Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nezodpovednosť 7 ročnej dcérky

manamani1
13. jan 2012

Akoby ste riešili, keď doteraz bolo čo sa týka zodpovednosti na jednotku, vždy všetko spravené, upratané...a zrazu...moja dcérka pozabúda veci v družine, doma, v škole! Začalo to, časopisom z ktorého sa mala naučiť básničku, potom na krúžku si zabudla mikinu aj mobilný,a dnes to bol peračník v družine. Toto za 1 týždeň. Neuveriteľné. Takže mobil vypnutý, a ďalej neviem ako riešiť....

manamani1
autor
13. jan 2012

@bambibam súhlasím!

manamani1
autor
13. jan 2012

@sisaha Nechapem otazke!

manamani1
autor
13. jan 2012

@sisaha tak ano, kedze si zabuda zakladne veci ktore patria k jej kazdodemu zivotu,takje niekde po svojom asi nezodpovedna,nie?:

ukana
13. jan 2012

@manamani1 , podla mna to zbytočne nafukuješ, to je u takto starých detí bežné, že si veci zabudnú, stratia, treba len pripomínať a kontrolovať..pravdepodobne to doteraz tak nebolo a možeš byť šťastná, že si to obdobie zažila, no netrvalo to večne a možno má dcérka iné záujmy a nesústredí sa tak...alebo to može byť na nu veľa a nezvláda všetko ustriehnuť...a preto jej treba pomocť a nie sa na nu hnevať........ 😉

nela82
13. jan 2012

@bambibam moj starsi syn tiez mobil nema...a na co?Aby ho hned za rohom stratil???On vie,ze ked bude starsi a trocha viac zodpovedny-tak ho mozno dostane..no skor urcite nie 😉

anjelicek26
13. jan 2012

@manamani1 - ako ja ti opisem nase rano, kym ideme do skoly, tipujem je to u vas rovnako. .

Permanentne nestihame, v poslednych 10 minutach dobaluje tasku - musi tam dat AZ 4 veci -, oblieka sa, obuva, ide sa vycikat, chlebik od ranajok v jednej ruke, druhou rukou dopina bundu... do toho lieta brat.. v skole je to prosim rovnake, kamarati sa pytaju milion veci, ucitelky - obe - im rozpravaju, ze maju stat rovno, obliekat sa, zbalit si tasky, ide sa domov, maminy su o 5 minut tu. To sa da tak rychlo nejaky detail prehliadnut - a peracnik ci mikina JE DETAIL.

Ako my ideme zajtra dokupovat saske do telesnej nohavice a topanky - lebo sa vyparili - je najmensia v skole, takze jej ich urcite nikto nevzal - proste ich niekde zapatrosila v telocvicni. Co ju mam za to uskrtit? Su fakt dolezitejsie veci. Naschval to nerobi - a to by si si tiez mala stale opakovat.

Ja sa jej proste opytam, ci vsetko ma, skontrolujem to a je vybavene, vlk syty aj ovca cela. Este je MALA aby myslela na vsetko. Daj jej cas byt tym roztrzitym dietatom. Zodpovedny su dospely. A aj to nie vsetci.

manamani1
autor
13. jan 2012

@ukana uplne pekne som jej vsetko vysvetlila,vcera mobil stratila, dnes si po neho isla, ani jej nebol zakázaný,ale ked dnes smedosli na peracnik, mobil bol predsa vypnutý a lezi na skrini! 😉

sisaha
13. jan 2012

@manamani1 pisala si montinke, ze ma citat poriadne, ze sa jedna o zodpovednost, ktoru doteraz mala a nie o zabudnute veci, tak ma zaujima, čo ešte z tej zodpovednosti stratila, ktoru doteraz mala. lebo ak sa jedna iba o zabudanie, to neznamena, ze nie je zodpovedna, to je iba roztržitosť..a zase vyžadovať zodpovednosť od 7 ročného dieťaťa je trochu skoro podla mna... Isto, treba viest k zodpovednosti, ale zase očakávať ju...čo ja viem?

manamani1
autor
13. jan 2012

@sisaha mozem sa spytat kolko mas deti? a ake stare?

sisaha
13. jan 2012

@manamani1 ale ano, mozes.. Jedna dcera ma 13 rokov, druha 2,5 roka..

montinka
13. jan 2012

@sisaha presne s tebou suhlasim a pocas skolky nezabudala veci podla mna preto ze na nich dozerali aj ucitelky, v skole zazvoni a ucitelka ide prec. Ale zabudanie veci nema nic so zodpovednostou spolocne. ako pise sisaha je to roztrzitost a presne to som chcela v mojich odpovediach naznacit!

bambibam
13. jan 2012

@manamani1 úplne v pohode jej "dohováraj" - napr: "Rebeka ,zajtra by si ma veľmi potešila, keby sa ti podarilo nič v škole nenechať,mohla by som odložiť nejaké € čko a nemuseli by sme nič dokupovať a čo by sme ušetrili za mesiac išli by sme na ...do ... tam a tam." U nás to zabralo ,a ked ma potešila ,že nezabudla mohla si v obchode pri nákupe vybrať niečo do určitej ceny napr:sladké,hračky - proste lacné debilinky nič náročné.
Opakovať,opakovať a motivovať - inak ti poradiť neviem.

sisaha
13. jan 2012

@manamani1 vies co ja povazujem za zodpovednost? Ze dieta napr. ked odchadza posledne z bytu, tak zamkne, ze si napise ulohu a ja ju už nekontrolujem (ak dostane zlu znamku, je to na jej triko), ak ju poziadam o vyzdvihnutie lieku z lekarne, tak to urobi... Ale stratu a zabudnutie za zodpovednost nepovazujem.

manamani1
autor
13. jan 2012

@bambibam Ďalšia normálna odpoveď, vidíš to je super...zatial to skusimebez tych euráčov, lebo nie som zástancom, platiť za známky, a za veci ktore maju byt samozrejmostou.ale styl vychovy je fajn 😉

zuzana581
13. jan 2012

@manamani1 moja dcéra robí to isté, nečítala som celú diskusiu, ale vcelku súhlasím s tými pár príspevkami, čo som stihla prečítať, že to netreba nejak prehnane riešiť nejakými trestami a zákazmi. Ja sa s dcérou najprv rozprávam, že to sa to nesmie opakovať a musí si veci strážiť a kontrolovať a nakoniec poviem, že ak sa to bude opakovať, tak dostane nejaký trest. Vždy ale zostane len pri tých vyhrážkach 🙂, lebo si uvedomujem, že je to len malé dieťa a všetky v jej veku sú tak roztržité. Raz ale predsa dostala niečo ako ponaučenie, keď stratila druhú telesnú po sebe, musela si kúpiť nové cvičky za vlastné korunky. Nie preto, že by sme na ne nemali 😀 ale chcela som, aby si ich kúpila sama a videla a cítila, že všetko niečo stojí. Čo sa týka vecí, tak do školy sa pripravuje sama, ale ja ju každý deň kontrolujem, lebo inak by to nedopadlo asi dobre 😀 .

manamani1
autor
13. jan 2012

@sisaha toto co si napisala, moze spravit 13 rocne dieta, a nie 7rocne.Ja jej kluce od bytu nedam,a do lekarne je este tiez neposlem, asi tak...povazujem za uplne normalnu vec,byt zodpovedna za svoje veci, nic nadmieru od nej nechcem!

viki2912
13. jan 2012

podla mojho nazoru,malej treba prizvukovat ze ma davat na veci vacsi pozor....uci ju zodpovednosti..je vo veku kedy je roztrzita...to treba zohladnit,ale treba zohliadnit aj fakt,ze spoznava nove veci...ale aj napriek tomu,deti treba viest,vychovavat,pre ich dobro...ak by sa to stavala kazdy den,urcite by som si s nou sadla a vysvetlila jej,ze ak strati mobil,dalsi nedostane...

luciask
13. jan 2012

Mna by zaujimalo preco potrebuje 7 -rocne dieta mobil. Moja ma tiez 7 rokov a v skole vzdy cosi pozabuda, a ja tiez kolko krat nemozem cosi najst, ci zaudnem trebars rukavice v obchode v kosiku, takze co jej budem vycitat. Peracniky si domov nenosia, ani knihy, iba ak maju mat test. Mikinu si casto nechava v skrinke, lebo ju nosi iba v skole-je cast uniformy a ma na nej meno, takze sa nestrati.

manamani1
autor
13. jan 2012

@zuzana581
@sisaha
@montinka
@anjelicek26
@nela82
@ukana ja som vobec nepisala ze TREST! kde vidite to,ze trest????A Žiadne skrtenie, topre
@anjelicek26 , pytala som sa na "štýl" ako ju priviesť k tomu, aby bola nad vecou, čo sa týka každodennych veci, uplne primitivnych!!!!tak to si moze rano obliect napr,.hned pancusky bez nohaviciek, potom na pancuchy zasa pyzamo, kaba, ciapku, mikinu (ak ju ovsem ma), lebo má mamu,ktora by to mala kontrolovat, a nemusi tovediet, lebo je roztrzita, zo svojho sna ktory sa jej v noci snival??????????

manamani1
autor
13. jan 2012

@viki2912 tak,tak! tiž dobrý koment!

manamani1
autor
13. jan 2012

@luciask tak toto som cakala, kedy sa niekto chyti na mobil.Asi viem preco ho ma, a je to kazdeho osobna vec, nie o tom bola tema, ci má mat mobil alebo nie!

manamani1
autor
13. jan 2012

@dajna11
@katkazaborska ja som vobec nepisala ze TREST! kde vidite to,ze trest????A Žiadne skrtenie, topre
@anjelicek26 , pytala som sa na "štýl" ako ju priviesť k tomu, aby bola nad vecou, čo sa týka každodennych veci, uplne primitivnych!!!!tak to si moze rano obliect napr,.hned pancusky bez nohaviciek, potom na pancuchy zasa pyzamo, kaba, ciapku, mikinu (ak ju ovsem ma), lebo má mamu,ktora by to mala kontrolovat, a nemusi tovediet, lebo je roztrzita, zo svojho sna ktory sa jej v noci snival??????????

anjelicek26
13. jan 2012

@manamani1 - si nenormalne prisna 😕 Dcerka musi byt pod velkym tlakom, aby vsetko robila spravne. Pozri moja ma rokov 5, tak pisem, co sa jej pytam ja, ved si to hadam vies upravit podla seba, podla jej moznosti a schopnosti. Ocakavas dokonalost, vsetko musi byt tip top a ked to odrazu tak nie je, ruca sa ti svet, tato tema je cela taky vykrik do tmy - pre boha, moje "vycvicene" dieta sa sprava rovnako, ako tie ostatne 😖 Zamysli sa trosku nad tym, nema 15, ale 7 rockov... LEN 7!

luciask
13. jan 2012

No ja som len zvedava, ci aj to je zakazane? Ale teda to, naco niekomu kto ma 7 rokov je, sa asi nikdy nedozviem.

manamani1
autor
13. jan 2012

@anjelicek26 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nela82
13. jan 2012

@manamani1 😀 tak si ma potesila,ze moj syn nie je jediny co /keby nedohliadnem/si neda slipy... 😀 😀 atd.atd...No su to proste DETI 😅 Samozrejme tiez ma to niekedy stve,no viem ze casom sa to upravy-VEKOM.Samozrejme mu to stale dookola opakujem-upozornujem...no on je velmi rozutekany-v jeho hlavke su ine priority na prvom mieste 😅

montinka
13. jan 2012

@anjelicek26 toto je asi tazke pre niekoho pochopit. 😒

miruska320
13. jan 2012

Nečítala som úplne všetky príspevky,takže možno ti už napísal niekto niečo podobné ako napíšem aj ja 😉
Mali by ste si spolu sadnúť a zistiť,či sa niečo deje,možno nepomôže prvý rozhovor,treba trpezlivosť.Až sa to udialo tento týždeň-možno je to fakt ešte nejaká povianočná "únava",možno sa im nakopilo v škole učivo,prípadne rieši v hlavičke nejaký problém so spolužiakmi ,učiteľkou?Každopádne treba zistiť,a tiež by som asi dôrazne vysvetlila,že sa ti to nepáči a uviesť nejaký príklad,že čo keby si ty ako mama niečo takto zabúdala.Ono to vždy ide od drobností,až deti začnú zabudať aj hodnotnejšie veci a niektoré deti si potom myslia,však mamine to vtedy nevadilo tak čo......Tiež som neni za tresty pre deti,ale zodpovednosť treba v dieťatku vypestovať 😉

zajo79
13. jan 2012

@manamani1 Pane Boze, ved je este mala... nekradni jej detstvo aby robila 7 rocna vsetko na 100%... tiez sa spolieham ze 8rocny syn sa sam nauci, nachysta do skoly, vybavi, pomoze...ale kontrolujem ho.. a zapajam ho do domacnosti len v rozumnej miere, aby si aj detstvo uzil

aj dospely zabudne, ci strati..

manamani1
autor
13. jan 2012

@nela82 tak akoze nie o slipoch, len aj to 3 rocne dieta musi mat urcitu zodpovednost aj 5 rocne- primerane k veku...tak vidis, aj teba to stve. JA SA SMEJEM NA TOM AKO MAMINKY SA TU ROBIA,žE SÚ VYNIKAJÚCE, A NIKDY ICH NECHYTILA "KRÍZA" VO VYCHOVE, VSAK
@anjelicek26 ??????????????? a nepriznaju si to, a z nich su potom najvacsie harpie! 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli