Udrel vás manžel? Ako ste to riešili?

timicek
24. feb 2008

Udreluž niekedy manžel? Myslím tým napr. facku alebo niečo také. Ako ste to riešili?

negymama
20. apr 2017

@macik6 no bohuzial tvoj muz ma nad tebou fyzicku aj ekonomicku moc, a zachutilo mu to ☹

treba tu ale pripomenut, ze ak ste manzelia a mate BSM, vas prijem je SPOLOCNY, a takisto aj nehnutelnost ak ste ju nadobudli v case manzelstva a si na LV, je spolocna, Takze to nie je tak ze ON plati to a to a JA platim to a to... bezohladu kolko kto zaraba je vas prijem SPOLOCNY, preto take reci, ako ostanes na ulici zato ze on plati z prijmu hypoteku, nemaju zmysel, on moze dokazovat ze ju platil zo svojho prijmu, tak ci tak sa to ale posudzuje ako platenie hypo zo spolocneho prijmu, takze ty mas narok pri odchode, rozvode, na polovicu domu a on ta musi vyplatit.

je smutne ze vasi maju nazor v style, posluchaj vsak on prinesie peniaze a ma narok ta aj udriet ak ho "vyprovokujes:

ja sa s muzom dost casto vadim, sme obaja temperamenty a kym si veci doladime, casto zvysujeme hlas...no ale ze by ma udrel? proste aj ten prchky clovek vie presne, kde su jeho hranice, ved predsa svojho sefa priklad by neudrel, aj keby ho co ako nahneval, alebo kolegu, ci cloveka na ulici.

macik6
20. apr 2017

@negymama Dakujem za povzbudive slova som stvrty den po tom utoku no najprv som sa vyplakala no teraz sa mi zda ze to zacalo viac mavat z mojou psychikou no on sa tvari akoby nic myslí si ze staci sa ospravedlnit a ze je to ok viem ze to ospravedlnenie povedal len ze asi som to chcela pocut no urcite pojdem za psylologyckou lebo vidim ze mi je z toho nejako horsie

negymama
20. apr 2017

@macik6 je mi to luto, zly vyber partnera, este ked citam ako ta tituluje, sprosty aj k detom, nepomaha, nevenuje sa.

on ma svoj svet, kde zene a detom ma stacit ze donesie prachy... a za to maju posluchat a robit mu servis, a samozrejme ho "neprovokovat". po case bude hruby aj k dceram.

mandala77
20. apr 2017

@macik6 hoď si do google národná linka pre týrané ženy, vyhodí Ti t. č., je bezplatná. Oni Ťa nasmerujú. Možno v Tvojom okolí by Ti poradili nejaké krízové centrum, alebo niečo podobné, kde by si našla bezplatnú odbornú pomoc. Aj ako postupovať ďalej.

negymama
20. apr 2017

@macik6 vies, som z takej rodiny, otec pil, ale arogancia a agresivita moze byt aj bez alkoholu, deti to velmi velmi poznaci,

su zeny co sa rozhodnu ostat, vacsinou kvoli ekonomickemu zazemiu, odovodnuju si to ze to robia pre deti... V takom pripade ale ony po case otupia, prestanu vnimat svoje utrpenie ale aj utrpenie deti..., kedze ony znasaju ponizovanie a nadavky a tie sa postupne dostavaju coraz viac aj detom,....tak vyzaduju aby to aj deti znasali, kontroluju usmernuju ich spravanie aby "neprovokovali" otca, moja mama este take citove vydieraie...ze potom si to ona odnesie. Takze ani plakat sme nesmeli.

moja mama po rokoch aj teraz spomina len to, co si ona vytrpela, akoby sme my deti pritom neboli.

macik6
20. apr 2017

@mandala77 dakujem urcite zacnem nieco riešiť moja psychika je zla a to som si myslela ze ma to po pár dnoch prejde omyl praveze sa to zhorsuje a to popri tom si este musim aj hladat novu pracu

macik6
20. apr 2017

@negymama myslela som ze to budem vidieť len vo filmoch no bohuzial sa z filmoveho scenaru stala skutocnost stale si opakujem ci som taka zla ked sa prevazne sama staram o domacnost a deti a skoro nikde nechodim

negymama
20. apr 2017

@macik6 ja viem ze je to tazke ale skus sa akoby odosobnit, riesit veci racionalne.

Taketo veci cloveka polozia preto...ze svoju hodnotu meria tym, ako sa k nemu spravaju najblizsi ludia. Ale to tak nie je, tvoja hodnota ako zeny cloveka, nie je o tom, ako ta nazve tvoj muz, ako sa sprava...tym znizuje len seba, on sa ukazuje.

dobre ze si hladas pracu, si urcite schopna zena, nedaj na reci o skolach, pche kolki vychodili vysoke skoly, totalne onicom odbory a je im to na dve veci... Praca, zarobok, treba najst svoje sebavedomie, v pripade ze muz sa nezmeni razne k lepsiemu a neprejavi aspon snahu s vami budovat peknu a spokojnu rodinu, treba si postupne hladat cesty k osamostaneniu, podporu mozno najdes tam, kde necakas.

mirka200
20. apr 2017

áno udrel a dosť a okamžite rozvod som riešila

erinne
20. apr 2017

Nie neudrel a kebya ano,bola by to posledna vec,ktoru mi kedy urobil😑

negymama
20. apr 2017

@macik6 taje si ani nepripustaj, ze ty si zla... vidis ako si uz klesla sebavedomim...

Ty si dospela zena, aj keby si urobila nejaku chybu ci mas iny nazor... tvoj muz nema narok ta "vychovavat" fackami ci nadavkami. akym pravom?

macik6
20. apr 2017

@negymama dakujem všetkým za povzbudive slova a rady co je vsak najhorsie ze rodicom som volala vtedy a este ma oni vynia ze naco som ho vyprovokovala a este v aute a ani mi nezavolali ci som v piriadku este su oni urazeni ze u nich ho riesim a stazujem sa

fadama
20. apr 2017

@macik6 Tak to je hrozne keby mne dcera zavola ze muz ju udrel tak bezim za nou aby jej neurobil este nieco horsie bola by som si ju zobrala k sebe aj s detmi a ten chudak nech je sám ked sa opovázi zdvihnút na zenu ruku.

mandala77
20. apr 2017

@macik6 pocity viny, sebaobviňovanie, to si vôbec nepripúšťaj.
Je to smutné, že aj rodičia Ťa vinia. Nemôžeš si to pripúšťať. Skús zavolať na tú linku, hneď Ťa nejako usmernia, vypočujú, je to bezplatné, nemusíš nikam chodiť.

negymama
20. apr 2017

@macik6 tak ani sa necudujem ze si takeho burana nasla, ked si vyrastala v takom nazorovom prostredi, ake maju tvoji rodicia.

to su take kuscok primitivne nazory, zena sa povazuje za nieco menej od chlapa, ma byt rada, ze ju vobec niekto zobral, hlavne ze donesie peniaze, a zvysok nie je podstatny, hlavne nech "ludia" naokolo nic nevidia, vsetko navonok naporiadku, hlavne ziadne rozvody, rozchody, slobodne matky a podobne "hanby" v rodine...

macik6
20. apr 2017

@mandala77 vrela vdaka som rada ze aspom moje deticky stoja za mnou a skusim zavolat na tu linku

lenkaam_1
20. apr 2017

Zbalit seba deti a prec hned

eliska13
20. apr 2017

@macik6 tak podla mna toto bolo uz iba vyustenie Vasich problemov.Facku si nema co dovolit Ti dat a toboz nie pred detmi.Pises,ze si nerozumiete, nepomaha to sa len tak carovnym prutikom nezmeni.Uz ste zasli daleko, ked Ti nadava.Neviem ake je riesenie, ale takto zit nemozete to dufam vies.Dost blbe, ze v otcovi si nenasla oporu.Drz sa a premyslaj....a jasne by som muzovi povedala, ked sa da,ze tie nadavky a fackovanie skoncilo a bud taka dobra tu modrinu si odfot nikdy nevies kedy to pouzijes.

vroni
20. apr 2017

Nie, neudrel. Ani sa nezahnal. Ani nepouzil vulgarizmus. To boli a su dane hranice od prveho dna pre oboch. Neriesime problemy fyzickym nasilim. Ale keby mi rodicia oznamili, ze som ho vyprovokovala, bol by to na dlhe (az vecne) roky nas posledny rozhovor. Lahko sa hovori ja by som hento a ja by som tamto, ked clovek v takej situacii nie je, ale fakt si neviem predstavit, ze by som s takym clovekom ostala zit...

macik6
20. apr 2017

@eliska13 aj som si ju odfotila a rozmyslam ze zajdem za lekarkov aby som to mala aj na papieri musim vela popremyslat ako dalej

dominika2221
25. apr 2017

@macik6 pomoc najdes ak povies pravdu a ze trpia deti si myslim ja vela stastia

dominika2221
25. apr 2017

Ja mam bohuzial tiez doma takeho ..hrdinu.. jehk otec nasilnik bitky pred detmi alkohol automaty dlhy syncek bohuzial ide v jeho slapajach udrel ma raz zlakla som sa bola som z toho mimo byva v mojom dome zdedila som po rodicoch hned som ho vyhodila po 3 dnoch prisiel prosit odpustila som som s nim 8 rokov presli sme si vselicim teraz ma po 8 rokoch udrel znova postavila som sa mu vzala som co som mala po ruke v domnienke ze sily budu vyrovnane len tak sa nedam otlkat samozrejme ze schytal ale ja o to viac tyzden mi hucalo v hlave stale sme spolu ale len ako spolubyvajuci z jeho strany som to cakala vytratil sa z neho vsetok cit empatia laska je z neho troska obvinenia ze som na vine za vsetko ja si nepripustam teraz mame tichu domacnost hram sa na to ze pre mna neexistuje jemu to uz zacina vadit hlada dovody preco pit svokra je na mojej strane je nam ho uz len luto no zostavam s nim zatial dalej a nechavam veciam volny spad aj ked viem ze nerobim dobre nesiem kriz ale mozno ked by som sa tohto zbavila prisiel by este horsi myslim len na to aby boli moje deti zdrave a nic im nechybalo nie som od toho hlapa financne zavisla mam svoj dom a predsa ho lutujem a nedokazem sa od neho odputat

obsadenemeno
26. apr 2017

@dominika2221 hovori sa tomu "spoluzavislost"

dominika2221
26. apr 2017

@obsadenemeno a da sa to liecit? 😂

obsadenemeno
26. apr 2017

@dominika2221 ano, da. Je tu na fore zopar tem, kde baby radia, ako na to, napr tato:
https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/moj-muz-je-alkoholik-co-mam-robit-2/

napis @mandala77 ona ma tu knihu v PDF, "Dospele deti alkoholikov", napios jej IP, urcite ti posle.
a definitivne navstivit psychologa, nech ti otvori oci a pomoze pozriet sa na tvoju situaciu z ineho uhla.

markinko
26. apr 2017

Ahojte dievcata mna keby chlap udrel tak dostanem asi 25 rokov za ukladnu vrazdu neexistuje tiez sa hadame s manzelom a dost ostro niekedy ale v zivote by ma neudrel proste chlap nema co udriet zenu v ziadnom pripade aj mojmu starsiemu synovi to vstiepujem od mala mu vravim Kajko zenu si treba vazit a milovat ju samozrejme ze su aj bestie hnusne ale to je len jej ponizenie ked je zena hnusna provokativna a podobne proste chlap ma byt ku kazdej zene ohladuplny aj k BESTII radcsej odist nez udriet.....

elise
26. apr 2017

Nie a ak by ma udrel ma kufre pred dverami. Hadame sa dost ja ho obcas prihadke stuchnem ale on nikny neudrie nie je hulvat hadat sa da aj konstruktivne. Udrel by raz udrie aj na buduce taky chlap je umna chudak a ruky prec od neho....

markinko
26. apr 2017

presne moja rec zena je predsa zena to je proste tak

macik6
26. apr 2017

@dominika2221 dakujem za povzbudenie

macik6
26. apr 2017

@dominika2221 Je to strasne smutne cim vsetkym si vela zien musi prejst pri takychto chlapoch no napriek tomu sme strasne silne a chlapy keby boli na nasich miestach a museli by zazivat taketo veci tak asi kazdy by spachal samovrazdu navyse zena aj ked uz nevladze a melie z posledneho stale sa snazi aby ta domacnost a vychova deti fungovala zasluzime si nobelovu cenu za nasu statocnost