Pozvať na svadbu či nie?

dena2424
5. júl 2018

Ahojte mám takú dilemu. Za 3 mesiace mame svadbu uz dávno mame vytvorený zoznam hostí aj menovky už sú doma nachystané. A dnes mi priatelova babka hovori vraj musime pozvat nejakeho priatela tety mojho priatela ktoreho si nasla nedavno lebo bol uz na jednej ich oslave ... naozaj musíme? Je mi blbe ho pozvat ked ani nebude mat menovku. Mám na to kaslat?

sissy27
5. júl 2018

@dena2424 nemusíte. Je to vaša svadba, môžete si pozvať či nepozvať koho uznáte za vhodné.
Vyrobiť menovku či pozvať o jedného hosťa navyše nie je problém, ale nemusíte to robiť. A bohvie, či vôbec on má chuť ísť a či ešte s tou tetou o tri mesiace vôbec bude. Ešte keby teta slušne sama povedala, že by rada prišla s partnerom, či by to bolo možné, tak by to bolo iné, ale že babka si zmyslí... 🙄

alex49
5. júl 2018

pozývaj koho ty chceš a nie tvoja babka či kto

eeffka
5. júl 2018

@dena2424 kto plati ten rozhoduje .... babka to asi nebude 😉

ukulela
5. júl 2018

@dena2424 vyrobit menovku je to najmenej. nedavno je kolko? lebo ak pol roka, tak to uz moze byt brane ako "partner". okrem toho nepocita sa na svadbe standardne aj s partnerom? na druhej strane - babka nema co rozhodovat o zozname pozvanych. ja by som sa osobne opytala tety, ci chce prist sama, alebo s partnerom a basta.

erikavesela
5. júl 2018

Ty platis, ty rozhodujes

pribinak
5. júl 2018

Babka je dajaka moc akčná. O menovku nejde, tu das dorobiť, ale neviem ci by som na svadbu pózovala niekoho koho som v zivote nevidela.

flientica
5. júl 2018

Tak je to dost neslusne takto vam to prakticky nanutit lebo vy teraz prakticky nemate na vyber pokial chcete zachovat dobre vztahy tak ho pozvat musite aj ked je to vasa svadba a malo by to byt iba na vas

prevenar
5. júl 2018

@dena2424 jednoduche . NIE, nemusis . 🙂

cecilia68
5. júl 2018

@dena2424 To akože bez menovky nejakého pánka nemôže byť ani svadba, či ako? Tak nebude ju mať...a čo? Zrúti sa svet? Radšej ho ani nevolaj, lebo z toho stresu, žeby nemal menovku, tak skolabuješ pred oltárom....och môj bože, mať tak tvoje starosti 😂

zuzanka.zuzu
5. júl 2018

@dena2424 nie, nemusíš, tvoja/vaša svadba.... záleží ako dlho sú spolu a tiež od toho, či ti/vám nevadí, ak partnerka toho chlapa (priateľova teta) odmietne pre jeho neúčasť tiež prísť... môjho teraz manžela kedysi nepozvala na svadbu moja kamoška - plne som to rešpektovala, prišla som jej do života zablahoželať pred kostol aj s terajším manželom a išli sme domov. no to bola riadne huba odutá to čom si to dovolila ☹ a pritom som svoju účasť na žiadnej svadbe nepotvrdzovala, nežiadala to a mne bolo trápne sa sama ozvať "ak nepôjde priateľ, ani ja neprídem" lebo to aj teraz vyznie hrozne 😀 no je to tak... čiže teta vám nakoniec možno príde, ale tiež možno bude hubenka odutá 😉

tova
6. júl 2018

@dena2424 ake vydavky koli nebu budete mat navyse? myslis ze nedaju nejeke euro do daru aby sa to vyrovnalo? stoji ti o to aby ste sa hadali, ved pozyvaju sa aj susedia, kamarti a ludia z ulice. Menovvky su problem? ved zober pero a dopis teta Maja s host. Nerob si zybtocne problemy ako pisem dopis na menovku + host a hotovo.

lintu
6. júl 2018

nemusíte ho pozývať, ale bolo by to od vás pekné... teta je priateľova pomerne blízka rodina... prečo by tam nemohla mať aj partnera? za štvrť roka budú predsa len o niečo dlhšie spolu... je fajn vedieť, že človek je v pohode braný do cudzej rodiny... niekde sa nad takými vecami nešpekuľuje... berie sa to proste bez debaty ako fakt.... tobôž, keď sa naozaj bavíme o tak veľkom časovom odstupe...
je to na vás... vaše vzťahy, zvyky a reakcie na nové okolnosti... je jedno čo povedala babka... netreba ju ťahať za slovíčka... možno len svojsky pomenovala túžby niekoho iného

adulienka11
6. júl 2018

Je to tvoja vec koho si pozves

sasa1310
6. júl 2018

určite pozvať. Veď predsa, každý chodí vo dvojiciach. A teda fakt výdavky budete mať za neho obrovské....a menovka? To je menší trapas ako ho nepozvať. Si zober, že vo vašej rodine je svadba a pozvu iba teba a tvojho ešte priateľa nie. Veď to je úplne normálne, že sa vždy chodí vo dvojiciach

janinah
6. júl 2018

Pri kom bude sedieť teta? s kým sa bude baviť? skúste sa s tým pánom zoznámiť už teraz ...ja by som ho pozvala,jeden človek navyše nezaváži,menovka je len výhovorka...

sasa1310
6. júl 2018

@pribinak babka je možno akčná, ale babky majú väčšinou pravdu. A v tomto prípade veru má. A ty keď si sa vydávala si poznala celú manželovú rodinu? Lebo ja veru nie, a to sme boli spolu 5 rokov.

sense
6. júl 2018

Menovka je najmensi problem...ale odpoved nie nemusis je to na vas...

takaakoty
6. júl 2018

Prekvapilo ma, kolko zien pise nepozyvat. Predpokladam, ze kedze teta s nim uz bola na rodinnej oslave, je to oficialne jej partner. Tak ho treba aj brat, v pripade ze spolu nepaktuju mesiac a nestrieda chlapov ako ponozky. Ak maju normalny vztah, zacala ho vodit k rodine a on ju, isto by som pre neho stolicku naviac nasla. Je neslusne pozyvat kohokolvek, kto ma oficialneho partnera, bez neho.

drobcek26l
6. júl 2018

Ja by som tiez pozvala. Pokial si tetu vážia a chceš ju mat na svadbe, tak vy si ju mala pozvať aj s priateľom.
Alebo teda aspoň jej povedať ze ich pozývas oboch a možno ti ona nakoniec povie ze on ani nepríde.
Menovka je najmenej skopíruj tu co mas doma a prepis meno.

pribinak
6. júl 2018

@sasa1310 tiez sme boli spolu viac ako 5 rokov a nepoznala, ale pozývali sme len takých s ktorými sme boli v nejakom styku, kontakte. Nepožívali sme bratrancov a tety z 3. kolena, ani 93 ročnú pratetu.

pininka
6. júl 2018

Napisem ti to z opacnej strany. Moja teta mala 50tku a ja som vtedy chodila so svojim buducim muzom asi 5 mesiacov. Uz ho aj poznali a ona povedala ze nemoze prist, pritom sestrnice tam partnerov mali. Bolo mi to velmi luto a citila som sa na celej oslave otrasne. Nemozes vediet ci im to vydrzi alebo nie, ak su par, urcite by som ich pozvala oboch, len sa cudujem preco sa to riesi az teraz. Mohli sa ozvat aj skor.

jankalukasova
6. júl 2018

Ja som teda vzdy ratala aj s partnermi hosti. Je neslusne, povedat, ze Ty ano a Tvoj partner nie. Moj bratranec partnerku nemal a ked som ho pozyvala, tak som mu automaticky povedala, ze ak ma priatelku, ktoru nepozname, samozrejme je vitana a ak nie, tak nech pokojne vezme dobru kamaratku aby tam nebol "sam".
Menovka je len cista vyhovorka. Urcite sa da dorobit a byt Tebou doobjednam par cistych a kupim si fixku.. 3 mesiace su dlha doba a nikdy nevies co sa udeje na poslednu chvilu. U nas sa takto zmenili hostia vecer pred svadbou. Jedna z muzovych tiet totiz skoncila v nemocnici a manzel bez nej samozrejme nesiel. Z manzelovej rodiny nakoniec priesiel iny par.. mena mali pochopitelne ine ako na povodnych menovkach.

henikav
6. júl 2018

Slusnost je taka ze ak pozyvate niekoho kto ma partnera, tak ich pozyvate oboch bez ohladu na to ako dlho su spolu. Samozrejme pozyvate vy a vy rozhodujete, ked nepozvete nepride. Takze je na Vas ci sa budete drzat nejakej slusnosti, alebo kaslete na nejaku slusnost a bonton; Bola som uz na svadbe aj s partnerom ktoreho som poznala tyzden. Pozvanka bola pre mna a toho koho si privediem, bez ohladu na to ci je to vazne medzi nami, alebo sme len priatelia, ale mala som partnera, s kym tancovat....
Takze bud by som ich pozvala oboch alebo ani jedneho 😉 Menovku bud dorobis, alebo jednu vyhodis

bucko555
6. júl 2018

podla mna by sa patrilo pozvat, predsa je to tetin priatel. Sestra co ma priatela tak jeho kamarati sa beru a veru pozvali aj sestru a to ju videli len raz. Jednoducho patri k nemu tak rataju aj s nou

deti95060810
6. júl 2018

podľa toho aký vzťah máš s tetou...ak dobrý tak by som sa opýtala či chce aby ste pozvali aj jej priateľa....lebo ak nepozvete, tetuška sa môže na svadbe nudiť, alebo nepríde, alebo bude na vás nahnevaná ešte pár mesiacov...
Teta asi nechce tancovať s deťmi a so starými ujkami...😉

titla
6. júl 2018

Menovka je najmenší problém. 3 mesiace pred svadbou je ešte pomerne dlhá doba, to sa zoznam hostí ešte môže zmeniť. Ja som dorábala menovky 2 dni pred svadbou.
Teta je predsa len pomerne blízka rodina. Na tvojom mieste by som jej partnera asi pozvala, hlavne keď ho už predstavila rodine.
Na druhej strane, ja som kopec svadieb absolvovala bez partnera a zabavila som sa dobre i tak. A keďže ide o tetu tvojho priateľa, tak asi bude dobre poznať väčšinu hostí a nebude tam osamotene sedieť. Je to vaša svadba a osláviť by ste ju mali s ľuďmi, ktorých máte radi a ktorý sú Vám blízky. Čiže je to len na Vás.

timilv
6. júl 2018

Je to čisto len vaša vec, koho pozvete a koho nie... Ale úprimne, my keď sme niekoho pozývali, tak sme mu dali možnosť, že ak chce prísť s partnerom, tak nech príde ;) aj keď boli spolu len pár mesiacov, to sme absolútne neriešili. My sme to brali ako automatiku, že ak niekto má partnera, ho donesie

lubina
6. júl 2018

@dena2424 nie, ved ho ani nepoznate a toho koho si pozvete, o tom rozhodujete vy dvaja a nie babka....

bialica
6. júl 2018

no ak je pozvaná tá teta, tak by som pozvala aj jej priateľa... či už s menovkou alebo bez nej... z opačnej strany, skús sa zamyslieť, ako by si sa cítila ty v tejto situácii

hope252
Autor odpoveď zmazal
Zobraz