Svokra je náš veľký brat (čo ťa stále vidí)

daasena
6. dec 2021

Ahojte baby,
prosím Vás... povedzte mi ČI a do akej miery JE NORMÁLNE, že svokra (je sama) každé ráno, doobedie, obed, poobedie a večer volá mužovi videohovorom, teda keď je muž doma, pýta sa čo robia naše deti, kde sú, nech jej ukáže čo robia, čo my robíme..keď sa jej niečo nezdá, hneď má k tomu doslova zdesené a rozhorčené komentáre typu: prečo nemá malý obuté papuče?! prečo nechávate malú samú stáť pri stole?! Prečo to malý nedojedol?! Čo to je?! Dali ste im na večeru ovocie s piškótami? Ale to nie je žiadna večera! Poriadne ho oblečte, dajte mu poriadne snehule! (Obuté mal fakt kvalitné nepremokavé snehule, drahšie ako moje a mužove topánky dokopy)...
Keď príde malý zo škôlky, Big brother zavolá do 5 minút videohovorom.. a už idú otázky (každý každučký deň) No čo čo bolo v škôlke?! Docikal sa? Papal? Mal špinavé veci? Učiteľka čo hovorila? Nemá nádchu? Neplakal ráno? Atď. atď... ale mužovi volá napr. aj keď ide do práce ráno, viem že mu volá každé ráno keď cestuje v aute..a samozrejme medzi tým 20 smsiek za deň, otázky typu "Už si jedol?" Prečo si dnes nepozeral priamy prenos z omše?!! Čo ste robili tam a tam, prečo? Čo?! Milióny a milióny hlúpych otázok káždý deň, muž má už niekedy na to nervy hlavne na tie komentáre, zvýši na ňu aj hlas, ale v skutočnosti on je jej chápadlo,rád jej načúva jej neomylné rady, a robí všetko tak "poriadne" ako ona povie. Pomóóóc 🙈

vinetuu
6. dec 2021

@daasena 😀😀😀😀 zrusit telefonaty a je to .. ziadny videohovor, ani telefonaty ... treba jej nastavit hranice,ak si to nechate pojde este dalej ...

jana_eyre_2
6. dec 2021

Svokra je svokra, avšak ja by som asi nevydržala pri takom mužovi 😳 to naozaj toto dovolí a má na to čas? Veď to je psychicky teror.. keď môj otec dostal mozgovú príhodu, tak tiež maL taku obsesiu pýtať sa dokola otázky.. to som s ním bývala ale bolo to neuveriteľné ťažké.. mama to niesla veľmi zle.. nedalo.sa pred tým ujsť..

Môjmu mužovi musím pripomínať aby svojej mame volal.. jeho mama veľmi rada rozpráva a on sa doslova vypína keď ma počúvať..

Kúpte jej psa nech sa nenudi, alebo aj troch..

mariejenka
6. dec 2021

@lubka261 ospravedlňujem sa za to co napíšem, ...vasa svokra je hlúpa žena. Kazí vam dieťa,nie rozmaznáva. Kazi jeho úctu k vam ako rodičovi,jeho pohlad na správne stravovanie. Ale vela robi,ako sa synovia postavia k tomu, cize nasi manželia.

mariejenka
6. dec 2021

@jana_eyre_2 toto aj moj muž, ja mu pripomínam sviatky a tak, no aj ona je úplne normalna,dokonca skôr seba da do úzadia, napr. zavolá ked mal mladší meniny,popytala sa ako sa ame,a ked mi jej,ze ona ako? na seba ze je ok. A potom sa dozvieme od svagriny,ze babka mala zapal moc.ciest.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tykat
6. dec 2021

@daasena ...ja by som videohovor vzdy odovzdala detom, nech s nou pokecaju, povozia ju v kociari (ako v tej reklame). Kludne aj pol dna. Alebo by som jej tie deti rovno strcila ked byva len 2 ulice od vas.

leskovael
6. dec 2021

No ale tu nieje vina na strane svokry... Muž je nesvojpravny a nevie to seknut? Jednoduchá odpoveď - nie nevie... Takže sa poďakuj mužovi že toto dovolí... Jasne ze to nieje normálne, už len preto že to tebe vadi a je to zásah do vašich životov a sukromia. Ale ked jej to muž dovolí tak sú všetky ostane komenty od nás zbytočne.

mariejenka
6. dec 2021

@lubka261 niesom zastanca klamstva,ale v tomto prípade by som to urobila ako moja sesternica. Klamala svojej mame,aj svokre ze jej syn ma intoleranciu na mlieko,a histamin. Cize ziadne sladkosti. Neviem ake krátke nohy,bude mať to jej "nevinné klamstvo" ale babky už sladké netlacia na tajnasa,a kupujú viac ovocia a bio jogurty🙂

luna379
6. dec 2021

Na Modrom Koníku ma každý deň dokáže vyviesť z miery kam až ľudia nechávajú zájsť určité veci a správanie ľudí, ktoré im vadí...
Nedokážem pochopiť ako môže byť niekto tak submisívny, že je ochotný žiť nonstop v niečom čo mu nevyhovuje a potom sa sťažuje na nejakom fóre, to je maximum čo zmôže... Ďakujem svojim rodičom, že zo mňa vychovali priebojného človeka...

Rada pre teba: Posaď najprv muža a povedz m, čo ti prekáža na nej aj na ňom a OZNÁM mu, že spoločne to poviete babke. Iné riešenie situácie nevidím.

simca06022011
6. dec 2021

@daasena toto si musi vybavit manzel, podla mna on nema vela prace, ekd ma na toto cas. A hodnotim to podla toho, ze moj to tiez takto mal, hovory v aute aj 30minutove, aj viac. O nicom. Videohovory z domu azdu chvilu.. proste ako cez kopirak u vas. Odkedy ma pracu a ine zaujmy, proste prestal dvihat telefon a je to vybavene pre nas. Zavola, ked je niekde na ceste v aute.
Ty to neries, max. povedz chlapovi, ze miesto telefonovania s maminkou a ukazovania domacnosti na mobil, nech robi nieco ine. Ja by som kamerovanie mojej domacnosti a dcery a vecere a pod hned zatrhla :D

martinka13
6. dec 2021

Nie je to normálne. Musí to vyriešiť manžel. Ty s tým zrejme veľa nenarobiš

danulicek
6. dec 2021

moja svokra píše manželovi každý deň smsku, nech má pekný deň, úspešný deň atď. večer s nimi každý deň volal asi 8 rokov, teraz posledné dva roky už tie telefonáty nie sú také dlhé, ale roky to bolo na minimálne 45 minút. Keď nezavolal v čase do 18-tej (ako chodil z roboty), už mu aj volali. Veľakrát sme sa nestihli ani doma pozdraviť. Akurát skončil telefonát s rodičmi a deti išli spať. koľkokrát sme čakali, kým si dohrkútajú, aby mohli dať deti tatinkovi dobrú noc. Keby to bolo aspoň niečo potrebné, ale každý boží deň to isté - čo jedol a či jedol, aby jedol poriadne, aby cvičil, aby na seba nezabúdal, čo sme robili, čo robil v práci, chúďatko, strašne veľa toho má, náročné to má... potom čo by sme mali robiť, čo by sme mali kúpiť, kam by sme mali ísť na návštevu, čo by sa patrilo návšteve kúpiť, kedy prídeme ku nim, dlho sme sa nevideli (minimálne raz do týždňa tam bol nasáčkovaný na celý deň...). a toto povedal najprv otcovi, potom sa vystriedali a od začiatku zas mame. koľkokrát sa stalo, že už dovolali a za večer mal svokor ešte 2-3 nápady alebo našiel na bazoši dom, ktorý by sme si určite mali kúpiť, tak bol schopný mu prezváňať aj o desiatej večer. boli situácie, kedy muž vybehol odo mňa nahý z postele, lebo volá "ocino". mne už toto neprišlo v poriadku a veľmi sme sa hádali pre to dlhé roky, mne to pripadalo, že mám doma tretie dieťa, ktoré je u mňa na internáte a cez víkend ide domov k rodičom. samozrejme, keď som to s ním riešila, ja som divná, lebo nechápem, čo sú dobré vzťahy v rodine. lebo ja pochádzam z rodiny, z akej pochádzam a podobné "poznámky".

pri tomto štýle, ako funguje manžel autorky, by ma asi trafil šľak na mieste hneď. u nás je to už teraz jedno, spolu s inými vecami z mojej strany to akurát dospelo k tomu, že stojíme pred rozvodom. pochopila som ale za tie roky jednu vec - nie je problém so svokrou, svokrom. problém je s mužom alebo ženou, ktorí si nevedia/nechcú s rodičmi stanoviť nejaké hranice - slušne, bez výčitiek ako dospelý človek. ja ako nevesta som sa o to najskôr aj snažila, ale vždy som vyšla z toho ešte horšie - a žiaľ, aj u muža, ktorý sa vždy postavil na stranu rodičov či sestry. aj keď mi povedal, že chápem, máš pravdu, ale... A poviem ti, ak to nechce uťať muž, tak to tak skoro neskončí. aj môj mal veľakrát nervy, videla som, že celkom sa občas vytočil, ale v konečnom dôsledku aj tak sklopil uši a bol poslušný malý chlapček, aby sa rodičia nehnevali. radšej sa pohádal so mnou. tak ti teda držím palce...

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daasena
autor
6. dec 2021

@jana_eyre_2 inak aj moja svokra mala pred pár rokmi menšiu mozgovú príhodu.. nemôžu mať tie jej nekonečné otázky súvis aj s tým? Pýtam sa úplne vážne, lebo ona sa vypytuje viacej ako 2-ročné dieťa... A čo?! A prečo?! Ptečo hento a toto, prečo je to tak, čo?! 🤦😂 Naozaj mi niekedy pripadá ako malé dieťa.. jej človek musí aj všetko 2x zopakovať, inak stará ešte nie je, ale má už aj načúvací strojček.. má toho špióna stále v uchu a načúva, pritom sa vždy (celý život) tvári akoby som jej zjedla večeru.. kamošky mi to tiež hovoria, že pôsobí tak prísne, panovačne.. no nie je to len prvý dojem 🙈 ale nie je zlomyselná, ona si len neuvedomuje aká je neskutočne otravná a nikdy v živote to nepochopí.. lebo ona je LEN starostlivá! A to isté si myslí aj muž.. raz mi aj povedal, už fakt dávno, že jeho mama sa o neho aspoň zaujíma, nie ako moja o mňa, čo mi raz za deň napíše sms alebo zavolá, a 1-2x do týžda sa s ňou vidím.. ale ona nie je sama, má toho oveľa viacej na robote ako moja svokra.. a HLAVNE nemá takú sprostú povahu, že do všetkého pchá nos ako svokra

mariejenka
6. dec 2021

@lubka261 tak v zhladom k diagnostike, by syn,ak by teda toto bola moja situácia,k svokre nechodil. A mohli by sa všetci aj na hlavu postaviť a ušami odrážať. Kym nebude babka rešpektovať, nebude mat vnuk sameho na návšteve.

cajchana
6. dec 2021

Nie je to normalne a mala by si sa ho opytat, ze ak by toto robila tvoja mamka, ci by sa mu take nieco pacilo. Ako zaujem je fajn, no nesmie sa to s nim prehanat, aby sa fakt clovek necitil doslova sledovany. No velky podiel viny ma na tom aj tvoj muz, kedze to on jej toto vsetko dovolil

janickacrazy
6. dec 2021

@daasena no ja by som toto netolerovala, je to choré, odsťahovala by som sa preč aj s deťmi, fakt nechápem, ako môžeš takto žiť, predstav si, keď pôjdeš do práce, nebudeš nič stíhať, pôjdeš pre deti do škôlky, prídeš unavená domov, chces si oddýchnuť a tam svokrin videohovor na 2 hodiny. By som muža zabila aj so svokrou asi.

bolarazjedna
6. dec 2021

@daasena s tou prehnanou láskou a starostlivosťou ale dokáže človek až zadusiť toho druhého......inak pozri si film: Matky rebelky, stastne a vesele....tam teda su mamy podobne k tvojej svokre, ja by som ich parkrat tak chytila a poslala kade lahšie....

enoula
6. dec 2021

Nechce steniatko? Potrebuje pozornosť niekam inam nasmerovat, niekoho o koho by sa starala. Malo by to vyhodu, ze deti by neskor tiez hrali/starali o zvieratko

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denithestrange1993
6. dec 2021

@daasena nie nie je to normalne a myslim ze uz aj pocas chodenia s tvojim muzom si musela vidiet tieto naznaky. To ze vam vola samo o sebe nie je zle,ale takyto vysluch? Urcite by som zredukovala telefonaty na 1 denne, zakaz akehokolvek kritizovania mojej rodiny a najst jej konicek. Takto sa zit neda...

danieli
6. dec 2021

Posobis velmi tolerantne, skutocne obdivujem s akou graciou zvladas toto rodinne pozehnanie, moje psychicke zdravie by uz bolo s pobalenym batozkom pred dverami a na ceste do Pezinka...sla by som na dohodu s muzom a dohodla casy kedy velky brat “spi” a casy kedy je vitany, nastavila svokru na isty rezim, ktory vsak bude prijatelny a komfortny hlavne pre teba, moze to uz byt aj zacinajuca choroba alebo nasledok prekonanej choroby, kazdopadne obdivujem tvoj pristup a trpezlivost so svokrou

thoughtfulweirdo
6. dec 2021

Mňa by zaujímalo, čo okrem toho muž doma stihne. Lebo keď si to predstavím u nás, že manžel chodí do práce, má svoje hobby, ktorému sa venuje, doma niečo porobí, do obchodu treba ísť alebo niečo iné vybaviť, deťom sa povenovať, aj so mnou aspoň pár viet prehodiť... Neviem si predstaviť, kde by do toho zaradil ešte videohovory 🤔 takže ja by som na muža apelovala s tým, že toto výrazne narúša chod vašej domácnosti a je potrebné určiť hranice, nech sa z neho nestane u vás doma nábytok

jana_eyre_2
6. dec 2021

@mariejenka naša svokra nám vobec nevolá, vlastne jediné keď máme niekto sviatok..

netuším prečo má dojem že by otravovala a tak čaká kým jej zavoláme my.. treba ju teraz voziť po lekároch a keby sme sa aktívne nepýtali tak nám nepovie.. neviem prečo má ten dojem.. nikdy sme jej nič nevycitali, nevraveli..

A švagrinej to povie, či to tiež musí zisťovať?

jana_eyre_2
6. dec 2021

@daasena to naozaj môže mať súvis, človeku sa po mozgovej dosť zmení osobnosť, aj keď by bola mozgová len mierna, zasiahne to mozog.. môj otec ju mal rozsiahlu, vlastne sa z nej nikdy nedostal a fyzicky bol na tom veľmi zle ale psychicky omnoho horšie.. tí ľudia za to nemôžu, ale je to naozaj náročné s takým človekom.. neuvedomuje si ako pôsobí a ako to vplýva na okolie.. s otcom mám veľa ťažkých zážitkov, po prihode sa velmi zmenil...

chelsey987
6. dec 2021

@daasena tomu sa hovorí neodstihnutá pupočná šnúra. Máme doma niečo podobné. Svorka tiež vyvoláva môjmu mužovi a vypytuje sa otázky čo jedol, či ma výpravné, ako bolo v robote, čo nakúpil a pod. Manžel tam aj chodí každý deň. Jedine to ingnorovat alebo slušne povedať svokre, že jeden telefonát stačí.

sasa1310
6. dec 2021

@daasena tvoj muž nie je normálny

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
basska_b
6. dec 2021

Ja umrem 😆😆😂 dobrý tip že tiež svokru trošku vyspovedať, babka/mamička a na veľkej potrebe dnes už ste boli? A nie je vám teplo v tom svetri? A čo bolo na obed, len zemiaky?! prečo aj zeleninu si neurobíte dusenú? 😂