Svokra ma nemá rada. Kde je chyba?

lili235111
17. okt 2012

Ahojte baby 🙂 Mam mensiu dilemu,mozno ste si uz niektora tymto istym presla co ja,preto vas prosim o radu co dalej a tak.S mojim priatelom sme len nieco vyse roka spolu,cakame babatko.Ked sa to jeho mama dozvedela(povedal jej to drahy s placom),zacala byt ako posadnuta vsetkym zlom. Jasne ze si nas zavolali k sebe o tom vsetkom sa porozpravat(viac ako by sme sa rozpravali spolu ropravala ona)bola som vtedy na zaciatku 3.mesiaca velmi som sa bala o nase babatko ked mi kricala u nic veci ze:som znicila tri mlade zivoty(sebe,malej a drahemu),ze je to hamba,ze budeme zivorit(priatel zaraba)a ceresnicka na torte bola ked sa ma spytala ci nechcem ist na potrat automaticky som odpovedala NIE!!! ...ona sa zodvihla a odisla ku svojej odine vedla do domu....odvtedy som ja ta najhorsia,zacala i davat preverovat na policii ze akeho som povodu,co somzac aku mam rodinu, cela ich rodina ohovara moju a my nic nemozeme spravit :( ked je nejaka oslava moj priatel tam je ale ja som u seba doma a cakam kym pride(pretoze mna nikto nepozval) taketo veci sa stavaju stale ci uz ide o hody alebo oslavy vsade je moj drahy a ja som doma :( povedzte mi co mam robit???Ja som jeho amme nijako neublizila...alebo som jej ublizila tym ze cakam z jej synom jedinym dieta??? ☹ ked som priatelovi povedala aby s tym jeho mama prestala ze uz nevladzem ze ma skoro rok takto deptaju a urazaju odpoved od neho som dostala ze ja na neho tlacim nech si to vyriesi tam a oni zase ze si to ma vybavit somnou....ale co si ma vybavit somnou nechapem ☹ ked som mu povedala ze ja sa vynna za nic necitim a nemam sa preco jeho rodine a mame ospravedlnovat tak bol ticho....prosim poradte ako vyjst s tohto kruhu ☹ velmi ma to nici,nie som zvyknuta na taketo situacie,cele tehotenstvo som v strese a v smutku,nemala som ani jeden den kludny......dakujme za kazdu odpoved

moni244
17. okt 2012

@lili235111 myslím, že by si mala od neho odísť, si mladá, mamu máš mladú, to zvládnete, nie ste zobratý, neviem, či ste riešili na matrike priznanie otcovstva, ak nie, nič nezmôže, môžeš prehlásiť, že otec neznámy, nemusíš ho zapisovať do rodného listu dieťaťa. Je vidno, že ešte nie je pripravený na záväzok. a to sa tak skoro nezmení.

lili235111
autor
17. okt 2012

nemozem akoze na neho povedat,maly sme v rodine problem dost velky,pomohol nam,zobral pre nas pozicku,kupi mi ked vidi ze chcem sladke alebo tak ale to je to ze to je vidno na nom ze tu mamu furt akoby potreboval...na zaciatku tehotenstva sme sa dohodli ze prste uz 8-9 mesiac bude byvat tu somnou ze ak by nieco tak tu bude....este stale byva u rodicov

ustrachana
17. okt 2012

nato si zvyknes moja, som v tej istej situacii
moj priatel ( teraz uz muz) sa ma x krat zastal a nepomohlo, teraz mame 11 mesacneho syna a prekvapenia z ich strany prichadzaju stale, ale ja to uz neriesim

lili235111
autor
17. okt 2012

@moni244 ale ked da on na sud ze chce otcovstvo na malej rodnom liste tak potom sa tam robia tie testy otcovstva a to by som musela platit ja,ale to nemam z coho 😒

samantha223
17. okt 2012

inak podla toho co opisujete asi si vas ten priatel ale vobec nezasluzi, a mozno budem svina ked nieco vyslovim ale vacsina takychto vztahov skor ci neskor skonci. najprv sa clovek boji urobit vazny krok, ale je urcita hranica ktoru clovek znesie a viac nie, a ono to zvycajne pride

emily_666
17. okt 2012

@lili235111 juj, dievča, nezrelý chlapček, ovplyvňovaný mamičkou, s ním nikdy šťastná nebudeš. Nezvyknem dávať rady typu: Kašli naňho, ale v tvojom prípade nie je načo čakať. Príchodom dieťaťa to lepšie nebude.

lili235111
autor
17. okt 2012

@bulva6 dakujem za pozitivne zelania 🙂

cerez
17. okt 2012

@lili235111 Porozprávaj sa so svokrou. Choď po citlivej téme. Ako prežívala tehotenstvo, pôrod, aký bol jej syn ako maličký.Čo ju trápilo po pôrode a s čím si musela všetkým prejsť. Nech trochu objaví v sebe emócie, ktoré tak neprejavuje. Je matka a za chvíľu babička. Dostaň sa jej pod kožu. Možno že zistí, že si máte spolu čo povedať ako ženy. Je presvedčená, že si mladučká, nemáš nič odžité, ale možno práve toto vás môže spojiť. Možno som naivná, ale skúsila by som to.

korenbaba
17. okt 2012

@maminuska možno sám má pocit že matka hvorí to, čo by si on povedat nedovolil a len v duchu myslí....

lili235111
autor
17. okt 2012

@emily_666 asi mas pravdu,uz to ho vytaca ked rano pes nahodou zasteka a co bde potom robit ked mala bude mrncat kazdu chvilu....jajaj.....uz som sa ho pytala ci mu to nebude vadit a tak a povedal mi ze ci je uz uplne hovno ze to nezvladne a tak ze to je ine

korenbaba
17. okt 2012

@emily_666 si to rýchlo ukončila 🙂
Ja by som nevidela tak čierno.

lili235111
autor
17. okt 2012

@cerez nepride mi to ako zly napad ale skor to vyzera tak ako keby som sa jej potom chcela liskat alebo sa citila byt vinna a to urcite nie som,,,otazka je ci je vobec jej ked sa on ani na jedneho z rodicov nepodoba

samantha223
17. okt 2012

citi, ze si jej konkurencia, jej syn si vybral ,, druhu,, zenu, a on je este mladucky, muzi zreju neskor, on je este velke dieta, ktore potrebuje mamicku, len skoda ze kym sa spamata, bude mozno neskoro. mal by sa postavit zodpovedne. Inak my sme s muzom zobraty uz 13 rokov a mozem zaprisahat ze v zivote sme sa nehadali kvoli nicomu inemu len kvoli jeho mame. ale zistila som ze to nema vyznam, ta mama ich vychovala, oni im nikdy nepovedia skaredsie slova, su nato slaby. tak nato serem, zijem si svoj zivot na materskej a nase navstevi su obmedzene na minimum. urobte si po svojom, ste dirigentom vlastneho zivota

domique
17. okt 2012

@lili235111 musis byt dobre vytocena ked takto podpasovo utocis 😀 Ze nie je jej. Ha- ha . Opicia laska vacsinou nevznika k adoptovanemu dietatu.

samantha223
17. okt 2012

inak muzi ktorym sa narodia prve dceri sa niekedy brutalne zmenia. su laskavejsi, ale taktiez maju nutkanie sa s dietatom pred mamou chvalit , a tak sa rodia dalsie konflikty

lili235111
autor
17. okt 2012

@domique som nahnevana ale to neni o tom ze ja utocim,pretoze neutocim.....sam mi vravel ze jeho rodicia dlho nemohli mat deti a ked sme boli u nich kym som tehotna nebola tak mi ukazoval fotky a mal fotky len od roka...podla mna divne....

domique
17. okt 2012

@lili235111 Ani mna svokra nema rada. A dokonca nemusi ani nase tri deti. Ale ja mam aspon manzela ktory stoji pri mne. Kludne aj proti celemu svetu nie len proti vlastnej mame. Tak by som si priala aby tvoj priatel dospel ale u niektorych muzov proste nemozne. Najdi si radsej niekoho lepsieho....

cerez
17. okt 2012

Možno sa podobá na starých rodičov. Vinná nemáš byť prečo. Len máš snahu niečo urobiť a ak to má pochopiť ako vtieranie sa, tak to je žena bez citu.

domique
17. okt 2012

@lili235111 Hej divne. Ale co to meni na veci?

cerez
17. okt 2012

@lili235111 Ja mám tiež fotky od roka, do môjho prvého roka sa vyťahovaním filmu poškodili. Ale som našich! 😀

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lili235111
autor
17. okt 2012

@cerez jasne ze to len tak pochopi...ona je celkom zvlasny clovek...v ten isty den mam narodeniny ako jej syn dore to vie ale ani sms-ku mi nepisala nic...ked sa ide ku doktorovi spyta sa co je z dietatom nie somnou,ja som jej uplne ukradnuta

moon1979
17. okt 2012

@samantha223 tajné nahrávanie bez upozornenia je trestné ...

lili235111
autor
17. okt 2012

@dominika1988 velmi dobre si to napisala 🙂 dakujem ti za radu 🙂

emily_666
17. okt 2012

@korenbaba tak prepáč, ale aby mi muž, na ktorého sa spolieham, milujem ho a čakám jeho dieťa povedal, že mi vezme po narodení naše dieťa, tak to nie je o vzťahu, ani o láske a skôr, či neskôr tá dotyčná na to príde sama.

aivill
17. okt 2012

No, máš to ťažké - nezávidím, problém je zrejme vo vzťahu matka - syn... Matka ho má omotaného okolo prsta, a on sa nevie vzoprieť, a keby aj chcel - je to veeeľmi ťažké. Ano, asi ťa jeho mama vníma ako sokyňu - že ho jej chceš prebrať alebo niečo podobné. Ja som zažila niečo podobné , a stretla som sa aj s názorom, že chudák On - je ako medzi dvoma mlynmi a nevie čo má robiť, no hrať na dve strany sa nedá.
Podľa mňa sa to nezmení, to by museli chcieť všetky zainteresované osoby, porozmýšlať, popracovať na sebe - možno aj spoločné návštevy psychológov a podobne..., ale to sa musí najprv chcieť.
Je to peklo , keby nebolo na ceste dieťa radila by som odísť ale takto je to trochu ťahšie, no ak sa máte trápiť jasné že to nestojí za to...

samantha223
17. okt 2012

@moon1979 nahravku svokrinho chovania pre priatela aby si urobil obraz aka ta jeho mama je, nie pre sud

sendy182
17. okt 2012

@lili235111 netráp sa teraz nad vecami ktoré ty nezmeníš......maj pozitívnu energiu......čakáš bábatko.......skús sa premôcť........nečítala som všetky odpovede.......ak ti možem poradiť........nedá sa sedieť na dvoch stoličkách.......uvidíš keď sa dieťatko narodí.......keď si doteraz neurobila vážny krok tak vyčkaj............máš rodičov čo by ťa prichýlili.....ak by sa neumúdril tak po narodení dieťaťa idem k svojím rodičom a ty si ži so svojimi. 😖 ............to by som fakt urobila..............žiadne zastrašovanie....nič iba vážny krok......tvoja svokra ťa vlastne prečo nemôže? chcela inú.... mal inú?mal vôbec neaký vážny vzťah..............jedno viem ak by som ja vadila mojej svokre tak už sa tam neukážeme obaja......a ani deti..........nemusí ťa mať rada....nemusíš byť obľúbená ale tiež nestojíš o to byť v kúte alebo plakať do vankúša po večeroch.........a čakať a čakať a čakať..........a načo aj vôbec?

moon1979
17. okt 2012

@samantha223 no môže sa to neskôr obrátiť proti nej ... nevieš s kým máš do činenia nikdy ako sa hovorí .... ale to je už vedlajšie ...
on je na svoju mamičku zaťažený, keby sa priamo pred ním tak správala jednoducho on to tak brať nebude, to je proste taký typ človeka, mamička je poloboh, takže plytvať energiou a robiť nejaké nahrávky je podla mna úplne zbytočné ... ja len holku lutujem, že sa dala dokopy s takymto človekom ... nič viac

lili235111
autor
17. okt 2012

@samantha223 on pri tom vsetkom sedel co rozpravala,mal vtedy len dole hlavu