Čo robíte doma pre mužov?

katkka1986
18. aug 2017

Ahojte.
Som zena na materskej s dvomi detmi
Zijeme s druhym tatinom nie s biologickym
Chcela by som vediet co vsetko doma robite? Ja to mam tak ze vzdy je navarene upratane deti na poriadku
Lenze priatel mi tak jemne naznacuje a kazdy vecer ked pride hovori ze ako velmi ho boli krk ze ked sedi cely den za pocitacom.proste chce masaz
Alebo ked rano odchadza chce po mne ciste tricko nohavice spodne pradlo. Teda aby som mu nachystala.
Kazdy den musi byt sex. Ako ja to tiez milujem milovat sa s nim ale po tom vsetkom za cely den si pripadam ako rohozka. Vydrzi dlho ide aj 4 kola ako on vravi no ale ja by som rada vedela ako to funguje aj v inych domacnostiach kde su zeny doma s detmi.
Alebo co od vas muzi ako zivitelia rodiny ocakavaju? Dakujem za slusne odpovede

evittam
18. aug 2017

@katkka1986 No napisem ti to takto-robim v prvom rade to co chcem aj ja.😉
Skus si po sebe precitat co si napisala a hlavne:
"...pripadam si ako rohozka..."
"...co od vas muzi ako zivitelia rodiny očakávajú"...🤔
Ty od neho co očakávas?! Že príde domov, vyzlecie špinavé prádlo,ktore ty spraces, obsluzis ho s jedlom,sexom a neviem čím a este mu rano nachystas co si ma obliecť ako malemu chlapcovi?!

bona_dea
18. aug 2017

mne to pripomenulo môjho bývalého 😀 raz na mňa fakt vyštartoval zvýšeným hlasom, že on si ako včera obliekol posledné čisté trenky a dnes si proste nemá čo obliecť 😀
tak som s vyvalenými očami na neho pozerala, že či sa posral, alebo čo 😀
na moju otázku, či si to predstavuje tak, že sa každý deň po tom čo prídem z práce budem pozerať do skrine a kontrolovať, či si on na svoju blbú riť má čo ráno obliecť mi odpovedal, že áno, že pri bývalej manželke bol na to zvyknutý 😀 😀 😀
tak to som sa začala vážne smiať 😀

a len pre doplnenie, mal voľnú pracovnú dobu (rozumej - vstávanie medzi 8- 9, dakedy ani nešiel na dohodnuté stretnutia s klientmi, lebo hral hry na počítači, a keď aj išiel, tak z práce dorazil okolo štvrtej. Ja som mala dve roboty v tej dobe, z jednej som chodievala o štvrť na osem večer a do druhej som vstávala o piatej ráno 😀 )

mamutka
18. aug 2017

@katkka1986 muz odomna ocakava, ze mu budem rovnocenna partnerka. Ja si neviem predstavit, ze by on mne rano chystal pradlo a veci na oblecenie a ani vo sne by mna nenapadlo chystat to jemu, to robim pre syna.
Na sex musia mat chut obaja, ziadne 4 kola cez tyzden nehrozia, ten tvoj sa asi v robote nepretrhne, ze...
Uz si mu niekedy povedala, ze z dvihania deti ta boli chrbat a masaz by bodla aj tebe?
Moj si aj veci sam operie, lebo vidi kolko som toho poprala pre vsetkych a ked on nazbiera za dva dni plnu pracku extra sportovych handier, nebude cakat, ze to urobim ja, ale svacne to do pracky a potom si to aj povesi, ak ho predbehnem, urobim ja, ak nie, nema problem.
On asi tvoju pracu s detmi neberie ako nejaku cinnost a namahu, ved nie su jeho, preco by ho malo trapit, ze tebe uberu nejaku energiu, ze? On ta chce ako vysokovykonnu mladicu co nema zavazky a tak sa aj chova 😒

ale chystat rano trenky, tak takého rozmaznaného fracka by som hned inak naucila...

katkka1986
autor
18. aug 2017

No ved prave. Ako my sme spolu 8 mesiacov teda v spolocnej domacnosti. A da sa povedat ze asi 2 mesiace dozadu mu takto preplo. Ze ma vselijake naroky a pripomienky. Moj prvy muz zas to bolo naopak on aj po robote obskakoval mna. Tak preto sa pytam tu na MK ze ako to doma mate lebo ja toto zazivam prvykrat. A spominam ze ani moja mama nasmu otcovi nemusela tak pod nos davat veci. Ja si dakedy pripadam ze mam 3 deti a nie 2.

lilienlukacs
18. aug 2017

Normalne som si to precitala a premyslam preco nejaka zena toto toleruje a dovoli aby sa k nej takto niekto spraval. Mne manzel doma so vsetkym pomaha sme uplne rovnocenní partneri. Nema problem si ozehlit, oprat... upratuje ukazkovo. Ja navarim/upeciem pomaha s pripravou vsetkeho. ked ma prist navsteva ja varim a on uprace cely byt. Je dolezite vybrat si v zivote spravneho partnera este skor ako su deti lebo potom plakat je neskoro. Snad sa ti to podari vylepsit aby si sa znova citila ako hodnotný clovek a nie ako rohozka. 🙂

mamutka
18. aug 2017

@katkka1986 mozno dostal kvapky od nejakého múdreho kolegu alebo co. Tak to rychlo stopni, hentak sa neda zit. Este sa pred kamosmi a v robote iste chvali, ako si to on dobre doma zariadil. Na co ti to je?

mikadooo
18. aug 2017

Ja by som povedala, prepáč ale nie a kľudne vysvetlím prečo nie. Takisto na sex, ak nemám chuť, takisto keď nie je upratané a nestihla som. Aj ja som len človek. Ak sa mu to nepozdáva, ok, nech ti zaplatí upratovačku a opatrovateľku a bude mať kľudne každý deň tie veci nachystané, aj sex bude každý deň.... ;). Myslím že prvotná zaľúbenosť vyprcháva a zoznamuješ sa s jeho pravou tvárou. Tak ako v hocijakom vzťahu, buď nájdete kompromis, alebo sa bude jeden trápiť na úkor druhého ( "zvykne si") alebo sa rozídete. Držím palce.

bleblu
18. aug 2017

No povedala by som, ze tvoj priatel si neuvedomuje ake to je mat deti a starat sa o ne, pretoze de facto ani ziadne v starostlivosti nema, cize si to nevie ani predstavit, co to obnasa a zabuda pri tom, ze si nenasiel slobodnu bezdetnu slecnu, ktora sa mu naplno venuje, ale mamicku s dvoma malymi detmi a preto sa sprava tak ako sa sprava - vyzaduje pozornost ako dieta. Neviem ako dlho ste spolu a aky on ma vztah k detom, ci sa im venuje (robi im jest, hra sa s nimi, chodi s nimi von atd. vsetko to, co by tatinko robit mal), ale mala by si asi trosku posunut hranice, pretoze to ako si to napisala mi pripada ako z D/S vztahu 24/7 a nie rovnocenny vztah, ci on je pan a ty sluzka?

katkka1986
autor
18. aug 2017

Ked nieco chcem ja tak on to sice spravi ale asi az ked mu to 5 krat poviem. Umyt riady alebo vyniest smeti. Alebo ist do obchodu po nieco. Este by som spomenula aj to ze ked bol maly prekonal detsku mozgovu obrnu no ako to nazvat zle chodi. Krive na nohy . Takze rozmyslam aj nad tym ze za tymto vsetkym stoji jeho matka ktora ho rozmaznala. Z jednej stranky to chapem ale ked uz ma 33 rokov musi byt ako muz nie ako decko a stale mu to hovorim ze tvoja mamicka s tebou uz nebyva...

carrot_apple
18. aug 2017

@katkka1986 stanoviť si pravidlá, on ubrať ty pridať alebo naopak, partneri si majú byť vo všetkom rovní, ty si doma, upratuješ, varíš žehlíš, on príde s práce, nech vynesie smeti, nech chodí na nákupy, chystá ti mäso na druhý deň, nech číta večer rozprávky iba on deťom, a potom bude masáž napr. tak to u nás funguje, ja niečo pre neho on niečo pre mňa a skúsil by inak zareagovať na to, že ho niečo bolí, aj mňa bolí a keď už budem tiež prichádzať zo zamestnania domov tak starostlivosť o deti má byť iba na mojom krku?nie , sú to aj jeho deti, treba si rozdeliť povinnosti....iba tak to bude fungovať

magic08
18. aug 2017

mna najviac sokla veta.. "Kazdy den musi byt sex." MUSÍ? nema to vo vztahu fungovat inak? Ze sa kazdy podielame na domacich pracach, venujeme sa sebe navzajom a sex je, ked chceme obaja? a to mas 2 deti a snazis sa o dalsie?

erickatt
18. aug 2017

@katkka1986 ex bol taky, ze kde mám čisté veci? A reku v praní nič tvoje nebolo. Ale to vraj ja mam pozrieť ci sa 30 ročný chlap vyzliekol pri skriňi a osrane trenky dal do prania alebo medzi čisté. To mi jeho mamička vykricala. Čooooo? Moj vtedy 3 ročný syn vedel že použité pradlo patrí do koša na pranie.. je našťastie EX.

kvetinka75
18. aug 2017

môj muž keď mu dochádzajú špinavé veci a nestíham prať, tak si operie, veci si kontroluje, chystá, zašíva sám.
Akurát minule sme sa s kamarátkou u nich smiali že aj jej muž si bol kúpiť čiernu niť, lebo si niečo potreboval zašiť.
Doma je nakúpené, navarené, ak nie - sú párky, saláma, klobása - to čo on jedáva.
S domácimi prácami nepomáha - to je ale iná story, tak to má ako kompenzáciu. Nie som predsa slúžka aby som sa o ňho starala. Som jeho manželka - rovnocenný partner, tak už by to mohol pochopiť. Ak nie, smola. Mamičku nebudem nikomu suplovať.

misinka0611
18. aug 2017

No ja neviem ale mna pobavila dost ta pasáž , ze mu chystáš čiste oblečenie 😳 Ako on , dospelý chlap si nevie vybrat zo skrine oblečenie ci ako to mam chápať 😂

jankalukasova
18. aug 2017

@katkka1986 no ja by som povedala, že ten Tvoj ani nevie aký poklad doma má... ja mám doma jedno malé dieťa.. čo sa týka upratovania, tak sa nepretrhnem. Nie, že by tu bol bordel jak v tanku ale zas keď niekde leží malej hračka alebo je na linke špinavý hrnček, tak sa proste nezbláznim, čo sa týka varenia, tak cez týždeň varím len pre malú a pre seba, lebo muž teplé večere nechce. Prať dávam ja, ale keď má posledné trenky a nezahlási, tak na druhý deň nemá trenky ale smolu... a už vôbec mu ich nechystám... má zdravé ručičky aj nožičky a vie si ich zo šuplíka aj sám.
Ja uznávam, že on chodí do práce a tiež toho má dosť.. ale ja sa doma tiež nenudím a on sa pri malej práve nepretrhne...

erickatt
18. aug 2017

@katkka1986 vcera robil večeru drahy, dnes mi síce unavený z roboty , ale nachystana cibulu a mäso na guláš, lebo ja prídem domov neskoro a ušetrí tym hodinu času, Ja som zas s nim bola v lese ukladať drevo keď bolo treba. A sex?? Máme chuť obaja, prípadne ten druhý urobi chuť a ,, zvedie"...

terezka1947
18. aug 2017

@katkka1986 no,mozno je to len o tom,ze ty si uz mama-dokonca 2 deti,on este otec nie je
nie ste ani manzelia....vy spolu akoze chodite-vlastne,nie😉
teraz,aby sa usetrilo a lepsie spoznalo,byva sa spolu...ponukas mu full servis a k tomu sex zdarma,no co by viac chcel,mal chciet???
ty sa snazis a urobis max,aby deti uz nasli otca-lebo lahke to nie je....a on si to tak trosku uziva
vek muza nie je zarukou zrelosti.....zrelost ide ruka v ruke so skusenostami a zivotnymi skuskami
si trosku v nevyhode oproti nemu...ci uz si to chces,ci nechces priznat.....a to je asi tej najvacsi problem
da sa to vsetko zmenit,ale musi chciet aj on,potom obaja na tom pracovat aobaja byt na nejakej uz aspon podobnej urovni zrelosti....on pokulhava,oproti tebe

erikad82
18. aug 2017

@katkka1986 ahoj!
Aj u nás to bolo podobne až na ten sex 🙂 Bývame so svokrovcami a môj muž keď prišiel domou a ja som bola náhodou pri deťoch na poschodí v izbe -zakričali na mňa,že už mam doma muža a treba mu nachystať obed,taktiež desiatu do roboty ... čisté veci... to všetko robila jeho mamička,urobila z neho ťuťa...
No ja ako obed keď som v kuchyni,tak mu naložím,no inak nebežím -má zdravé ruky. Taktiež veci,keď pýtal oblečenie -otvorila som mu skriňu,naučil sa si ich vybrať aj sám. Prvé mesiace som zbierala háby špinavé po dome,tak som mu povedal,že nie som slúžka -aj to sa naučil...
Podľa mňa mu povedz čo a ako,že si jeho žena,nie neplatená slúžka.. Chce to čas,aj tomu môjmu to trvalo pochopiť ma - no najhoršie,keď mu aj svokrovci vedia povedať,šak načo máš tu ženu ☹ Držím palce!

yennn
18. aug 2017

S trochou humoru a nadsazky - preco mas tohto, ked byvaly ta obskakoval? 😉 Zartujem, viem ze na rozchod bol vazny dovod.
A tiez s trochou nadsazky, ale uz malicko vaznejsie - treba kupit spodky a ponozky do zasoby, aby bolo, ked nestiham prat 😉
Co sa tyka chystania veci na oblecenie - toto podla mna naozaj malo zien robi, skor tak so zaujmu ze chcem aby si toto konkretne dnes obliekol. Moj by mi to nedovolil, dodnes sa nevyznam v tom preco preferuje ci zaznava tu alebo onu koselu.
K sexu sa tazko vyjadrit - dnes uz by kazdy muz a kazda zena mali vediet, ze "normalne" je to, co vyhovuje obom. A hotovo.

Inak ako "protihodnotu" jeho statusu zivitela, myslim ze je asi zvykom ocakavat upratane, navarene, oprane a ozehlene a deti na poriadku. To mu davas, takze to je ok 😉

Masaz - rovnako ako sex - obojsmerna cesta , aj teba boli chrbat

ada309
18. aug 2017

Ja neviem ci nad tym prispevkom sa mam smiat alebo plakat...

Akoze sorri, ale mam pocit,ze ta choroba v detstve,ktoru prekonal mu poskodila aj mozog a nie len nohy(prepac za sarkazmus,pri vsetkej ucte)...

Dievca ty sa spamataj,lebo aj tento tu bude onedlho tvoj ex...

Doba otroctva je uz davno za nami! Iba zeby to bolo dobrovolne otroctvo. Maj pre boha svoju hrdost a vysvetli mu,ze je to chlap,ktory ma ist detom prikladom.

zinica
18. aug 2017

U nas tiez ako vacsina dievcat pise, som na MD s dvoma detmi a manzel ked pride z roboty, venujeme sa im spolu, zje co ostalo po detoch, no chysta si to 90%sam. Vecer ked spolu ulozime deti spolu upraceme a vacsinou ja som ta, ktora este oddychuje a manzel mi aj cajik uvari a tak.. Co sa sexu tyka, kedze obaja sa tocime okolo deti a domacnosti, vacsinou sa nam zadari len ked ma dovolenku, prip.cez vikend, aj to podla programu, takze len obcasne. Podla mna keby ti priatel dost pomahal, hned by sa mu znizili chutky na sex 😄😄. Urcite by som netolerovala taketo spravanie ani vo sne. Drzim palce 😉

momoqui
18. aug 2017

@katkka1986 mna zaujala pasaz ze "ide aj 4 kola" ... tak bud idete obaja tie 4 kola alebo len on a vobec mu nevadi ze ty len "drzis" a v tom pripade je to sebec...kazdy chlap ma nejake potreby ale urcite ist 4 kola kazdy den bez toho aby to partnerka chcela uplne v pohode chlap nerobi. Ako bolo spomenute on nie je otec deti takze nerozumie ze s detmi sa cez den narobis a chce aby si sa o neho starala tak ako aj o deti 🙂 s tym vhystanim oblecenie mozno si nevie sam zladit a je spokojnejsi ked mu to vyberes ty 🙂

ada309
18. aug 2017

Inak zakladatelka je registrovana teraz v auguste 2017.. obavam sa,ze sa tu zas niekto pekne bavi..

blackcat8885
18. aug 2017

Tak u nas obidvaja pracujeme ale upratujem vacsinou ja a s tym problem nemam. Ked priatelovi poviem aby dal do pracky tak da aj zavesi a pozbiera pradlo a sem tam povysava. Riady napr.zasadne iba ja umyvam. No velakrat vari on sam od seba cez vikend alebo spolu napr.ja cistim zemiaky on robi maso. Nakupujeme bud spolu alebo mensi nakup jeden z nas. A co sa tyka sexu obaja mame celkom chut a vieme si najst cas vecer obcas aj cez den samozrejme nie kazdy den. Priatel je bordelar a rad ma svoj klud a je maleho nebio nahradny otec ale dokaze sa o neho postarat ked musi.

janinamojka
18. aug 2017

V dnesnej.dobe je bezne ze muz ktory ma dobre miesto,zaraba prachy a zivi rodinu.Casto krat takyto muzi nechcu aby zena isla do prace ale chce od nej aby bola doma s detmi a ocakava ze ked pride domov bude vsetko upratane,navarene,postarane o deti..tepla vecera priamo na stole,a manzelka vysmiata,prijemne naladena mu dopraje aj v posteli..no a rano samozrejme ranajky a kava na stol a vyprevadit do prace..nevadi ze by si mohla kus zdriemnut este kym deticky spia..musi vstat a urobit muzickovi kavu.Tak toto je dnesna doba,takto sme si ich naucili ..😉

virginia
18. aug 2017

On deti nevnima ako svoje, takze ani Tvoju starostlivost o ne vnima ako Tvoj problem. On je slobodny, k tebe sa sprava ako k slobodnej. Musis ho viac zapojit ako otca, posli ho s detmi von, ty si zatial urob nejaku pracu.
Urcite mu nechystaj veci do prace, nauci sa najst si nieco aj sam. Pokial ide o upratovanie, to je ina story. Ani moj muz doma neupratuje (okrem kuchyne, to robi tip top). Ale zase nema problem s tym, ze som si kupila roboticky vysavac a mame upratovacku. Keby frflal, ze mu niekto cudzi chodi po dome, musel by sa zapojit, tak to strpi 🙂.
Sex 4 kola, co by som ja za to dala 😀. Netreba v nom tu chut zabit, len ty sa musis zamysliet, ako sa odbremenit od povinnosti. Cestou moze nakupit, ked pride domov, kludne nech sa naje a vezme deti niekam von, aspon na hodinku. Prospeje to vsetkym.

mysicka36
18. aug 2017

No, keďže s tým začal len nedávno, je dobré mu tieto nároky hneď na začiatku 🙂 lebo potom sa bude mladý pánko čudovať, že prečo vyskakuješ, veď doteraz bolo dobre. No ak to rozbije váš vzťah, tak radšej skôr ako neskôr. A bolo by dobre, keby si aj ty mala nejaké nároky. A aspoň ťa za tie "4 kolá" riadne spraví ? 😀 lebo ak potrebuje len vypustiť kohút a o tvoj orgazmus nejde, tak to by som ani nohy neroztiahla 😀

katkka1986
autor
18. aug 2017

@mysicka36 hej spravi 🙂 to sa snazi .
A ano presne tak musim sa s nim porozpravat poriadne a zatrhnut mu tie ostatne veci kym sa este da

jumama
18. aug 2017

@katkka1986 Ak to chces zmierlivo vyriesit, precitaj si toto: http://psychoanalyzadnes.cz/2017/02/27/psychote... Zdanlivo to nesuvisi - ale je tam podstata. Pokial s niekym zacnes zit (a vy spolu zijete kazdodenne kratko) - zacne sa ti zdat, ze to nie je ten clovek, ktoreho si spoznala. A on si pritom iba prinasa svoje vzorce spravania z minulosti. Zil tak dlho, su na neho nalepene, nie je jeho cielom stvat a buzerovat ta, skratka je iny a inak nevie, treba si vytycit hranice. Mozno mu tak mamina chystala veci... Ty mas svoje vzorce spravanie, ktore su nepochopitelne jemu. Musite spolu vela o tom hovorit a dohodnut sa, ako to bude spravodlive a prijatelne pre obe strany. Ak to budes v sebe potlacat, raz vybuchnes. Ries radsej hned. Ten clanok prenesene hovori - ze aj vztahy nebudu take ako si zelame zo dbna na den, ale ak budeme pomaly po troskach pracovat na nich, tak vtedy ta zmena pride. A ak odmietnes bavit sa o tom s tymto partnerom, ak to budes potlacat a vyhadate sa raz tak, ze odide... a pride iny - tak ver, ze ten problem vytycovania hranic pride znova. Akoby si pocka na tvoje poucenie a odvahu riesit veci s kludom a hned vtedy ako sa stanu.

janinamojka
18. aug 2017

@jumama no my zeny rozumieme tomuto celemu ale neviem ci to pochopi muz ktory je na toto nauceny a ci vobec bude ochotny pocuvat.S muzmi je to niekedy tazke,aj ja si obcas uz ako ucitelka v skolke pripadam ked sa mu snazim nieco vysvetlit ze ja veci vnimam inak ako.on lebo som zena atd..no nie je to lahke.Ale ano,prvorada je komunikacia.