Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

49 deň cyklu a menzes nikde

11miuska11
3. feb 2013

Ahojte. Uz fakt neviem, co si mam mysliet. Takze pekne po poriadku. Pred 13-timi dnami som bola na krvne testny na HCG. Tehu sa nepotvrdilo. Pred 9 dnami som bola na sone. V kazdom vajecniku mi lekar videl jedno zlte teliesko (boli dost velke), mala som vysoku sliznicu maternice, no ziadnu dutinku v maternici, nic nevidel. Tak povedal, ze tehu nie som (nemam ziadne cysty a ani nic ine). Odvtedy je to uz 9 dni a ja menzes stale nemam. BT mam posledne 4 dni 36,7, predtym som mala tyzden 36,5. Moze to znamenat, ze MS uz coskoro dorazi? Uz neviem, co mam robit. Skusala som cervene, vino, HORUCE kupele a nic nezabera. Stale sa vsak pohravam aj s myslienkou, ze by som mohla byt tehotna. Lenze potom mi nejde do hlavy, preco by boli krvne testy negativne a na sone nic. Ovulacia urcite prebehla, kedze tam boli tie zlte telieska. Na vyvolavacku ist nechcem. Stretli ste sa s niecim podobnym? Mam len cakat? Uz chceme zase snazilkovat 😎

jankako
3. feb 2013

Moje terajšie tehul.Tri neg.testy ešte aj v 40DC.Tehotenstvo na prvom sone mi nepotvrdila,ani nevyvrátila.Sliznica vysokánska,v maternici niečo bolo,ale lekárka nevedela určiť či je to vačok,alebo sliznica pripravená na odkrvácanie.Dostala som injekciu-vyvolávačku.S tým že ráno si spravte test.48DC test bol konečne pozit.slabučko.O týž.opäť sono,o dva tžýž.opäť.pretože mimi bolo stále malé.Doteraz je menšie o dva týž.nesedí s poslednou MS.
Takže odporúčam vyvolávačku.Ja som išla tiež len na vyvolávačku,pretože som neverila že testy môžu klamať.Vyvolávačka tehotenstvu neublíži,len podporí.Načo čakať,pokial sa MS uráči prísť.Ked nedostaneš do 10dní,zrejme si tehotná.

11miuska11
autor
3. feb 2013

@jankako ja si zajtra planujem kupit tehu test. Mne totiz jeden tehu test pozitivny vysiel, a celkom pekne (ale riadne sa vyfarbil az po niekolkych hodinach). Bolo to 19.januara. no ´2 dni na to som isla na krv a tam, ze negat. Zajtra si asi kupim tehu test a testnem sa. Cele sa mi to zda nejake cudne. Lebo mavam dlhe cykly. (42DC), ale toto uz mi ptide fakt dlho. HLavne ked viem, ze ovulka bola podla sona.

11miuska11
autor
3. feb 2013

@jankako inak, uplne som zabudla. Gratulujem k babatku 🙂 a silno prajem vela zdravicka, nech babenko zacne pekne rast a vsetko prebehne v poriadku 🙂

jankako
3. feb 2013

@11miuska11 dakujem.ani ja som nedúfala že som tehotná,tiež kvoli dlhým cyklom.som myslela žetmi meška MS kvoli tomu že ma preháňalo dva týž.a zvracala som.Ja tri testy čisto neg.A mimulo to dobehne.Mala som neskorú ovuláciu.Sestrička mi posunula poslednú MS z 15.okt.na 2.nov.TP 9.8..No som zvedavá nateba ako to dopadne.Obj.sa na tu vyvolávačku.

11miuska11
autor
3. feb 2013

@jankako a vyvolavacka urychli tehu? Ci preco mam ist na vyvolavacku? 🙂 urcite dam vediet, ako som dopadla 🙂

alchemilkazltozelena
3. feb 2013

@11miuska11 nejake priznaky tehotenstva mas?

11miuska11
autor
3. feb 2013

@alchemilkazltozelena priznaky absolutne nie su smerodajne v tomto. Pred dvoma mesiacmi som si vsugerovala vsetky priznaky, co len existuju 😀 a nejako sa stale pozorovat, sa mi nechce. Ale nic extremne sa v mojej fyzickej schranke nestalo 🙂 takze skor si myslim, ze nie. I ked sa niekedy pristihnem pri tom, ze ma pali zaha. Alebo mi po nejakom jedle trosku dvihne zaludok, alebo som niekedy unavenejsia. Ale nepripisujem tomu ziaden vyznam, pretoze to sa moze diat, aj ked tehu nie som 😖 uz uplne neviem, co mam robit. ZAjtra kupujem test, a ked bude negat, asi pojdem na vyvolavacku, alebo co. Vrrr... 😠

lila17
3. feb 2013

ahojte vie mi niekto poradit?mam 2 tyzdne po menstruacii a dnes mam strasne bolesti v bruchu ako pred mesntruaciou aj prsia ma bolia a mam hnedy vytok,bude to zase menstruacia?dakujem

lulka12
3. feb 2013

Načo to červené víno a horúci kúpeľ, ak túžiš otehotnieť toto je riziko!!!

Vyvolávačka naopak môže tehotenstvo poistiť. Ak už si tehotná neuškodí tehotenstvo niako neohrozuje.

11miuska11
autor
3. feb 2013

@lila17 moze a aj nemusi. Test si si robila?

11miuska11
autor
3. feb 2013

@lulka12 lenze ja som pred tymi 9 dnami, co mi na sone uplne vylucil tehu, uplne stratila iluziu o tom, ze by som mohla byt tehu. Teraz, ale ked MS stale nechodi, tak som na pochybach. A presne toto som si aj ja povedala, ze cervene vino a horuci kupel, ze keby som tehu, tak mam teda fakt odolne baby 😀 No len lekar mi povedal, ze do tyzdna MS pride. A ona stale nikde. Preto som sa zlakla, ze ci sa vtedy nemohol pomylit ☹

11miuska11
autor
3. feb 2013

@lulka12 no a to vino a kupel som skusala preto, ze kedze nie som tehu podla lekara, tak nech pride cim skor MS, nech sa mozme zase snazit 😠 to vies, my nedockave snazilky 😎

lulka12
3. feb 2013

@11miuska11 Toto je taká babská rada....z minulého storočia. Robili to baby ktoré chceli potratiť tak neviem prečo riskuješ a nevieš ako na tom si.
Ja mám celý život nepravidelný cyklus aj 90 dní nič. Žiadny menzes som nenáhaňala a ani mi nechýbal. A keď som plánovala tehotenstvo toto by som určite neskúšala..

Snažilkovať môžte ....

lila17
3. feb 2013

@11miuska11 nie nerobila som este test ,zajtra spravim .

11miuska11
autor
3. feb 2013

@lulka12 tak teraz si mi dala nadej 🙂 ale pokial viem, v jednom cykle moze byt len raz ovulacia a tu uz sme my, zda sa, premeskali. Preto teraz potrebujem MS, aby sa mi to cele obnovilo a mohla som zase skusat. a aby teda mohlo dojst k druhej ovulacii, a aby sme to tento raz stihli 🙂 a ty si v tom 90 dnovom cykle vedela, kedy mas ovulaciu? Alebo ste mali take stastie, ze sa vam proste podarilo?

11miuska11
autor
3. feb 2013

@lila17 tak ti zajtra drzim palce, nech vyjde podla tvojich predstav 🙂 daj vediet, ako si dopadla 😉

lulka12
3. feb 2013

@11miuska11 No aj to sa stáva a pokiaľ sa cítiš dobre , kúp si radšej niake testy a k lekárovi nemusíš bežať hneď . Na sone sa to tak v 8 týždni dá lepšie potvrdiť.... Trpezlivosť a uvidíš.... Ja som na dcérku čakala 5 rokov . Mám len jeden vajíčkovod , hormonálnu poruchu a ked´ som s ňou otehotnela mala som 41. Oplatí sa veriť ,že sa to podarí.

A ak chceš otehotnieť a nedarí sa vytesnaj to z hlavy ... Moje dve deti sa mi len tak podarili. Stres ťa môže veľmi blokovať...

Držím všetky palce ...🙂

lulka12
3. feb 2013

@11miuska11 No ja na tvojom mieste zahodím ten teplomer.... Zabudni na pozorovanie ovulácie a užívaj si chvíle s manželom bez myslenia na tehotenstvo.

Toto pozorovanie je veľmi stresujúce. Keď sme chceli druhé dieťa písali sme aj Mudr. Jonášovi .... . vôbec nám to nefungovala.

Ovulácia môže nastať aj po mimoriadnom vzrušení, mimo kalendára.....

11miuska11
autor
3. feb 2013

@lulka12 dakujem ti krasne lulka. Toto je len prvy mesiac, co to tak poctivejsie skusame 🙂 a ani nejde o to, ze by som straasne chcela v tomto momente hned otehotniet, len chcem mat normalny cyklus a normalne sa snazit o babo, kazdy mesiac. A nie raz za 50 dni, to ma mrzi velmi, ze to takto je 😒 Ale neva, vsetko bude tak, ako ma byt. Dakujem krasne za drzanie palcov, zidu sa 😀 Zajtra pojdem kupit testiky a v utorok urobim. A mozno do utorka pride aj MS 😎 bola by som rovnako stastna 🙂 pekny vecer este a dakujem za tvoj cas 😉

lila17
3. feb 2013

dakujem zajtra sa ozvem

11miuska11
autor
3. feb 2013

@lulka12 ovulka mimo kalendara? waw. Tak to poviem muzovi, ze nech sa snazi 😀 hihi... a asi mas pravdu, ze tie vsetky zalezitosti okolo toho dokazu zenu riadne rozhodit. Pred nedavnom som mala cistu hlavu a teraz uz myslim len na to, aku budem mat rano BT a kedy mi pride MS. Aaach jo 🙂

lulka12
3. feb 2013

@11miuska11 Ešte som si v profile prečítala ,že si vysadila HAV a s tým môže byť tiež niekedy problém , že sa tvoje telo musí s hormónmi popasovať. Mne to tiež trvalo... Druhého syna sme plánovali rok ....

A pamätám si ,že v prvom odbere krvi sa teho nepotvrdilo až o dva týždne....

11miuska11
autor
3. feb 2013

@lulka12 pockaj, to vazne sa moze stat, ze ti krvny test nepotvrdi tehotenstvo? A preco su potom ti lekari taki frajeri, ze dajte si pohar cerveneho vina, horuci kupel a MS mate do tyzdna? Normalne sa zacinam bat teraz 😒 ano, moze to mat aj s vysadenim HAK nieco, lenze to uz su 4 mesiace prec. A minuly mesiac som mala MS po 42 dnoch. tak som sa nadejala, ze aspon tak to zostane.

18miska160
3. feb 2013

@11miuska11 asi dva mesiace do zadu so čakala na MS a neprišiel, čakala som čakala a aj tak nedorazil. Trvalo to 65 dní a stále nič, robila som si test a ten dobadol negatívne. Tak som sa vybrala ku gynde a tam mi pichcli vyvolávačku. Až týždeň po injekcii som dostala MS. Tento mesiac to zase mešká nejakých 6 dní a tehu nie som.

11miuska11
autor
3. feb 2013

@18miska160 a mala si v tom mesiaci ovulaciu, ked si nedostala?

jankako
4. feb 2013

@11miuska11 MS príde rýchlejšie ak má prísť,tehotenstvo podporí.

18miska160
4. feb 2013

@11miuska11 áno mala som

livocka21
4. feb 2013

pockaj este taky tyzden a urob si test...a ja si myslim, ze nemusis zakazdym cakat na ovulaciu, hlavne ked mas nepravidelny cyklus...otehotniet mozes pred aj po aj cez MS...a neviem ako dlho si brala HAK...ak to bolo dlhodobejsie tak telo potrebuje cas kym si opat najde svoj cyklus...drzim palce 😉

11miuska11
autor
4. feb 2013

@livocka21 vysadila som HAK v septembri. Takze moze byt, ze cyklus este vymysla 🙂 Robila som si dnes test a negativny. Volala som lekarovi a povedal, ze ked do piatku nepride, mam prist na vyvolavacku. Tak ho posluchnem 😉

livocka21
4. feb 2013

fajn 🙂 vsetko chce cas a trpezlivost a vsetko bude ako ma 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli