Manžel zmenil názor na dieťatko

vierocka888
7. júl 2015

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, či je tu niektorá žienka s podobným problémom, ako mám ja. S manželom sme zosobášení už skoro 4 roky. Koncom minulého roka prišiel muž s tým, že už by chcel aby sme mali dieťatko. Ja som bola prekvapená,pretože predtým sa o tom odmietal baviť, že ešte je dosť času atď. Veľmi som sa tomu potešila. Snažili sme sa asi pol roka, potom som mala zdravotné problémy a snaženie sme načas nechali tak. No a teraz otočka o 180 stupňov. Keď spomeniem dieťatko, tak už cúva, že nech počkáme, že treba ešte pošetriť. predtým tieto veci neriešil.... aby ste boli v obraze, ide o naše prvé dieťa. Obaja pracujeme, krásne si zarobíme. Máme dom, dve autá... Zabezpečení teda sme. Tak neviem čo sa stalo. Dokonca máme teraz jedno z lepších období, žiadne hádky - úplná pohoda.... Neviem čo si mám o tom myslieť. Zažili ste to niektorá?

hradnapani
7. júl 2015

@vierocka888 nezazila, ale to ze zmenil nazor moze znamenat to, ze az taku uplnu pohodu nezijete. Ty si to mozno myslis, ale jemu v hlave nieco musi behat. Takze nezostava nic ine, len sa vela vela rozpravat a prist tomu na koren. Je tam ista nadej, ze fakt o nic nejde, len sa zlakol, ale moze tam byt aj nieco vaznejsie.

janinah
7. júl 2015

Nezažila....toto ste mali mať vyriešené-naplánované pred svadbou.....treba sa porozprávať,lebo zjavne uhýba,nech ťa neťahá za nos,jeho dôvod o šetrení neobstojí......dieťa sa nemusí podariť okamžite,niekedy to trvá roky....tak aby si svoje plodné roky neprežila s niekým,kto o dieťa nestojí a potom bude pre teba neskoro....

dugyna
7. júl 2015

@vierocka888 je to zvlastne...mozno lepsie ako tu vypisovat a radit sa ked pises ze mate lepsie obdobie a ze sa nehadate by bolo keby ste si saldi a porozpravali sa o tom vy dvaja...normalne sa ho opytaj preco nastala ta zmena...na to ti ziadna z nas neopovie a je to aj zbytocne s nami riesit...

druha vec je ta ze ked ste spolu chodili a zobrali sa ste sa nebavili nikdy predtym o dietati ci detoch? podla mna su to veci ktore treba mat vyjasnene este pred svadbou...ak by mne manzel pred svadbou povedala ze nechce deti..no bohuzial ai by sme sa rozisli...lebo ja som deti chcela...su to veci ktore maju dvaja vo vztahu riesit este predtym ako sa zoberu ci kupia dom a byt a taktiez by malii ma aspon ako taku predstavu ci chcu jedno dieta alebo viac...

dalsia vec pises ze ste 4 roky manzelia...to je podla mna dost dlha doba na to aby ste uz ake to dietatko mali...alebo aspon riesili...

pol roka ste sa snazili...islo o realne snazie v ovulacii alebo ste si proste nedavali len pozor? lebo to mohlo byt zbytocne ak ste sa snazili mimo ovulaciu..
taktiez kolko mate rokov...lebo aj vek ...dokedy chcem nazel cakat?

Ale ako hovorim treba si sadnu a napriamo sa o tom porozpravat..mozno ma on nejaky zdravotny alebo iny problem o ktorom ti nepovedal..

vierocka888
autor
7. júl 2015

Co sa tyka toho snazenia, tak predtym sme sli fakt naplno, sam bol iniciativny, bol sklamany vzdy ked to nevyslo... okrem toho viem, ze deti chce. Neviem ci sa zlakol tej zodpovednosti, alebo co....

lilimoni
7. júl 2015

@vierocka888 mozno sa boji, ze sa nebude darit alebo si nasadil chrobaka vlastnej neschopnosti. Chlapi su niekedy divni 🙄

vierocka888
autor
7. júl 2015

@dugyna toto sme mali doriesene davno pred svadbou. Obaja chceme mat deti. Zdravotne problemy nema ziadne, ked sme sa snazili, bol na vysetreniach u urologa. Vsetko klape. Sme spolu 7 rokov. On ma 25 a ja 23.

vierocka888
autor
7. júl 2015

@lilimoni no ved toto aj mna napadlo ze mozno ma strach ze zlyha... ze ked to vtedy nevyslo ze to bola jeho chyba.... neviem no....

dugyna
7. júl 2015

@vierocka888

@lilimoni
baby to ma presne napadlo ze ma chrobaka v hlave ze ked sa vam nepodarilopocas toho pol roka..
Tazko povedata tym ze ste mlady- ako podla mna mas vek akurat, len vies chalani v dnesnej dobe do troska inak vnimaju. ja ked som rodila prvu dcerku som mala 25 rokov.
mozno ci nema tlaky z rodiny alebo od kamaraov ze je este mlady na dieta...
ked ste spolu 7 rokov si myslim ze uplne idealene aby ste deticky mali uz..

vierocka888
autor
7. júl 2015

@dugyna no zo zaciatku sme babo moc neriesili, mali sme po skole, hladali si pracu... teraz si aj zarobime, prerobili sme si dom.... zo strany kamaratov a rodiny mame plnu podporu, kazdy sa uz tesi az to pride.... kamaratov mame spolocnych, ziadne "hard party" typy, skor rozumni, rodinne zalozeni chalani. Takze neviem.... chystam sa hodit s nim vecer rec, uvidime ze co a ako....

dugyna
7. júl 2015

@vierocka888 tak jasne potom by malo byt vsetko ok. mozno fakt len pomoze hodit rec..mozno sa len zlakol ze uz nebude on ten macik 🙂

ruthmaria
7. júl 2015

naco deti ked si mozme uzivat

vierocka888
autor
7. júl 2015

@dugyna no ved toto, asi mu az teraz doslo ze budeme traja a uz nebude moct spat v nedelu doobeda, ze si nezajdeme len tak hocikam 🙂 ale snad to doriesime ako dvaja dospely ludia 🙂

vierocka888
autor
7. júl 2015

@ruthmaria no to je iny nazor na portali buducich mamiciek 😀 ale sak kazdy mame svoj nazor 🙂

dionyzka
7. júl 2015

@vierocka888 v ziadnom pripade Ta nechcem stresovat, zarmutit alebo nejako uviest do nepohody. Je to len moj nazor a vobec nemusi byt pravdivy. Chlapec ma 25, ste 7 rokov spolu a zacina menit nazory - mozno i tym, ze sa porozhliadol a zistil, ze by to chcelo trochu uzit si a to dieta je velmi zavazujuce, ci vo vztahu k Tebe alebo k sebe ako k otcovi dietata. Je lahsie vymenit partnerku, ked dieta s nou nema. Co s tym? No nic, povedat mu to narovinu, ci aj toto nie je problem a uvidis reakciu.
A druha vec, myslim si, ze ste este mladucki a mate aky-taky priestor pockat na babatko, pokym nebudete na to obidvaja 100% pripraveni.
Len s nim pokecat treba a verim, ze pridete na spolocnu rec. A hlavne za tym nehladaj velku vedu a netrap sa s tym, sama to nevyriesis, pokus sa, nech Ti povie naozaj pravdu - nech je akakolvek.

bonaqa2013
7. júl 2015

mňa napadlo toto - ak má 25 tak ešte pozerá po iných.... Teba vymení ľahšie za inú keď nemáte dieťa.
My sme na tom troška inak - máme 4 deti, 1 dom , 1 auto, 1 výplatu, nepoznáme žiadnu zahr. dovolenku..... Ale podľa mm máme toho dosť..... 🙂

regina22
7. júl 2015

tak sa o tom nebav a daj si ho spraviť

natalym
7. júl 2015

@vierocka888 Tak sa s ním o tom nebav. Ešte máte čas, užívajte čo máte, jeden druhého.

kiki68
7. júl 2015

naplanuj nejaku zahranicnu dovolenku,ale taku vacsiu exotiku,ze pobehovat po Thajsku laose, alebo Australia, nieco take,aby mal dojem,ze nestoji na jednom miete a nepreslapuje vodu a k tomu mu hrozi potomok. Asi sa zlakol tak to vidim, tej zodpovednosti. Takze takato dlhsia dovca by mohal vyriesit dost vela jeho myslienok. Mozno bude potom rad,ze sa vrati do svojho domku s manzelkou a prehodnoti veci tak,ze je na dieta predsalen uz cas. A tiez sa mu ukaz s nejakym babom,co prislo na navstevu ako ho drzis na rukach, to strasne zabera na nich. Povedala by som,ze to zlomi chlapa celkom dost. Mojho to total zlomilo.

maary11
7. júl 2015

@vierocka888
Ahoj, urcite sa s nim skus o tom porozpravat, ale nestresuj sa, ten moj, ked sme sa dali dokopy, tak mal 28 a rovno mi povedal, ze on je este mlady, ze chce cestovat, ale ze deti chce mat, no neskor 🙂 potom po 31tke akoby s nim seklo, ze on by uz aj chcel, ze co s tym urobime 🙂 25 je na chlapa este fakt malo, co poznam chlapov, tak deti zacinaju riesit az po 30tke, aj ked su samozrejme vynimky.
Neboli ste nahodou s nejakymi detmi? My sme tak boli minule s kamosmi a nasa dcera sa 4hodiny nezastavila a teda ani my (to je jej normalny stav) a oni sa obaja zhodli, ze este si uziju ten klud bez deti 🙂

bebe87
7. júl 2015

@vierocka888 este ste malducky, este si uzivajte 😉

hanka_april
7. júl 2015

@vierocka888 my sme boli s muzom spolu 14 rokov, kym sme sa "odhodlali" mat dieta 😀 a to ma tiez muz nahovoril tak (pre mna) skoro len preto, ze jeho brat so zenou mali problemy, museli ist na um.oplodnenie a hovoril, ze ak by sme mali ist aj my, nech to vieme co najskor, ale prve sme mali na 2hy sup a druhe na prvy sup 😀 😀 ja som inak mala este casuuuu, ved sme radi cestovali, boli sme mladi (30 a 35) podla mna 😀 zivot s dcerkou je krasny, ale predtym som nijaku prazdnotu veru necitila aj zmysel zivota som mala (chcem aspon 3 deti 😀).....ak ta to trapi, spytaj sa ho na to, ale ak to mas robit len preto, ze to zapada do dokonaleho vzorca (maturita, VS, praca, dom, psicek, 1.dovolena v Jugoslavii, prvi dite.....) tak na to vyprdni 😎 😎

dugyna
7. júl 2015

@vierocka888 tak to s tou nedelou sa da zdy vyriesit..ze sa prestriedate. a pokial budes nosit babo aj v satke..tak zase tiez nebudete tak obmedzeny..s babom sa da chodit kade tade tiez , a ak kojis a nosis tak duplom..vyspinka sa hocikde..ona az potom okolo 1-1,5 treba taky ze vecerny rezim..ale aj to sa da dohodnut a zladit..a ked mate dobrych rpiatelov urco budu aj oni mat za chvilku deticky a budu sa spolu hravat..🙂

dugyna
7. júl 2015

@ruthmaria @vierocka888 a dokedy si ma uzivat? kym zistia ze sa nudia? a zacnu jeden ci druhy vymyslat? a nakoniec sa z nudy rozidu? su spolu 7 rokov , 4 roky manzelia a maju dom 2 auta peniazky..navyssi cas na dietatko...dokedy maju cakaT? az ked budu tikat biologicke hodiny? alebo po 30tke?
teraz ma 23 kym poroda mozno 25...a ked deti podrastu moze si opat uzivat.. budu este stale mlady

natalym
7. júl 2015

Podľa by to mali chcieť obaja. Ak je tam láska, dôvera a všetko ako má byť tak podľa mňa by to mali cítiť obaja, že chcú ísť ďalej. Ja som mala prvú v 25 tich a druhú dcéru v 30 tich a kľudne som to mohla posunúť o tých päť rokov. Lenže my dvaja sme to chceli obaja, bez slov, rozoberania, proste nám chýbal niekto tretí.

hanka_april
7. júl 2015

@dugyna teba by som za svekrušu nechcela, teda 😀 😀 😀

tomiholjubavi
7. júl 2015

@vierocka888 zazila, ale opacne...uz sa snazime vyse troch rokov a za ten cas som niekolkokrat zmenila nazor...je to jednoducho tym, ze ta po case znechutia tie neustale neuspechy 😒 clovek tak chce a chce a chce..a stale nic..potom pride bod, kedy si poviem 'serem na to, ked nemame dieta mat, tak ho ani nechcem! co som komu urobila, ze pre tak prirodzenu vec ako tehotenstvo sa musime tolko snazit, trapit a stresovat?'.. a potom prejde nejaky cas a zas sa vratim k povodnemu planu...
nemusi za tym byt ziadny manzelsky, alebo neviem aky skryty problem...proste ho znechutilo to, ze sa musite tak dlho snazit...chlapi su na to este citlivejsi ako zeny, maju vacsi pocit zlyhania. daj mu chvilu cas a uvidis 🙂

dugyna
7. júl 2015

@hanka_april 🙂 vpohode...ale poznam vela parov ktore sa presne takto rozisli...ze 7 rokov spolu vsetko ok super vztah manzelia ale dei stale nic...a bude jeden alebo druhy zacal podvadzat...a tak..ale samozrejme kazdy sme iny..
ja len pisem svoj nazor 🙂

kiki68
7. júl 2015

moj chlap nechel v 30 o decku ani pocut, v 34 to zacalo byt take,ze asi ano, mozno, v 37 ze pane boze tikaju mi biologicke hodiny...

na dieta musi byt clovek aj pychicky zrely, aby si to chlap potom zase nepredstavoval tak,ze si si vydupala skrecka, tak sa staraj. Je to dieta oboch a musi dostavat lasku od oboch rodicov. Aj ked vacsina chlapov kapituluje ked su II ciarky na teste.

janinah
7. júl 2015

@ruthmaria užívať si sa dá aj s deťmi 😉 a ešte ako 😀

vierocka888
autor
7. júl 2015

Joj baby, tolko odpovedi..... zhrniem to teda vseobecne.... po inych babach sa moj chlap nepozera, kym mu ich ja neukazem 😀 ten sa radsej za dobrym fárom obzrie 🙂 zas aby to tak blbo nevyznelo, nie sme zazobani sopliaci, co nevedia co s peniazmi od nudy... tiez sme mali tazsie podmienky co sa financii tykalo, ale uz je to ok, ja som si nasla super pracu a hned sa lahsie dycha. Ide o to, ze obaja sme boli naplno presvedceni, ze to chceme. Nie ze by som ho ja do toho nejako tlacila. Prisiel a tym SAM.... to, ze sme mladi je hovadina.... kolko mladsich parov ma deti.... a sme proti tomu ist dietatu na stuzkovu o palicke.... 🙄 pokial by som mala mat problemy s otehotnenim a teraz by sme to len odkladali, tak po 30tke budem mat este vacsie problemy... takze tak 🙂