Mám pocit, že ma partner vydiera cez dcérku

petka3012
12. jan 2015

Ahojte, s priatelom sme spolu 3 roky, mame 1,5 rocnu dcerku. Mame dost problemov. Financnych aj vztahovych. On ma dost poziciek, uverov mesacne vydavky na jeho dlhy su cca 400,-eur - pomaly sa z toho dostava, co som rada. Ale pokial som sa dozvedela o jeho dlhoch vsetkych tak to trvalo, dovtedy klamal, skryval predo mnou vyplatne pasky a to sme spolu uz byvali. Teraz mi netaji nic, ukazuje mi aj SMS o tom kolko mu prislo na uceet, vsetko poplati pred mojimi ocami a zvysok mi da na domacnost, co je cca 180,-eur. Najomne platim ja z RP. Dalsia vec je, ze je nahnevany ak chcem ist niekam sama, napriklad na navstevu, teda sama bez neho, len s dcerkou. On je v praci a ak sa doma nudime, preco by sme nemohli niekam zajst?
V maji by sme sa chceli vziat no ja po dnesnej hadke neviem ci do toho manzelstva mam ist. Doteraz som bola o tom presvedcena, ze mu to ANO poviem, no ja uz neviem. Dcerka ho lubi. Nechcela by som aby sme sa rozisli, aj ked to uz bolo parkrat nahrane, stale som mu dala dalsiu sancu.
Niekedy uz neviem ako dalej, ci pokracovat vo vztahu, ci sa vydat aj ked viem ze manzelstvo nevyriesi nase problemy, skor len prida ☹
Neviem co mam robit, citim sa ako jeho majetok a dokonca mi povedal, ze ak niekam chcem ist tak bez malej (to som chcela ist na jednu noc k vlastnej sestre).
Mam pocit, ze ma vydiera malou.
Prosim, ak mate niekto podobnu skusenost, podobny problem, poradte alebo ma nejak nakopnite.
S nim sa neda normalne rozpravat az ked vidi ze je uz velmi zle a citi ze by to uz mohol byt koniec....
Prosim, nekomentujte tu tie, ktore si myslite ze som mlada a este nie pripravena na rodinu, lebo to je prave to co ja chcem, RODINU!!!
Dakujem 🙂

pribinak
12. jan 2015

Daj si zveriť dcérku do svojej starostlivosti a ťahaj od neho prec

petka3012
autor
12. jan 2015

ja by som ale nechcela chodit po sudoch a nechcela by som aby sa nestretavali ☹

mamulienka30
12. jan 2015

@petka3012 - tahat od neho prec je take lahke. Mate financne problemy, to je velky a tazky tien na kazdom vztahu, utiect je jednoduche, bojovat je tazke, vydiera ta jedinym, co ma este v rukach a to je laska vasho spolocneho dietata. Je to na teba, ako si zvolis svoj dalsi zivot, bud par rokov budete zit skromnejsie, ty pojdes skor do prace (dcerku uz nemas babatenko, ze ano), zarobis peniazky na to, aby ste vyzili slusne kym on dlhy splati... alebo pojdes prec ako slobodna mamicka bez dlhov s dietatkom, ktore ale nebude mat ocka... na kazdom vztahu sa da pracovat, ak sa chce.Nelam vztah po jednej hadke. Predychaj to a o par dni popremyslaj zasa s jasnou hlavou. Ked ste sa mali brat, laska tam urcite este najaka bude.

petka3012
autor
12. jan 2015

@mamulienka30 ano je, ale u nas je par dni vsetko OK a potom su tyzden natahovacky, hadky a pod. Viem, aj to ma drzi pri nom, ze nemam zahadzovat vztah hned po kazdej hadke, ale neviem uz....

tajka1986
12. jan 2015

Urcite si ho neber,z tohto tvojho popisu situaci3 to nevyzera moc dobre ☹ preco nemozes nikde ist? Neveri ti,podviedla si ho ,ci sa boji ze mu vezmes malu?Nechapem preco tak reaguje 😒

mamulienka30
12. jan 2015

@petka3012 - no vy ste asi este obaja mlada vybusna krv ;) Treba sa naucit ist smerom k partnerovi a nie kazda somarina musi vyustit vo velku hadku, to je tolerancia "pre blbost sa nehadam"... jednoducho snazit sa musi jeden a druhy. A s tym chodenim von je zvlastne... treba sa rozpravat, ze preco. Ked si je neisty vztahom, chce si ta pritiahnut na kratsie a mat ta len pre seba, casto je to strach, ze ta strati, ze tam niekoho stretnes, ze ti kamaratka povie, ze mas odijst natrvalo... on vie, ze ma s peniazmi pruser, vie, ze ti klamal. Tak sa boji o to - vy - ako rodina. Podla mna kasa nie je taka horuca ako sa navari. Ked teda este obaja chcete. Nestante sa nepriatelmi, ale hladajte riesenia... viem mne sa to lahko hovori, ale my sme tiez spolu s manzelom nejaky ten rok a presli sme si kadecim... ale nas to skor posilnilo... my proti celemu svetu 😉

veronikax
12. jan 2015

@petka3012 si s nim viac stastna? alebo si s nim viac nestastna? Nevzala by som si cloveka.... keby som uz teraz pochybovala o tom .. ci je to dobra volba.. Tvoje ja .. ti asi uz nieco naznacuje ... Este by som nechala tomu cas.... svadba...a poriadne sa spolu porozpravat. Ved o tom to cele je 🙂 ak viazne komunikacia.. tak mozno aj vyhladat odbornu pomoc 🙂 Niekedy to pomoze 🙂

petka3012
autor
12. jan 2015

@veronikax
@mamulienka30 uz som myslela aj na tu odbornu pomoc
my nemame tie hadky take aby sme po sebe kricali alebo neviem co, proste sa natahujeme na tych hlupostiach vsetkych a potom je jeden aj druhy vytoceny, on sa vezme ide spat alebo prestane so mnou komunikovat
aj ja si uz niekedy hovorim, ze nebudem riesit take hluposti ale zasa ja som taka ze vo vsetkom chcem mat jasno a vsetko chcem mat vyriesene, ale to ze ja nemozem ist pocas toho ako on je v praci na navstevu, to ma uz dnes dojalo ☹

petka3012
autor
12. jan 2015

@veronikax je to take 50:50 co sa tyka toho ci som stastna alebo nie, prave preto je aj to rozhodovanie sa zlozitejsie....

veronikax
12. jan 2015

@petka3012 a povedal ti .. preco ta nechce pustat von aj s malou ?

petka3012
autor
12. jan 2015

@tajka1986 ani ja nechapem preco tak reaguje, nepodviedla som ho, ani nic podobne, skor si myslim ze si na to zvykol ze som stale doma, lebo doteraz som nechodila nikam, nepoznam u nas vela ludi, mam tu 3 kamosky ato je vsetko. A az k jednej, ktora byva oproti cez ulicu chodievam na navstevy aj to ked on nie je doma ale v praci

petka3012
autor
12. jan 2015

@veronikax povedal ze tak strasne nas lubi, ze ma o nas strach, ako vonku na prechadzky chodime aj same ak on je nahodou este v praci ale on ma nechce pustit na navstevu, normalnu navstevu, nie na taku kde by sa nebodaj pilo, alebo pod.

mamulienka30
12. jan 2015

@petka3012 podla mna vy mate este velke sance, ze to date do poriadku ;) Drzim palce!

veronikax
12. jan 2015

@petka3012 no drzim palce... aby sa to dalo doporiadku 🙂 najlepsie je aj tak si asi vsetko vyrozpravat ;) a vysvetlit ;)

morning
12. jan 2015

@petka3012 Haloooo. Takze chlapik ta klamal (pardon, iba "neinformoval") o svojoch dlhoch, ale zato si robi naroky kontrolovat, kam chodis s malym deckom cez den. A na mesiac ti velkoryso da 180 Eur?
Tak milemu zlatemu rychlo vymedz jeho hranice, pretoze ak ta tuzi kontrolovat a obmedzovat teraz, tak v manzelstve si uz ani nepipnes. So svadbou sa v ziadnom pripade neponahlaj, kym si chlapik raz a navzdy nezapamata, ze ani ty ani dieta nie ste jeho majetok. Urcite nic nezmeskas - ved uz teraz mu tak ci tak vyvaras, upratujes a peries trenky a ponozky. Potom si budes drat ruky tak isto, ibaze s obruckou na prste.

mala_hobitka
12. jan 2015

@petka3012 Neber si ho. Chlap co ta ma za majetok je chory. Ak ta nepusti s malou prec lebo on je v praci tak je tazko zakomplexovany a paranoidny. To ty nevyliecis ani keby tvoja laska hory prenasala.

Odist neznamena nikdy mu nedovolit sa s malou vidat. Daj si ju zverit do svojej starostlivosti a utekaj. Sama si napisala ze manzelstvo problemy neriesi. Mas pravdu. Ja sa obavam ze ako jeho zena by si bola majetok podla neho aj na papieri a uz by nebolo take lahke odist. On to vie. Preto si ta chce poistit.

Pamataj, ze vztah sa neda stavat na par peknych dnoch vsunutych v omnoho viac horsich. Casom to bude horsie - peknych menej, horsich viac. To co znamena vas vztah je tvorene kazdym kazduckym dnom. Nemozes tie zle ospravedlnovat par peknymi. Inak dopadnes ako vsetky zeny trpitelky - on je zly/hruby/nasilnicky/majetnicky/manipulativy (opakujem pre teba manipulativny a majetnicky) ale su dni kedy je super. Precitaj si to este raz. Znie to choro takto zit? Ano? Presne, lebo je to chore.

morning
12. jan 2015

@petka3012 To akoze ma strach, ze by ste netrafili z pieskoviska domov ? Alebo ze vas prepadne o 11 doobeda medzi panelakmi uchylny dochodca ? Alebo ze by ste si mamicky spolu s malymi detmi zorganizovali na byte doobeda zurku s poriadnou chlastackou a pozvali si gigolov k tomu ?

livka_
12. jan 2015

presne... neponahlaj sa so svadbou.. pozerala som tvoj profil a citala co si pisala. si veriaca a chces svadbu a nie sobas na urade... napriek tomu chces spravit ustupok JEMU lebo on nema birmovku...?! tak nech si ju urobi jezis maria.. sak nech spravi aj on nieco pre teba... dva roky ze by ste cakali kym to absolvuje? - to sa mi zda vela... ja som si dorabala birmovku ale dva roky to teda netrvalo... a chodili pritom so mnou aj pary na nauku, co si ju robili len koli svadbe.. no zhrniem.. mi pripada ze ustupujes, ustupujes, tolerujes, znasas, vydrzis, prisposobujes sa... ale to je o rovnovahe chapes... kolko davas sa ti musi dostavat.. o tom je vztah dvoch, inac to nevydrzi.. a ps. malu mas uuuzasne rozkosnu 🙂

velkacica
12. jan 2015

sestry, kamarátky, spolužiačky, ale aj švagrovská rodina a pod. mávajú zlý vplyv na partnerstvá. Už len napr. tým, že partneri sa tam zvyčajne ohovárajú a preberá sa domáca špinavá bielizeň!

sarinka123
13. jan 2015

Aj v dokonaľom manzelstve su Problemy, ak ho lubis, sprav vsetko preto, aby si nerozbila rodinu.
Nic neni idealne. Držím Vam palce.

miadi
13. jan 2015

to ze ti tajil dlhy je dost zle...ale vravis ze uz to nerobi
to ze ta nechce pustit s malou von bez neho je dost zle..musis zariadit aby toto nerobil
vies ako?tak ze budes chodit s malou von bez neho=nech si zvykne.
Neber si ho kym nemas istotu ze by to bolo pre teba dobre!!
clovek je otrokom iba vtedy ked sa necha zotrocit..on ti moze robit iba to co mu ty dovolis..
nie je dobre aby si sedela doma ked mozes ist ku kamoske. Si dospela svojpravna zena tak sa podla toho aj chovaj.Nenechaj sa vydierat malou naopak skor mozes ty vydierat jeho.
ak by si ho opustila mala pojde stebou.a on by vas mohol navstevovat..koli malej..on ma viac co stratit ako ty!
jasne zo zaciatku sa mu nebude pacit ze si robis co chces ze chodis von...a bude pindat ale zvykne si ak ta miluje uevodmy si ze tu trosku osobnej slobody ti musi dopriat.

tinka323
13. jan 2015

@livka_ ahoj,to musi mat birmovku ked chces svadbu v kostole?neviem.
My sme mali svasdbu v kostole a moj manzel nie je ani pokrsteny.nemam problem ist so mnou na nauky,dokonca sa mu tam pacilo,lebo tam vysvetlovali,ze ho nemam nemam nasilu pretvarat na krestana,ze sa mame tolerovat. To ma zaujalo.mali sme svatbu u salezianov.

adri266
13. jan 2015

@petka3012 mne to tiez cele smrdi. Nevydavaj sa, olutujes. Postupne Ti bude zakazovat to, co si mas obliekat, a pod. Bud je mimoriadne ziarlivy, ze ziarli este aj na ine mamicky, alebo je to manipulator.

Na Tvojom mieste by som psychologa vyhladala, cez urad prace to mas zdarma. Aspon bude pocut on z ust odbornika, ze to, co robi, je nespravne, a nenormalne. Mozno mu to otvori oci a vy sa budete moct pohnut dalej.

timea7
13. jan 2015

@petka3012 v žiadnom prípade svadba!!! Nie!!!! Vy si musíte vyjasniť základné princípy spolužitia. On ti NEMÁ čo zakazovať ísť ku kamarátke, nie si jeho majetkom. Ak naozaj nebrúsiš po kamarátkam denno denne, je len a len na tebe, ako budeš s malou tráviť čas, kým je on v práci. Jasné, že má k tomu čo povedať, ani mne by sa ako otcovi nepáčilo, keby si s dcérkou denne bola v obchodných centrách a nie v parku, keby u tvojej kamarátky denne dýchala cigaretový dym, ale zakazovať ti nemôže nič. 180eur na mesiac? To žartuje, nie? Nech ide mladý pán ešte brigádovať, keď má dlhy. Čo keď do nich spadne opäť? Vieš aspoň na čo použil toľko peňazí, keď mu mesačne odchádza 400 eur?

mysicka36
13. jan 2015

Mne keby muž povedal, že nesmiem ísť k sestre napr cez víkend tak chytím záchvat smiechu 😀 a balím veci ďalej. Nech si to chlapec uprace v tej hlavičke. Zatial ti je ako partner na obtiaž nie ako opora.

Ty máš ako píšeš šance 50:50 či budeš šťastná a dáš si ho do laty alebo budeš tu o 5 rokov písať, že si na RD s druhým dieťaťom a nikam nesmieš ísť a že ti manžel ani peniaze nedáva na domácnosť, lebo nemá z čoho. Toto je hlavne o tvojej asertivite a o tom ako si necháš riadiť život a či sa necháš vydierať 😒

sisaha
13. jan 2015

@petka3012 je to chorobny ziarlivec. Na tvojom mieste si premyslim dalsie kroky a urcite by som sa do manzelstva nehrnula.. Tak ako pisali baby vyssie, on ma dlhy, ktore ti zatajoval a velkoryso ti da 180 eur na domacnost? keby sme to brali ako vyzivne na dieta, kde je jeho prispevok do domacnosti? Chce ta mat pod kontrolou, aby ti nahodou niekto nepovedal, ze ta vyuziva a patris medzi tyrane zeny.
Nemozes ist k vlastnej sestre s dietatom na jednu noc? A ty si ho posluchla? Ja by som sa nepytala... , ale oznamila, ze prespim u sestry a pridem dalsi den..Nie si jeho majetok.., ani vasa dcera.
btw. zverenie dietata do vychovy a urcenie styku neznamena, ze sa dcera s otcom nema stykat.. Je to o stanoveni pravidiel. Otec moze byt s dietatom na zaklade dohody aj kazdy den urcite hodiny, ak vam to obom bude vyhovovat..
Nezabudni, ze od osobneho obmedzovania je maly krok k fyzickemu ublizovaniu v pripade "neposluchnutia"

0silvia0
13. jan 2015

@petka3012 tvoja intuícia ti dobre radí. Dobre si rozmysli s kým spojíš svoj život. Aj tu na MK je kopa diskusií o tom, že pri vstupe do manželstva zaslepená žena vstupovala do neideálneho vzťahu vo viere, že manželstvo muža zmení k lepšiemu. Ty máš však jednu obrovskú výhodu - zaslepená nie si a vidíš partnerove chyby jasne a zreteľne a môžeš si dobre rozmyslieť, kam bude smerovať tvoj život a život vašej dcéry.
Táto mamina je už v štádiu, kedy riešenie je oveľa ťažšie ako u teba: https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/moj-manzel-nie-je-normalny-2/

lapalma
13. jan 2015

Petka - svadbu odlož, teraz nie je vhodný čas - z chalanka sa vykľul manipulátor a žiarlivec, ak si ho vezmeš, podupe ti sebavedomie a zničí psychiku, lebo ťa OBMEDZUJE a ROZKAZUJE ti. Ak si dokázala porodiť dieťa a starať sa, dokážeš ísť sama k sestre a na návštevu ku kamoške.
Okrem toho, birmovka nie je potrebná k sobášu - potrebuješ ju iba ak by si sa chcela stať krstným rodičom sama. 😉

sue
13. jan 2015

Baby vy čo tu píšete, že sa má okamžite zbaliť a odísť - koľkoročné vzťahy máte za sebou? Ako dlho ste vydaté? ...v absolútne každom vážnom a dôležitom vzťahu problémy boli, sú aj budú. Vždy sa tam vyskytnú a vždy ich treba riešiť...je otázka aká je priorita páru - či chce každý kopať sám za seba a vždy začínať odznova s novým partnerom, alebo je ich prioritou udržať partnerstvo a spoločné rodičovstvo. Keďže sa nejedná o alkoholika, narkomana, gamblera ani bitkára, volila by som druhú možnosť s podmienkou odbornej pomoci - t.j. manželskej poradne (aj keď nie ste manželia...).
Samozrejme neodporúčam vydávať sa teraz v apríli či máji, odložte to - nebrali ste sa do narodenia dcérky, teraz už je jedno, či sa vezmete tento rok alebo o rok, ale porozprávajte sa (úplne v kľude a s láskou - mysliac na svoje dieťa, ktoré vás obidvoch potrebuje) a dohodnite si pravidlá + povedzte si aké sú vaše priority... keby si sa opýtala svojich starých alebo prastarých rodičov, ktorí sú dlllllllllllllllhé roky manželmi, asi by ti ani jeden pár nepovedal, že boli bez problémov, divilii by ste sa koľko mileniek, klamstiev, podvodov, hocikedy násilia, odcudzenia, bezsexových období a podobne si užili tí, čo teraz oslavujú zlaté a diamantové svadby a vyzerajú ako hrdličky...ale to len preto, lebo ich SPOLOČNOU prioritou bola ich rodina... Ideálny muž ani ideálna žena neexistujú, je to len o tom, či chcú spolu tvoriť ideálny pár...a to je o kompromisoch, rozhovoroch a vzájomnej chuti sa starať o vzťah. Ak na to nestačíte dvaja, vyhľadajte odbornú pomoc - od toho je... myslite pritom na vašu dcérku, zaslúži si to...držím palce ;)

janickacrazy
13. jan 2015

@petka3012 Nejaký psycholog vravel, že ked má žena už pred svadbou pochybnosti, či si má muža zobrat alebo nie, tak si ho brat nemá. Ženy majú intuíciu a tá tvoja hovorí, že niečo nie je v poriadku a má pravdu. Určite to nie je normálne, aby ti muž zakazoval chodit ku kamarátke alebo k sestre. To kde sme? Čo si ty nesvojprávna alebo čo? Ja ked som bola na rodičovskej, chodila som každý den k mojej sestre, spolu sme chodili vonku s detmi, na kávu, na nákupy, neviem si ozaj predstavit, žeby mi to moj manžel zakázal. Ty si od neho nemáš čo pýtat povolenie, jednoducho sa zober a chod. Som zvedavá, čo urobí potom. Podla mna je žiarlivý a bojí sa, že si nájdeš niekoho iného a normálneho. No ja by som toho tvojho teda nechcela, ani keby mi dával 1000eur mesačne.