Sklamanie po svadbe

janulka2101
17. máj 2015

Ahojte zienky, kedze uz tu na MK fungujem dlhsie a mnohe mamicky ma uz poznaju, rozhodla som sa vytvorit si novy nick. Potrebujem mozno pomoct, trosku povzbudit alebo len pocut vas nazor. Proste sa potrebujem vyrozpravat. S mojim uz manzelom sme spolu 6 rokov a tak sme sa rozhodli specatit to. Svadba bola presne pred mesiacom. Pred svadbou sme sa parkrat pochytili kvoli pripravam, hlavne kvoli tomu, ze som si 90 percent veci vybavovala sama a on sa nejak nezapajal. Moje vystupy som si ospravedlnovala predsvadobnym stresom a jeho nezaujem formou jeho predsvadobneho stresu. Nakoniec sme vsetko dotiahli do uspesneho konca a svadba bola krasna, fakt sme si ten den uzili. Vsetko bolo na jednicku. V nedelu rano som bola najstastnejsia zena na svete a ked som videla svojho muzicka takeho stastneho, tesilo ma to este viac. Videla som na nom aky je hrdy, aky je rad a ako sa tesi. Len bohuzial som ho takeho videla len v tu nedelu. Od pondelka sa pomaly ale isto vsetko vracalo do starych kolaji a boli sme zase na tom istom jak pred svadbou. Neviem ci ja som mala velke ocakania, ze po svadbe si budeme este cennejsi a budeme sa lubit este viac a vsetko bude akesi krajsie a nas vztah hodnotnejsi alebo to je takto bezne. Necakam teraz, ze mi kazdy den bude nosit ruzicku za to, ze som jeho manzelka, ani nic podobne. Len za ten mesiac som nezazila ziadne gesto milujuceho manzela, co by si svoju manzelku vazil a spravil by pre nu vsetko. Nikde sme spolu neboli, ani len na prechadzke. mm chodi dvakrat do tyzdna na futbal, 2 krat tyzdenne ide futbal v telke, dalsi vecer ide na pivko s kamaratmi a zvysne vecery je unaveny a to len zalahne do postele :( A presne toto ma hneva a som z toho sklamana. Prvy tyzden som bola neskutocne stastna a tak som sa s usmevom zobudzala a aj zaspavala, len teraz som viac smutna jak usmiata. Dakujem za vase nazory a postrehy. Snad sa to niekomu bude chciet citat 🙂

hikokk
17. máj 2015

Predpokladam, ze ste zili spolu pred svadbou. No zial clovek sa jednym obradom a zabavou nezmeni.

zibi
17. máj 2015

@janulka2101 a sest rokov co ste spolu chodili ti to nevadilo?? 😕

adri266
17. máj 2015

@janulka2101 ak si sa vydavala kvoli tomu, aby sa Ti on viac venoval, viac Ta lubil alebo prejavoval viac lasky, tak si spravila obrovsku chybu. Svadba nie je zarukou stastneho vztahu.
Mozno by si mala zacat od seba, ukaz mu, co od neho vlastne cakas a mozno sa chyti.

zuzana_j23
17. máj 2015

@janulka2101 povec mu o svojich pocitoch muzi si ich vacsinou sami nevsimnu....

mircalla
17. máj 2015

@janulka2101 No - trosku to vyzera, ze ste sa brali, len aby ste to mali na papieri....Vas vztah uz musel byt takyto az pred svadbou - trosku runtinny, nudny a bez vasne a romantiky - prepac za otvorenost....Ja by som z toho bola smutna tiez...planujete deti?

janulka2101
autor
17. máj 2015

@hikokk
@zibi Ako ja netvrdim, ze by sa mal menit na niekoho ineho, ja som len mozno cakala, ze sa bude trosku viac snazit. Futbal mu schvalujem, aspon ma nejaky konicek. Je dobry chlap - nepije (sem tam si da jedno pivecko ), nefajci, neflaka sa, nenadava. Je dobrak a kazdemu pomoze, len akosi ja mam pocit, ze pomoze a zariadi vsetko pre vsetkych a az ten cas co mu zvysi je pre mna.

fra
17. máj 2015

Zaujíma ma, čo si čakala od svadby? Nejakú zmenu vo vašom vzťahu? Lebo ak predtym nerobil žiadne gestá milujúceho priateľa, čo by si svoju priateľku važil a spravil by pre nu všetko tak ťažko čakať že s tým začne po svadbe- a ak to predtym robil a zrazu prestal, tak sa asi niekde stala chyba...
.
ale podla mna za to može skor romanticka literatura a filmy, ktoré akoby nastavovali mlade ženy na to, že dvaja mali svadbu a žili spolu šťastne až kym nepomreli- toto nie je realita, realita je taká, že skoro v každom vzťahu občas byvajú vážne krízy, že láska nie je plávanie na ružovom obláčiku ani emocia, ale sľub, rozhodnutie a často ťažká práca ( a mala by byť hlavne na sebe) aby sme sa aspon pokúsili žiť to, čo sme si na tej svadbe sľúbili... možno by si mohla skúsiť prečítať si 5 jazykov lásky - možno si ten tvoj chlap aj myslí, že ti nejako prejavuje lásku, len ty to necítiš, lebo máte tie jazyky rozdielne...

miku1
17. máj 2015

@janulka2101 Svadba je síce veľký krok vo vzťahu ale človeka ako takého nemení. Predpokladám, že teraz už tvoj manžel asi nezačal chodiť na futbal až po svadbe, ani ho pozerať v telke, a už vôbec nezačal teraz chodiť s kamarátmi na pivo......toto zrejme robil aj pred tým ako ste sa vzali. Nečakaj od neho zrazu veci, ktoré si 6 rokov zrejme nežiadala. Pretože inak na vás bude sedieť ten "vtip", že po svadbe žena dúfa, že sa chlap zmení a on sa nezmení, a chlap dúfa, že sa žena nezmení ale ona sa zmení. Držím palce nech to ustojíte 🙂

zibi
17. máj 2015

@janulka2101 no ta kniha je fakt dobra 😉
mozno by si ste sa mali porozpravat , povedat co ti vadi..dolezita je vo vztahu komunikacia a to hned na zaciatku ..
je dobre mat konicky, ale netreba sa navzajom zanedbavat..a on mozno ani nevie, ze ti daco vadi.
pozri, mozete sa dohodnut..ked chodi 2x do tyzdna hrat futal a 2x do tyzdna pozera futbal...tak si zariad napr. nejake cviceniepripadne na kavu s kamoskou, nakupy, chod behat.. nie je dobre sa upnut na chlapa a nemat ziadne konicky.. ale treba aj spolu fungovat a nieco robit..napr. nech su vase vikendy..chodte po vyletoch, do restiky ..a hlavne sa s nim porozpravaj a povedz to ti vadi ..

luciao2
17. máj 2015

vyskusaj prehodit cislo programu v telke na ine, a ze futbal v telke nejde, a skus pripravit nieco ty pre neho, moznosti je vela

puffu
17. máj 2015

@janulka2101 skuste si najst spolocne konicky, zaujmy.. myslim ze po 6 rokoch vztahu ste to uz mali mat davno.. ak je niekto zvyknuty zit "slobodne" travit viac casu s kamosmi vonku tak po svadbe sa to asi neda len tak zahodit a musi sa mozno spolocnemu byvaniu a zivotu s obruckou zvyknut.. neviem.. napriklad aj my travime cas nie stale spolu..rada vyjdem s kamaratkami, sestrami na kavu, vylet.. muz chodieva do fitka ale aj tak najradsej travime cas spolu.. len tak si otvorit vinko a hrat karty, alebo sa pravidelne prechadzame.. pestovanie vztahu a staranie sa o jeho a komunikacia je vo vztahu velmi dolezite.. svadba nie je o tom ze ti niekto patri a vztah/laska je v nom automaticka..skus sa s muzom porozpravat, povedz mu tvoje pocity ale nie vycitkami typu ale ty chodis na futbal a vonku a ja tu trcim sama ale takou tou normalnou cestou rozhovoru, tak moze o tom porozmyslat a mozno nakoniec pridete na to ako by to fungovalo lepsie..

tomiholjubavi
17. máj 2015

ahoj janulka,
je to tak, ze svadba veru vztah nezmeni, aj ked si to casto tak predstavujeme. aky bol chlap pred manzelstvom, taky bude aj potom + čím bude starší, tym bude protivnejší 😀
ale to nevadí...moj muzik, ked som ho ucila rozne slovenske porekladla a ludove mudrosti, zo vsetkych si zapamatal len jednu: praca chvatna, h*vno platná 😀 Tak je to aj v manzelstve. Nemoze sa zo dna na den stat zazračna premena a z bezneho, uz trochu aj rutinneho, vztahu sa vykuzli romantika hodna steelovej bestsellerov. No na druhej strane, ak upustíte obaja od svojich zazitych predstav a skusite spolu hladat kompromis, tak vas vztah bude cim dalej tym krajsi a lepsi.
skuste si najst spolocne hobby, ktore budete vykonavat napr. 2x do tyzdna. musi to byt nieco, co ma rad aj on, aby nemal pocit, ze ho do niecoho tlacis, davas mu ultimata, alebo mu zakazujes volny program. cim spolu zazijete viac krasnych, veselych okamihov, tym menej ho to bude tahat k pivu a futbalku s kamaratmi. pochopi, ze aj ty si v podstate jeho kamarat a nie suplujuca matka, aby od teba "záškolačil". Ked bude chodit domov a uvidi nahnevanu zenu, moc ti to nepomoze.
Ked som sa ja vydavala, moj tomik uz mal 36 rokov a kopu neozeneych kamaratov. nepije, chvalabohu, ani neni ziadny sportovec, ale zas ho vyvolavali na poker, na turistiku, ryby, dokonca na tancovačky do baru. Ked sa mu nechcelo ist, tak hned viedli take tie sproste reci - ze aha podpapucnik, zena mu nic nedovoli, uz nie si pan svojich rozhodnuti, nechcel by som byt na tvojom mieste.. a podobne perly ducha.
Ja som mu nikdy nic nezakazovala - chces? chod. nechce sa ti trepat po dazdi na poker? zavolaj ich sem, spravim placky, daju si slovenske pivo a bude. ked videl, ze stale je "panom svojich rozhodnuti" a ja si v tom case urobim iny prijemny program, po case ho prestalo lakat, teperit sa ku kamaratom a pocuvat stale tie iste reci o tom, ako si nemozu najst zensku, lebo vsetky su hentake a onake.. za chvilku sa zacal pytat, co robim v ten vecer ja a ci sa nemoze pridat...netrvalo pol roka a kamaratov sme mali poriesenych 😀
ale keby zacnem so scenami a vycitkami, alebo zakazovanim, just by isiel...chlapi su taki...treba im dat slobodu, lebo ked maju pocit, ze sa od nich moc ocakava, zacnu vymyslat p*coviny 😀

janulka2101
autor
17. máj 2015

Aby som urcite veci uviedla na spravnejsiu formu - my dvaja sa lubime, lubili sme sa od sameho zaciatku a lubime sa doteraz. To, ze som sa vydala nepovazujem za chybu, planovali sme to dost dlho a mala som cas premysliet si to, ak by som to chcela. Ako som uz napisala vyssie, je to dobry chlap, ja sa ho snazim aj podporovat v tychto veciach a tolerovat mu to. Len niekedy je toho spolocneho casu naozaj malo a mne je z toho smutno. Viem, ze to ustojime a prejde to. Len som to musela zo seba dostat von. Tak prosim neutocte na mna, to mi nepomoze 🙂

exupery
17. máj 2015

@janulka2101 svadba nikdy nikoho neperinuti zmenit sa,byt milujucejsim,obetavejsim a pod. svadba je istota a po nej sa stava vztah skor rutinou,nez zamilovanymi gestami,nehovoriac estes prichodom deti...ale to je laska.....bud to prestojite alebo nie,treba komunikovat,obetovat nieco,cas,chvilu pre toho druheho a musia to robit obaja,nie iba jeden...treba tomu druhemu povedat priamo,co chces,ako sa citis-nikdy necakaj,ze ti to chlap vycita z oci...nevedia to...teda aspon ten moj urcite nie...vsetko,co bolo pred svatbou ,bude po nej,nenastane zazrak...treba sem tam nejaku romantiku,unik z realu,aby sa vztah ozivil,spestril,...ale necakaj kvety kazdy den,ani kazdy mesiac...pre mna je moj mm najlepsi priatel...milujem ho z celeho srdca a viem,ze aj on mna,a kvet mi nepriniesol ...fuuuu,ani nepamatam... 😉

tomiholjubavi
17. máj 2015

@janulka2101 neboj, neutocim 🙂 zakazovat nema zmysel, ani nam by sa nepacilo, keby nam chlapi nieco zatrhli. skus napr. pozerat futbal s nim. aj ked ta to nebavi...tak sa pekne pritul k nemu, tablet do ruky a konikuj 🙂 tak budete aj spolu, aj kazdy robit to, co ho bavi. my tak s tomikom "pozerame" sci-fi 😀 ja sem-tam hodim pohlad na telku, vidim, ze si tam prave zenska sama urobila cisarsky rez (strojom na operaciu slepeho creva) a porodila chobotnicu... 😕 vtedy prehltnem vsetky mozne komentare a pripomienky, ktore by som adresovala reziserovi, pritulim sa k spokojnemu muzovi a zase sledujem, co noveho maju mamicky na fore 😀

lulka12
17. máj 2015

@janulka2101 Ak som spravne pochopila už ste 6 rokov spolu a asi aj byvali...
Čiže váš zabehnutý partnerský stereotyp ste si specatili svadbou, ktorá možno v iných časoch znamenala niečo iné a znamená aj dnes ak sa zachová postupnosť...

Číže svadbou začína budovanie spoločnéno hniezda , kúpa manželskej postele v ktorej zaspavame spolu.... Plánovanie voľneho času, vydavkov, dovoleniek atď.....

Ale ak ste si tietio starosti poriešili dávno pred tym, nič sa neminí, len právny vzťah podľa zakona k partnerovi a verejne vyznany sľub pred Bohom /ak bol 🙂 /

Možno svadba vyplynula z túžby po rozširení rodiny a tak zmena možno pride až v tomto obdobi, ale ak o svojich očakavaniach nebudete hovoriť nebudete o nich vedieť ani ak pridu deti a môžeš byť rovnako rozčarovaná...🙂

Ste podľa dľžky vzťahu tam, kde by mohla zaklopať prvá manželská kríza, tak ak chceš oživiť váš vztah, nečakaj že to nastane samo o sebe po svadobnom dni a nemaj od polovičky veľké očakávania.... Zapoj fantáziu a skús začať Ty...... 🙂
Možno to manžela naštartuje 🙂

kat89
17. máj 2015

predpokladam, ze si o nieco starsia (neber ako urazku), ja som sa vydavala v 19ich, teraz je to skoro 7 rokov, mame 2 deti a casu na seba malo, ale u nas je asi chyba aj vo mne, lebo ked ma deti cez den vystavia, tak si chcem uzivat tu chvilku ticha, ale v kazdom manzelstve je to ine, skus nieco podniknut, ked bude volny vecer, tak si urobte romanticky vecer, alebo naplanujte spolocny vylet, aj ty sa ukludnis, a mozno sa potom poriadne vykecate a poviete si co ocakavate od seba, treba vediet povedat svoje aj pocuvat jeho 🙂 vela stastia

stary_ujco
17. máj 2015

Platí staré známe. Žena očakáva, že sa muž po svadbe zmení, ale on sa nezmení. Muz očakáva, že sa manželka po svadbe nezmení, no ona sa zmení...

moon321
17. máj 2015

Sak mu treba povedať. Ideš na futbal, tak na ďalší deň pôjdeme na prechádzku. Ja môjmu keď nič nepoviem, tak si myslí, že som spokojná. Treba sa rozprávať

janulka2101
autor
17. máj 2015

Dakujem vam zienky za vase postrehy, rady a aj uprimnost. Viem, ze to ustojime a bude opat dobre. Za posledny rok sme toho spolu strasne vela prezili, kupili sme si nas krasny bytik minuly rok, vymenila som pracu a nakoniec sme sa zobrali. Mozno je len toho na mna vela a prilis vela zmien naraz mi neprospieva 🙂 V podstate som v meste nova, nemam tu az tak vela kamaratov a mozno prave to je ten dovod preco mi mozno vadi, ze sme spolu malo. Netvrdim, ze spolu musime travit kazdu minutu volneho casu, len mne sa ziada viac. Manzel o tom vie, aj to na mne vidi a vtedy sa posnazi nieco vymysliet. Inak vo vztahu som ja ta akcnejsia a temperamentnejsia, on je skor pohodlny.

beatrixka77
17. máj 2015

@janulka2101 tu na konikovi ti maloktorá pekne napíše 🙂 už viac krat som si všimla, že to tu oplýva negativizmom 🙂 ono asi sa tie ženy tešia, že nie len ony su nestastné tak si pekne bez servitky napíšu čo maju na srdci. No ale nie to som chcela. Chcela som ti len napisat že viem ako sa cítiš, ja som sa tiež vydala do mesta kde nemam nikoho iba mm a to je podla mna kamen urazu, keby som tu mala kamošky, ktoré zostali v rodnom meste tak by som sa necitila tak sama a zaroven by som nebola tak upnutá na travenie času s mm. ale nemam s kym ist von ani travit čas. U nas sa to po svadbe iba zhornšilo, nie uplne ale jednoducho tiež som očakavala aké to bude po svadbe skvele, že sme manžel a manželka, že čo vsetko budeme stvarat a nič. Do toho sa nam ešte narodilo babo a depka za depkou ma len utvrdzovala v tom, že žit v meste bez kamaratiek a znamých je sakra tažké a manžel to nikdy nepochopí ak on ma kde vybehnut. Ja som si myslela, že mi tuto samotu babatko vyriesi ale opak je pravdou, je to ešte tažšie, lebo ked sme boli samy aspon som mohla robit čo chcem a ist kde chcem. Teraz len okolo malého.
A tiež som ja ta ktorá musí povedat ideme tam a tam, on robí len šoféra, tiež by som bola štastná keby on niekedy prišiel s napadom na nejaký program. Samozrejme to neznamená že ho za to nelubim, určite sa lubime ale nas vztahu nema štavu, dufam, že ked malý trochu vyrastie bude to lepšie 🙂 Good luck

sissy27
17. máj 2015

@janulka2101 často sú problémy v manželstve preto, že žena očakáva, že chlap sa po svadbe zmení a on sa nezmení...a chlap očakáva, že žena sa po svadbe nezmení a ona sa zmení...
ak bol takýto už pred svadbou (a nechce sa mi veriť, že od piatku do nedele by sa nejak radikálne zmenil), tak čo ti poradiť... snáď len úprimný rozhovor s manželom 🙂

janinah
17. máj 2015

pohoda,klídek....jednoducho ty musíš byť tá aktívna,ten manažér vašich voľných chvíľ,ty ho musíš vytiahnuť na prechádzku,na večeru,naplánuj víkend mimo domu.......a aby nemal pocit,že to má nariadené,nepíšem ako na to,ty ho poznáš,ja zas poznám toho svojho 😉 a v žiadnom prípade nehádž flintu do žita,treba nastaviť rodinný život kým nemáte deti 😉

zibi
17. máj 2015

@janulka2101 skuste si spravit nejaky plan ..ono to vyznei smesnie ale ked je chlap spokojny a ty nespokojna a on nevidi dovod ze by daco mal menit tak treba zakrocit 😀
ked si nova v meste, na sidlisku..skus aj ty vyvinut nejaku cinnost aby si spoznala na okoli nejake zienky..skus fakt to fitkko, alebo skupinove cvicenia pripadne popracujte na babatku a zoznamis sa s mamickami.
naplanujte si co by ste obaja chceli robit spolu.. co by vas bavilo ..co by jeho bavilo robit s teobu ..turistika, beh, plavaren ? skuste si aspon 2x do tyzdna nieco naplanovat aby ste boli spolu . plus mu povedz ze teraz je uz manzel tak nech urobi nejaky kompromis a ze potrebujes aby sa ti viac venoval najma ked si nova v meste a nemas kamosky pri sebe pripadne rodinu . nemate zahradku, alebo zahradu kde by si mohla travit cas ..pestovat zeleninu, kvety, relaxovat?
ste mladomanzelia tak povedz muzovi ze ocakavas aspn nejaku zmenu...ked vam to financne vychadza..chodte do kina, do divadla, na welness pobyt ..fatk aspon raz dva krat do tyzdne robte nieco spolu ..posilnuje to vztah
my s muzom milujeme hubarcenie, ja rada zbeiram bylinky a muz sa mi v tomto prisposobil..a hladame spolu ..ja som sa zasa naucila hladat huby 😝 😅 a mame spolocny konicek, plus kino a radi pozerame spolocne filmy 😀 kedze som castejsie sama doma tak som si nasla svoje konicky, fitko, beh, rada citam, nasla som si nive kamosky a itez som sa prestahovala a bola nova ako ty takze .vsetko sa da postupne 🙂 drzim palce

esterba
17. máj 2015

@janulka2101 úplne vážne, zaujímalo by ma čo čítaš a čo sleduješ v televízii??? Fakt ma to zaujíma, nič v zlom...

bonaqa2013
17. máj 2015

@janulka2101 to čo si napísala resp. opísala jeho povahové vlast. - tak to ešte veľmi oceníš. Nepije, nenadáva..... ak ste spolu pred svadbou bývali, tak sa tam až tak nemalo čo zmeniť. iné by bolo keby ste začali bývať spolu až po svadbe. Taká vačšia zmena by mala prísť s narodením dieťatka.

ivkadracova
17. máj 2015

@janulka2101 Tvoj druhy prispevok vo fore mi viac pomohol ako ten dlhy prvy ...
Okrem lasky samozrejme.. z podobnych dovodov, resp. vlastnosti, ake ma Tvoj muz, som si ja vybrala mojho muza. Nevedela som od zaciatku ze bude moj ani on ze ja budem jeho.. len sme to tak nejak citili. Bol to tazky nezavislak, a jeho predstava o vztahu bola uplne inde ako som mu to predostrela ja : ) A poviem, Ti ze je velmi zdlhava a narocna cesta zmenit zreleho dospeleho cloveka, ktory uz ma zabehane kolaje, k tomu, aby priatelka/manzelka nebola len jeho "zbytkovy cas", co on samozrejme povazuje za normalne. Je to vyzva otocit to. Radim Ti na tom postupne pracovat, metody necham na Teba, ale verim, ze Tvoj umysel je spravny, .. napr. ked raz budete mat rodinu, aby ste spolu vedeli vsetci stolovat, a on sa neutiahol ku futbalu, ze 'vy sa najedzte, ja si dam neskor' a pod. Neviem ci som trafila spravne : ) ale mas cely zivot nie na to aby si bola sklamana, ale na to aby si s nim praveze bola stastna, a kludne sa o to mozes aj pricinit. Dufam, ze to vyznelo pozitivne, lebo tak som to myslela. (myslim si ze ani on nema problem povedat Ti ked chce veci inac, ze?)

jeennyv
17. máj 2015

@janulka2101 nechcem, aby to vyznelo nejak zle...ale co si cakala? chodila si so svojim partnerom 6 rokov, za ten cas najde clovek veci ci povahove crty co mu na tom druhom vadia a mal by ho poznat dost dobre na to, aby s nim riesil buducnost a vzal si ho, svadba je len jeden den, specatenie toho, ze s tym clovekom chces zit atd...podla mna si si partnera vzala z nespravnych dovodov ci ocakavani, ze jeden den zmeni vsetko, co je medzi vami mozno dlhodobo nastrbene....

rough
17. máj 2015

Manzelstvo je forma zmluvy, musi sa uzavriet v zmysle platnych zakonov SR. A samotna svadba je akasi verejna deklaracia, ze dve dospele osoby spolu uzavreli zmluvu na dobu neurcitu. prave preto, ze je to ista forma zmluvy, je dolezite tento papier mat. Manzelstvo nie je iba romanticke gesto. A zas na druhu stranu, tym, ze sa tato zmluva uzavrie, tak sa naozaj nic nezmeni. Iba odstupenie od zmluvy je technicky, pravne aj financne narocnejsie, nez ked je partnerstvo bez nej. Rovnako ako pri uzatvarani akejkolvek inej zmluvy, je vhodne o podmienkach vopred rokovat. Ak si chcela kvety a vychadzky, mala si mu to povedat.

terezka1947
18. máj 2015

@janulka2101 taku romantiku,aku si cakala, by si mohla mat po svadbe-keby ste dovtedy spolu nezili... 😒
po 6 rokoch sa sice mohol manzel aspon par dni tesit a snazit o romantiku,ale asi je uz zvyknuty takto....
pokial sa lubite,je vsetko ok...jednoducho ste uz "dlho"spolu (asi) na takuto posvadbobnu romantiku
ak ti chyba a tuzis po nej,resp.po zmene...normalne mu to lapatisticky povedz-muzi niekedy potrebuju pocut co a ako 😉 mozno sa vela zmeni....
ale svadba nikdy cloveka a ani vztah nezmeni...ak je pekny bude aj po nej,ak ma problemy,este sa po svadbe zvyraznia...a ked pride prve dieta-fuuu,tak az vtedy pride skutocna previerka vztahu,manzelstva
porozpravaj sa s manzelom...vela sa moze zmenit 🙂