Svokra ma nemá rada. Kde je chyba?

lili235111
17. okt 2012

Ahojte baby 🙂 Mam mensiu dilemu,mozno ste si uz niektora tymto istym presla co ja,preto vas prosim o radu co dalej a tak.S mojim priatelom sme len nieco vyse roka spolu,cakame babatko.Ked sa to jeho mama dozvedela(povedal jej to drahy s placom),zacala byt ako posadnuta vsetkym zlom. Jasne ze si nas zavolali k sebe o tom vsetkom sa porozpravat(viac ako by sme sa rozpravali spolu ropravala ona)bola som vtedy na zaciatku 3.mesiaca velmi som sa bala o nase babatko ked mi kricala u nic veci ze:som znicila tri mlade zivoty(sebe,malej a drahemu),ze je to hamba,ze budeme zivorit(priatel zaraba)a ceresnicka na torte bola ked sa ma spytala ci nechcem ist na potrat automaticky som odpovedala NIE!!! ...ona sa zodvihla a odisla ku svojej odine vedla do domu....odvtedy som ja ta najhorsia,zacala i davat preverovat na policii ze akeho som povodu,co somzac aku mam rodinu, cela ich rodina ohovara moju a my nic nemozeme spravit :( ked je nejaka oslava moj priatel tam je ale ja som u seba doma a cakam kym pride(pretoze mna nikto nepozval) taketo veci sa stavaju stale ci uz ide o hody alebo oslavy vsade je moj drahy a ja som doma :( povedzte mi co mam robit???Ja som jeho amme nijako neublizila...alebo som jej ublizila tym ze cakam z jej synom jedinym dieta??? ☹ ked som priatelovi povedala aby s tym jeho mama prestala ze uz nevladzem ze ma skoro rok takto deptaju a urazaju odpoved od neho som dostala ze ja na neho tlacim nech si to vyriesi tam a oni zase ze si to ma vybavit somnou....ale co si ma vybavit somnou nechapem ☹ ked som mu povedala ze ja sa vynna za nic necitim a nemam sa preco jeho rodine a mame ospravedlnovat tak bol ticho....prosim poradte ako vyjst s tohto kruhu ☹ velmi ma to nici,nie som zvyknuta na taketo situacie,cele tehotenstvo som v strese a v smutku,nemala som ani jeden den kludny......dakujme za kazdu odpoved

maminuska
17. okt 2012

@lili235111 chyba je v tvojom partnerovi , nezrelom a neschopnom si urobiť poriadok.

lili235111
autor
17. okt 2012

@maminuska toto iste som mu aj ja povedala,odpoved som na to dostala taku ze on bol vzdy milacik rodiny a chce aby bolo dobre aj tam aj tam

karin1234
17. okt 2012

Ahoj, máš to veľmi ťažké, ale hlavne mysli na miminko, to je teraz tvoje šťastie... neviem čo tým tvoja svokra sleduje, ale však s nou žiť nebudeš. a možno nakoniec ju to prejde a keď sa drobec narodi tak bude z neho celá šťastná a spamätá sa. no a ked je prepnutá nech je však s nou ziť nebudeš, rodinka budeš ty tvoj priateľ a maličke.

cerez
17. okt 2012

@lili235111 Budeš to mať ťažké.Čakáš miminko s nezrelým mužom. Nechce nič riešiť, nemá pocit, že sa to jeho týka. Píšeš, že je jedináčik. Žili len pre neho a všetko sa točilo okolo neho. Riešili za neho všetko a dnes nie je schopný fungovať ako chlap. Dnes týmto príspevkom som pochopila, prečo dodnes neporiešil meno dieťaťa a ak má vybraté, tak chce to len podľa seba. Tak ako fungoval ako dieťa až do dňa, keď si do jeho života prišla ty. Neviem čo ti poradiť. Dúfam, že máš svoju rodinu čo stojí pri tebe? Budeš to potrebovať!

moon1979
17. okt 2012

@lili235111 odisť z tohto vzťahu ... ine ti poradiť neviem ... alebo mu dať ultimatum, nech sa rozhodne, ale pokial nemieni byť na tvojej strane a nemieni sa postaviť do roviny, že bude otec a budete tvoriť rodinu, nech zostane pri mamičke ... budeš šťastnejšia potom bez neho ako s ním, tomu ver ...

alebo máš druhú možnosť povedať svokre, že ak si neuvedomuje, že si matka jej vnúčat prosím, ale nech zabudne na to, že ked sa bude takto správať niekedy uvidí svoje vnúčatá a buchni dverami a dovi dopo ... bud sa spamatá alebo nie ...

lili235111
autor
17. okt 2012

@cerez vidim ze ty si to naozaj pochopila aj suvis s tym menom 🙂
@moon1979 uz som mu dala ultimatum teraz maju mat v dedine hody povedala som mu ze ak sa stane tato situacia znova ze ja budem sediet doma tak u mna skoncil.....uz sme raz boli aj rozideny ale asi dva dni a potom sme sa rozpravali a povedal mi tolko ze keby sa takto hadame nadalej a nenajdeme si k sebe cestu tak by mi potom malicku zobral ked sa narodi,ze uz by sa o nu niekto postaral(tym asi myslel svoju mamu)

moon1979
17. okt 2012

@lili235111 hahahaaa, evidentne má zmysel pre humor... aby bolo dieťa odobraté matke na to by museli byť vážne dôvody to nejde len tak ... takže zase sa nenechaj vydierať psychicky a nenechaj sa opíjať rožkom ... ja by som ho veľmi rýchlo pohnala ako zdutú kozu neboj sa ...

lili235111
autor
17. okt 2012

@karin1234 len to je dost tazke takto uvazovat,tiez som nad tym premysla ze ekd sa mala narodi bude ina,ale ja sa bojim ze ja budem stale ako taka handra pre nu len...a vobec si neviem predstavit po tomto vsetkom ako mi ublizuju ze ked sa narodi mala prideme k nej a ona sa bude tvarit ako ta najlespia babicka pod slnkom....doteraz nekupila nic ani jedny ponozticky co stoja 1€,proste nic 😒

lili235111
autor
17. okt 2012

@moon1979 takze dieta by zverili mne aj ked nebyvame vo vlasnom ale v podnajme a mam pozastavene studium na strednej skole?

cerez
17. okt 2012

Nemôže ti zobrať dieťa. Nenechaj sa zastrašovať!

samantha223
17. okt 2012

oni to babo budu chciet vidiet, nedajte. moja svokra je zas tak dotierava ze mi uz leze na nervy. aspon Vam nebude liezt na krk. Ona si v ybrala, bude mat co si navarila. ono to prehrmi a potom bude chciet tutumutu, ale nie!!! to babo vsetko zmeni a bude neskoro na ospravedlnenie. A priatel by sa mal postavit na vasu stranu a vysvetlit memke ze nie ste deti, ktore budu ponaucovat. pamatajte si moje slova, ked to pominie, to dieta ich uvari ale nedajte sa! nezasluzi si lasku toho dietata, ktore predtym chceli preč!!! A O VASOM DIETATI ROZHODUJETE LEN A LEN VY!!!!!!!!!!

katy1979
17. okt 2012

@lili235111 tak toto chlapec prehana. Vydiera ta. Neboj sa malu ti nezoberie. A ak svokra ma taku mienku o tebe tak ani svoje vnuca neuvidi.

lili235111
autor
17. okt 2012

@samantha223 dufam teda ze budem mat dost mlieka a budem malu kojit lebo tym padom ju nemoze zobrat on sam len tak

sachmetttt
17. okt 2012

to by i mna zaujimalo :_)

lili235111
autor
17. okt 2012

@katy1979 presne toto som mu povedala aj ja ze malu neukazem jeho rodine a on povedal ze na to nemam pravo pretoze je to aj jeho dieta

cerez
17. okt 2012

@lili235111 A aké máš vzťahy so svojou rodinou? Pomáhajú ti?

samantha223
17. okt 2012

DIETA JE VZDY ZVERENE MATKE IBA AK NIE JE SCHOPNA SA STARAT O DITA ALEBO AK SA NECHCE. TAKETO VYHRAZKY NEFUNGUJU LEN TAK, AJ TO SVEDCI O NOM KED VOBEC TAKE NIECO VYSLOVI

moon1979
17. okt 2012

@lili235111 musela by si byť nesvojprávna a neschopná sa postarať o dieťa aby ti dieťa odobrali alebo zverili do starostlivosti otca ... to nejde len tak ... musíš dieťaťu zabezpečiť strechu nad hlavou a riadne sa o neho starať ...

karin1234
17. okt 2012

@lili235111 tak hlavne sa nedaj od nej ponizovať, ani poučovať. je to od nej ubohe, že sa tak správa ale vidno,že je naviazaná dosť chorobne na svojho syna...ak ti má kto pomocť z tvojej rodiny tak to by si mala dobre, budes to potrebovať. hlavne sa teš z babätka a tvoj priatel by sa mal spamätat a rozhodnut sa čo je pre neho priorita ci mamička alebo ty a babo.

samantha223
17. okt 2012

ano? mA PRAVO NA VNUCA, KTORE CHCELI DAT PREC? TOTO SA HO OPYTAJTE

lili235111
autor
17. okt 2012

@cerez mam len maminu ktora bude mat za chvilku 50 rokov,chodi robit do zahranicia operku a prace v hoteloch a podobne,mam este dvoch surodencov brata 18,sestru 15 rocnu......mamina mi velmi pomaha aj od zaciatku velmi vela veciciek pokupila vzdy sa tesi ked jej o malej rozpravam a chce dokonca kupit aj kocik

samantha223
17. okt 2012

Ja by som skusila aj nahravku, ako dokaz!!

domique
17. okt 2012

@lili235111 Svokre povedz do oci ze to dieta si si nespravila sama, ale ze v plnej miere ste za to zodpovedni dvaja. Ty a jej syn. Ak sa jej to nepaci, tak ma na to samozrejme pravo. Ale zodpovedni za tuto situaciu ste obaja a nie len ty. A rovnako obaja budete stastnymi rodicmi ci sa jej to paci alebo nie. ( Ci budete stastni aj ako partnery to je uz otazka len pre vas dvoch). Je tazke pre nu pochopit ze su veci ktore nezmeni. Hlavne ked bola zvyknuta na to, ze ona rozhodovala o vsetkom co sa tykalo jej jedineho syna. Moja rada? Aj ked to bude zniet kruto, pockaj kym sa narodi dietatko, daj cas vsetkym aby sa vyrovnali s novou situaciou, ale ak sa ani o par rockov nic nezmeni a tvoj priatel nepochopi ze ste uz rodina a ze by ste mali byt pre neho to najdolezitejsie na svete tak odid od neho. Nezasluzi si ta!

lili235111
autor
17. okt 2012

@samantha223 vsak ja sa aj spytam,dufam ze sa mi podari ist rodit inkde ako tu v NR lebo tu ukazuju sestricky novorodeniatka ked pride rodina automaticky

samantha223
17. okt 2012

tento scenar inak presne poznam, pred 10 rokmi mi kamoska ako 19 rocna pred maturitou mala toto, neskor svokra stale chcela maleho, ale nevesta sa jej vyhybala. Uz je ,,akoze,, vsetko ok ale ono to uz ok nikdy niebude, len na oko. ono to vsetko stichne, prvotna reakcia nezrelych svokier je skoro vsetkych pripadoch podobna. nebojte, musite si byt vedoma vasho prava , vy ste panom svojej rodiny a nie stari rodicia

samantha223
17. okt 2012

akym pravom sestricky ukazuju? ja som rodila 3X na roznych miestach ale toto som este nezazila. musite striktne zakazat sestrickam takuto aktivitu!!!

cerez
17. okt 2012

Nahrávka je nedostatočný dôkaz. Najlepší dôkaz je niekto tretí, nezávislý.
Ak si neželáš ukázať svoje dieťa konkrétnej osobe, musia to rešpektovať. O každej návšteve si informovaná a u nás dieťatko bolo na izbe s matkou. Ale ak príde na návštevu tvoj priateľ s matkou, tak ju privítaj bez dieťatka.

karin1234
17. okt 2012

@lili235111 to maju akesi divne moresy sestričky ukazovať bez dovolenia deti. moja sesternica porodila dieťa, s priateľom neboli za dobre, už spolu nežili tak ona musela dať suhlas aby ju mohol vidieť v porodnici. videl ju tam 5.minut a to bolo asi tak vsetko lebo mu sud zakazal styk s malou lebo sud určil ze je pre nu nebezpečny. sesternica si pri nom zazila svoje tiez bol taky jedinačik milacik... o malu sa starala sama s jej rodinou a teraz je už šťastne zadana za ineho...

lili235111
autor
17. okt 2012

@samantha223 oni to robia aj ked im to clovek zakaze,prave preto chcem ist rodit inkde...ale ked to spomeniem pred priateol...na co by si isla inkde ked tu mas nemocnicu kusok to su tvoje vymysli....ostatne sa nestazuju len ty sa stazujes

bulva6
17. okt 2012

nezalezi,ci budes kojit alebo nie.dieta ti nezoberu.o to sa neboj a nenechaj sa zastrasovat.je strasne,ze taketo veci ti rozprava priatel...neviem,ale mozno by ti bolo lepsie bez neho...nenechaj sa vydierat.a co sa tyka svokry...no mam dost..ale ona sa spamäta,ked bude dietatko na svete ale to bude asi neskoro...a tebe vela zdravia,vela sil zelam.ty si urcite silna a vsetko zvladnes!🙂