Nečakaný rozchod

miculka321
4. jún 2015

ahojte, potrebujem sa vyrozpravat, pocut nazor viacerych. prosim bez utokov. som slobodna mama so 4,5 rocnym chlapcekom. po nejakom case samoty si nas nasiel muz, volajme ho Juraj. Jurajovi dobrovolne zomrela zena (psychoza) a nechala mu dve male deti (obe vo veku do 10r). Fakty som si overila, pretoze v obci kde zije mam kamaratku. Juraj ma dobijal, nesla som do toho hr-vr. Po case si ma vsak ziskal a presvedcil ma, a aj na to, aby som bravala na stretnutia aj mojho syna. Nechcela som to urobit, pretoze po jednom kratkom vztahu si tak zvykol na toho chlapa, ze denne mi vyse roka hovoril aby som mu zavolala). Jurajovi som to vysvetlovala, no presvedcil ma, ze on to mysli vazne, ze sa nemam coho bat. Chcel, aby sme sa nastahovali. Ze mi bude oporou v dobrom aj v zlom. Ze udeme stastni. A bla bla bla. No, po par mesiacoch som si uvedomila, ze stastnejsia a spokojnejsia som sa este pri nikom necitila. Mozno trosku citlivejsi chlap a vaznejsi ale inak citlivy, plny nehy. No ze typicky rak :D Nepohadali sme sa ani raz, fakt vsetko klapalo na 100%, deti si zvykali. Citila som sa ako v 7nebi. Hoci on mi denno denne hovoril ze ako je stastny ze nas nasiel, ze kde sme tolko boli, ze ma lubi, ja som to zo seba vysukala az po nejakych tych mesiacoch- povedala som mu uprimne ze s nikym som sa tak spokojne a stastne este necitila ze uz viem ze ho lubim aj ja ze mam v tom uz aj ja jasno, ze ho chcem a chcem mu byt oporou (on stale chcel vediet ze ako som sa rozhodla,...). No este mi dakoval (aj slzy vypustil) ale na dalsi den prisla z cista jasna sms, ze si uvedomil ze teraz musi byt 100% pre svoje deti ze potom by sa nestihal venovat mne a tym by mi ublizil este viac. nech mu prepacim. a ze sa uz nikdy viac neozve. s vykricnikom. No mna nikdy nic takto nepolozilo - ako je to mozne? citim neskutocnu bolest, tryznim sa, ci som urobila chybu niekde (a to som si sakra davala pozor na take tie typicke zenske chyby), fakt, prisaham 😀 celu dobu trvdil ze chce rodinu pre moje- jeho.-nase deti, ze to zvladneme a zrazu sa tie deti stali hlavnou prekazkou a kvoli nim to ukoncil bez diskusie? citim neskutocnu bolest ked moj syn pride z amnou, maminka, kedy pojdeme zas k ujovi Jurajovi? Mozem mu zavolat? Maminka, ved si ho uz vezmi aby som mal bracekov a aby ste boli stale spolu. Niekolko krat za den. Mne uplne srdce krvaca ked toto pocujem...Striedaju sa vo mne pocity beznadeje, tryznim sa preco, potom sa hnevam na neho ze toto dokazal malemu spravit, hoci som ho upozornovala. Keby mi to aspon vysvetli, do oci povie...keby mi povie ze ma napr inu ze sa so mnou necitil dobre, ze ma nelubi,...lahsie by som sa s tym zmierila...Mam pocit ze mam pravo na vysvetlenie...SKusala som mu pisat aj volat ale nedviha, neodpoveda...Rozmyslam nechat ukludnit emocie a potom za nim ist necakane a konfrontovat ho, co sa vlastne stalo? Zrejme uz rozhodnutie nezmeni ale vysvetlenie si asi zasluzim...Mozno budem svedkom niecoho, kvoli comu budem rada ze sme skoncili ...Ale takto neviem - nejem, nespim, chvilami mam pocit ze nechce sa mi zit...Snazim sa nieco robit ale nejde to, stale placem, prehana ma, neda sa inak... ono sa to lahko povie, kvoli chlapovi sa neoplati trapit, ale ...Inak akoze mam 33 rokov, toto som este nezazila, takyto stav ani taketo nieco....

nithy
4. jún 2015

Ak by ta tak velmi lubil, ako tvrdil, tak by ti dal poriadne vysvetlenie, nie toto co ti napisal... Je to od neho velmi zbabele... Neverim, ze len tak z nicoho nic sa rano zobudil a usudil, ze vztah vlastne nechce a chce sa 100% venovat detom.. V tom bude cosi ine...Nieco, co sa ti neunuval povedat, vysvetlit... Chapem ta, mas plne pravo byt nahnevana, po tom vsetkom si zasluzis, ked uz nic ine, tak aspon poriadny rozchod.. a nie cez sms, vsak co ste nastrocni?? 😨

sisaha
4. jún 2015

@miculka321 mne to pride ako pomsta zenam, mozno aj preto, ze jeho zena dobrovolne opustila tento svet. A mozno ma on skryty psychicky problem. Ktovie co za tym vsetkym je. V kazdom pripade zrejme on nebol ten uprimny a iba sa na nieco hral.
Bud rada, ze to dopadlo takto. Bohvie čo by bolo neskôr.

lubkavargova1
4. jún 2015

@miculka321 fuuha, tak tu urcite bude nieco co sa stalo a preto sa rozhodol pre tuto radikadlnu reakciu. Mozno sa len zlakol...bolo by fajn si to naozaj v klude vydiskutovat. Urcite mas pravo na vysvetlenie. Ono aj chlapy su citlive duse, nie kazdy je hajzel, ako je to tu bezne prezentovane. Je to nestandardna situacia...a nezasluzis si, aby si trpela. Ale to sa lahko povie, tazsie preziva.

krissy1
4. jún 2015

mozno nechat tomu cas a priebeh
ano ,zasluzis si vysvetlenie,ale vypisovanim by som na neho netlacila

bosoriak
4. jún 2015

@miculka321 Pan ma nejaky problem - rozist sa cez SMS po tom ako dostal od teba vyjadrenie je nehodne rozumneho dospeleho cloveka.

miculka321
autor
4. jún 2015

@sisaha aj na to som uz myslela ze ci aj on nema kdesi cosi skryte...ci to nie je pomsta - jemu to urobila zena bez moznosti dalsej diskusie /uz nikdy.../...a ci aj on nemal na tom podiel viny...ale to su len take dohady radsej by som pocula ze sa pri mne neciti uz dobre alebo co /ale den pred tym nic tomu nenasvedcovalo - vobec/

@lubkavargova1 naozaj neviem...v ten den mali vyrocie, mozno si pospominal mozno ten starsi tiez poplakal a navyse bol spln, kedy vraj rakom hrabe 😝 /a fakt z minulosti cez spln bol taky zadumany a vela uvazoval/...a mozno mu to tak zrazu preplo...vraj sa teraz snazi uvazovat racionalne a s chladnou hlavou/to este bolo v tej sms/

kvoli mojmu malemu by som ho preplieskala,...

cervenaruza123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janickacrazy
4. jún 2015

@miculka321 Kludne tam može byť aj to, že sa porozprával s deťmi, či sa možete k nim nasťahovať a jeho deti mali s tým nejaký problém, možno s tým nesúhlasili alebo jeho mama, svokra sa do toho zamiešali, nikdy nevieš. Ja ťa chápem, moj príbeh je podobný, tiež som bola slobodná mama so synom a stretla som vdovca s 2 malými deťmi, rozdiel je len ten, že ja som s ním začala aj žiť a vydržala som 7 rokov, deti som mu vychovala, ale stále mi vadil jeho vzťah k mojmu synovi, proste ho stále nebral ako svojho narozdiel odo mna, ja som jeho deti brala ako svoje. Volali ma mama. Ťažko sa mi odchádzalo, ale nakoniec som rada, že som to dokázala. Našla som si slobodného, bezdetného a teraz máme spolu syna a som konečne úplne šťastná, lebo manžel berie mojho prvého syna ako svojho a ja vidím ten rozdiel. Moj bývalý je sám a kúpil si psa.

bonaqa2013
4. jún 2015

Ja by som to nechala tak, vôbec by som ho nekontaktovala. načo. Však ti napísal že ho nemáš kontaktovať. Ak máš takéto stavy kúp si niečo na ukľudnenie - PERSEN. Si predstav, že by ste bývali spolu, ap. a začal by takto vyvádzať. Však to je na trafenie. Nie je nad kľudný život..... Ak by aj prišiel za mnou, musel by mať sakramentský dobrý dôvod aby som sa ku nemu vrátila. Takže pre mňa by bol takýto vzťah už neperspektívny...

evkakorcek
4. jún 2015

Ja som teda nikde nepostrehla nejaký časový sled, alebo lepšie povedané, po akom dlhom čase stretávania ti povedal, že chce stebou bývať, kedy ste sa začali stretávať? ako dlho ste sa stretávali? Koľko krát si bola unho? Poznáš aj jeho rodinu, a poznajú aj oni teba?? Ako na teba reagovali jeho deti? V akom štádiu si toho "juraja" spoznala? Bol vyrovnaný so smrťou manželky? Mal doma po nej ešte nejaké veci? Ako ste sa vlastne zoznámili? Vieš ono to všetko znie ako nejak dobre vymyslený príbeh (nevravím že je vymyslený) ale pár veci mi tam nesedí. Asi Juraj nie je až tak dokonalý, ked sa s niekym rozíde ces sms a potom ani mobil nedvíha. a možno ty si od toho očakávala viac a aj si sananho namotala viac ako je treba a on cúvol, pretože sa zlakol.

alaguema
4. jún 2015

@miculka321 typický zbabelec...trochu sa asi zahrával, bavilo ho dobíjať ťa a potom mu zrejme po tvojom priznaní citov voči nemu došlo, že by to predsa len mohlo byť vážne a uvedomil si, že to nechce. Z nejakého dôvodu, ktorý pozná asi len on. Vymyslel si výhovorku a spravil to tým najtrápnejším, ale preňho najjednoduchším spôsobom - sms-kou.
Inak, ja som tiež rak, na spln citlivá a taký ten proste hĺbavý typ, ale toto je veľmi divná reakcia...buď predstieral niečo tebe, alebo tebe aj sebe, ale jeho city zrejme neboli skutočné, inak by to takto neurobil. Ktovie čo všetko prežíva. Veď smrť manželky, sám na dve deti...ale nič človeka neospravedlňuje, aby s inými jednal takto bezohľadne.

zabka1987
4. jún 2015

skôr si myslím, že sa do toho zamontovali buď rodičia alebo svokrovci

khkt
4. jún 2015

Mne to prišlo také že sčista-jasna vzťah skončil keď zistil že ho ľúbiš. Predtým dobíjal uisťoval snažil sa... a keď dobil... zrazu stratil záujem. Niečo podobné som raz zažila tiež jeden muž sa okolo mňa točil snažil sa a keď videl že som sa namotala tak sa zrazu tváril že medzi nami nikdy nič nebolo. Aj takí muži existujú. ☹ Ja som na neho čakala 4 roky dávala som mu šancu za šancou ale nikdy nič z toho nebolo...

miculka321
autor
4. jún 2015

ja by som skor prezila keby mi povie ze teda deti nechcu /ak by to tak bolo/, alebo ze teda svokrovci, /s nimi ale nie je v kontakte moc/, rodicia sotva, lebo ti sa uz nemozu dockat kedy nebudu muset prat varit /kedze chodi do roboty, su viac menej deti u nich/.
a jo, divne mi napr bolo ze po 3 rokoch este drzi doma "zenine" zimne topanky 😕 ale snazila som sa to neriesit

janinah
4. jún 2015

nedoliezala by som....už len rozchod cez sms svedčí o jeho charaktere...keď vtáčka chytajú ,pekne mu spievajú....možno ani netušíš čo všetko by ťa s ním čakalo,takí" citliví" chlapi mi rozsvecujú kontrolku- tu plače,tu už kričí....

katika55
4. jún 2015

Mne sa stalo podobné, mala som priateľa, on býval v Trenčíne, ja v Ružomberku. Ja som chodila popri práci externe na VŠ, semináre len cez víkendy... chodieval za mnou každý víkend, tiež som počúvala podobné rečičky. Jedného dňa som sa pohádala s rodičmi, u nich som bývala.. hoci naši mali veľký dom, rozhodla som sa, že budem bývať sama. Ale priateľ povedal, že sa chce presťahovať do RK za mnou a tak sme začali hľadať domček, resp. byt. Nakoniec sme našli malý domček, bolo treba zložiť peniaze ako zálohu... ešte v nedeľu bolo všetko OK, a zrazu v pondelok SMS - že sa na to necíti, nech sa nehnevám, ale že je KONIEC. Volala som mu, písala SMS, proste žiadna odozva... bola som zúfalá v ten deň sme mali vyplatiť zálohu na dom. Nakoniec som to musela zrušiť... chcela som vedieť, čo sa deje, tak som si povedala, že si po odpoveď zájdem sama. Chcela som ho "konfrontovať", ale nakoniec som si to rozmyslela... vtedy mi volal priateľov bratranec, neovládla som sa a rozplakala sa do telefónu. On to nechápal, povedal, že sa s ním porozpráva... medzi rečou mi spomenul, že priateľ ma ľúbi, ale že mal veľmi zlý vzťah s predchádzajúcou priateľkou a proste sa asi zľakol. Večer mi volal priateľ, veľmi sa mi ospravedlňoval, ale ja som už bola taká sklamaná, asi to vycítil, lebo na druhý deň mi volal, že je na železničnej stanici v RK, či neprídem. Bývala som blízko, tak som šla. A on ma tam čakal aj s kyticou ruží, povedal, že ma ľúbi, inú nechce... prišiel vlakom, o hodinu mu šiel naspäť, prišiel len kvôli tomu. Rozprávali sme sa, kým neprišiel vlak, všetko som mu vykričala. 🙂 Chvíľku mi trvalo, kým som mu odpustila, ale... veľa vecí mi vysvetlil, veľa vecí som pochopila. Teraz sme spolu už 9 rokov, z toho 6 rokov ako manželia. Máme 2 krásne dcérky a aj ten domček. 🙂 A sme šťastní... a to sme prežili už hocičo.
A prečo som to napísala? Aj tento môj príbeh mi pripomína to, čo prežívaš ty. Určite by som sa pokúsila stretnúť sa s ním osobne a porozprávať sa... veľa vecí sa tým vyrieši a budeš vedieť, na čom si. Držím palce, nech to dobre dopadne... ak máte byť spolu, tak budete. A ak nie, tak príde niečo lepšie a krajšie...

miculka321
autor
4. jún 2015

@katika55 mi az slzy vyhrkli...ja citim ze mi stoji zabojovat...a ze ak nezabojujem a necham to tak, ze by som si to vycitala... a sice sa mozno tej konfrontacie bojim ale ak mi za to stoji, dokazem to ...viem kde byva, kde rpacuje, kde chodi na ihrisko,...takze moznosti mam dost...vypisala som svoje pocity na papier, do listu /nie mail, nech to nie je zbrkle/, a ze pockam par dni, a potom poslem ...a napisem na koniec ze budem vtedy a vtedy tam a tam ...bohvie, mozno sa dovtedy ozve aj sam, mozno nie...ak nie este ho pockam pred pracou, domom /tak ci tak mam este u neho veci a nieco ma on u mna 😝 / a budem videt reakcie...
samozrejme keby sa po par dnoch ozve sam, nebude to mat jednoduche, to je jasne... 😝

sissy27
4. jún 2015

@miculka321 neviem, či by som tak strašne stála o chlapa, ktorý mi do očí nevie povedať čo sa deje, ktorý mne a môjmu dieťaťu len tak bez vysvetlenia ublíži kvôli svojmu pohodliu... @katika55 síce napísala pekný príbeh, ale tam nebolo dieťa, boli obaja tak cca o 10rokov mladší, slobodní, bez záväzkov - akokoľvek by to dopadlo, bolo to len o nich dvoch... ale tu je v hre oveľa viac a ja by som nevedela žiť v napätí, pri ktorom splne mu zas prepne...
čo sa týka tých zimných topánok po manželke - chápem, že ho tá strata bolí, že mu je zaťažko zbaviť sa jej vecí, ale pokiaľ ich má nejakým spôsobom vystavené, tak to znamená len toľko, že ešte to neprekonal a ty budeš len tá druhá, len nejaká náplasť... vystaviť si fotku či drobnú spomienku je ok, ale zimné topánky sú už za hranicou...
na tvojom mieste to uzavriem.

lapalma
4. jún 2015

@katika55
@miculka321
....tak toto nie sú chlapi, ale nevyrovnané hysterické sr....ky ...sorky, musela som 😉
...dvojnásobne dnes vybozkávam mužíka ...
....baby, fakt nebuďte smutné za takýmito trpákmi, sú na svete aj celkom normálne exempláre, síce plné chýb, ale aj CHARAKTERU .

katika55
4. jún 2015

@lapalma ...ale u mňa to dopadlo dobre, teda myslím si. 🙂 Sme spolu už 9 rokov, stalo sa, čo sa stalo, ale boli sme od seba "teda rozídení" len 1 deň. 😉 Máme dve krásne deti, ľúbime sa, hádky - asi ako v každom vzťahu, nič tragické, rozumieme si... A na ten "rozchod" už len spomíname...
@sissy27 áno, máš pravdu, v prípade @miculka 321 ide už o deti, je to omnoho vážnejšie... nie je správne, čo urobil. Ale mali by sa o tom porozprávať osobne.... ak tá možnosť bude.

kiki68
4. jún 2015

tak ak toto spravil byvalej,tak ak bola labilna tak sa nedivim ze si hodila maslu alebo co. Podla mna ma problem a na rovasi aj on.

sandra551
4. jún 2015

@katika55 @miculka321 Fúha, bojovať o také padavky...baby vy asi nemáte čo robiť. A aby mi chlap povedal, že KONIEC a potom príde AŽ z Trenčína do Ružomberka...fúha to je teda obeta 🙄 Príde mi to skôr na smiech takýto "chlapčekovia".
Človek čo spraví toto je tak psychicky labilný, že by som si ho ani nepripustila už nikdy k telu, nie to ešte keby že mám dieťa 😅 Spamätajte sa, po svete behajú iní, čo si vás zaslúžia...kde ste to videli, aby baby chodili prosiť o návrat chlapov 😅 😕

h2
4. jún 2015

@miculka321 Ahoj, no, najsilnejší dojem, ktorý mám ja zo správania Tvojho partnera (ak ho tak môžem nazvať), je ten, že sa zľakol. Padli tu všelijaké názory, ako napríklad pomsta ženám, to je podľa mňa hlúposť. Myslím, že on by aj mal rád normálny vzťah, aj Ťa ľúbi, aj chce s Tebou byť, ale má veľmi zlú skúsenosť z minulosti, nemôžeš vedieť, do akej miery ho samovražda jeho manželky zasiahla. Snažil sa Ťa všemožne získať, čím viac si odolávala, tým viac sa snažil. A keď Ťa už mal, tak mu to asi celé došlo, že teraz asi logicky nasleduje ďalší krok, manželstvo, alebo aspoň spoločné bývanie, dostal z toho strach, možno neverí ani sám sebe, keď bola manželka s ním do tej miery nešťastná (jasné, nie je to jeho vina, ale nevieš, ako sa on na to pozerá), možno nechce, aby si bola ďalšia, ktorú "doženie k samovražde".

dionyzka
4. jún 2015

@miculka321 ja si tiez nemozem pomoct, podla mna to bude nejako ako hovori @zabka1987 - niekto sa do toho zamontoval.
Mimochodom ja som zazila to iste - ale presne opacne. Urobila som to ja: vsetko bolo super, ale situacia u nas doma bola nedobra a uz v uplnom zufalstve som sa s nim rozisla z nicoho nic - rovnako ako to urobil "juraj".
... a skoncilo to rovnako ako u @katika55. On prisiel za mnou a chcel silou-mocou vysvetlenie, preco som to spravila. Vsetko sme si vysvetlili, situaciu pochopil. Sme spolu 10 rokov bez jedinej hadky a mame 3 krasne deti.

Jednoducho niekedy Ta okolnosti alebo situacia privedie i k takemuto nie vhodnemu spravaniu. Na Tvojom mieste chcem vysvetlenie - osobne stretnutie.

natalym
4. jún 2015

No tak to je veru blbé. ☹ Asi sa zľakol. Ja by som mu asi napísala list a požiadala o vysvetlenie, možno tam napísala niečo v tom zmysle čo si napísala sem.

leeenka26
4. jún 2015

Mozno je v tom aj ina zena..alebo niekto z jehi blizkych ho odhovoril.

miculka321
autor
4. jún 2015

@h2 to mas pravdu, on si moc neveri ...

chcem zabojovat, minimalne o vysvetlenie...

nyusika
4. jún 2015

@miculka321 teraz to vyznie tvrdo, ale casom mi das urcite za pravdu - dobre, ze si sa ho zbavila.
podla opisu je to manipualtor, dostal ta tam, kde chcel mat (zalubenu a stastnu) a potom BUM, ublizil. vedome.

ziadne take, ze zlakol, ina zena, nieto mu ta vyhovoril...on je proste psychicky labilny (aj ta prehnana citlivost, to ze sa rozreval potom, ako si mu povedala, ze ho lubis...)

ako pardon, ale je to dospely muz, nema 18 rokov, aby sa lakal nejakeho vztahu...neslo to zo dna na den, vedel, o co ide...on chcel vazny a seriozny vztah (aspon to tvrdil)
co cakal, ??

maminuska
4. jún 2015

@miculka321 zabojovať o muža ? Nemalo by to byť z biologického hľadiska naopak ?
Čím viac budeš o muža bojovať tým viac sa mu budeš vzďaľovať, normálny muž ma "lovecký dobyvačný pud ". Tvoj priateľ alebo už expriateľ dosiahol jednoducho to čo chcel a stala si sa prístupnou ...to sa v živote jednoducho stáva a ak pridružíme k tomu prvok manipulatívnosti a vmiešania sa nejakej tretej soby tak je problém na svete.
Ber to ako ponaučenie a od muža čo reve ( výnimku tvorí len narodenie dieťata ) utekaj na dlhé hony , zväčša to v sebe skrýva určitý druh psychickej lability. Popravde ja som alergická na takých chlapov .

maminuska
4. jún 2015

@nyusika súhlasím plne s tebou .