pôjdeme neskôr aj k nim domov veď to neutečie ako keď mám ísť s malinkým bábom niekam kde je veľa ľudí.

bazde
7. okt 2022

My sme šli na svadbu 2 týždne po pôrode a celkom som sa tešila. Je to na tebe ako sa cítiš a či ti vadí veľa ľudí a hluk.

konulka20
7. okt 2022

ja by som nesla , mesacne je prilis male na tolko ludi , ja ani dnes by som este nesla medzi tolko ludi s mojim a to uz ma par mesiacov.A teraz este aj obdobie chorob...

wudz
7. okt 2022

Ja som s 3-týždňový bábätkom bola na sestrinej svadbe (cca 30 ľudí), ale bol celú dobu v šatke, aby si ho nik nebral na ruky a nedýchal naň. Bolo to však dávno pred covidom...
Čo sa týka návštev, na tie som bola háklivejšia, je rozdiel, či si vo väčšom priestore a či v malej vydýchanej obývačke.
V každom prípade - ty si mama, ty máš právo veta. Chápem, že sa chce svokra pochváliť vnúčaťom, ale ak tam nechceš ísť, máš na to právo a ako ona naloží s tvojím rozhodnutím, to je len jej vec a ak sa jej to dotkne, sama v sebe to musí spracovať, v žiadnom prípade to nie je tvoja chyba alebo sebeckosť. A musím vyzdvihnúť tvojho manžela, že stojí pri tebe👍

zuzanagab
7. okt 2022

Vraví sa,že 6t babatko buduje imunitu. Ja osobne som bola po prvom ťažkom pôrode KO. Čiže isto by som nešla. A myslím si,že každý normálny človek túto situáciu pochopí. Babatko je babatko a teraz ešte aj covid. Myslím,že by mohli byt chapavi. Žiješ svoj zivot a nie život iných,tak rob veci tak,ako cítiš 🙂 nemysli na to,čo si pomyslia iní. Ty a babatko ste teraz doleziti

gita17
7. okt 2022

@bielavila tak nie si dostatocne psychicky odolna, ine to pre dieta spravili,aj ja😎

efka_k
7. okt 2022

Ja by som nešla. Ako povedala naša detská doktorka - prvé týždne domov pustiť len toho, kto pride pomôcť. Viem, že toto je iné ale je to ešte maličké bábo. Nehovoriac o tom, že tam môže byť niekto chorý a nakaziť ju. Svokre by som pekne povedala, že sa nezúčastním. Že na budúci rok.

anny1984
8. okt 2022

Záleží ako by som sa ja aj to malé cítili. My sme sa v tom veku krstili, takže vždy bola hostina a bolo nás skoro tých 40 ľudí. Dalo sa to. Bábo spí, napapá sa, prebalí, spí... 😉

flafly
8. okt 2022

Nešla by som. Ja som nesla s dvojmesacnou na svokrovu oslavu 60. Tiez tam bolo okolo 40 ľudí. V ziadnom pripade by som medzi taku hromadu ľudí nesla s takým mini babom. Netreba hľadať výhovorky, nejdem a basta.

bielavila
8. okt 2022

@gita17 ja som s mojimi oboma detmi bola mesiac v nemocnici po ich narodeni a v nemocnici som lezala aj dva mesiace pred ich narodenim… ty mi hovor nieco psychickej odolnosti ked sa ti narodi dieta co ma 1500 g a 45 cm a ked si toto zazijes potom mi napis co je psychicka odolnost a ako si ju zvladla😉

radlinka
8. okt 2022

Moja, bud rada, ze manzel stoji pri tebe a ma pravdu. Nikam nemusite chodit, je to cisto vase rozhodnutie a zalezitost. Aka precitlivelost ? Prosim ta, kazda matka ma pravo rozhodnut sa, kedy je pripravena na taketo rodinne akcie s poctom XY ludi. Len vy pekne ostante doma a povedzte ze sa stretnete inokedy, kedy budes na to plne pripravena a dieta odrastene. To su tiez dedinske vymysly ! Drzim palce.

oira
9. okt 2022

Si uz matka, to je nova rola. Pride mi, ze predtym si velmi nedokazala povedat NIE. Ale teraz je nacase riadit sa svojou intuiciou a tym, co si myslis a citis ze je to najlepsie pre dieta. Ak je s tym aj partner ok, je to o to lahsie. Nemusis zit a robit veci podla ocakavania okolia. Treba sa prenastavit. Toto je zrejme len prva zo skusok, ktore Ta este v tomto duchu cakaju.... tak zacni trenovat NIE

natasha1988
11. okt 2022

Nie vobec nemusis sa zucastnit. Dieta aj matka po porode potrebuju svoj klud. To je extremne skoro po porode. A este navyse ved znova je chripkove a kovidove obdobie, ty sa s nikym nemusis stretat. Tu mas doma oddychovat a starat sa o babatko, proste pohodicka doma, ty aj babo nahe v objati v kontakte koža na kožu, aby ste sa navnimali. A samozrejme dojčit,dojčit dojčiť. Nedaj si toto krasne obdobie s babatkom, prekazit hlupou rodinnou oslavou, kde každy aj tak bude mat iba blbe kecy. Tento vzacny čas kedy je matka aj dieta tak zranitelne, je len raz za život. Ja by som nešla. Nauč sa konečne povedat ludom NIE. Nemusis kazdemu vyhoviet a zapačiť sa. Pozri profil na instagrame @600nedelie.sk

nicegirl369
20. okt 2022

Je absolutne nevhodne tam ist s tak malym babatkom. Ale ak si chces byt ista, opytaj sa pediatricky. Nemam ziadnu pochybnost, ze ti takuto akciu rozhodne neodporuci.