Neschopná matka

19. mar 2023

Ahojte. Ocitla som sa v situacii, ktorej nie moc dobre rozumiem. Moj manzel sa ma opytal nieco, co ma neskutocne rozculilo, urazilo a myslim, ze mi dal jasne najavo, ze som neschopna matka. On to popiera, ze som to uplne zle pochopila, ze on sa len zamyslal.

Pred par tyzdnami som prisla z prace s tym, ze ma povysia a budem musiet na sebe zapracovat a ukazat, ze danu poziciu zvladnem. S poziciou suvisi aj zvysenie platu, takze by sme si prilepsili.
Potom prisla komplikacia a manzel mi oznamil, ze bude musiet ist na nejaky cas do nemocnice. Tzn., ze vsetko ostava na mne. Ok. No problem je s tym, ze mi potom v tom obdobi neostava cas na vzdelavanie v praci, ktore je na danu poziciu nevyhnutne. Tak som mu povedala, ze budem potrebovat s detmi pomoc. Obe su malinke, chodia do skolky. A vtedy to zacalo. Vraj co mam za problem, ze sa nedokazem sama o dve deti postarat? Ze on by to zvladol, ze aj keby do prace nechodim, tak by som o pomoc zobronila. A potom sa to spytal. "Keby ma zrazi auto, akoze, co by sa stalo s nasimi detmi?"

Ja tomu, co povedal absolutne nechapem, pretoze mne s detmi nikto nepomaha. Ani jedni nasi rodicia neziju v tom istom meste ako my, nikto mi deti nestrazil, nestrazi a venujem im vsetok svoj volny cas. Ked manzel potreboval pracovat nadcasy a robieval dvanastky, ked sme mali novorodenca, nikto mi nepomahal. A teraz, ked v praci musim zabrat, je podla mna normalne povedat, ze pomoc potrebujem, lebo bez nej nebudem mat priestor na to, co potrebujem.

Este mozno pre upresnenie. Raz za cas pridu moji rodicia, ked ide manzel na chatu alebo na firemnu akciu. To je tak 3x za rok.

Dala sa ta veta, ktoru povedal, pochopit aj inak, ako tak, ze nase deti by neprezili, keby sa mam o ne starat iba ja? Ze som neschopna? Lebo ze to tym isto nechcel povedat.

miadi
20. mar 2023

Ono je to celkom vtipne ty sa pytas ci mas byt urazena hoci vies ze ta urazil. Jedna blba veta . Koli tomu zakladat temu? Radsej si sa mala ucit venovat tomu co potrebujes vediet pre tu vyzsiu poziciu v praci. Tvoj muz uz uplne zabudol co povedal a ako to myslel a nie je zas tak blby aby sa k tomu vracal . Staci mu to klasicke muzske ze on to myslel inak v dobrom a ty si to zle pochopila. Rozviest sa koli tomu neplanujes. On bude v nemocnici tebe pomozu rodicia the end . Sustred sa na to co je dolezite. Mas karieru deti muzovi zelam nech mu ten pobyt v nemocnici dobre ubehne ( to nie je urazka tebe) a ty nech ten job dostanes. Vela kriku pre nic . Hlavne ze sa milujete a mate zdrave deti. Next..

basska_b
20. mar 2023

Ja by som mu hned povedala ze "a keby mna zrazi auto? Joooj, to by som sa prisla z druheho sveta kuknut na to, ako to zvladate, nech sa trosku nasmejem"

0kristina0
20. mar 2023

Ja som to pochopila tak, ze keby nahodou zajtra zomrie ako si sama poradis s detmi, ja tam nikde v tom celom nevidim napisane, ze si neschopna matka. Mozno ma pravdu on, ze len ty to prehanas s tym dovzdelavanim a mozno mas pravdu ty, ze to nezvladnes sama s dvomi detmi. Neviem co to mas za pracu ale snad sa nejdes ucit na statnice. Nespecifikovala si to blizsie co to bude pre teba znamenat, ze budes musiet zabrat v praci. Tiez si myslim, ze keby si v praci povedala aky mate momentalne problem tak by ti vedeli vyjst v ustrety.

0kristina0
20. mar 2023

Autorka on bude leziaci uz doma alebo po cely cas v nemocnici?

grolmulina
20. mar 2023

myslim si, ze len proste ziarli na to, ze sa tebe dari v praci a mas sancu na povysenie, co teda on zjavne. chapem, ze to zamrzi, no vobec to nie je o tom, ze si nebodaj zla mama, ide len o jeho ego a to musi spracovat len on sam

svetlonos
20. mar 2023

Keby ho zrazilo auto a nadledne by zomrel, mala by si to v tomto bode lahsie. Zohnala by si na cas vzdelavania sa opatrovatelku, casom zarabala viac - musela by si zrovna koli tym detom! Takze pan manzel nech sa spamata a neposere zo ziarlivosti na tvojvuspech. Ked mu to aj takto podas, bude ti zase vycitat aka si zla zla matka, lebo ti ostane mali casu na deti.
Zalezi to od tvojho nastavenia ako natky. Tuez nezijeme pri rodine. Budeme mat druhe dieta, rozdiel 3,5 roka.
Dostala som ponuku chodit do skoly, mala b som za to aky taky prijem pocas 2 rokov. Toe deti by vsak vo veku 5-7 a 2,5 -4,5 travili od 7:00 -18:00 bez mamy a ucit by som sa tiez musela aspom v sobotu a po veceroch. Takze jpre mna je tato moznost uplne absurdna. Vacsinu casu ked by ma najviac potrebovali, by bol s nimi cudzi clovek. Mm tiez pracuje min.do 16-17:00.
Keby som mala byt samozivitelka, tu moznost skoly prehodnotim. Islo by nasled e o pracu, ktora ma buducnost a pracovny cas by mi koncil ako detom skola skolka.
Takze asi tak. Mozno by som zvazila na tvojom miesne ujasnit si priority a cas straveny v taj praci versus s deti a mm zdravotny stav, vase fin zabezpecenie v buducnosti. Uz ked budes mat v sebe vsetko upsporiadane, ist za mediatorom aj s mm a mozno tak bude basa komunikacia prebiehat s vacsim pochopenim.

drzaopica
20. mar 2023

Ze on by to zvladol, ze aj keby do prace nechodim, aj tak by som o pomoc zobronila.

preco sa Ta tak dotkla jeho poznamka?Ja tam o neschopnej nic nevidim.Je na nervy z nemocnice.Pokym bude doma budes sa učiť na novu poziciu, ked bude v nemocnici pridu rodicia.Obidvaja ste podrazdeni

tim3ka
20. mar 2023

Ako tiez si myslim, ze to nie je vobec o tvojej neschopnosti, ale o tom ze ziarli a zavidi. Proste vidi, ze sa mozes niekam posunut, tak ako male decko sa ti to bude snazit proste zneprijemnit, aby sa on sam citil ako nejaky macho

anita6666
20. mar 2023

Tvoj muž má pravdu,mala by si sa v živote vždy zariadiť tak,aby si nebola na nikoho pomoc odkázaná a vedela si poradiť sama. (Pokiaľ nie si zdravotné nemohuca). Nikto nie je povinný ti pomáhať,pokiaľ sa nebavíme o platenej službe.