Návštevy rodiny počas karantény.

25. mar 2020

Ahojte, chcem sa opýtať na vás názor, všade zúri korona vírus, tu sú opatrenia, aj muž ich dostal v praci. Niektoré dni ma home office. Po sviatkoch musia mat z firmy 2 týždne dovolenky, kvôli vírusu aby ľudia nákazu nešírili. Môj muž mi dnes povedal, ze chce volno využiť tak, ze pôjde na pár dni na návštevu za rodinou, ktorá je od nás autom približne 3,5-4 hodiny. Ja som za to, nech ich ide pozrieť, ale až keď to s tým vírusom prejde a nie teraz... veď preto musia mat aj dovolenku, aby sa ľudia nezhromazdovali.

sara07
25. mar 2020

by som mu povedala, že ak by nakazil práve on svoju rodinu a niekto by zomrel, či by si to dokázal odpustit niekedy

andrea_ff
25. mar 2020

@veronikaszabova presne, my podobne...chybaju...ale hold, treba vydrzat

janage
25. mar 2020

@maruska_22 povedz mužovi kľudne, že ty so žiadnou návštevou zásadne nesúhlasíš lebo si myslíš, že je to príliš riskantné. Ale ak on na tom trvá, nech teda preberie aj zodpovednosť za priebeh návštevy napr. umývanie rúk, rúška žiadne bozkávanie, dotýkanie iba rozhovor na dvore napr. daj podmienky, on nech zabezpečí ich dodržanie.
To ja neznášam odkedy mám deti, že najviac sa starajú a rôzne odporúčania porušujú tí, ktorí potom nemajú žiadnu zodpovednosť a o dieťa sa vôbec nestarajú.

lucylka25
25. mar 2020

No, tu nejde o vas, keby ste ochoreli, v pohode to zvladnete. Ale keby bol manzel nakazeny a ochoreju rodicia, tak to s nimi nemusi dobre skoncit. Vy tam nejdete kvoli nim a nie kvoli vam.

chrobacik41
25. mar 2020

No a ja by som sa opytala, mojho partnera zavolal sef do práce, do Lábu na Záhorí, tam v okolí sa korona vyskytuje bratislavský kraj, malacky atd. A má tam byť vlastne teraz od pondelka do neviem do kedy. Som naštvaná, lebo ako nie som si istá či to nedonesie odtiaľ. Čiže tiež bude musieť byť 2 týždne v karanténe?

autor
26. mar 2020

@chrobacik41
2 týždne v karanténe iba ak by prekročil hranice SR, mal príznaky vírusu alebo bol pozitívne testovaný.

mala_hobitka
26. mar 2020

Ja sa nevídam ani s rodičmi v rámci jedného mesta odkedy toto začalo a to majú v meste iba mňa. Mrzí nás to všetkých. Je mi z toho nanič ale všetci sa snažíme chrániť.

cukroska
27. mar 2020

Tiež by som s tým nesúhlasila ako asi každá... Určite teraz nie. Ešte, že môj by také ani nevyslovil a od začiatku mal pravdu. Veď nechceme predsa nikto dopadnúť ako iné krajiny.. Teraz musíme byť zodpovedný a hlavne ako národ držať SPOLU 🙏❤️🍀

miamiu
29. mar 2020

Ja mám podobnú situáciu s mojím manželom. Som v 7.mesiaci tehotenstva, nechodím nikam, bojím sa. On má home office a chodí za zákazníkmi čo by nemal, chodí za svojou 80-rocnou mamou a 17- ročnou dcérou každý víkend. Aj ja mám rodičov, ktorých by som rada videla, ale chránime sa navzájom a tak to má podľa mňa byť. On si to nemysli, podľa neho nieje nakazený ani on, ani ony a nás nijak neohrozuje. Povedal, že stretávať sa s nimi neprestane a ja mu to nezakazem. Zvažujem, či odísť k mojim rodičom, keď sa chová tak nezodpovedne alebo byť v permanentnom strese až do pôrodu🤷🏼‍♀️ som z toho uz zúfalá, strašné hádky máme na dennom poriadku a to nerobí dobre bábätku

iviacik
29. mar 2020

@miamiu ked on nepociťuje žiadnu zodpovednosť voči svojmu dietatu nenarodenému a svojej tehotnej manzelke, odisla by som k rodicom. Stres je to posledné, co teraz potrebuješ, ci z hladiska korony alebo celkovo tehotenstva.

miamiu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miamiu
29. mar 2020

@iviacik povedal mi na to, nech si idem a že sa môžme rozviesť radšej akoby mal s dcérou obmedziť na určity čas kontakt. Je to pre mňa ťažké sa zdvihnúť a odísť , napriek tomu že sa správa ako blbec, pretože rodina je pre mňa všetko na svete. Ale asi nebudem mať na výber 🤰🏼

iviacik
29. mar 2020

@miamiu fuuuha.... Keby mi takto ponukol rozvod, asi by som velmi uvazovala, ci s takým clovekom chcem zdieľať život... 🤷‍♀️ Rozumiem, ze ma aj starú rodinu, ale mal by si uvedomiť, ze čochvíľa sa narodí jeho nova rodina, o ktorú by sa mal starať tiez... 🤷‍♀️

iviacik
29. mar 2020

@miamiu skus sa s nim este raz v klude porozprávať... A skuste najst kompromis... Zrejme tie slová o rozvode povedal v amoku...

tinapa
29. mar 2020

@miamiu Povedal ti, že sa môžete rozviesť?? Tak to je silná káva.. Založ si šťastnú rodinu s niekým iným, ktorý si ťa bude vážiť.. Tento si ťa neváži. Choď k rodičom a neobzeraj sa za seba.. Debil jeden.