Závislosť mužov na počítačových hrách

danamocurova
22. mar 2015

Ahojte,

prosím vás, aké máte skúsenosti s riešením toho, keď je vas partner/manzel zavisly na PC hrach a nechce si to priznat?

20erika07
29. jún 2015

Ahojte, u nás je toto veľký problém a začali sme sa kvôli tomu dosť hádať a ja už strácam nervy a trpezlivosť. Máme dve deti, 7 ročný a 16 mesačnú. Keď priateľ nie je v robote, hra úplne od rána do noci. Keď príde z roboty, prvé čo urobí začne sa hrať, tie tanky. Detom sa absolútne nevenuje ani 10 minút za deň. Dokonca po malej zúri a nadáva keď ho otravuje a chce sa s ním hrať keď on hrá. Naposledy jej povedal : boha zas sa mi tu jebes keď hrám ☹ to už prehnal a povedala som mu svoje. Vraj zvelicujem, ale trvá to od cca marca a odvtedy ide náš rodinný život dole vodou. Už mi aj sľúbil že sa bude hrať keď bude večer sám alebo deti keď budú spať, ale vydržalo mu to až jeden deň. Neviem čo mám robiť, keď som mu povedala že to je len hra, nech sa uvedomí a nezuri, tak vraj to nie je len hra... Myslím že to vykazuje známky prekrocenej hranice závislosti. Strašne ma mrzí že aj deti odhana kvôli tomu od seba a vôbec si to nechce uvedomiť ani keď sa pohadame zato... Čo už mám urobiť, aby s tým sekol??? :-/

ig0r
29. jún 2015

@20erika07 vyber mu RAM z pocitaca aby mu nefungoval a priprav si kameru/mobil ked bude robit scenu aby si ho mohla natocit. POtom to video ukaz jemu aj ostatnym .......

sonula
29. jún 2015

@danamocurova hlavne nerob take veci ako vytahovanie zo zasuvky, vyberanie ramky, priprava kamery atd.
kolko hrava?

My hravame tiez, aj celu noc🙂 jj Tanky su dobra blbost, ficime skor na RPGckach typu Diablo3, Zaklinac. 😀 Je to super vec na odreagovanie po tazkom dni a ked hravame spolu, tak ten cas pri hre je mensi akoby hral sam.

timea7
29. jún 2015

@20erika07 tvoj manžel potrebuje odborníka, už je ďaleko za hranicou občasného hrania, relaxu. Určite si to sám neprizná, to si prizná máloktorý závislák. Keby také niečo, ako si spomenula, povedal nášmu dieťaťu, tak PC letí z obloka a na druhý deň má na stole žiadosť o rozvod. Alebo s tým bude za pomoci odborníka niečo robiť, alebo idete od seba. Na čo je tebe a tvojím deťom taký muž?

ig0r
29. jún 2015

@sonula hrate aj s detmi?

sonula
29. jún 2015

jasne

janickacrazy
29. jún 2015

Ty kokso, ja som asi šťastná žena, moj muž nehráva žiadne hry na PC a ešte sa smeje z tých kámošov, čo hrávajú, ved má pravdu, sú ako malé deti. Raz sme boli u jedných na návšteve a jej manžel celú našu návštevu hral na PC nejakú somarinu v tej istej miestnosti ako sme sedeli a vykrikoval tam: zabi ho, zabi, ho a podobné hlúposti. Mne to bolo fakt smiešne, lebo ten chlap má 50 rokov. Treba im nachystať kopu roboty, vypnúť nenápadne elektrinu, strčiť deti do ruky a ideš ho. Mna by s takého chlapa asi porazilo.
@danamocurova No ak hrá 2 hodiny denne, tak ešte nemusí byť závislý, poznám takých, čo hrajú od rána do večera a úplne im z toho šibe. Keby si si ty našla dáky šport alebo záľubu a jemu nechala deti na krku, možno by to pomohlo, či nie?

ig0r
29. jún 2015

@sonula celu noc ? :D

samose
4. júl 2015

@20erika07 Ahoj presne aj môj sa chová tak isto teda občas sa s malým pohraje ibaže on ho to naučil hrať a takto vlastne hrajú obidvaja ibaže malý má 4 roky a to ma neskutočne vytáča keď malý po ňom samozrejme opakuje a potom aj on je nahnevaný keď sa mu nedarí a zúri. To ani nespomínam, že ja akoby som bola vzduch keď hrá tak mu môžem hovoriť čo len chcem ani nepočúva ani neodpovie rovnako som mu to vysvetľovala, že takto to nemôže fungovať tak občas nafucany prestane toto však nikam nevedie ocenila by som akúkoľvek radu ako by som to mohla zmeniť

20erika07
7. júl 2015

@samose môj 7 ročný by najradšej tiež na tom fical, avšak musím byť v tomto na neho prísna bohužiaľ, nedovolím mu, iba kus cez deň aj to iné hry, nie bojové, no jasne že som zlá mama, lebo ocko môže a ocko mu dovolí a takto má mis mas v hlavke. Presne ako píšeš, keď som už nahnevaná tak cca dva dni si dáva pozor a a nehrá celý deň, ale keď už je dobre tak zas to isté dookola. Ozelie aj hádku kvôli tomu, ale mňa to nebaví niekoľko krát do mesiaca sa hádať zato... Fakt neviem ako už na neho, čochvíľa to dôjde asi k radikalnemu riešeniu...

samose
7. júl 2015

@20erika07 najviac ma dokáže nahnevať keď mu volám a on mi zruší hovor lebo je uprostred bojovania keď sa naozaj práve vtedy potrebujem niečo súrne opýtať tak to už penim malý ho tiež ma ako hrdinu lebo tatko snim hrá tanky rozpráva o tankoch keď ide do škôlky zo škôlky doma stále mam toho naozaj dosť už aj zvyšok rodiny ma toho dosť hocikde sme na návšteve po chvíli už hrajú tanky ibaže nevidím žiadne východisko z tejto hlúpej situácie chcem iba aby sme zas fungovali ako rodina je super že sa našiel človek ktorý chápe o čom hovorím ďakujem

absurdum
7. júl 2015

oh my.. takto sa da zit s bratom, nie s vlastnym muzom, ci???

zuska_bluzka
7. júl 2015

Neberte to tak tragicky baby, ak by nehrali tanky a spol tak by si nasli inu závislosť/hobby ktora by vás okradala o spolocny cas. Tak aspon viete ze nebeha za zenami, nepije, nehra automaty, mohlo to aj horsie dopadnut 😃 niekto proste potrebuje toto ako svoju psychohygienu, jedine sa s tym zmierit ✌

janinah
7. júl 2015

@sonula celú noc?...smutné,že niekto "prežije" život pri pc somarinách
@20erika07 ťažká závislosť,možno pomôže šoková terapia- nalep mu na tú jeho milovanú obrazovku list,že berieš deti a odchádzaš alebo rovno žiadosť o rozvod...
doma s pc poruke sa deťom venovať nebude,musíš ho vytiahnuť na výlet,na kúpalisko ako rodiny bežne chodia,jednoducho vychystaj deti a povedz,či ide s vami,ak nie,tak píš tú žiadosť,toto nie je život,ak chlap dokáže povedať dieťaťu to čo on,tak u mňa by skončil na celej čiare...

sandra551
7. júl 2015

@zuska_bluzka Nooo...never tomu. Takéto slaboduché oblbováky a zabíjanie času dokážu robiť len ozajstní magori. Nevážiť si čas v živote, to málo čo máme na voľný čas a rodinu a namiesto toho žiť v pseudosvete? Dokázala by som to trpieť len testovačovi hier alebo programátorovi, ktorý by to mal ako serious job. Nech sa tí vaši chlapci zobudia... Neviem, mne príde ako keby ženy strácali súdnosť a akékoľvek nároky.
"Veď mu predsa pretrpím tie hry", mám ho doma za PC, môžem ho aspoň kontrolovať chudáčika...aspoň mi nechodí na pivo a za ženami?! Bože 😅 To je hroznééééééééééééééééééééé

marina24
7. júl 2015

no tak to nepoteší vôbec,ale aspoň,že nei je zavisly na horších veciach :(

tslobik
7. júl 2015

@danamocurova nečítala som príspevky, ale môj odkedy malý zaspí cca 9,00 je na pc pri hre do 12,00 v týždni aj dlhšie cez víkend......a vždy medzitým cez deň. Vôbec sa mi to nepáči.......najmä keď je malý hore ešte....potom nech si robí čo chce ale nemám rada ak malý vidí, že otec vysedáva pri pc. Najprv to bol world of tanks a teraz iné.....ani to nesledujem ale vytáča ma to....Vraj sa tým odreaguje....hm....Fasa príklad pre dieťa.....len čo je pravda....

janinah
7. júl 2015

@marina24 závislosť nie je lepšia a horšia,každá berie muža od rodiny a normálneho života a treba to liečiť,riešiť

tslobik
7. júl 2015

@janinah ale ako????????Nedá sa.....každý máme niečo,,,,,,,, Ach jo...

tomiholjubavi
7. júl 2015

@uhnakova
@aduskatt 😀 😀 aj my spolu zavislacime.. on bojuje o stalingrad, ja mam uz 4tu generaciu Simov 😀

janinah
7. júl 2015

@tslobik napr. tak- drahý,ty sa potrebuješ odreagovať pri pc,ja sa potrebujem odreagovať rozprávaním,idem na pivo....alebo si to pivo dáme tu spolu v obývačke,ale to by si musel pc vypnúť,tak ako? ja či pc?....ak pc,tak sa vyfinti ,zavolaj kamoške a švihaj na radlera...ak ty,tak žiadne výčitky,ale "vyrob" príjemný večer

aduskatt
7. júl 2015

@tomiholjubavi môj bojuje s tankami a ja závisláčim na Empire🙂))a občas s tankami, ešte že sa nebijeme o PC, každý máme svoj.-D

tomiholjubavi
7. júl 2015

@aduskatt aj my mame kazdy svoj..to je zaklad harmonie v nasej rodine 😀

aduskatt
7. júl 2015

@tomiholjubavi presne tak, ja mám svoj pracovný noťas a na ňom sa aj bavkám😀 a oba máme v obývačke, takže sa v pohode aj porozprávame večer😀

tomiholjubavi
7. júl 2015

@aduskatt aj my tak...spolu lezime v posteli, opreti o seba a kazdy dava to svoje 😀 ked je nejaka dobra hra, tak ju hrame aj spolocne..a potom si vymiename tipy a hinty. nehovoriac o tom, ze na fb si posielame blesky na criminal case 😀 my sme obidvaja gameri, aj sme sa spoznali cez pc...nase prve spravy boli v style: pošli manu, pošli klince na farmičku a podobne 🙂

zuska_bluzka
7. júl 2015

@sandra551 tak mozno by sa potom tie zeny mali zamysliet nad tym preco radsej utekaju do sveta pc hier ako travia cas s nimi... 😃

zuska_bluzka
7. júl 2015

@tomiholjubavi hras sims 4? 😁

tomiholjubavi
7. júl 2015

@zuska_bluzka mam 2,3 aj 4...ale dvojku mam aj tak najradsej ...z tej mam aj vsetky upgrady a expansion packy..a 10 giga downloadov. <3

sandra551
7. júl 2015

@zuska_bluzka Tak to je dobrý postreh, vážne... 🙂

uhnakova
7. júl 2015

@tomiholjubavi ja som hravala vsetko mozne, naposledy asi s muzom counter strike nejaky rok dozadu. Casto sme hrali spolu, hry po sieti su zabavnejsie, ci uz vo dvojici alebo vo vacsej skupine. Ako mame dve male deti, tak sa nase herne moznosti obmedzili, nakolko po veceroch som totalne vycucnuta a zmozem sa akurat na klikanie po nete alebo citanie knizky (kazdu chvilu musim tisit malu, co sa preberie zo spanku). Plus mame maly byt (sedime po veceroch s muzom v kuchyni), momentalne len jeden nadupany komp (dva stare lezia opustene v obyvacke), tak cakam na lepsie podmienky. Budeme sa snad stahovat do vacsieho bytu, potom postupne si zase nieco zahram aj ja 🙂