Rast pohlavného orgánu

sheilla331
10. sep 2012

Mam 12 ročého syna a mame takyto problem. Chodieva svokre a ta ma stale napomina aby som isla urologovi ze ma maly penis, ale uz som bola pred rokom u urologa a on mi povedal, že ma tam všetko poriadku dole ,že to rastie individualne ale mňe svokra stale hovori aby som nieco stym robila.Poradte mi niečo kedy to začina rasť.

moon1979
10. sep 2012

@sheilla331
a to svokra pozerá tak velkému chlapcovi do slipov? záleží aj na genetickom vybaveni v rodine ...

katecameron
10. sep 2012

😀 tak toto ma tak pobavilo svokre by som povedala ze akym pravom obcumuje penis 12rocneho chalana to sa mi zda divne 😕 😕 😕 a ohladom velkosti tak zrejme to bude dedicne taketo veci byvaju dedicne ani vsetky zeny nemaju velkost podpresenky 80D tak co uz /ja osbne nastasti takyto problem nemam 😀 /

buffinko
10. sep 2012

@sheilla331, prepáč, ale svokra kontroluje penis tvojmu synovi? 😅 určite mu ešte narastie, veď má len 12rokov. no a veľkosť je daná geneticky, urológ asi nič nespraví a ani ty, navyše ak ho už videl a uznal, že chlapec je zdravý, pusť to z hlavy. a popros svokru, aby synovi nechala kus súkromia a nečumela mu do treniek...

sue
10. sep 2012

@sheilla331 uff, no najmä si myslím, že nech by mal penis akýkoľvek, tak s jeho veľkosťou nič nespraví a vážne si myslím, že 12r. chalanovi by babka do slipov už kukať nemala 😲

katkas1
10. sep 2012

no to je sila a to mu ho kontroluje v odpocinkovom stave alebo v bdelom???To je tiez dost velky rozdiel, nie kazdy chlap ho ma po kolena ked mu spi. No asi by som svokre povedala svoje, nie ze asi ale urcite 😠

bodka13
10. sep 2012

@sheilla331 a čo s "tým" máš akože robiť ti neporadila 😕 😀 ...napr.naťahovať 😉 (to len na odľahčenie 🙂 ) Penis sa zväčšuje až po nastúpení puberty pod vplyvom mužských hormónov
...však muži nemajú rovnakú dĺžku penisu ...

PS : kočky kľud ...prečo by mu mala "kukať" do slipov,stačí že ho videla pri sprchovaní či prezliekaní 😉

sheilla331
autor
10. sep 2012

To ja neviem ci mu ho kontroluje . Proste ma len bombarduje slovne ze mam stym nieco robyt.Sama jej hovorim ze mu narastie .Dakujem vsetkym za rady. 🙂

hradnapani
10. sep 2012

@sheilla331 len trosku na zamyslenie. Ta fotka, co mas v profile, je asi synova, ze? Myslim, ze by nebol stastny z toho, ze sa tu rozobera jeho vybava a jeho fotka tu. Nikdy nevies, ktora suseda to tu cita...

sisaha
10. sep 2012

@sheilla331 okrem toho co tu uz odznelo vratane jeho fotky a obkukavanie jeho intimnych partii svokrou, jej kludne povedz, ze tak ako zeny nemaju rovnake prsia, tak je aj individualna dlzka penisu. len tak na vlastne pobavenie by som sa jej spytala kolko penisov v zivote videla? 😀
A este nech zacne jeho penis rozoberat aj pred nim a chudak chlapec ziska dozivotnu traumu, ze s jeho velkostou nie je nieco v poriadku... !

moon1979
10. sep 2012

@sheilla331
no ja by som to tak nenechala a opytala sa jej, ze odkial to vie? toto je fakt sila, co to má svokru čo zaujímať, takéto záležitosti??? to už prekračuje všetky medze únosnosti ... to uz nie je dvojrocny chlapec, s ktorym ides na wcko, ked ide cikat alebo ho kúpeš ... nakoniec vysvitne, že svokra asistuje aj keď sa chlapec sprchuje ... toto su dost intimne veci a obzvlast u chlapca, ktory ide do pubertálneho obdobia ...

bodka13
10. sep 2012

...ak dieťa=chlapec súhlasí s asistenciou (starej mamy,mami,dedka,...) pri sprchovaní nevidím na tom nič zlé.,je to predsa len dieťa/vnuk a nie všetko zvláda sám (umytie vlasov)...ak by sa ozval,že mu to prekáža treba to REŠPEKTOVAŤ 😉

lili_mia
10. sep 2012

@sheilla331 čo ja viem, tak chlapci prichádzajú do puberty o dosť neskôr ako dievčatá .. stačí si spomenúť, ako dievčatá na základke riešia ktorá kedy dostane, či už dostala krámy .. niektoré až na strednej v prvom ročníku .. babku porieš, nech dá pokoj, ale treba mať aj istotu, aby to nerobila tebe poza chrbát .. nech neurobí niečo, čo vydesí tvojho syna, trebárs ho sama dotiahne k urológovi, či bude pred ním rozoberať penis jeho otca v jeho veku .. so synom sa porozprávaj, aj ty, aj otec, zrejme osobitne, aby vedel, že hoc je to jeho babka, tak isté veci NESMIE robiť, najmä proti jeho vôli a nech vám rodičom o všetkom povie .. nech ani nepovolí, ak bude babka argumentovať, nech sa nehanbí, a že on je iba decko a proste musí poslúchať dospelého .. ja by som aj riskla mu povedať, nech vydrží povedzme aj facku, ak mu babka v hneve, že neposlúcha, dá jednu výchovnú

mawiya
10. sep 2012

@sheilla331 No musím zareagovať 🙂. Ja mám doma 11 a pol ročného chlapa. To malé pimpuliatko, ktoré mal mu za posledný pol rok narástlo a zmenilo sa. Behom pol roka prešiel neuveriteľnou zmenou aj on ako osobnosť, začal mutovať, vyrástol, nohu má 40-tku, ochlpatel a začal smrdieť 🙂)) teda používať antiperspirant. 🙂. Aj keď tú zmenu intímnych častí som naozaj iba postrehla jedným očkom, pretože sa začal strašne hanbiť a aj keď máme záves na vani, tak keď som vkročila do kúpeľne, pre istotu sa zakryl aj uterákom :P. Takže treba len vyčkať na začiatok puberty, u nás prišla trošku skoro. Iné by bolo, ak by mal problém s močením. Skús skontrolovať (ak sa dá 🙂) či sa mu pri cikaní nevytvára taká akoby hruštička, čo by znamenalo zúženie predkožky. Vtedy to treba prediskutovať s urológom. Inak by som tento problém neriešila a hlavne požiadala starú mamu, nech kontroluje radšej prirodzenie svojho manžela :P sorry.

babullka1
10. sep 2012

@sheilla331 ja nechcem nikoho urazat ale isto by som tu verejne s fotkou svojho syna v profile neriesila dlzku,alebo teda rast pohlavneho organu 🤐 🤐 Chlapec ma 12 rokov,neviete kto vsetko si to tu moze citat...susedky,kolegine,známe..... 😒 To je absolutne intímna téma....

lenka110611
10. sep 2012

kks to som sa pobavila... zaujímala by ma aspoň jedna rada ako chalanovi ten penis zväčšiť... dospievaním sa zmení, možno rýchlejšie ako si myslíš. A so svokrou si jednoznačne pohovor.

trish31
10. sep 2012

@sheilla331 sa spytaj svokry akym sposobom sa da penis zvacsit,to si myslim,ze zaujima viacero ludi 😉

piacere
10. sep 2012

Ja si myslím len jedno.... že takáto hlúpa téma vôbec nepatrí na verejnosť internetu, hlavne, ak máš v profile vycapenú fotku svojho syna... pretože nikdy nevieš, kto to číta, pozerá....
Akože nechápem....
Svoju foto si tu kvôli zachovaniu súkromia nedáte, ale o svojom dieťati ste schopné písať aj takéto "hororoviny" vrátane jeho foto...

Kam to spejeme? 🙄

lilysk
10. sep 2012

@sheilla331 ...a este ked svokra toto rozobera pred nim tak decko moze mat do konca zivota komplex ,alebo este horsie ☹

ervenka
10. sep 2012

@sheilla331 ahoj. Puberta tvojho syna je pred dverami a vtedy sa pohlavne organy zacinaju menit. Pred rokom urolog povedal,ze je vsetko ok. tak co stale riesi!!! Predpokladam,ze este stale biologia 7.rocnika ZS je o cloveku. Je kapitola o pohlavnych organoch, o zlazach s vnutornym vylucovanim atd. Co ma zaraza je- ako moze svokra vediet, aky ma jej vnuk penis??? 😠 Ved 12rocne dieta sa uz musi vediet same sprchovat, utriet uterakom, mozno este tak s dohladom mamy/otca- ci si dobre umyl vlasy, alebo za usami, intimnu hygienu by uz tiez mal sam zvladat... Ci mu v spanku nadvihuje pokryvku alebo co??? JE to chore. Byt na tvojom mieste, pozvala by som si ju na kavu, a riadne jej vysvetlila situaciu, a dalsie otazky ohladne penisu jej vnuka jej razne zatrhla. Je dost mozne, ze chlapec, resp. mlady muz bude mat casom fazu ostychu- vtedy sa bude hanbit aj pred vlastnou mamou, a potom co? Tvoj synator moze mat so svojou babkou ultra-super vztah, ale do niektorych tem, nech sa jednoducho nepusta. A navyse ako by svoja svokra navrhovala penis predlzit? Ona je urologycka, ked sa stale stara? Kolko ich v zivote videla?

marecek1
10. sep 2012

@piacere úplne súhlasím. určite by som tu neriešila takéto intímne záležitosti s tým, že tu vycapím fotku svojho syna.

maminka: predsa ste boli u urológa, povedal, že je všetko v poriadku, pre svoj pokoj môžte návštevu opakovať, aj keď si myslím, že to skôr bude pre 12ročného pubertiaka zbytočný stres..

svokre by som povedala, aby sa starala o veľkosť penisu svojho manžela, a nie môjho syna, a tým by som všetky debaty s ňou na túto tému ukončila.
@sheilla331

maznacik007
10. sep 2012

no ak nechas svokru aby ho obzerala a kritizovala ze ma maly a este aj kvoli tomu s nim utekala k urologovi tak si na najlepsej ceste sposobit svojmu dietatu dozivotnu traumu a pripadne neskorsie problemy v jeho sexualnom zivote....

ja neviem si skus seba predstavit v takom chulostivom veku ze by tvoja babka riesila ze nemas prsia a nech s tebou idu k doktorovi... 😝 😝 😝

teress
10. sep 2012

fuu ha...silna káva,tvoja svokra chce synovi sposobit psychickú ujmu? vžiadnom prípade mu nema čo kukat na prirodzenie,a už vonkoncom rozoberat jeho velkost,ved mu može sposobit doživotnú traumu,či psychickú alebo sexuálnu...je vo velmi hkjlivom veku...a mimochodom velkost penisu je geneticky daná...joj!by som jej dala,nech ho ocino zoberie na pokec a vysvetlí mu že je v absolútnom poriadku...

digysa
11. sep 2012

@sheilla331 Ja by som tento nazor "ci ma maly alebo velky" nechala na jeho buducej frajerke..... co ty na to? 😎

sissy27
11. sep 2012

@sheilla331 povedz svokre, že aj s malým gašparkom sa dá spraviť veľké divadlo 😀 a že ty tiež neriešiš veľkosť penisu jej syna, tak nech ona nerieši toho tvojho, nakoniec má ho len na cikanie zatiaľ a aj v budúcnosti to naozaj nebude svokra, koho by to malo trápiť... a trošku z anatómie - u ženy je citlivých len prvých 8 cm pošvy, takže všetko nad 8cm nie je podstatné, že teda svokruš môže byť kľudná 😎

riki1
11. sep 2012

...tiež mám 12-ročného syna a určite by som nepripustila ,aby mu niekto kecal do penisu ,veď tá tvoja svokra mu môže spôsobiť traumu ,chlapci dospievajú neskôr a v 12-tich je ešte dieťa ,tak prečo by ho mal mať veľký ,pokiaľ ti dr. povedal ,že je v poriadku ,tak by som svokre dala prísny zákaz riešiť to ,chlapci v tom veku sú citliví ,tiež nebehám za mojim synom a neočumujem mu pipíka a to som jeho mama 🙂 ,len mu stále hovorím ,že keby ho náhodou niečo bolelo ,alebo by sa mu nejak zmenili vajká ,tak nech mi to hneď povie ....12-ročný chlapec by mal mať už súkromie pri hygiene ....

bianca
11. sep 2012

@sheilla331 a to akoze svokra jak zistila ze ma maly penis?Netreba jej nahodou prevetrat hlavu u psychiatra alebo nebodaj na policii?Akoze mna by v prvom rade zaujimalo skade bosorka zistila ze ho ma maleho

irriss
11. sep 2012

@digysa
...i s malym kasparkem se da hrat VELKE divadlo 😎

to tvrdil muj kamarad... 😀 😀 😀 😎 😎 😎 🤐 🤐 🤐 🤐 😔 😔 😔 😔

irriss
11. sep 2012

@sheilla331

Nevim a nedokazu si predstavit, kdy a jak doslo ke kontrole velikosti penisu u dospivajiciho chlapce....mam 4 deti..ale at uz je to devce ci chlapec- okolo 9.roku veku se v koupelne kazdy z nich temer zamyka 😲 😉

fraufrt
21. sep 2012

Svokre mozes povedat, ze je plne funkcny, tak co by este chcela. 🙂 Chlapec sa vycura a ked bude starsi urcite bude tiez fungovat, tak ako ma...

milena2222
30. aug 2013

Toto je neuveriteľné, typická svokra. Čo sa stará do vecí, do ktorých ju nič nie je a ešte tomu ani nerozumie??? Veď si narob poriadky! Tu je článok o tom, v akom veku ako rýchlo penis rastie http://www.plus4cm.com/clanky/kedy-penis-rastie/ Keby si prečítala aspoň niečo o tom na nete, tak by netrieskala také sprostosti. A hlavné, že je múdrejsia ako lekár, ktorý povedal, že je všetko OK!!!