4 dni mi mešká menzes a mám strach z druhého tehotenstva

vinea15
4. dec 2012

Ahojte babeny. Akosi ma prepadáva strach lebo už mi 4 dni mešká menzes. Ja viem, že to ešte nič neznamená, ale mám strach. Mám 17 mesačné dieťatko a pôrod aj prvé tehotenstvo vo mne zanechali dosť veľký strach. :( Inak si dávame s manželom pozor, neberiem anti ani nič iné nemám. Teraz fakt nie je ten najlepší čas na druhé bábo a ja už som ani moc o druhom nerozmýšľala. :( A od pôrodu som mala vždy menzes na deň presný. Myslíte, že to môže byť len planý poplach. Lebo fakt neviem či by som teraz zvládla druhé bábo.... :(

matozazzo
4. dec 2012

Urob si test a neboj, zvladla si jedno, zvladnes aj druhe, ak by nahodou 🙂 Kym by sa narodilo, prve uz bude mat 2 roky, parada 🙂 Vsetko je tak, ako ma byt 🙂

meganka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenulienkat
4. dec 2012

Ahoj,viem presne ako sa citis, ja som toto preživala nedavno ked mi mnezes meskal skoro 2 mesiace, taktiez momentalne netuzim po druhom babatku, mam rocnu dcerku... kupila som si TRI testy vsetky vysli negativne, no aj tak som im neverila, a ten pocit stastia ked mi dosla mrcha bol fakt super 🙂 skus si spravit test, ale 4 dni je este pomerne skoro panikarit... no test by ti uz mal ukazat ci si v tom 😖

vinea15
autor
4. dec 2012

@lenulienkat
@matozazzo veď ja som bola vo štvrtok u gynekologičky na prehliadke
a aj ona by mi povedala keby niečo, ale stalo sa mi aj pri malej, že som bola u doktorky na prehliadke a nič tam ešte nebolo ani som nevedela a o mesiac som išla znova s tým, že som tehotná a už som bola v siedmom týždni. No počkám ešte do konca týždňa a ešte uvidím. Ale fakt nie som hlavne psychicky s tým vysporiadaná ☹

matozazzo
4. dec 2012

gynekolog este nic nevidi, potvrdili by ti to len krvne testy (HCG) alebo tehot. test... A neboj, to zvladnes!!!

vinea15
autor
4. dec 2012

@matozazzo ďakujem za podporu :*

minami
4. dec 2012

Zvladnes to, urcite. Ja som asi dva roky po prvom porode nechcela o druhom babatku ani pocut, potom sa vo mne nieco zlomilo a chcela som. Problem zacal byt v manzelovi - on nechcel. Mal milion dovodov na to preco teraz nie, ja svojich milion na to, preco teraz ano. Ale nechcela som ho za kazdu cenu a tak postupne ma to preslo a celkom som to vypustila z hlavy. Zacala som sa po rodicovskej tesit do prace a vypichovala som si vyhody, ked uz nemusim behat iba okolo maleho babatka, ale pri 2,5 rocnom drobcovi mozme mat trosku volnejsi rezim.... no a potom som zistila, ze som tehotna. S hrozou a slzami v ociach som to oznamila manzelovi a - on sa zacal rehotat, ze parada, ved sme to chceli. A povedal mi tych povodne mojich milion dovodov na to, preco ano a teraz. A dnes sa uz na dalsieho krpceka tesime.
Nech sa stane co sa ma stat a ty to urcite zvladnes, uvidis! Aj ked - no 4 dni naozaj este nemusia nic znamenat. Aj mne sa to par krat stalo a nic.... az teraz 🙂

janinah
4. dec 2012

@vinea15 druhýkrát som otehotnela,keˇd malo prvé presne 1 rok...zvládneš,lebo ženy sú silné 😉 a po počiatočnom šoku sa aj tešiť budeš 😉 podvedome si sa mu ani nebránila,inak by ste to riešili normálnou antikoncepciou,nielen takou "akože" 😀

vinea15
autor
5. dec 2012

@minami manžel práve nie je proti, ale dohodli sme sa, že druhé bábo budeme mať až vtedy keď to budeme chcieť obaja, zasa viem, že v tomto sa na neho možem spoľahnúť

@janinah veď ja som si aj chcela dať tú antikoncepciu len akosi stále nebol čas a peniaze....lepšie povedané, že čas by aj bol, ale tie peniaze....

moon1979
5. dec 2012

@vinea15
ku gyn sa neoplatí ísť skôr než menzes mešká aspoň 2 týždne, lebo na UTZ je vidno plod cca od toho 6tt, srdečnú akciu od 7tt ... ešte počkaj cca 2 dni a urob si test, ak si tehotná, malo by to už ukázať ...

vinea15
autor
5. dec 2012

@moon1979 no uvidíme, ja som pred porodom mávala nepravidelný menzes, ale po porode na deň presne.... tak dúfam, že to je len zo stresu...

zuzi0911
5. dec 2012

@vinea15 mne to tak po druhom porode skace.tiez kolko krat v strese ci nahodou lebo ja nemozem antiku tak si davame len pozor.dkus si urobit test uz by to mal ukazat a budes vediet co a ako.ak do dvoch tyzdnou nedostanes ms a test vyde negativ diktor ti da vyvolavacku. drzim palce.ja som druhy krat otehotnela ked prva mala 11 mesiacov.tesila som sa.sice nebolo ani financne nejak dobre ale zvladame to.ja sa zas bojim tretieho tehu koli druhemu porodu ale aj z toho ze prirodzene ist nemozem a bojim sa sekcie.ale ani nehak neplanujeme len sa moze stat ked ta ochrana je taka.no potom budem prezivat presne co ty 🙂

vinea15
autor
5. dec 2012

@zuzi0911 veď ja viem, že by sme to nejako zvládli, ale nebolo by to bohviečo,no na túto dobu si myslím, že dve deti sú už luxus, ja o treťom ani nerozmýšľam...

moon1979
5. dec 2012

@vinea15 ja som pred tehotenstvom mala všeliako menzes, potom po pôrode na den presne (možno aj na hodinu) asi pol roka, no a potom ako keby uťalo, 2x do mesiaca, skrátený cyklus, predlžený ... aj stres robí svoje ... ale zase ak nechceš otehotnieť spoliehať sa na to "že si dávate pozor" moc nemá zmysel 🙂 ak nechceš tabletky hltať, existuje aj iná forma ochrany ...

valeria1985
5. dec 2012

baby poradte aj mne...mne sa zas stalo ze sa mi zmenil cyklus menstruacie, uz druhy mesiac za sebou som ju dostala po 21 dnoch a nie po 28, ako doteraz. Moze to byt tym ze som v poslednej dobe dost schudla /za 2 mesiace cca 6 kg/?

vinea15
autor
5. dec 2012

@valeria1985 áno aj to može byť dovod

valeria1985
5. dec 2012

@vinea15 myslis ze mi pomoze antikoncepcia, ktora upravi cyklus? ma porazi to mat tak casto 🙄

vinea15
autor
5. dec 2012

@valeria1985 jasné anitikoncepcia pokiaľ ju budeš mať tak ti upraví cyklus, ale keď ju vysadíš tak asi to už tak fungovať nebude

janinah
5. dec 2012

@valeria1985 tam môže byť aj iný dôvod ako schudnutie napr.cysta...capnúť hak je zakrytie a nie riešenie/hľadanie príčiny/ problému

vinea15
autor
6. dec 2012

Ahojte hlásim sa, že zatiaľ stále nič, žiadny menzes...

teddynko
6. dec 2012

Nie si v strese? Mne takto meškal menzes týždeň, už som bola zúfalá, išla som k doktorke, dala mi vyvolávačku, o dva dni mi menzes prišiel...

jaja28
6. dec 2012

@vinea15 test si si neskusala urobit?

adeli79
6. dec 2012

preco si neurobis test? je lepsie sa stresovat? a mozno uplne zbytocne? a ak si tehu, tak to tak ci tak budes musiet akceptovat. ci ?

vinea15
autor
6. dec 2012

@teddynko hej mala som teraz také stresové obdobie, tak preto ešte čakám, že či náhodou neprídu...

vinea15
autor
6. dec 2012

@adeli79 zatiaľ si ho ešte neurobím, počkám do pondelka a ak neprídu tak si potom spravím... fakt sa bojím toho výsledku... keď by som bola tak určite by som nešla na potrat, ale viem, že by som to veľmi zle znášala psychicky.... kto to niekedy nezažil tak to ťažko pochopí.....

denca76
6. dec 2012

ahoj aj na mne zanechal nie prvý ale druhy pôrod strach z dalšieho ,ale ked som zostala opäť tehu tak som sa tešila aj ked som sa aj bala ,ale nakonec všetko prebehlo hladko 🙂
Išla som do nemocnici na poslednu chvílku 🙂 aj ked mi hrozilo že my zavolaju druhu sanitku a budem rodiť pred bránkou 🙂 ,ja som povedala že to stihnem a aj som skoro stihla,ked ma vyťahovali zo sanitky tak my prvy krát aj sama praskla voda 🙂 takže som to mala šup šup a malička bola hned aj vonku 🙂
Neboj všetko bude super bo ten pocit že držiš v rukách ten zázrak je neopísatelní 🙂

vinea15
autor
7. dec 2012

@denca76 ďakujem za podporu 🙂
@adeli79
@jaja28
@teddynko
@janinah
@valeria1985
@moon1979
@zuzi0911
@minami
@matozazzo
baby tak nakoniec to bol len ten stres 🙂 dnes teta konečne dorazila :D ďakujem vám všetkým za podporu 🙂veľmi si to vážim a držím vám palce 🙂

moon1979
7. dec 2012

@vinea15
netreba hneď stresovať, ženské telo je nevyspytatelné a niekedy stačí fakt trošku stresu, alebo mierne prechladnutie a už môže meškať menštruácia 🙂

vinea15
autor
7. dec 2012

@moon1979 ja viem, že ženské telo je nevyspytateľné, ale to bol ten prvotný šok vieš.... som sa zľakla a pred očami mi hneď preleteli všetky katastrofické scenáre z predchádzajúceho porodu... neodhováram sa od ďalšieho dieťaťa, ale ani neviem či sa ešte niekedy naň odvážim... musím pouvažovať nad nejakou skutočne efektnou a bez vedľajších účinkov vhodnou antikoncepciou

moon1979
7. dec 2012

@vinea15
keby som ti napísala moje zážitky z prvého pôrodu tak si povieš, že čo je vela to je moc ... je to o psychike a jasné, že hlavne ak ide o negatívne zážitky o to viac sú intenzívnejšie a o to viac ich človek zle spracováva a nikdy ich nevymaže z pamäte ... ale som si povedala, že jednoducho nemôžem byť sebecká a nedať svojmu synovi súrodenca ... rodičia sa pominú a čo potom?: je fajn mať brata alebo sestru 🙂 ja som tiež z dvoch súrodencov a veru som rada, že tú sestru mám 🙂
strach z pôrodu mám samozrejme, ale myslím pozitívne, vyberám si pôrodnicu kde pôjdem rodiť a už nič nenechám na náhodu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre