Dáva vám manžel peniaze?

ania4
23. aug 2012

Ahojte.Mam 28 som vydata dva roky. koli manzelovi a koli tomu ze sme chceli babo som prisla na vychod a teraz som samozrejme nezamestnana. minuly rok som dva krat potratila takze babo nemame.problem je ale v tom ze som si myslela ze ked sa vezmeme vsetko sa zmeni hlavne po financnej stranke.myslela som ze uz nebude moje a tvoje.... no dva roky po svadbe a moj manzel stale zije ako slobodny. zarobene peniaze su jeho a do toho sa nemam starat. vsade ma vychvaluje aka som super manzelka, kucharka no nezaujima sa ci nieco nepotrebujem.ja vlastne zijem z uspor za slobodna ked som este pracovala.kedze som mala problemy s tehotenstvami bola som dost aj na PN a tiez bola jedne brigada asi na pol roka...platila som si pripoistenie takze bez penazi som nebola.ale ako moze muz ktori tvrdi ze ma miluje minut na stavkovani v nike viac ako na mna a este mi aj povie ze som si mala najst pracu, ze preco by mi mal davat peniaze. ja periem varim staram sa o domacnost len aby bol spokojny....je mi do placu. inak vsetko super klape som s nim stastna, vie ako na mna je mily a tak no ako nahle pride rec na peniaze ci nechce na tom nieco zmenit je to problem.tolko krat sme sa uz na tom pohadali a nic...neviem ako inak sa s nim mam este porozpravat...hladam si pracu a este stale pracujeme na babu no uz zacinam mavat myslenky ci to nie je nejak urcene z hora ze nemame babo aj koli tomu ako by sme ho vychovavali...to by som akoze dala muza na sud aby platil vyzivne?staral by sa o neho ked sa nestara o mna?on tvrdi ze jasne ze by sa o neho postaral ved by bolo jeho...mna ako najblizsiu osobu asi nepoklada. keby bolo okrem tohto aj nieco ine co mi vo vztahu prekaza nechala by som ho asi,no fakt ho milujem a on tak krasne hovori o tom ako on miluje mna a ako velmi mu na mne zalezi,ze keby ma nemal nevi co by robil....no co sa tyka financii skutek utek.skuste mi nieco poradit.dakujem

1234lubka
23. aug 2012

no mne dava vsetky peniaze, ale samozrejme na vsetko na co potrebuje mu dam bez problemov.....tak to robi aj jeho otec-takze chvalabohu....ako manzelia by ste mali mat kasu spolocnu

bodka13
23. aug 2012

prečo by ti mal dávať peniaze? ...pretože ste manželia,zatiaľ dvojčlenná rodina, ktorá by mala hospodáriť spolu
....my máme peniaze spoločné -nie je moje a tvoje...sú naše 🙂

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
linuska1
23. aug 2012

akonahle sme vedeli ze je to vaznejsi vztah a ze sa budeme brat... tak sme si zriadili spolocny ucet...a obaja mame od uctu karty.. neviem si predstavit nemat spolocnu kasu.. vecne sa dohadovat kto co platil.. a teraz ked som na rodicovskej uz vobec nie... o takychto veciach /financie..deti.. byt..dom/ sme debatovali este pred svadbou aby sme mali obaja jasno..ako si to ten druhy predstavuje..🙂

maslenka47
23. aug 2012

nie nedava, skor davam ja jemu (a to som na RD, takze z uspor), lebo z jeho platu by mu po zaplateni uctov vela neostalo - nie preto, zeby pytal, ale preto, ze je to jednoducho potrebne. Naozaj nevidim dovod, aby manzel daval manzelke vreckove (alebo naopak) .. ak zaplati ucty, nakupi vsetko do domacnosti, tak ja neviem co este viac chciet. Ak chceme om alebo ja nieco "nepotrebne", tak si to bud hradime zo svojho alebo sa dohodneme. Ale aby mi platil nejake mesacne "vyzivne", sorry ale nie je to tak trochu pod uroven?

misa0411
23. aug 2012

u nás je to tak: máme dva účty. ja poberám rodičovský (žiadna výhra), partner pracuje, peniaze idú na jeho účet. On platí hypotéku, elektrinu, inkaso, auto, poistky, internet...ostatné čo ostane, buď nechá na účte, alebo keď potrebuje tak si vyberie. Mne chodí na účet rodičák, platím si z toho telefón, živ. poistenie a malému stavebné. Nákupy do domácnosti robím ja z ,,mojich" peňazí plus ešte mám stravné lístky čo mi partner dá. Samozrejme, keď potrebujem na niečo a neostane mi tak mi dá, alebo opačne, keď on nemá tak mu ja dám. A samozrejme, že sa snažíme každý mesiac niečo ušetriť, on na svojom účte a ja na svojom. Takto nám to vyhovuje a nemenila by som. Obaja sme spokojný. Našťastie partner nepije, nefajčí, nestávkuje ani nič, takže toto som šťastná. Nemíňa nikde zbytočne peniaze.

veronyp
23. aug 2012

Aj my hospodarime s financiami spolu, platbu vydavkov na domacnoct mame podelenu..kedze ja mam momentalne len rodicovsky prispevok, vacsinu financuje on a samozrejme dava aj mne podla potreby peniaze, aj ked som predtym zarabala, spolocne vydavky sme mali rozdelene podla moznosti co najviac rovnomerne.
Urcite ked mi nieco treba - kupi mi, zaplati, nema s tym problem
Obaja mame sice svoj ucet, ale mame zaroven pristup k uctu toho druheho..
Myslim ze u vas ide o vazny problem, takyto (jeho) pristup k veci nie je spravny..
Kazdy extrem je zly.. aj ked je zena schopna velmi vela minat, rozhadzovat peniaze na hluposti a podobne ale aj ked nema ziadny pristup k financiam, to je chore...!! Nemozes takto donekonecna zit z vlastnych uspor ☹
Mala by si odolat jeho "sladkym recickam", myslim ze ta iba balamuti, keby ta mal naozaj rad ako hovori, pochopil by tvoju poziadavku.

andreah25
23. aug 2012

Čiže aby som to zhrnula - z výplaty Ti nič nedáva? Míňa na stávky? Účty platí kto?
Ako hovoríš, že žiješ z toho, čo máš ešte z čias slobody, to znamená čo? Že si z toho občas vybehneš na kávičku, alebo kúpiš niečo na seba, alebo nebodaj z toho platíš aj nejaké spoločné účty?
Ak totiž z ušetrených peňazí platíš niečo, čo by ste mali platiť spolu ako manželia, tak s tým v momente prestaň a jednoducho musíš buchnúť po stole.
Máš aspoň dispozičné právo k jeho účtu? Nie?! Chyba, veľmi veľká chyba!!!! Ak áno, tak jednoducho, keď mu príde výplata, tak min. polovicu vyber, domácnosť predsa niečo vyžaduje. Že sa dobre naserie? A čo, on môže stávkovať a Ty nemáš z čoho žiť? To, že ho miluješ je krásne, ale z lásky sa žiť nedá. Sa Ti čudujem, že mu vôbec to stávkovanie toleruješ. Mám tetu, tiež z východu, ktorú stávkovanie jej manžela priviedlo až k rozvodu, ostala sama, s dvoma malými deťmi, neplatí jej ani výživné a domov jej denne chodia obsielky od vymáhačov, čo prehral čo sa dalo. Chceš takto dopadnúť? Ak nie, tak to treba riešiť. Jednoducho mu musíš nastoliť podmienky tak, že z výplaty mu na jeho súkromnú spotrebu bude ostávať max. štvrtina, ak nie dokonca len pätina jeho mzdy - čo s ňou urobí, nechaj na neho, ale zo zbytku Ty hospodár ako dobrá manželka - poplať účty, niečo odlož na šetrenie.
Ak nebude súhlasiť, hold moja, nikdy never tomu, že narodením dieťaťa sa chlap zmení. Kde máš tú istotu, že teraz peniaze nedáva, že potom ich bude dávať. Alebo snáď bude on sám chodiť nakupovať veci a plienky pre bábo??? Jediné čo sa možno zmení, že bude doma ešte menej a míňať ešte viac, pretože bude mať pocit, že je nadbytočný, ako to väčšina chlapov po narodení dieťaťa tak pociťuje, lebo jeho manželka, je teraz matka a z priority, ktorou bol pre ňu doteraz on, sa stalo jej prioritou dieťa.
Držím palce.

nanulik
23. aug 2012

mne peniaze nedáva ale máme jeden účet. A nepozeráme na to že kto tam kolko pirspeje, proste su tam peniaze (ale častejšie nie sú 😀 😀 😀 ) a z toho sa platí.
no otázku penazí ste si mali asi prediskutovať pres svadbou.

bambibam
23. aug 2012

U nás sú financie spoločné ,pravidelne na začiatku každého mesiaca si spolu sadneme ku stolu a máme slovníček výdajov a predebatujeme čo kedy zaplatíme a čo mimoriadne kúpime ,alebo odložíme k dalšiemu mesiacu....proste tento mesiac sa odložilo trochu na školu ,aby sa v septem.zvládol nápor ,ked ste dvaja malo by to byť onmoho lepšie ,ved ste si sľubovali spolu v dobrom aj zlom, a mimochodom oba máte naseba vyživovaciu povinnosť

lucia20
23. aug 2012

ja neviem, ci by som trosku nespozornela pri takomto spravani. My mame peniazky spolocne, aj tie co zarobim ja aj tie co zarobi muz. Ved zijeme v spolocnej domacnosti. a bolo to tak aj ked sme boli bez deti. Treba cosi opravit, treba cosi kupit, neriesime, ci by to mal platit jeden alebo druhy. vyuzivame to spolu. ked chce nieco muz pre seba alebo ja, tak nehodnotime ci a kto to zaplati, ale skor, ci je to potrebna investicia. nehovorim o malickostiach. my mame vsekto spolocne. peniaze, dlhy aj potreby. 😀 😀 😀 😀 😀 fungujeme v jednej domacnosti a sme jeden fungujuci celok. cize ziadne moje, tvoje, ale NASE. ja by som si asi dobre uvazila vztah, kde muz zije pre seba a mina na stavkovanie. nemysli si, ze to casom alebo prichodom baba bude lespie. len aby to nebolo horsie. 😖

pectore
23. aug 2012

Chlap taha celu domacnost nakolko som na materskej...peniaze co dostavam od statu idu na energie a byt ...zvysok vsetko hradi on... no ani predtym (studovala som , on pracoval) nikdy by ani jeho a ani mna ani vo sne nenapadlo aby som musela platit nieco zo svojich uspor...??? ...vzdy ked nieco chcem tak mi to skratka kupi zo svojich... Tvojho muza nechapem...uz nieste jeden a jeden...uz ste dvaja... vsetko by malo byt spolocne....a ak si kral mysli ze sa budes o neho starat ZADARMO...ked je taky ZID...tak by si mu mala dat jasne najavo ze takto to NIKDE nefunguje...(a ak hej tak je to podla mna chore.) ...Ked to nedokaze pochopit tak si sprav cenik jednotlivych ukonov...niesi predsa sluzka...a ak mu nedochadzaju suvislosti a mysli si ze zena je od toho aby si na seba zarobila a este sa aj o vsetko starala.... a chlap co zarobil to minul a este mal obsluhu tak mu treba pripomenut ze uz nezijeme v stredoveku.... s tymy stavkami sme mali problem aj my...je to taka chlapska vasen.... neda sa to uplne odstranit...no mi sme vymysleli kompromis...ma urcity rocny financny limit ...ale musim ho pochvalit pretoze mu to ide...a zatial je vzdy v pluse. 🙂 Ja by som takeho chlapa nedokaza tolerovat..lenze ked ho milujes...

boska79
23. aug 2012

peniaze za slobodna si uloz... a davat peniaze by Ti mal, ked nemas prijem. vsetko je spolocne. nehovorim, ze zrovna spolocny ucet, ale vydavky na domacnost, stravu, neake drobnosti - to by Ti mal davat. Ak neda- nevarim.. .nekupujem mu nic.

nananka22
23. aug 2012

ahojte baby, ja som mala takýto problém s ex-priateľom a poviem vám to nie je výhra ☹ síce mi všetky prachy dával na výplatu ale všetko som mu musela dokladovať kam tie peniaze dávam a načo vlastne míňam.Bolo to choré a po 3 rokoch som zbalila švetky a ťuhajťa preč 😀
Dnes mám nového priateľ a nikdy sme takýto problém za 4 roky neriešili,máme síce každý svoj účet,ale hospodárime spoločne, no kto čo potrebuje kúpiť tak si kúpi,samozrejme s rozumom, lebo tých euráčov tak veľa nie je 😉

ania4 - ja si myslím že manželov prístup sa nezmení a môj názor je taký,že ak sa vám to bábo narodí tak to bude ešte horšie, kvôli tomu že asi nemá poňatia koľko na bábo ide peňazí -plienky,mlieko,..... 😒

ankaevka
23. aug 2012

S manželom máme spoločný účet. Každý má svoju kartu a o výdavkoch rozhodujeme spolu (mám na mysli tie väčšie). Ja mám prístup cez internet a sledujem každý mesiac koľko sa minulo a koľko sa ešte môže. Ak tvoj manžel platí všetky účty a nákupy do domácnosti a ty si zo svojich kupuješ len veci pre seba, niečo naviac, tak je to potom v poriadku (niektorý chlapi chcú mať financie pod palcom sami a len ťažko ich zmeníš). Ak to tak nieje, tak sa o tom musíte porozprávať ale tých rozhovorov bude určite veľa kým dosiahneš ako taký úspech, hlavne musíš hovoriť vecne a presvedčivo a trvať na svojom.

keziah
23. aug 2012

podla zakona vsetko, co tvoj manzel zarobi (a tiez, co zarobis ty), je vase spolocne. pokial chce mat rodinu- zenu, ktore sa mu stara o domacnost a dieta- tak nech laskavo zoberie svoju cast a stara sa. pokial si toto neda vysvetlit- nuz mam pocit, ze si narazila na pekne vychcaneho grazlika. byt tebou, utekam z takeho vztahu, ved si z teba spravil lacnu sluzku. keby si nemala uspory a pracu, tak co? umires od hladu alebo ta posle slapat? alebo by vlastnej manzelke blahosklonne hodil par drobnych? dakujem pekne za takeho chlapa.
ako to funguje u nas? manzel zaraba, ja som na rodicovskej, vsetko chodi na 1 ucet, z ktoreho sa hradia vsetky pravidelne mesacne platby. okrem toho mi manzel vzdy doplna hotovost, aby som mala za co nakupovat. pokial si chcem v obchode spravit radost, este ma povzbudzuje, nech si kupim, co sa mi paci. ale fakt je, ze u nas doma som ta setrnejsia/lakomejsia ja.

vikusjk
23. aug 2012

Fúha, tak túto situáciu ti nezávidím 😒 Mne mm nedáva peniaze, pretože všetko je spoločné. Mali sme to takto už pred svadbou, boli sme spolu 5,5 roka, a teraz v aug. budeme mať šieste výročie svadby. My aj pred svadbou sme mali jeden účet, kde sme mali obaja dispozičné právo, a platili sme účty, nákupy, a kto čo potreboval, si zaplatil. Nikdy sme on, ani ja nerátali, koľko sa na čo alebo na koho minulo. A tak je to doteraz, už máme aj dieťa, skoro 6 mesačnú dcérku. Som na materskej, ale z domu pracujem, takže mám materskú (priplácala som si, takže mám max.) a k nej aj plat.
Ale to, ako sa k tomu stavia tvoj manžel, nie je podľa mňa celkom v poriadku. Poznám mnoho manželstiev, aj partnerstiev, kde majú obaja svoje účty, ale muž vždy prispieva žene na domácnosť, dá sa povedať, že to majú zariadené tak, že muž stanoví čiastku (napr. 1000 €) a tú dá žene, aby s ňou hospodárila. Jej peniaze sú pritom len jej, rovnako, ako jeho zvyšné sú jeho. A funguje im to, takých manželstiev poznám zo desať. Takže tvoj muž by sa mal zamyslieť nad tým, z čoho máš asi financovať chod domácnosti, nakupovať a platiť účty, ale ako na neho, to ti bohužiaľ neviem poradiť, pretože ho nepoznám ☹ Držím palce, aby sa ti podarilo s tým niečo spraviť 😉

ivett1
23. aug 2012

No, tak toto je veľmi "divný" postoj tvojho manžela...ak ste sa vzali, tak podľa môjho názoru, nie je tu priestor na hádky kvôli peniazom...máte predsa spoločnú domácnosť...takže...mali by ste si minimálne, ak neuvažujete o spoločnom účte, určiť spoločnú "obálku" na tú domácnosť...a samozrejme, ak sa dostane jeden z manželov do situácie, že nemá prácu, alebo - ako my ženy- je na materskej , neskôr na rodičovskej-tak ten druhý by mal bez slova prispieť partnerovi aj na jeho výdavky...samozrejme podľa jeho finančných možností😉...nie, že ty si "ideš užívať" a rozpočet na domácnosť je "v mínuse"...treba si určiť aj priority a podľa toho "míňať" vaše už spoločné peniaze...ak chceš s ním zostať (lebo, nie je nič horšie ako manžel - držgroš a sebec...), tak sa nevzdávaj a keď bude mať dobrú náladičku, tak si s ním sadni a pekne sa porozprávajte, bez hádok, v kľude...on možno ani netuší, ako ťa to trápi a problém v tom nevidí-odkladá to až na čas, keď príde dieťatko, čoho sa ty obávaš, keďže on sa tak správa...ak ti to poôože, napíš si to na papier a pekne mu vysvetli, čo od neho očakávaš a prečo ...a čo mu ponúkaš-teda, čo on dostáva od teba a prečo o tom chceš hovoriť (vysvetli mu, že hoci ho ľúbiš, bojíš sa, že nedokáže zabezpečiť teba a dieťa...aj keď, medz nami, dokáže...udri na túto strunu)...inak, ak sa muž rozhodne pre sobáš, obvykle si toto uvedomí- že už nebude míňať na seba toľko, ako za slobodna 😉...už ste dvaja...🙂

henulienka
23. aug 2012

musím len súhlasiť s babami, určite to nie je v poriadku... ale na iné som chcela reagovať...... to ako píšeš, že sa vám nedarí s dieťatkom, že akoby to bol zásah zhora, tak na to ti môžem len toľko povedať, že sa mi to X krát v živote stalo - ak mi niečo nevyšlo, tak vlastne neskôr vyšlo najavo, že je to tak lepšie..... proste všetko sa deje alebo nedeje pre niečo, aj každý neúspech má svoj dôvod 😵

kikimon
23. aug 2012

od zaciatku mame ucet spolocny, kazdy mame svoju kartu.. prispievame nan obaja, tak obaja z neho aj cerpame.. 😉

kika1111
23. aug 2012

no ja by som pred tým, než by som od neho odišla skúsila prestať variť, nakupovať... nech má prázdnu chladničku, prázdne hrnce, prázdny žalúdok, veď z ničoho sa variť nedá..jednoducho mu povedz, že ti došli úspory!! alebo mu to ani nehovor, veď to čo nakúpiš a navaríš, nevaríš len pre seba... uvidíš ako sa zachová potom..no a v tomto prípade, by som sa skôr tehotenstvu vyhýbala, kým sa on neukáže ako chlap, ktorý sa vie postarať aj o svoju manželku... ak to nepomôže, tak od neho utekaj!
a ešte ak ti bude rozprávať, aby si si našla prácu, tak sa ho opýtaj, či sa máš presťahovať na západ, lebo na východe skapal pes...

skoricaxx
23. aug 2012

Ahoj
s takým chlapom by som zrejme nevydržala, davaj si veľký pozor a rozmýšlaj nad tým čo ak ti dojdu úspory??? čo potom, a nemôže sa stať že potom ťa pošle kade ľahšie??? a ty ostaneš bez koruny??? na svoje uspory by som v tvojom pripade nesiahala.
No mi sme začali mať spoločnu kasu veľmi skoro bo pritaľ menil prácu tak sme si navzájom finančne pomáhali už od začiatku. teraz som na materskej máme každý svoj účet z jeho sa hradí nájomné... A normalne si vypýtam jeho kartu a vyberiem koľko potrebujem na bežne veci oblečenie,,,,, Väčšie konzultujeme spoločne Na obydvoch účtoch držíme zhruba rovnakú hotovosť, aby sa nestalo že niekto snás ostane s nulovým účtom

betina1984
23. aug 2012

My sme manzelia 5 rokov a mame spolocny ucet od svadby. Peniaze vyberame nato, co potrebujeme zaplatit, kupit. Nikdy ma nevydeloval, naopak, ked vyhral v Nike par Eur, vzdy sa mi uslo a nepytal sa naco ich miniem. V tomto mam super muza, nemame nejake bohatstvo, ale staci nam, aby sme uzivili tri deti, seba.

cat
23. aug 2012

robíš chybu že míňaš svoje peniaze, prestaň variť, prať, kupovať mu potraviny.. A s dieťaťom to budeš mať ešte ťažšie, tie príspevky čo dostaneš sú žobrota. Nechaj jeho kompletne nakúpiť, sprav zoznam, nech vidí čo kolko stojí. A pekne hovoriť o tom ako ťa miluje nestačí, tak sa treba SPRÁVAŤ.

berry11
23. aug 2012

mala by si mu vysvetliť že ty si jeho, ako by bolo jeho aj vaše dieťa, ved keby si nebola jeho mozes mat milenca ktorý ta bude dotovat 🙂 to ale nemyslím vazne aby ako argument. asi trošku zneužíva že ho miluješ, a maskuje to komplimentami pred okolim, ktoré lichotie ale peniažky nenahradia...u nas boli peniaze vzdy spolocne teda vsetky mame spolu ale vediem domacnost nakupujem detom co chce manzel, na to mu dam, a ked povedal ze kde sa peniaze minaju nechala som ho 3 dni nakupovat a rychlo ho to preslo este sa cudoval ze ako mozeme vydrzal cely mesiac...proste niekedy si treba povedat teraz si nekupim ja kup si ty... tak nech nestavkuje to co je?vrrr viem mas to tazke,ale nenechaj sa odbit pochybujem ze by sa uskromnil keby ste mali dieta je to vec charakteru

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michele11
23. aug 2012

Ako pises, tvoj muz vie, ako na teba, ale uvedom si, ze par milych slov a medovych motuzov ho nic nestoji, tak asi preto ti to aj poviem. Nemyslim, ze je normalne, aby manzel takto ne-prispieval na spolocnu domacnost, teraz ta posiela do prace, co je tiez trochu nestandartne, po potrate a v snahe splodit dieta muz nezvykne zenu hnat do roboty!! A co ked nahodou otehotnies? A budes na PN? A nebudes vladat alebo moct robit? Budes zit zo vzduchu? Myslim, ze si to s nim treba skusit este raz vyjasnit, mozno ma zly vzor z rodiny a treba mu len trocha intenzivnejsie prehovorit do duse. Ale ak to nepomoze, urcite by som s nim neriesila dieta, ale co najskorsi odchod prec. My sme s drahym spolu vyse 4 roky, nie sme este manzelia, ale financie mame spolocne, resp. kym som na RD, vsetko plati on, a "moje" peniaze su na na prilezitostne nakupy, na dcerku, alebo ked sa mi nieco zapaci...

amadora
23. aug 2012

napísala by som ti presne to isté ako @bodka13 , my sme s mužom ešte ani neboli svoji a peniaze sme mali už spoločné, neviem pochopiť ľudí ktorí si peniaze delia na moje a tvoje...

modra1
23. aug 2012

To čo si napísala je ukážkový prípad týrania. Ľudia vedia najmä o tej fyzickej forme keď muž ženu bije či jej inak fyzicky ubližuje, občas sa média zmienia o psychickej forme (vyhrážanie, výsmech, ponižovanie). Ty zažívaš ekonomickú, finančnú podobu týrania. Sedí aj to ako ťa vie namotať, hovoriť ti, že ťa miluje. Neviem ti poradiť ako to zmeniť, dúfam, že keď predýchaš môj názor, sama si k tomu nájdeš informácie a riešenie. Držím palce.

mirka414
23. aug 2012

@ania4 dievca davaj si pozor a neunahli sa kym otehotnies,inak budes tahat vydavky aj na dieta a tvoj si bude dalej zit zivot slobodnaho mladenca.ja zarabam celkom dobre,vsetky seky co mozem poplatim sama tj. moj telefon,internet,telku,malej davam mesacne peniaze na ucet (to som mojmu ani nepovedala a potom ked sa to dozvedel zahlasil ze naco to odkladam 😠 )hlupy komentar ale je mi to fuk ja jej to tam davam a nech si hovori co chce.nakupy cez tyzden chlieb a ovocie a ostatne malickosti platim sama a velke nakupy v sobotu plati manzel.ked som zacala pracovat povedal aby som si zriadila svoj ucet a nelutujem to :D napis viac ako to je to s pranim,zehlenim,upratovanim.hned by som si vystavila fakturu aj za studeny caj co by som mu urobila,ja by som mu dala,ze zene nedavat peniaze 😖 ...