Svokra ma nemá rada. Kde je chyba?

lili235111
17. okt 2012

Ahojte baby 🙂 Mam mensiu dilemu,mozno ste si uz niektora tymto istym presla co ja,preto vas prosim o radu co dalej a tak.S mojim priatelom sme len nieco vyse roka spolu,cakame babatko.Ked sa to jeho mama dozvedela(povedal jej to drahy s placom),zacala byt ako posadnuta vsetkym zlom. Jasne ze si nas zavolali k sebe o tom vsetkom sa porozpravat(viac ako by sme sa rozpravali spolu ropravala ona)bola som vtedy na zaciatku 3.mesiaca velmi som sa bala o nase babatko ked mi kricala u nic veci ze:som znicila tri mlade zivoty(sebe,malej a drahemu),ze je to hamba,ze budeme zivorit(priatel zaraba)a ceresnicka na torte bola ked sa ma spytala ci nechcem ist na potrat automaticky som odpovedala NIE!!! ...ona sa zodvihla a odisla ku svojej odine vedla do domu....odvtedy som ja ta najhorsia,zacala i davat preverovat na policii ze akeho som povodu,co somzac aku mam rodinu, cela ich rodina ohovara moju a my nic nemozeme spravit :( ked je nejaka oslava moj priatel tam je ale ja som u seba doma a cakam kym pride(pretoze mna nikto nepozval) taketo veci sa stavaju stale ci uz ide o hody alebo oslavy vsade je moj drahy a ja som doma :( povedzte mi co mam robit???Ja som jeho amme nijako neublizila...alebo som jej ublizila tym ze cakam z jej synom jedinym dieta??? ☹ ked som priatelovi povedala aby s tym jeho mama prestala ze uz nevladzem ze ma skoro rok takto deptaju a urazaju odpoved od neho som dostala ze ja na neho tlacim nech si to vyriesi tam a oni zase ze si to ma vybavit somnou....ale co si ma vybavit somnou nechapem ☹ ked som mu povedala ze ja sa vynna za nic necitim a nemam sa preco jeho rodine a mame ospravedlnovat tak bol ticho....prosim poradte ako vyjst s tohto kruhu ☹ velmi ma to nici,nie som zvyknuta na taketo situacie,cele tehotenstvo som v strese a v smutku,nemala som ani jeden den kludny......dakujme za kazdu odpoved

lili235111
autor
22. okt 2012

@janinah ono to vlasne tymi "akoze zasnubami"cele zacalo....bolo to 4.decembra to som este tehotna nebola a dali sme si len na FB stav ze zasnubeny a dal mi taky prstienok mohol stat do 10€ strieborny a spytal s ama ci chcem byt s nim stale a aj to len mna sa pytal za zatvorenymi dverami izby....na druhy den to jeho mame isla zvestovat jej neter ze Janko ma zmeneny stav ,je zasnubeny a sprostosti...a vlasne tym to zacalo ze ako si to predstavuje a tak

lili235111
autor
22. okt 2012

@janinah ono to vlasne tymi "akoze zasnubami"cele zacalo....bolo to 4.decembra to som este tehotna nebola a dali sme si len na FB stav ze zasnubeny a dal mi taky prstienok mohol stat do 10€ strieborny a spytal s ama ci chcem byt s nim stale a aj to len mna sa pytal za zatvorenymi dverami izby....na druhy den to jeho mame isla zvestovat jej neter ze Janko ma zmeneny stav ,je zasnubeny a sprostosti...a vlasne tym to zacalo ze ako si to predstavuje a tak

monika15
23. okt 2012

@lili235111 nic si z toho nerob... oni su vsetky take ;( hruza to je :(
nevedia sa zmierit ze syn uz ma inu nie ju :(
u nas hruza od kedy mame maleho proste aj dnes....uplna bezna vec.... a cirkus jak hromy :((((((
strasne to je :(

mamavera
23. okt 2012

@lili235111 tvoj priateľ je nevyzreté decko, dala by som ju jasné pravidlá. To, že ste mohli pár rokov s dieťatkom počkať už je teraz zbytočné riešiť, o chvíľu bude bábätko tu. Mal by sa začať chovať ako muž ani nie ako usoplený zasran. Sorry za výraz, ale keby oznamoval tvoje tehotenstvo svojej mame s plačom a nezastal si ťa pred ňou, neviem, či by som na tvojom mieste vôbec uvažovala s ním byť...potrebuješ oporu a nie dve deti naraz.

lili235111
autor
12. dec 2012

No baby takze pisem znova do tejto mojej temicky.Malicka sa nam narodila 6.11.,priatel bol pri porode(pravdupovediac cakala som aspon nejake emocie z jeho strany-aspon jednu slzu,nic)svokra mi posielala zakusky,jedlo do nemocnice a nakoniec sa boli aj pozriet na malu,ale kedze u nas v nemocnici to slo len cez skolo tak sa pozrela a hned sa na spytala ci nieco potrebujem ,povedala som ze nie dakujem nic nepotrebujem a odisla.Nechapem jej spravanie.Teraz moja mamina kupila malej nausnicky,kocik a svokra stale nic len sa pyta co ma kupit atd.ked jej moj povie ze to uz mame tak zacne vyskakovat ze moja mama ju vo vsetkom predbehla ze ona teda nevie co ma malej kupit.Niekedy mam pocit ze je schyzofrenicka 😖 a teraz od kedy sme doma z porodnice este malu vobec nevidela a stale sa toho dozaduje ze mala ma uz vyse mesiaca a ona ju stale nevidela...no je to podla vas normalne ked pred par mesiacmi sa ma pytala ci nechcem ist radsej na potrat a teraz sa dozaduje malej??? zaujima ma vas nazor kočky 😉

zabka88
12. dec 2012

@lili235111 daj jej šancu .. nie kvôli sebe, ale kvôli maličkej aby raz mala dve babičky 🙂 na tvojom mieste, napíšem dlhý zoznam vecí čo potrebujete (budete potrebovať) pre malú - aj väčšie veci , aby sa cítila užitočná a povedz jej, že keď ju chce vidieť tak nech príde (daj jej termíny , kedy ti to najviac vyhovuje) ..
svokra je síce divná, ale viac ma trápi postoj tvojho manžela .. možno sa mýlim a potrebuje len čas, aby si zvykol na svoju úlohu otca, ale skôr mám pocit že z toho vôbec nie je nadšený.. osobne, keby môj manžel oznamoval matke s plačom že čakáte dieťa už by som pri ňom asi nebola ... ale jasné, ty poznáš vašu situáciu najlepšie.. držím palčeky a teš sa z maličkej .-)

dezdemona
12. dec 2012

@lili235111 pokial nemas na krku anglicku socialku tak este skutocne problemy ani nemas. Skus sa s nou porozpravat. mozno ma len pocit samoty ked vsetok svoj cas a energiu kedysi venovala synovi. Kazda matka si chce vychovavat deti po svojom. Skus sa s nou porozpravat, ze vas vzajomny vztah je dolezity pre jej vnucata. Je to matka tvojho manzela urcite to pochopi, alebo zistis ze zadrhel je niekde inde, ale urcite sa to DA vyriesit! ked nejde o zivot alebo deti, tak nejde o nic! Vela stastia. xxx ja nemam mamu a tak rada by som mala aspon svokru aj ked zlu!

lili235111
autor
12. dec 2012

@zabka88 ahoj dakujem za tvoj nazor,pravdupovediac aj mne to pripada rovnako ale ked sa ho nato opytam tak mi to vzdy vyvrati.Uz bolo viacej krat ze som sa s nim chcela rozist no on doslova to vzdy tak zohra zo slovami ze proste sa ma drzi ako kliest,zbavit sa ho neviem ani keby velmi chcem 😒

lili235111
autor
12. dec 2012

@dezdemona dakujem za radu,ale tu moju svokru by som ti nepriala aj keby chces zlu 🙂

zabka88
12. dec 2012

@lili235111 máš to zložité dievča.. aspoň že máš malú, tá ťa potrebuje a miluje najviac 🙂 zdá sa že tvoj muž je ťažká povaha, možno bol priveľmi ovládaný mamou a teraz je mu pri tebe jednoducho dobre, možno jednoducho nevie fungovať sám .. to však ešte nezaručí že bude dobrý manžel a otec..
nejaké ťažké rozhovory so svokrou - môžeš skúsiť ale nemyslím že pomôžu, jasné že
@dezdemona má pravdu, ona sa cíti opustená a bez zmyslu života, ale neprizná to ani keby ju mučili , skôr to vidím na racionálny nevyhnutný kontakt, s tým že si ju emociálne nebudeš moc pripúšťať (tým pádom ťa ani neraní svojimi skutkami/slovami) .. ktohovie, možno sa váš vzťah aj nejako vyvinie a nájdete spoločnú reč 🙂

samantha223
28. dec 2012

@lili235111 je to prirodzene, ze sa ludia menia, ked sa tie deti narodia. Snazte sa mat harmonia, uz len kvoli malej, je na Vas ako to vsetko zariadite. a niekedy je dobre si zahryzt do jazyka, co sa tyka svokry, pre pokoj rodiny. Verte mi, viem o com hovorim. Samozxrejme si nenechat skakat po hlave. Hore hlavu, uzivajte si malinku!

samantha223
28. dec 2012

@lili235111 mne trvalo 10 rokov, kym mazel prisiel nato, ze chyba je zo strany jeho matky. dovtedy som trpela, teraz je uz ok

ined
28. dec 2012

S mojou svokrou sme si nesadli este davno pred svadbou... je to obojstranne. Snazime sa navzajom znasat, obe necakame od druhej ziadnu uprimnost. Ako babka si svoju povnnost splni (kupi darceky, pride zablahozelat), ale vidim, ze city voci nasim detom su len formalne. Aj by som chcela, aby to bolo inak a snazila som sa o zlepsenie vztahu (obcas ju zavolat k detom, na kavu pokecat, poslat deti k nej, nech si mozem nieco porobit, poslat jej kolac, upiect jej na anrodeniny tortu), ale mam pocit, ze nema zaujem. Neskutocna ma ubija, ked vidim, ako detom svojej dcery dopraje aj polaska, ale nase su na druhej kolaji. Jednym darceky kupi, nam da po stromcek obnosene veci (vyzerali ako nove, ale ja som si ich pamatala... z mojej strany riadny cirkus a ona len "ved ked deti maju radost tak co...vadi to?"). Cele Vianocne sviatky travi u dcery a k nam pride na chvilu (len co si deti darceky rozbalia, uz je prec).
Na druhej strane premyslam, ak moze robit take rozdiely medzi svojimi detmi. Dceru podporuje, vsetko za nu vybavuje, dohovara jej manzelovi aby mali pekny vztah a jej syn... ako by na neho kvoli mne zanevrela. Zaraza ma, ze to mojmu manzelovi nevadi, ale na druhej strane na nu neda dopustit. Rozhovory medzi nimi su vsak strohe, ked ideme k nim na navstevu tak keby ze nemame deti, tak sedime vsetci ticho ako 5 penazi.
Najhorsie je, ze byvame vedla nich v brane. Ten neustaly pocit, ze stretnem svokrovcov a budeme sa na seba akoze usmievat a zdvorilo spolu rozpravat. Je to moja chyba, ze som suhlasila takto byvat (bolo na mne, ci taku moznost pripustim a zvladnem, suhlasila som a teraz to skutocne velmi velmi lutujem).
Som na materskej a neustale o tychto vztahoch premyslam. Jednu vec si vsak nejak nedokazem pripustit... ze ma jednoducho svokra a svagrina medzi seba nechcu. Sto krat som si povedala, nech to vsetko hodim za hlavu, ale nejde to. Odstahovat sa neda (hypoteka na krku), v hlave stale o vsetkom premyslam a trapim sa. Deti mame male, momentalne s kiahnami a ja stale zavreta medzi styrmi stenami a so smutnymi pocitmi.

nitusa
28. dec 2012

..každej, ktora sa sťažuje na svokru, by som aspon na tyžden dala moju....a potom by ste videli, čo je zla svokra..

mirkave
28. dec 2012

Ked je clovek tvrdohlavy(je jedno ci chlap,zena,mama,svokra........) tak tvrdohlavy aj umrie a je mu jedno ci ublizil.mne a mojej rodine svokra velmi velmi ublizila a teraz chce,aby som spravila hrubu ciaru akoze sa nic nestalo.nedokazem to.velmi silne slova vypustila z ust ☹ .sila je,ze sa vyjadrila,ze ona mi odpustila.neviem co mi odpustila,ked vsetko zlo porobila ona.pride mi velmi chore,co vsetko je schopna vypustit z huby

samantha223
28. dec 2012

@mirkave inak aj moja svokra najviac ublizila, ked klamala muzovi veriac tomu ze jej uveri. Muz si si je vedomi toho (teraz uz, predtym nie) ze jej mama prekrucala veci proti mne, ale zahrala som pred nou, ze sa udobrujeme( po hadke) a aj manzel pre pokoj rodiny. Nic viac. sem tam sa stretneme, iba ak treba, usmievame sa hehe hehe, ideme domov a mame od nich pokoj. Serte nane (sorry za vyraz) a zite si svoje zivoty

tomasko27
6. jan 2013

Ak ma moja buduca svokra nebude mat rada nebudem sa jej cudovat.Na prvu navstevu knim som jej doniesla neumyselne jedovaty kvet v crepniku 😀.Pani predavacka v kvetinarstve ma neupozornila a ja sa nepytala 🙂 .

lili235111
autor
4. júl 2014

baby tak zase pusem sem do mojej temicky hadam si to precitate....no malinka je na svete vyse roka cochvila dva roky a veeeela sa toho zmenilo napriklad byvame u svokrovcov ked sa nieco stane drahy si ma zastane 😉 dojonca sa tu citim lepsie ako doma vsetko ma svoj system....svokra zistila ze som neni len taka mlada co nic nevie.Robim vsetko co vy mamicky-upratujem,staram sa,pecem,varim,zehlim....dokonca jej uz ani nevadi ze nemam strednu skolu medzi casom som si spravila kurz aranzovanie...vsetko je v poriadku a sme stastny vsetci 😉 len jedna vec ostala ☹ ze malu to moje nervozne tehotenstvo poznacili veeeelmi je z nej nervacka ☹
a este som svokre uz par razy splechla ze ju nechceli a ze ma velmi ranilo co mi robili cely cas povedala mi prepac niekedy clivek povie aj to co tak nemysli a slova naspat vziat uz nejdu...takze takto sa mame 😉

vilki
4. júl 2014

@lili235111 ahoj, ja som do tejto temy neprispievala, ale teraz som si ju celu precitala od zaciatku a som rada ze si sa ozvala a ze sa mate dobre...vidis, vsetko nakoniec dopadlo dobre a to ze byvate nakoniec u nich by si pred dvomi rokmi ani necaka, vsak? 😉

lili235111
autor
4. júl 2014

@vilki no tak to veru nie uz minuly rok ked zacslo byt teplo tak.sme tu ostavali na vikend potom tri styri fni tyzddn dva az sa moja mamina nastvala a povedala nech sa uz konecne rozhpdnem kde chcem byt ze rodina ma byt spolu ale ja som tu byvat nechcela a tak nejak to prislo samo na najom nedavame lebo nechcu ani na nic ine obcas sa pretekame kto co zaplati ze potajomky aspon sek zobereme a zaplatime nech sme neni ako nejaky rizivnici 😀

vilki
5. júl 2014

@lili235111 ak sa neurazis, mozem sa spytat kolko mas rokov? na foto vyzeras velmi mladucko...

lili235111
autor
5. júl 2014

@vilki za par dni budem mat 21 viem ze vyzeram na 14 😀

vilki
5. júl 2014

@lili235111 no ale to je super ze vyzeras tak dobre.... 🙂 sice ...mne minuly rok nechceli na silvestra predat petardy...ze to je od 18 😀

lili235111
autor
5. júl 2014

@vilki ja som minule dcerke isla z uctu vybrat peniazky a pani v banke mi hovori ze ale sestre vyberat z uctu nesmiete ja pozeram ze prosim 😀 😀 😀

vilki
5. júl 2014

@lili235111 hej, poznam to, tiez si niekedy myslia ze moj syn je moj brat....raz somnou siel do prace a nikto mi neveril ze to je moje dieta 🙂