Rozchody.. Aj kedysi to tak bolo?

tinkatinus
28. aug 2019

V mojom okolí, ale aj tu MK vidim veľa rodín, kde sa manželia alebo partneri rozídu alebo rozvedú, ked maju ešte male deti. Toľko prípadov z okolia poznám, az to začínam nechapat. Mnohé vzťahy fungovali normalne, potom sa narodí dieta a do jeho 3 rokov sa rozídu. Prečo je to tak? A prečo je takýchto prípadov tak veľa? Aj kedysi to tak bolo? Môžu za to zväčša muži? Je mi z toho smutno, že potom toľko detí vyrastá v nekompletnych rodinach.Ja mám muža cudzinca, chodili sme spolu rok, potom sme sa zobrali, hneď sme mali prvého syna, presťahovali sme sa na SR, boli to ťažšie časy, už len tým, že si musel zvyknúť na Slovensko. Už sme svoji 5 rokov. Mali sme aj my väčšiu krízu, ale tú sme ustáli a zase je všetko v poriadku. Nehovorím že je to úplne dokonale, ale snažíme sa, ľúbime sa. Je iné, keď je napríklad alkoholik alebo tyran,atď.Ale väčšina sú normálni ľudia.

lenka2710
30. aug 2019

@francuzka17 uplne a tebou súhlasím, moja babka žila s dedom alkoholikom, keď sa chcela rozviesť jej mama jej povedala,že je to strašná hanba a v ich rodine sa nikto.rozvadzat nebude,tak žila v útrapach kým dedo neumrel! Moja mama mala tiež otrasný život, otec nervak,svokra sviňa prvej triedy,tiež trpela a my s ňou ako.deti! Teraz si.ženy nedajú skakat po hlave,majú viac moznosti! Tiez sa v minulosti podvadzalo,trtkalo kade tade,chlapi chodili ozrati,ale žena to znasala a bola radšej ticho akoby mala dostať po papuli! Teraz sa maloktora nechá ponizovat a otlkat

lujza123
31. aug 2019

@tinkatinus zmenil sa po narodení dieťaťa. Úplne mu hrablo. Začal si rozbiehať firmu, všetky peniaze aj čas venoval iba tomu, nevedel si spočítať 2 + 2 takže mal pocit ze ho s malou stojíme vela peňazí a ja nič nerobím. Spametal sa až keď ostal sam, potom si sypal popol na hlavu ale to už bolo neskoro. Možno keby bol nas vzťah silný ustáli by sme to, ale v situácii keď si vzťah dvaja zachraňujú spravenim si potomka to proste nejde.
Malo ľudí si reálne uvedomuje že malé babetko je záťaž pre obidvoch. Ze tých peňazí je zákonite menej, že je to obdobie kedy sa treba trosku uskromniť a vedieť si vzájomne pomôcť. Rozbiehať si kariéru ci stavať dom sa dá aj neskor o rok, dva, tri...
Myslím ze je fajn si občas keď to škrípe vymeniť role. Nieje ľahké mat na pleciach finančnú zodpovednosť za rodinu, ale tak isto sa nedá mat doma vylestenu domácnosť a 3 chody na večeru keď máš za zadkom batoľa ktoré ti spraví z upratanej izby maštaľ v priebehu 2 minút kým ty umyvas riad.
Ale to je všetko o hodnotách, na tom prvom mieste by mali byť vždy ľudia, ich vzťah, duševná pohoda a spokojnosť a až potom peniaze ci vyleštená domacnost. Deti rastu rýchlo, moja ma teraz 10 rokov, doma keď sa uprace tak to vydrží, keď koli práci musím ostať dlhšie tak si aj sama spraví večeru nepotrebuje ma 24/7. Za pár rokov už doma nebude, pôjde si svojím životom samostatne a človek bude mať zas voľno na všetky aktivity ako za mlada. Všetko v živote má svoj čas, len je dobre si počkať a nechciet všetko hneď, lebo by to bolo vzdy na úkor niecoho/niecoho