Smútok po rozchode

lollka
31. júl 2016

Viem, ze to sem mozno nepatri, pretoze to je mamickovske forum najma, ale skusim, pretoze som uz kvalitne mimo. Pred dvomi mesiacmi som sa rozisla s priatelom, s ktorym som bola 8 rokov, pretoze to z jeho strany uz nefungovalo v intimnej oblasti. A stretla som jedneho muza, ktory mi fakt pomohol. A ktory ma neustale namotaval. Stale mi hovoril take tie sladke reci, ako by chcel byt so mnou atd. No a ja som sa s nim sice stretavala (a aj sme spolu nieco mali), ale hovorila som mu, ze na vztah este nie som pripravena. No ale pointa - pred tyzdnom mi to docvaklo - chcem byt s nim (aj ked si myslim, ze byt v "normalnom" a nie porozchodovom stadiu, tak sa to nikdy nestane). On uz vsak par tyzdnov (2 - 3) dozadu bol odmerany a chladny. Tak som mu to povedala a on na to, ze si uvedomil, ze sa k sebe nehodime. Nebudem to dalej rozoberat. Otazkou je skor, ako z toho von, lebo 2 rozchody behom 2 mesiacov naozaj nezvladam. :/ Nemozem spat, nechuti mi jest, nemam chut zit. Fakt neviem. :(

lollka
autor
3. aug 2016

@mirka_a_hrasok Snad hej. Akoze je mi trapne uz trochu tie dve baby stale niekam tahat, aj ked jedna je single, ale druha vydata a este aj tehotna. 🙂 Tak verim, ze som im na obtiaz, ale oni su zlate, ze chapu moju situaciu a chcu so mnou travit cas. 🙂 ale hej, vsetko lepsie, ako sediet doma a depkovat.

landsmanka
3. aug 2016

@lollka môžeš byť za ne vďačná, že majú na teba čas. Pretože teraz už je naozaj vzácne aj kamarátstvo 🙂

lollka
autor
3. aug 2016

@landsmanka Som a velmi! 🙂

lollka
autor
4. aug 2016

No ale najhorsie na tom je, ze ja neviem, co sa pri tom druhom chlapovi stalo. Povedal mi len, ze mu doslo, ze sme privelmi rozdielni na to, aby sme mohli byt spolu. Myslite, ze si to s nim mam este vykomunikovat, ci kaslat na neho? Ohladom prveho rozchodu mam uplne jasno, o tom sme sa bavili vela a vsetky moje otazky su zodpovedane. Bojim sa, ze ked nebudem vediet, co sa stalo, tak to nikdy neuzavriem a budem sa len trapit nad tym, co bolo zle.

veronika33
4. aug 2016

@lollka nepýtaj sa ho, nedoliezaj, on sám nevie prečo, jednoducho je to typ, ktorého baví len: "dvorenie" akonáhle si na jeho "dvorenie" zareagovala pozitívne, tak jeho úloha skončila, má ťa "odfajknutú" a ide dvoriť inde ...

lollka
autor
4. aug 2016

@veronika33 Asi mas pravdu Veronika. Len mi to mozog neberie, ako moze niekto taky existovat, hm.

mandala77
4. aug 2016

@lollka podľa mňa sa zamotávaš. Rozchod sa dá zvládnuť tak, že toho človeka nebudeš riešiť v hlave a zapodievať sa ním. Ty jednoducho sa potrebuješ vyrovnať s rozchodom a to nejde zo dňa na deň. Ten druhý Ti na chvíľu zalepil ranu z toho prvého rozchodu, si sa naňho príliš upla. Taký vzťah, do ktorého človek vhupne hneď po rozchode nemá význam a nebýva dlhodobý a nie sa naň ešte upnúť na človeka, ktorého poznáš 2 mesiace. On Ti pomohol, samozrejme, ten druhý, aj možno vyrovnať sa trošku s rozchodom ale ja osobne by som nechcela nikoho kto je pár mesiacov po rozchode. Veď si mu o tom musela aj hovoriť a riešiť bývalého.

sarkan333
4. aug 2016

@lollka jaaj ze nekomunikuje. Ja to mam tak isto. Potrebujeme este nieco doriesit, a ani mi neodpisal. Ja to tiez nemam dokomunikovane. Ale tak aspon mu v duchu nadavam. A fakt mi je den odo dna lepsie. Vcera mi uz ani nezaslzili oci.😃

lollka
autor
5. aug 2016

@sarkan333 Ja viem, nemala som, ale vcera som mu volala. Normalne ma zrusil, ze nema cas a najskor ho bude mat tak o tyzden. Ach boze. Preco to tak hrozne boli. :( Najhorsie su noci, kazdu noc sa mi o nom nieco sniva a potom som z toho rano mimo.

lollka
autor
5. aug 2016

@mandala77 Ano, tak to aj bolo, stale sme riesili byvaleho... A on ma do toho neustale namotaval a ja som mu hovorila, ze nie, ze nebudeme spolu, ze by to nemalo vyznam. No ale potom som sa zamilovala! Ako nejaka 15tka! A mam pocit, ze sa moj stav vobec nelepsi, ze to furt strasne len boli a fakt neviem, co s tym. Nutim sa do aktivit, aby som ani chvilu na neho nemusela mysliet, ale potom ma to vzdy vecer a rano zasiahne.

nikanika3
5. aug 2016

Skus sa sustredit na seba samu..nachvilu neriesit vztahy s muzmi 🙂 skud sa zamerat na svoje konicky nieco co ta bavi a velmi ti to pomoze 🙂 postupne zabudnes na nevydarene vztahy a budes sa tesit zo zivota 🙂

lollka
autor
5. aug 2016

@nikanika3 Nika, uz aby to bolo! 🙂

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirka_a_hrasok
5. aug 2016

@lollka trapne netrapne, bud rada ze sa ti venuju 🙂

mircalla
5. aug 2016

@lollka ale moze taky existovat, vlastna skusenost. nepisat, nevolat, ak keby si mala neviem ake nutkanie, nepomoze to, keby chcel, ozve sa sam, zjavne nechce. Ked sa mu ozves, je ti este horsie. Poznam to sama velmi dobre

sarkan333
5. aug 2016

@mircalla presne tak. Najlepsie je vymazat z telefonu, z FB a hotovo. A fotky schovat.

mandala77
5. aug 2016

@lollka na mňa pôsobíš, že chceš aby si rozchodom prešla tak, že večer zaspíš a ráno bude ok. Tak to ale nebýva. Ale ak budeš pokračovať v tom, čo robíš, vyrovnať sa s rozchodom môže trvať veľmi dlho, lebo vkuse riešiš a chceš si to s ním vykomunikovať a Ty s ním vo svojej hlave tie monológy vedieš. A to je to, čo Ťa bude brzdiť aby si tým čo najrýchlejšie prešla.

To, čo prežívaš, to je reaktívna depresia, reakcia sa stres. Keby si počúvala toho Klimeša, tak vieš čo robiť a nerýpala by si sa v tom.

Bolesť treba prežiť a precítiť, ale zbytočne sa neľutovať a nečakať, že to prejde za deň a bude všetko dobré.

landsmanka
8. aug 2016

@lollka málokto má šťastie na také kamarátky a to mi môžeš veriť, že viem o čom hovorím 🙂