Uprednostňuje partner prácu?

3. dec 2021

ahojte, ako by ste vnímali, ak by váš partner chodil do práce aj v čase, keď nemusí alebo by úmyselne dlhšie ostával v office namiesto toho, aby sa ponáhľal domov? prosím, nepíšte mi tu, že máme vďaka práci peniaze, z ktorých žijeme, to ja všetko viem.. len v poslednom čase sa stáva, že má šancu byť doma na home office, môže sa počas dňa presunúť skôr domov, firma od neho nevyžaduje, aby bol na pracovisku... často aj sľúbi, že ide len na otočku a do obeda je naspäť a nakoniec je z toho celý deň.. nehovoriac o tom, že mi x-krát sľúbil, že príde na obed a zároveň jedlo aj donesie, aby sme si dali spolu obed, no už niekoľkokrát sa stalo, že neprišiel a potiahol v robote celý deň.. všetko by bolo fajn, akurát, že niekedy mi len na poslednú chvíľu napíše, že nepríde s obedom alebo mi ani nenapíše a ja ako hlupaňa čakám, resp. rýchlo hľadám riešenie, čo s obedom, keďže mám tiež pracovné povinnosti (v porovnaní s ním mám omnoho hektickejšiu prácu) a nejako rozplánovaný deň.. inak nič za tým nehľadám, len mi to občas príde ľúto a neviem, či sa s ním o tom baviť, aby to nevyzeralo, že som nejaká hysterka...

loginexistuje
3. dec 2021

nemoze v tom byt ina zena ?

sasa1310
3. dec 2021

nie, nie si hysterka. Akurát by si mala porozmýšľať prečo je radšej v práci ako doma. Ak už je za tým čokoľvek.

bosorka2302
3. dec 2021

kamarat takto robi a dovod je ten, ze doma sa neciti dobre, zena ho huci v kuse za nieco kritizuje, tak chodi do prace aj ked nemusi nakolko vedie firmu tak tam moze byt aj na vianoce

h2
3. dec 2021

Hm, nemôže to byť tým, že sa mu v práci lepšie pracuje, než doma? Ja mám prácu, ktorá sa nedá veľmi robiť na homeoffice. Párkrát som bola na niekoľko dní na homeoffice, ale kopu vecí neviem z domu robiť a to nehovorím o tom, že ak mám doma syna, tak vlastne robím od rána do noci, lebo musím neustále k nemu odbiehať a reálne do práce neurobím, koľko by som mala. No a v práci je to niekedy tak, že sa začnú nabaľovať veci jedna na druhú a človek sa z toho nevie vymotať. Povie si, že ešte toto dokončím a o pol hodiny odchádzam domov a zrazu, kým to spraví, prejdú 2 hodiny. 🤷🏻‍♀️

lindous
3. dec 2021

Mne napr. homeoffice (v mojom prípade dištančná výuka, kedže ešte študujem) vôbec nevyhovuje a keď aj mám veci, ktoré by som mohla robiť z domu, radšej odtiaľ vypadnem a keď sa dá idem si to robiť do kancelárie v škole, prípadne kým sa dalo knižnice/kaviarne... proste hocikam len nie doma, obvlášť ak je doma ešte niekto iný .... čiže to, že ide do práce, aj keď nemusí by som ešte pochopila, ale to že opakovane sa zahĺbi do práce tak, že na teba zabudne, nesplní čo sľúbil a ani sa neozve už by som vnímala ako problém ... čo je za tým môžeme my len hádať a mala by si sa s ním o tom porozprávať ... ja sa tiež občas zahĺbim do práce, tak, že neviem ako mi uteká čas alebo sa mi to často z neočakávaných dôvodov natiahne, ale partnerovi sa vždy snažím ohlásiť, že sa zdržím ... naozaj za tým môže byť len workoholizmus, ale aj to by bolo možno fajn riešiť, aby nevyhorel

stary_ujco
3. dec 2021

Doma je doma a v práci je v práci.
Asi tu robotu nemas az taku hekticku, ked mas čas riešiť nejake dotahovacky kvoli obedom a dozadovat sa frajerovej pritomnosti na rovnakej adrese.

loginexistuje
3. dec 2021

alebo je dalsia moznost ja to poznam u kolegov ze proste doma si zena co je na RD mysli ze aj on je doma amoze ho otravovat posielat za nim deti a stale nieco chciet ale on proste musi pracovat ma meetingy atd
a preto radsej ide do kancelarie

stary_ujco
3. dec 2021

@loginexistuje toto je veeeeelmi casty pripad
Milacik naloz práčku, milacik treba skocit na nakup, milacik vonku prší, skoc po deti do skolky.
A ak nahodou ona nie je doma, tak pride z roboty a vynada mu, ze bordel v kuchyni. A on chudak cely den maka jak srubka

autor
3. dec 2021

máme úplne v pohode vzťah, žiadna kríza, nemyslím, že by bola za tým iná žena.. myslím, že nie je fanúšik home office-u, to ja dokážem pochopiť.. no keby prišiel za mnou a povedal "prepáč, ale idem znova do roboty, aj keď nemusím, ale neviem robiť doma" alebo "je mi strašne dlho v tomto byte", tak ja to prijmem.. ale minule sľúbil, že do 11tej je doma, prišiel o 16tej.. týždeň predtým v nejaký deň som do 18tej nevedela, čo je s ním, lebo že pracoval a akosi zabudol, že na neho čaká žena.. dvakrát predtým mi sľúbil obed, ja som si tomu prispôsobila čas a dala som si na deň viac mítingov, lebo som počítala s obedom, namiesto toho som počas mítingu zháňala poblíž nejaký obed... naposledy som si už rezignovane počas mítingu išla variť obed, lebo nebol schopný sa do pol jednej ozvať, či mám alebo nemám čakať na obed... viem, že sú to maličkosti, ale proste mňa štve, keď sa s hocikým na niečom dohodnem a druhá strana to nevie dodržať.. a pritom stačí jedna blbá správa "nestíham".. ja mu nechcem robiť zbytočné divadlá, len nevie, čo si o jeho prístupe myslieť...

autor
3. dec 2021

@stary_ujco toto nie je náš prípad, sme obaja pracujúci ľudia bez detí... a keď viem, že má náročné obdobie, vychádzam mu maximálne v ústrety, nenakladám mu žiadne domáce povinnosti, ešte mu aj šoféra robím, keď nevieme zladiť čas alebo má mítingy do neskorých hodín...

lindous
3. dec 2021

Nemusíš robiť divadlo a hysterčiť, o tomto sa dá porozprávať aj s úplným kľudom a bez žiadnych výčitiek predsa 🙂 že rozumieš a berieš ohľad na to, že má toho veľa a lepšie sa mu pracuje v kancelárii, ale že by aj on mal brať ohľad na teba a aspoň sa ozvať, ak sa zdrží dlhšie ako povedal alebo musí kvôli práci zmeniť plány, na ktorých ste sa dohodli, aby si sa aj ty tomu vedela prispôsobiť ...a vysvetliť mu ako sa kvôli tomu citíš ... nechceš od neho nič neuveriteľné a ak to podáš s kľudom, určite by ťa nemal mať za hysterku ... a možno by ocenil pomoc s time-managementom 😅

autor
3. dec 2021

@stary_ujco nehovoriac o tom, že ja počas home officu hocikedy varím, periem, riešim domáce veci, vybavujem kuriérov a nikto sa ma nepýta, či stíham alebo nie... často je to otázka time managementu, no žiaľ u neho nevidím snahu v tomto smere

roztlieskavacka
3. dec 2021

Môj bývalý bol tiež taký workoholik, raz sám od seba navrhol ze pôjdeme na vikend do tatier si odpočinúť OD PRÁCE.., a ked v nedelu doobeda vytiahol notebook a začal robit veci do práce som myslela ze sa mi sníva... a to pritom ho nikto nekontroluje on to robil pretože ho to velmi bavilo.. ako na jednej strane to bolo super.. no ale buduj s takým človekom rodinu.. uz ubehlo pár rokov a viem ze stále sa nezmenil v tomto, ja som musela ten vzťah ukončiť lebo mi to išlo na nervy

autor
3. dec 2021

@roztlieskavacka u nás je to to isté, nedeľné rána/dopoludnia pravidelne trávi s notebookom v rukách a neraz aj piatkové večery.. ale mňa ide roztrhnúť od zlosti, keď vidím, že žije len vo svojej pracovnej bubline a nič naokolo nevníma.. on aj hocikedy počas večera je myšlienkami niekde pri robote a mám pocit, že občas ani nevníma, čo mu hovorím, nereaguje..

autor
3. dec 2021

@sasa1310 ja ozaj neviem, máme normálny pohodový vzťah.. nehádame sa, máme kopec spoločných koníčkov, nie som vo vzťahu žiadny diktátor, nezaťažujem ho nezmyslami ani domácimi prácami... takisto mu nevyčítam, že aj doma niekedy zbytočne dlho robí alebo robí veci, ktoré nemusí a ktoré mu nikto navyše nezaplatí.. neraz povedal, keď vidí vzťah našich kamošov, kde žena je riadna sekera, že on je fakt za mňa vďačný... preto je pre mňa jeho správanie nepochopiteľné

autor
3. dec 2021

@h2 my nemáme deti a každý má možnosť pracovať vo svojej izbe.. viem, že home office je z rôznych uhlov pohľadu nevďačný a nie každému vyhovuje.. tiež mám dni, keď idem čo i len na pol dňa do roboty, aby som zmenila prostredie, ale normálne mu to poviem.. takisto keď sa potrebujem v robote zdržať, tak mu dám vedieť... ale on nemá ani toľko námahy, aby mi o 11tej napísal, že sa mám s obedom zariadiť po svojom, hoci sme boli dohodnutí, že v ten deň ho zariadi on...

janickacrazy
3. dec 2021

Tak sa naňho proste nespoliehaj a vždy si buď navar sama alebo objednaj donášku obedu. Vieš aký je, tak sa zariad. Keď náhodou stihne prísť aj s obedom, tak odlozis na večeru. Keď nestihne, tak neumries hladom. Vybavené.

zmrzlinka2021
3. dec 2021

Napadlo ta, ze tvoj manzel ma neodkladne pracovne ulohy, narocnejsiu pracu ako ty, kedze nepotrebujes robit cely pracovny cas a vlastne pocas pracovnej doby varis a robis nieco, za co ta zamestnavatel neplati?

To nie je o tom, kto co uprednostnuje, ale raz ked nieco buchne, treba riesit, tak to proste riesis. Skus namiesto vycitiek svojho manzela radsej podporit, stat pri nom.

basska_b
3. dec 2021

Môj muž to takto robí a jeho dôvody sú:

- doma sa neviem sústrediť
- deti ma rušia
- viacero vecí lepšie vyriešim osobne
- mám tam nových kolegov, čo len teraz nastúpili, budujeme tím, ja ich neviem odsledovať a dávať úlohy čisto cez skype

Plus ja si myslím, že sa tam aj viac socializuje. Trošku sa aj teším, keď mu to "vrátim" a dam si nejaký nadčasík alebo stretnutie s kamarátkou a on bude musieť deti doma riešiť 😁

autor
3. dec 2021

@zmrzlinka2021 variť žiaľ musím, som na nútenom home office a žijem na mieste, kde je minimum reštaurácií a takmer žiadna donáška... navyše moje potravinové intolerancie má nútia jesť prevažne čerstvé veci a len určité jedlá.. takže v dni, keď som sama doma, mám vyčlenených 45 minút na prípravu a zjedenie obeda, tomu si prispôsobujem pracovný čas a plánovanie úloh.. neviem, čo si predstavuješ pod neodkladnými povinnosťami, ale keďže viem, aká je náplň jeho práce a že má robotu, ktorá sa dá v pohode robiť z domu, z pláže, z horskej chaty, tak tvrdenie o neodkladných povinnostiach vyznieva pri jeho práci smiešne.. o to paradoxnejšie je pre mňa, že každý deň musí utekať do práce a jeho "idem na otočku" znamená byť preč celý deň..
uisťujem ťa, že náročnejšiu prácu nemá, keď počujem ako pol dňa prefláka s kolegom na obede a pri kávach, a ja o šiestej idem z posledných síl domov a večer padám do postele, tak sa zamýšľam, kde som ja urobila chybu, že makám ako fretka, kým v iných firmách sa dá v pohode 2-3 hodiny zašívať bez akéhokoľvek problému

retatka
3. dec 2021

Nespoliehaj sa na neho,nečakaj,vieš aký je tak si navar a hotovo.Ked príde,príde ked nepríde jeho chyba.Zrejme uteká z domu,z nejakého už dôvodu.A možno má už ponorku,potrebuje mať svoju volnosť.Nie každý chlap má rád ked dvaja na sebe lepia a trávia všetok čas spolu.A aby kvôli obedu chodil domov... sama by som prácu najprv urobila a až potom riešila obed, niekde v blízkosti práce.

janickacrazy
3. dec 2021

Dôvod môže byť úplne prozaický, nechce s tebou tráviť 24/7. Ja by som tiež nechcela byť s mojím mužom nonstop, aj keď ho samozrejme ľúbim. Treba tráviť čas aj s inými ľuďmi, je to zdravé pre vzťah.

autor
3. dec 2021

ešte podotýkam, že ja ho nenútim, aby bol neustále doma, ani ho nenútim do spoločných obedov, nikdy som to od neho nevyžadovala.. sú dni, keď mám rada svoj kľud a potrebujem pokoj na prácu.. ale vždy on príde s touto iniciatívou a povie, že prinesie obed alebo že ide len na otočku do práce, no nakoniec aj tak nič z toho nedodrží... a teda posledné týždne majú odporúčaný/nariadený home office, sám tvrdil, že nikam nebude chodiť, aby pred Vianocami nikoho neohrozoval, lebo potrebuje ešte pred sviatkami absolvovať jednu služobku, takže sa musí chrániť, no aj tak stále niekam lezie a premáva sa v práci pomedzi kolegov, ktorí neriešia respirátor, neberú na nikoho ohľad, chodia do práce chorí...
Ale späť k veci. Pointa príspevku bola, že nevie dodržať slovo a dáva prednosť práci aj keď nemusí a úplne zabúda/kašle na nejaké naše dohody/plány, akoby tam žil v inom svete a mňa už ide z toho rozhodiť.. a žiadne 24/7 u nás nehrozí, ja sama by som to nikdy od partnera nevyžadovala..

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
clarissa96
3. dec 2021

Nasharuj mu kalendár, bude mat pripomienku, nezabudne. Ja u nás plánujem program na budúce dni, týždne a zdieľam mne aj priateľovi, lebo by zabudol na všetko. Tiež má prácu, ze sa dokáže aj flakat, ale musí makať, keď je treba. Itckari sú už takí, dodávajú v určených termínoch, plus majú pohotovosti. Keď sa niečo pokazi priamo u používateľov, čo môže byt hocikedy, nemôžu vstať a ísť domov. To tak nefunguje.

aandrea9
3. dec 2021

Nič v zlom. Si si istá, že je v práci? Zabudnúť, že ho doma čaká hladná žena mi veľmi lásky plné nepripadá. Ja viem, že od hladu neumries ale trocha pozornosti si snáď zaslúžiš. Od všetkého ho odbremenujes a nerobíš dobre. Ani známa nemala hádky a nebola žiadna sekera. Jej záletnik to veľmi ocenil, blahom bol bez seba. A nakoniec zistila, že všetky nadčasy venoval inej. Aj taky je život a dúfam, že nie aj tvoj 🍀

euka210
3. dec 2021

Nie

janewithane
4. dec 2021

A ako sa správa, čo hovori keď napr navrhol obed a neprišiel ani nenapísal že nepríde?

Ja sa priznám ze mam v práci občas aj niečo krizove, narazove, pripadne som občas roztrzita a nevšimnem si koľko už je hodín. Takže sa mi už stalo ze som obed zrušila alebo prišla 15 min neskôr a pod. Vždy ma to veľmi mrzelo..ale dávala som si potom na to viac pozor pripadne manžel vedel ze sa na mňa úplne nemôže spoľahnúť, pripadne sme sa dohodli ze sa mam ozvať že idem a on az potom začal chystať..