Stará známa nevera muža

capi1
21. jan 2015

Ahojte,
prosím o pohľad tie, ktoré ste si týmto prešli :
vydatá som takmer 15 rokov. Manželstvo prešlo hlbokou krízou, ale ustáli sme to, obaja sme si uvedomili, že chceme zostať spolu a začali sme fungovať spolu. Musím povedať, že kríza trvala niekoľko rokov, zo začiatku to boli hádky, dokazovanie si pravdy, ... žiaľ všetkého bol účastný náš syn a dcéra, dosť veľkí na to, aby to celé vnímali a boli už z toho na nervy aj oni a asi aj to bol impulz k tomu, že musíme obaja ustúpiť.
Počas tých 2 rokov sme spolu žili - žili sme spolu pod jednou strechou, vedľa seba. Mala som pocit že nás už nič nespája, ale ani jeden z nás neodišiel. Prestali sme spolu intímne žiť, riešili sme iba bežné veci okolo domácnosti a detí a na osobné problémy alebo radosti nebola chuť.
Nejaký 6 zmysel mi nahováral, že muž niekoho má, aj keď pri rozhovoroch a hľadaní východiska alebo pri tom, že ak to medzi nami nepôjde tak sa zariadi sa vždy vyjadril že nikam nechce ísť, že chce zostať ak som mu povedala, že ak chce nech teda ide.
Nešiel. Ale nedalo mi to pokoj - kamoška mi dala kontakt na jednu kartarku - všetko mi potvrdila, že tam niekto bol (vraj už teraz ani v budúcnosti nie ). Neviem, či to bol len úlet, keď doma mu nebolo dobre (ja som nikoho nemala) alebo to bolo aj fyzické. Nemám žiaden dôkaz, len ten blbý pocit a tú kartárku. Nikdy sa nezačal viac o seba starať, z práce chodil pravidelne ako inokedy, nikdy nešiel výnimočne do práce, občas prišiel neskôr ale len tak o 30 min. Boli aj služobky a školenia ale to je v jeho práci normálne. Vraj je to žena z pracovného prostredia.
Teraz, keď sme už opäť spolu - je to čerstvé prišla reč aj na "pranie prádla" - kto čo v tom vzťahu ako chápal, vnímal ... Tak som mu povedala pri tomto rozhovore, že som si celý ten čas myslela, že niekoho má že chce odísť len nevie ako ... To bola chyba pravdepodobne, ale už to nevezmem späť. Ale nemala som ho ako postaviť pred hotovú vec "že viem" ... nemám žiaden ani ten najmenší dôkaz. Samozrejme, že to nie je pravda, nikdy, nikdy, nikdy nikoho nehľadal, s nikým nespával.... Žiaľ ja mám ten pocit aj z manželskej postele, je pravda, že sme spolu nespávali a teraz sa mi to pri tom prvom raze po tých rokoch zdalo iné, spal so mnou inak, bozkáva sa inak ...
Ako mám zistiť či niekoho mal ? alebo možno ešte má - len to dobre maskoval ? alebo sa snažiť na to zabudnúť a veriť mu ??? idem sa z tej situácie zblázniť.
Ak ste sa dostali do podobnej situácie, resp. rovnakej čo ste robili - ako to prežiť ? Chcem s ním zostať, chcem mať túto rodinu ktorú máme, nie inú. V tom mu verím, že to chce tiež. Alebo to uzavrieť tak, že viem, nie si myslím, ale že chcem na to zabudnúť, že to je za nami.
Na tú ženu mám jeden tip, ak je to teda ona - rozvedená s dieťaťom viem ako vyzerá, ale to je všetko. Keby som aspoň vedela, či je to ona ak teda vôbec ...

capi1
autor
22. jan 2015

@ritusuk
Ďakujem, možno je problém v tom, že manžel pracuje v inom meste takže kontakt s niekým iným z jeho práce nemám. Ale keby aj, kto ti povie pravdu, však ?!

capi1
autor
22. jan 2015

@nuvaring
možno, ale stalo sa. chceme to zachrániť obaja, nielen ja. iniciatíva vyšla od neho, tak mu verím

capi1
autor
22. jan 2015

@nuvaring
možno, ale stalo sa. chceme to zachrániť obaja, nielen ja. iniciatíva vyšla od neho, tak mu verím
@sue
áno sue presne to satlo a verím že sme sa obaja zastavili a zobudili v rovnakom okamihu, našťastie

ritusuk
22. jan 2015

@capi1 presne.ja si myslim,ze pravdu sa dozvies.mozno nie teraz,mozno az ovela neskor-nahodou.klamstvo je ako h.vno s prepacenim,mozno ho nevidno,ale smrdi.

nyusika
22. jan 2015

@capi1 a co sopravis, ak sa dozvies, ze KEDYSI ta podviedol ?
odides od neho ? ja nerozumiem, naco je dobre tahat do sucasnosti a buducnosti PRIPADNE hriechy z minulosti, rozhodli ste sa, ze situaciu vyriesite, rozhodli ste sa ostat spolu...tak to zbytocne nekomplikuj.
a uprimne si odpovedz - co cakas od tohto sliedenia ?

capi1
autor
22. jan 2015

@mysicka36
dnes to už viem, ale žiaľ niekdy sú situácie také že to proste už nejde. dnes uznal, že sa správal ako "vôl", síce v záujme dobra pre všetkých, ale všetci sme tým trpeli. nesmierne sa teším, že to konečne pochopil, lebo žiadne rozhovory a dohovory a dokazovania nefungovali. najjednoduchšie bolo odísť ... ale nechcela som ...

nataliaslivkova
22. jan 2015

Nerieš, Ži Uzivaj Si Budte ŠTASTNÝ...bo týmto sliedením pokaziš všetko 😝

effie81
22. jan 2015

@timea7 za 10 eur aj ja hocico vyvestim. 😀 Ale este lepsie by bolo,keby sme si to rozdelili,k tebe by chodili zeny,co chcu pocut,ze ich manzel podviedol,ku mne tie,co chcu aby bol verny.😀

timea7
22. jan 2015

@capi1 z čoho sa ideš zblázniť? Či sa s niekým vyspal? No divila by som sa keby nie, keď by sa za dva roky, čo ste spolu intímne nežili. Chceš s ním byť, alebo sa chceš v tom naveky vŕtať? Keby ste mali šťastné manželstvo celých 15 rokov a ty by si mala podozrenie na neveru, to dokážem pochopiť. Ale uvedom si, že vy ste akoby na začiatku nového vzťahu. Aj keď si ho stretla pred rokmi, tak si bola na nervy z toho, či pred tým spával s inou? Že bol počas celých tých 15 rokov v manželstve? Áno bol, ale ty tiež a napriek tomu ste spolu ako manželia nežili. Bolieť ťa majú tie premárnené roky, ktoré ste spolu mohli stráviť ináč a nie to, či sa tvoj manžel s niekým vyspal, keď to bol vtedy len tvoj spolubývajúci. Alebo choď do toho a kašli na minulosť, alebo choď radšej od toho, lebo svojimi pochybnosťami a obavami všetko zasa pokazíš.

pixma321
22. jan 2015

@capi1 ja si myslim že by si to mala uzavriet...a neriešit... idealneho chlapa nenajdeš...ale takeho čo sa k tomu približuje mas doma... ak chodi roky z prace rovno domov, miluje rodinu tak ako pišeš tak bud rada že maš čo maš... Nehnevaj sa...určite ste mali problemy...ale ak by aj za 2 roky čo ste spolu nespali niekoho mal...len na sex, viem pre teba asi nepristupne...ale čuduješ sa? každa žena si je podla mna svojim sposobom zodpovedna za neveru muža ak s nim nespava...nemyslim ak on chce 6x za tyžden a žena len 4x za tyžden tak pojde inde...ale ak ide o dlhšie časove obdobie...vela mužov to vnima pudovo, nie citovo....

pixma321
22. jan 2015

@timea7 suhlas.... Tiež som s mužom viac ako 12rokov spolu a mali sme tiche obdobie .... teraz je dobre...ale za tto obdobie kedy nebolo dobre tiež banujem... teraz by som to urobila inak.... a aj jeho chovanie by bolo ine...tiež som prešla podozrievanim a roznymi predstavami či ma a nema...pritom bud je v robote alebo doma... už si myslel že som paranoidna...ale aj to je normalne...každa žena občas citi neistotu... Treba si uvedomit že občas sa do toho tak zamotame...že si ani neuvedomujeme že si ten vztah kazime same.... Pre chlapa je žena idealna ak sa o seba stara, ak dobre vari, ak je mila, vesela, usmievava a ja neviem čo ešte... (a nie žarliva, nafučana) ...taky chlap sa aj rad vracia domov... Je to tažke...človek je občas chory, unaveny, vyčerpany... O vztah sa treba ale starat, aj o seba...a potom to bude fungovat....

elizita
22. jan 2015

najdi si nejake hobby aby si nemala cas na taketo hluposti, ale len na tesenie sa z toho, ze ste sa opat nasli a sustred sa na to ako to bude pokracovat a nesparaj sa v tom, co uz bolo lebo nebolo---

timea7
22. jan 2015

@pixma321 presne ako píšeš a ešte dodám, že žena sa má správať tak, aby si muž uvedomoval, že je tu kopa ďalších mužov, ktorí po nej chňapnú, skrátka nikdy si ňou nesmie byť na 100% istý 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

capi1
autor
22. jan 2015

@mysicka36
dnes to už viem, ale žiaľ niekdy sú situácie také že to proste už nejde. dnes uznal, že sa správal ako "vôl", síce v záujme dobra pre všetkých, ale všetci sme tým trpeli. nesmierne sa teším, že to konečne pochopil, lebo žiadne rozhovory a dohovory a dokazovania nefungovali. najjednoduchšie bolo odísť ... ale nechcela som ...

capi1
autor
22. jan 2015

@mysicka36
dnes to už viem, ale žiaľ niekdy sú situácie také že to proste už nejde. dnes uznal, že sa správal ako "vôl", síce v záujme dobra pre všetkých, ale všetci sme tým trpeli. nesmierne sa teším, že to konečne pochopil, lebo žiadne rozhovory a dohovory a dokazovania nefungovali. najjednoduchšie bolo odísť ... ale nechcela som ...
@cackaa

capi1
autor
22. jan 2015

@mysicka36
dnes to už viem, ale žiaľ niekdy sú situácie také že to proste už nejde. dnes uznal, že sa správal ako "vôl", síce v záujme dobra pre všetkých, ale všetci sme tým trpeli. nesmierne sa teším, že to konečne pochopil, lebo žiadne rozhovory a dohovory a dokazovania nefungovali. najjednoduchšie bolo odísť ... ale nechcela som ...

capi1
autor
22. jan 2015

@moonlight1210
áno presne tak ako hovoríš

capi1
autor
22. jan 2015

Všetkým vám nesmierne ďakujem za názory a podporu. 😉
Verím, že sa mi to podarí zahodiť za hlavu ako píšete takmer každá. Áno svojím spôsobom si za to môžem sama ak si ustlal niekde inde, to mi je jasné, že chlap sex potrebuje, ale v období v ktorom sme žili som nebola schopná s ním intímne žiť a dôvod vychádzal z jeho správania, čo on dnes už s ovisnutým nosom uznal. Ale vtedy sa s ním nedalo rozprávať ...

capi1
autor
22. jan 2015

@nyusika

nie neodídem. len istotu, akúkoľvek

nyusika
22. jan 2015

@capi1 istoty si vytvaras sama. teraz si myslis, ze budes kludnejsia, ked budes vediet, ze ta podviedol. omyl, nebudes, zamava to s tebou tak, ze si to nai evies predstavit. tak sa usmej na manzela, spravte si pekny vecer...a neryp sa v minulosti. nema to zmysel

cecilia68
22. jan 2015

@capi1 čo ťa nepáli - nehas 😔 aj keď niekoho mal (pravdepodobne áno) bola to len nejaká bokovka, čo je u chlapov dosť pravdepodobné....odpustiť sa dá, ale zabudnúť nie...takže ak to budeš skúmať a riešiť, bude ti ešte horšie... treba to len nejako potlačiť a už nikdy sa k tomu nevracať.....hrubá čiara a ide sa ďalej, veď rodina je dôležitejšia, ako nejaká "bokom zvalená fuchtľa" 😢 hold, chlapi sú už raz takí....

mikema
22. jan 2015

@capi1 Neboj, zvladnes to, tes sa, ze ste to prekonali a zacni verit tvojmu muzovi a nie kartarke. Predstav si, ze by tvoj muz viac verim niekomu inemu, ako tebe, aj keby si hovorila pravdu. Nezranilo by ta to? Tak mu proste ver! Neopustil ta a to nieco znamena!

timea7
22. jan 2015

@capi1 pozeraj sa do budúcnosti, nie do minulosti, zaslžiš si konečne byť šťastná

operaphantom
22. jan 2015

Prestal som citat v momente: kamoska mi dala kontakt na jednu kartarku 😀 😀 😀

Niektori ludia su jednoducho telce.

capi1
autor
22. jan 2015

@timea7 ty ma snáď poznáš 🙂

capi1
autor
22. jan 2015

@operaphantom

neskúsila by som to. keby sa to práve jej nepotvrdilo. jej bol muž naozaj neverný, našla dôkazy, foto a chlapík nezapieral ...
takže som si myslela, že odpoveď ktorú dostanem bude pravdivá, ale akosi som nerátala s tým čo som dostla. Verila som mu. aj napriek všetkým okolnostiam čo bolo za našimi dverami. Ja som si predsa tiež nešla ľahnúť do cudzej postele. Myslíš že mne nechýbalo pohladenie, intímnosť ? V tom hnusnom čase by mi bolo stačilo aj vľúdne slovo ...
Naozaj je pre vás chlapov také dôležité to fyzické uspokojenie ???

jana_eyre
22. jan 2015

ja mam cely spolocny zivot s mojim muzom pocit, ze ma moj muz podvadza.. viem, ze nepodvadza, len mam v hlave takeho chrobaka, ktory stale vrta a vrta.. a pritom muz by mohol niekoho mat akurat tak na obednu prestavku v praci 😀 co zas pochybujem, ze by si dovolil, kedze pracuje v americkej spolocnosti, ktora je na take spravanie hakliva.. /ked sme mali s muzom krizu my - tak sme spolu dlhsie nespavali.. ked to preslo, tiez sa mi zdalo, ze to je ine.. ale bolo to ine len preto, lebo som to uz dlho nezazila../

no - tym chcem povedat, ze niekedy su pocity proste len pocity - nemusi to byt ziaden 6ty zmysel, len taka mini ziarlivost /ako u mna/.. skus mu verit, zabudnut na pocit a uzivat si "znovuzrodenie" vztahu..

capi1
autor
22. jan 2015

@cecilia68
hej, chápem, máš pravdu- ale ja vlastne nemám čo odpustiť - neviem či niečo bolo - že pravdepodobne bolo si myslím ja. on samozrejme tvrdí iné (veď som samozrejme nečakala. že sa mi prizná a bude prosiť o prepáčenie)
žerie ma to, že ak to bola pravda nevedel odolať keď bolo najhoršie. ja som tiež nehľadala útechu v cudzom náručí a už vôbec nie v cudzej posteli.
musím sa teda asi len tváriť že tomu naozaj verím čo mi povedal ...

capi1
autor
22. jan 2015

@ericap
fakt ?ďakujem. musím potvrdiť, že je to super 🙂

capi1
autor
22. jan 2015

@ritusuk
ďakujem za tú 1-dňovú terapiu každý deň. to sa mi páči 🙂