Priateľ mi zakazuje najlepšieho kamaráta

trish31
12. jan 2013

Ako iste vacsina z Vas vie,prestahovala som sa za mojim priatelom do Kanady.Na SVK som mala najlepsieho priatela,sme stale v kontakte a ked som mojmu drahemu spomenula,ze tento moj kamos by ma rad prisiel navstivit v lete,vyslovene mi povedal,ze s tym nesuhlasi a nepaci sa mu to.Ale mne chyba,ako sa mam k tomu teda postavit?Co by ste mi poradili?

sue
12. jan 2013

@trish31 spýtala by som sa ho prečo mu to vadí - a či by mu to vadilo, keby sa jednalo o kamošku ženského pohlavia. A podľa toho by som sa zariadila ďalej.

Ja verím na skutočné priateľstvo medzi mužmi a ženami - sama mám niekoľko priateľov chlapov a oveľa radšej s nimi sedávam a rozprávam sa s nimi, ako so ženami a môj partner sa nemusí ničoho obávať. Sú to dlhoročné priateľstvá, preskákali sme si kadečo a nikdy sa nič nestalo 🙂

...takže si myslím, že u tvojho partnera ide o žiarlivosť. Ak ide o ňu naozaj, tak ti neostane nič iné ako sa mu prispôsobiť... ak ho miluješ a inak vám všetko klape... predsa mu nechceš robiť zle... prípadne sa pokús ich nejak skamarátiť 😅

camelinka
12. jan 2013

@trish31 ahoj, pritel zarli, o tom zadna. Nepises jak ste spolu dlouho, ale mozna by stacilo si s nim promluvit, ze jde opravdu jen o kamarada, treba kdyz ho pozna, tak se skamaradi a prestane zarlit.
Ja taky jako @sue verim na kamaradstvi mezi zenskou a chlapem, kamaradu mam nespocet, vlastne jsem doted pracovala vzdy v kolektivu chlapu s minimem zenskych a nikdy nebyl problem. Nemam problem, kdyz u nas chce nektery prespat,kdyz jdu s klukama zaparit, protoze mi manzel veri a o tom celym to je.
Uprimne, jaky si to udelas, takovy to mas, drzim palce, at se ti pritele podari uklidnit 😉

janulkama
12. jan 2013

@trish31 ja mám tiež najlepšieho priateľa a nedovolila by som priateľovi,aby mi ho zakazoval.Môj priateľ jazdil na kamione a či sa mu to páčilo,alebo nie,keď bol preč chodila som von s tým kamarátom...no a nakoniec nám ten môj naj kamoš išiel za hlavnú družbu 🙂 Ale musím podotknúť,že som ich riadne na začiatku zoznámila a priateľovi vysvetlila,kto to je... 😉 Takže asi si ich mala v prvom rade zoznámiť a tak...

aduskatt
12. jan 2013

tiez verim na taketo kamaratsva................je to zairlivost a osobne sa mi to vobec nepaci.teraz ti zakaze jeho a neskor co? vlastnu rodinu? nenechaj so sebou manipulovat, nie si soplave decko, aby Ti niekto nieco zakazoval........par ma byt harmonicky a rovnocenny, kto je on, ze Ti zakazuje? Tvoj rodic?

ipfoto
12. jan 2013

Skuste si to otocit,.. priatel vam oznami, ze by chcel aby prisla ku vam na navstevu jeho velmi dobra, dlhorocna kamaratka, s ktorou sa vie naramne dobre bavit a velmi dobre sa mu s nou konverzuje na vsetky temy, asi dvakrat od stastia by ste tiez neskakali. Vobec nemusi ist o ziarlivost, uplne staci len ten pocit, ze je tu niekto s kym mu je minimalne tak dobre ako s vami, ak nie este lepsie (nenareazam na sex), ved predsa vy by ste mala byt ta TOP pre neho a pritom vobec nejde o to ci sa poznaju 30 rokov ale 3 dni. A skamaratit ich, to mi pripada ako skamaratit "manzelku s milenkou" samozrejme su pripady kedy to funguje, ale v tom to pripade si skor myslim, ze problem je prave v tom, ze bol vykresleny ako veeeelmi dobry kamarat, s ktorym si velmi dobre rozumie,.. a o co viac mu vysvetlujete, ze potrbujete byt s nim, o to viac v nom len vyvolavate pocity, ze ako by partner je v niecom nedostatocny. Skuste si vy predstavit za akych okolnosti, by ste jemu dovolila, aby prisla jeho kamaratka k vam, do vasho sukromia a presne to povedzte aj jemu. V kazdom pripade je to len a len o otvorenosti a komunikacii, mozaiky nedovery sa musia vyplnit pravdivymi informaciami. Ja ako muz suhlasim s tym, ze aj muz ma par kamaratok s ktorymi si rozumie lepsie ako s muzmi,.. a naopak, zeny maju kamaratov,..ktorym viac doveruju ako zenam, v kazdom pripade su to uplne odlisne vztahy a z mojho pohladu kedze uz ide o spolocne vyuzivanie jedneho priestoru a o vpustenie do neho v podstate konkurencie pomoze vysvetlenie celeho pozadia vasho kamaratstva a preco je pre vas prave tato osoba dolezitejsia vo vasom zivote ako ktorakolvek ina. Je to o dovere, ak vam veri a vy sa skutocne spravate podla toho ze pre vas je vas partner No 1 a on to citi, urcite nebude mat vyhrady, lebo vy z tejto navstevy nacerpate dalsiu energiu a vasa dovera medzi vami sa o to viac posilni.

irriss
12. jan 2013

@trish31
Muze v tom byt zarlivost, jasne...
ALE i
"strach" z financni situace...pri zajistovani jeho pobytu - navstevy, pozvani...
"strach" z emigrantske chute.. 😉

p.s. neznam podrobnosti, snazila jsem se na to podivat jinak nez "pres intimni zarlivost a neveru"😉

kykka
12. jan 2013

@trish31 No jednoznacne je v tom ziarlivost. Tvoj priatel ta velmi lubi a boji sa, ze ta strati, ono vies od najlepsieho kamaratstva medzi muzom a zenou je uz len maly krocik ku skutocnemu vztahu a tvoj priatel to vie, preto tak reaguje. Vidi tvojho najlepsieho kamosa ako svojho soka, lebo v tvojom zivote okrem neho je aj iny muz, ktoreho mas rada, a ktory ma na teba vplyv. Tvoj najlepsi kamos moze byt pre teba iba skutocny kamos, ale niekde v hlbke dusi ta moze skutocne milovat a ty to nevidis, lebo to vie dobre zakryt. No naco inac by sa nejaky chlap trepal az do Kanady za zenskou, o ktorej vie, ze je uz zadana? Inac, ako by si sa citila ty, keby mal tvoj manzel nejaku najlepsiu kamosku, ktora by bola schopna precestovat za nim aj pol sveta, len aby ho videla? Ako by si sa citila, keby si vedela, ze on je s nou niekde na kavicke zatial co ty si doma? Akceptovala by si aj inu zenu v jeho zivote, ktora by mu bola tak blizka? Nezacal by si mat pochybnosti, ci on s nou nahodou nespi? Toto iste sa premiela po rozume aj tvojmu priatelovi. Inac, keby mal tvoj najlepsi kamos priatelku a prisli by ta pozriet, bolo by to o inom, ale on chce prist sam... tak nevem o co tu ide...

kykka
12. jan 2013

@irriss Moze to byt aj to, ze sa chlapec chce dostat do zahranicia za pracou a chce ju zneuzit, aby sa tam lahko dostal... Ale ona pisala, ze ju chce iba navstivit v lete, tak ajk je to tak, tak plati to, co som napisala vyssie. 🙂

kykka
12. jan 2013

@aduskatt Ako by si sa citila ty, keby tvoj manzel mal tiez taku najlepsiu kamosku?... Keby si mu povedala, ze ti to vadi a on by sa jej zastaval?

ipfoto
12. jan 2013

... ma velke srdce, v kazdej komore jedneho chlapa ... 😝

kykka
12. jan 2013

@ipfoto 🙂 Presne. No ja by som toto muzovi nemohla robit :(((

ipfoto
12. jan 2013

.. tak potom skus zavolat svoju najlepsiu kamaratku 🙂 , a ze muzi nie su diskriminovany ... 😉

camelinka
12. jan 2013

@ipfoto muj manzel ma spoustu kamaradek, je hodne spolecensky,ale nedela mi to problem, protoze mu verim. Zalezi i na sebevedomi kazdyho, kdyz je mi dobre s manzelem, nemam potrebu lezt jinam, to same obracene, mozna to zni namyslene, ale tak to nemyslim. Partner neni muj rodic, aby mi rikal, s kym se muzu bavit a s kym ne, totez ocekava ode me 😉

irriss
12. jan 2013

@ipfoto
Ahoj! Muzu se zeptat...co radeji fotis? zenske nebo panske akty?? 😉

ivia123
12. jan 2013

@trish31 ja si myslim,že žiarli,boji sa ,že by ťa stratil,on ťa ľubi a ľubi len ten, kto aj žiarli.

ipfoto
12. jan 2013

@irriss Radeji zenske akty, panske raz za cas staci 🙂 kam smerujes touto otazkou? ..: ))

bosoriak
12. jan 2013

Nebudem sa vyjadrovat k teme, ale nazor na kamaratstva medzi muzmi a zenami mam takyto:

https://www.youtube.com/watch?v=1DNzT0uynqg

Netvrdim, ze sa vzdy nieco stane. Ale podstata je taka ako vo videu. 🙂

zuzka38
12. jan 2013

@trish31 ja sa nedivim, ja na kamaratstvo medzi muzom a zenou neverim, pokial nie je teda gay.. Vzdy sa to casom zvrtne z jednej alebo druhej strany.. Samozrejme, ze ziarli, kto by neziarlil 🙂 ale drzim palce na vyriesenie k obojstrannej spokojnosti 🙂

irriss
12. jan 2013

@ipfoto
Presne tuto otazku jsem si kladla pri cteni Tvych prispevku.. 😀

zrejme bys mel prezentovat sve PROMO trosku jinak:
Svobodny (at uz mysli ci srdcem)- svadobny fotograf

Vidim, ze jsi Velky Liberal..nemylila jsem se.. 😉
Doufam, ze i Velky Bratr..je nas tu sester mnoho a ze tu setrvas..humor je vitany...
zvlaste kdyz je svadobne-svobodny 😀 😉 🙂 🙂 🙂

lucinocka
12. jan 2013

Je rozdiel mat najlepsieho kamarata , s ktorym vyjdete na kofolku alebo pivo do mesta a je rozdiel , ked za vami pride kamarat min. na tyzden- dva / predpokladam ze sa nebude trepat do kanady na par dni/ a pravdepodobne bude zit u nich doma.. mne by sa teda urcite nepacilo, kebyze si muz dovedie domov ,, kamaratku " na priatelstva medzi muzom a zenou neverim, podla mna pride stale skor ci neskor slaba chvila- hadka, alkohol a pod. kedy sa nieco stat moze..
Eventualmy kompromis by bol,. keby priatel docestoval a spal niuekde vo svojom..aspon to..

ipfoto
12. jan 2013

@irriss .. ale ale .... to ze som registrovany ako PRO,.. nemozem sa vyjdrit? ..🙂)) tema bola " zijem s priatelom a chcem aby prisiel kamos na navstevu" - vysledok je jednoznacny - bud z toho bude problem alebo nie ..🙂)

irriss
12. jan 2013

@zuzka38
Vetsinou vztahy vaznou v komunikaci..pritel at uz zena ci muz umeji naslouchat, to ,co v realnem zivote pri krizi prave partner "neumi"..
muze se to strhnout i mezi kamoskama..verim ve vztah, ktery je mezi zenou a zenou-"lesbicky vztah", prave diky velkemu zklamani z muze.a vekemu umeni naslouchat....proto se to vyhroti casto necekane. 😉
i kdyz v jadru nejsme tam ci tam..muzeme tam spadnout..protoze najit nekoho, kdo ma na nas cas... s nama udela nesmirne divy... 😅

p.s. pripad me kamaradky🙂

irriss
12. jan 2013

@ipfoto 🤐
vzal jsi to zle..omlouvam se, nebylo to zamerem.. 😒 😔
nedovolila bych si nikdy rict nekomu, to, co pises.. ☹ nechapu☹

veruska007
12. jan 2013

Toz ja to znam z opacne stranky: zakazala jsem manzelovi jeho nejlepsi kamaradku 😅 . A dodnes toho nelituju. Ona mela za cely zivot jen jednoho pritele, jinak parazituje na vztazich jinych a dela jim krena, at se hnou kamkoli. Po par spolecnych akci ve trech, kde to vypadalo, ze spolu randi manzel se svou kamaradkou, jsme se dost pohadali... napred manzel nadaval, ale pote, co stejnou zkusenost udelalo vic spolecnych znamych, tak mi dal za pravdu... a je nam (a hlavne mne) mnohem lip. Takze za sebe to chapu. Nemyslim si, ze bych byla extra zarliva, ale sledovat "kamaradku", jak se mi vrha na manzela (tehdy jeste pritele), liba ho, porad se ho dotyka, seda si mezi nas, jde mezi nami, porad ho objima a lichoti... to bylo fakt na prasky. Ted to dela svemu davno byvalemu a jeho manzelce... a ta to snasi jeste hur nez ja 😝

janinah
12. jan 2013

@trish31 najlepšie by bolo,keby kamarát pricestoval s nejakou frajerkou alebo "akože" frajerkou..je nemúdre,že tvoj partner nevie pochopiť,že ti Slovensko a ľudia chýbajú,ale za ho aj chápem...otázka je,či ti zakazuje aj viacej vecí,ak je taký celkovo zakazovací typ,tak by mi to vadilo

ipfoto
12. jan 2013

@irriss Prepac,... suhlasim s tym, ze je to vazna tema, ale je to vzdy tema len medzi nimi dvoma, preto som napisal to co som napisal,.. ani sa z toho nevysmievam, nezosmiesnujem, neurazam,..a ale ani sa to nesnazim nafukovat ... snazim sa len ukazat, ze problem je v niecom inom,.. je ovela hlbsi...nepozname nikoho zo zucastnenych,.. bavime sa vyslovene o vlastnych nazoroch na tuto temu,.. ktorou kludne moze byt aj "rad/rada som v spolocnosti toho/tej" .. kludne mi mozes napisat v com so mnou nesuhlasis, alebo co ta v mojich komentoch poburuje, ... ja to citim tak ,. tak to tak aj pisem .. 🙂

irriss
12. jan 2013

@ipfoto
Nejde o to, zda souhlasim nebo nesouhlasim...

Ma vellke srdce, v kazde komore jednoho chlapa...na to jsem reagovala..ale nemelo to byt "arogantni", spatne ci zle sis to vylozil.. 😒 nebo ja to zle napsala...

problem je hluboky nezname podrobnosti..ale zrejme jsi velmi razantni..
Bud a nebo..(bud z toho bude problem nebo ne)...vis, takto to nefunguje v novem vztahu- vyvijejicim se vztahu a jeste daleko od domova, kdy nevis a neznas krajinu a reakci domorodcu..a vlastne ani nevis, zda o svem "nej" kamosovi vis vse....
Myslim si, ze se boji, ze kamos zustane v Kanade.. 😅

p.s. uvazovani by sedelo na zenu a muze po x letech...kdy uz oba znaji SVE hranice😉

ipfoto
12. jan 2013

@irriss 🙂 .. vidim, ze tvoja zenska intuicia tam citi este par veci nenapisanych .. 🙂)

aduskatt
12. jan 2013

@kykka tu ide asi skor o to,ze jej zakazuje ako soplavemu decku...

lila77
12. jan 2013

nehnevaj sa ale mne by to tiez vadilo keby za muzom prisla kamaratka najlepsia ved mas aj ine kamaratky nie? ak nie tak si najdi aj tu na portali alebo inde ved na svete je tolko ludi je divne sa viazat iba na jedneho kamarata