Ako ste zistili, že ste tehotné?

molly9991
18. feb 2014

ahojteee,ja sa chcem len spytat ako ste maminy vedeli ze ste tehotne?? lebo vela ludi povie ja som to vedela od prveho momentu a podobne 😉 tak by som sa len chcela aby ste sa podelili ako ste to zistiliii 🙂 dakujem 😅

petrula21
18. feb 2014

mne sa hned na začiatku dosť viditeľne zväčšili prsia a hned na to prišla nechuť do jedla, nedokázala som zjesť normálnu porciu...Vtedy som vedela, že je čas na tehu test 🙂

molly9991
autor
18. feb 2014

nooo som aj ja veru zvedava ked ten stastny den nastane ako mi to bude jasne 🙂

mokon
18. feb 2014

@molly9991 ráno som vstala, zaliala si kávu a neskutočne mi "smrdela", vedela som, že to nie je "OK", ale bolo to oveľa lepšie 😀

kacena1159
18. feb 2014

Ja som to zistila až po mesiaci :D :D :D Len si pamätám, že vždy mi bolo neskutočne zle, keď som išla hore schodami :D Bývame na treťom poschodí a nemáme výťah lebo je to posledné poschodie :D A bolo to tak, že už mi meškala ms a išla som s manželom na očné vyberať kovovú šponu z oka lebo mu pri práci odskočila a ešte mu hovorím, že idem si kúpiť test keby náhodou, až nejdem k tej gynekologičke na kontrolu, že to je planý poplach. Prišli sme domov a urobila som si test a hneď tam na mňa vybahli dve tmavé koľajnice :D takže sme tomu najskôr nemohli uveriť pretože sme sa pol roka snažili a nič tak sme to nechali tak, že sa najskôr zoberieme a potom budeme ďalej pracovať už sme mali aj všetko zajednané, takže sa to podarilo asi na posledný raz, ale keď sme 20-tého decembra zistili, že čakáme malú tak sme všetko popresúvali 🙂 Bol to najkrajší vianočný darček 🙂

zara0201
18. feb 2014

Este mi ani nemeskalo, nahoda pri vysetreni krvi v endokrynologickom ustave, supercitlivy labak. Strasne som sa 4-5 tt potila, neskutocne navaly akoby som bola v prechode.

lennicka
18. feb 2014

Nechutil mi alkohol, boli sme s kamoškami oslavovať, a mala som príšernu chuť na brokolicu , obsahuje vela kyseliny listovej, a test som si urobila ani neviem prečo, lebo mi meškalo 1 den a dokonca ma aj brucho bolelo, ako by som mala dostať....ani som nečakala na výsledok a napadlo mi to až pred odchodom do prace... Tak sok a urobila som si par dalších 🙂a všetky pozitívne

lucka1987
18. feb 2014

na 30 DC som hodila sablu zo smradu na damskom wecku v praci 😅 prvy krat v zivote.. a tym som vedela, ze je nieco inak 😀

mimi3706
19. feb 2014

no my sme sa dlho snazili a ja uz som bola psychopat v sledovani sa 🙂 kazde nafuknutie brucha a prs som povazovala za priznaky a potom aj tak dosli kramy...a tak ako vacsina zien ktore sa snazia ked som si povedala ze sa nebudem sledovat tak som sa sledovala este viac 🙂 a potom prisiel jeden velmi stresujuci mesiac - konecne sme dostavali nas domcek, tak sme sa stahovali zo dna na den, vlacila som skrine a tak, nemala cas sa pozorovat, medzitym mali moji ziaci stuzkovu ktora bola pre mna velky stres ako pre triednu, a nakoniec vazna operacia mojho otca...ked som ho zbadala na nemocnicnej posteli ako hrozne trpi sa mi podlomili kolena a zalialo ma take divne nevolno a teplo..ale to je moja reakcia na velky stres...no a pri ceste z nemocnice som si uvedomila, ze aky je vlastne den a ja uz tyzden som mala mat kramy a ze vlastne na nich ani necakam lebo skrz stres neviem aky je den (darmo ze som ucitelka ktora denno denne zapisuje datum do triednej knihy)...tak som pre istotu este par dni pockala, lebo som sa bala sklamania, ale tyzden meskania pri mojej super pravidelnej menstruacii bol uplne jasny 🙂 no a potom som od samej radosti zacala trpet tehotenskymi nevolnostami - celodennymi a celonocnymi, ktore pokial som si dobre vsimla prestali asi pred 4 dnami...a som v 18tt 🙂

tinacho
19. feb 2014

no tak mne meškala mrcha 5 dní, keďže sme sa snažili o bábo urobila som si test a nič. Naštvaná ako po X-krát som ho šmarila do koša. Asi týždeň na to som varila obed, prišlo mi náhle zle, hlava bolela, otvorila som si okno a predýchavala. Neprestávalo, musela som si ľahnúť, spala som asi 2 hod. Vstanem a nič, všetko ako náhle prišlo, tak aj odišlo. No ale vŕtalo mi to v hlave. Na druhý deň ráno som mala žalúdok ako po dobrej opici/alkoholickej párty/, no a to som už sedla do auta a šup do lekárne. No kým som ho spravila, triasla som sa ako osika, potom plač od šťastia a neskutočná radosť 😀

marmete
19. feb 2014

@molly9991 pri prvom také tie divné pocity a meškajúca menštruácia, pri druhom mi začal neskutočne vadiť smrad záchoda, už som vedela, že sa niečo deje... 🙂

bajana
19. feb 2014

@molly9991 vynechanim MS a testom cca den po vynechani....nemala som vobec ziadne priznaky, ziadne romanticke ani osudove pocity....vela mamiciek to sice tvrdi, ale to, ze podobne pocit mali aj pri neuspesnych pokusoch, uz nenapisu 😉

ludmila26
19. feb 2014

Velmi ma boleli prsia,vynechala mi MS a bola som vzdy veeelmi ospala 🙂

zabiatko25
19. feb 2014

pri dcere som mala spinenie namiesto ms...to som este cakala, ze sa ms rozbehne, ale ked spinenie skoncilo, spravila som test a tam // neskor prisli nevolnosti a pocit zimy...chodila som neskutocne naobliekana, napriek tomu, ze bolo teplo.......teraz som mala uplne normalnu ms, len prsia zostali naliate aj po nej, plus obcas nejaka tazoba na zaludku a tyzden zapchaty nos...na teste slabucka druha ciarka 🙂
inak ziadny vnutorny pocit, ze som tehotna 🙂

zonjushe
19. feb 2014

jedinym priznakom bola meskajuca menstruacia..absolutne som sa necitila tehotne..ziadne intuitivne pocity ze som v tom neboli u mna pritomne :D..

denisafono
19. feb 2014

mala som strasnu virozu, tieklo mi z nosa, kasel, uplne K.O. meskajucu menstruaciu som pripisovala tejto chorobe, mala som ATB tak som sa rozhodla, pre moj pokoj, urobit tehu test. Podotykam ze som bola 5 tyzdnov po laparke zlcnika a lekar mi odporucil aby sme aspon 6mesiacov pockali - no nepockali a tehu test vysiel pozitivny. 😀

frangipani
19. feb 2014

my sme boli lyzovat v tatrach na vikend, zrovna ten vikend mi zomrela moja starka, tak sme uvazovali ci sa brat domov ci tam este zostat a v nedelu ist. nakoniec sme zostali, ved uz sme nic nemohli spravit, tak manzel ze on by si siel zalyzovat, tak som povedala ze pojdem aj ja troska mysliet na ine. no ale vobec mi to neslo, lyzovala som ako uplne pokakana, bala som sa neuveritelne padu. proste nieco nebolo v poriadku, necitila som sa na to. potom tam bol stanok kde varili cokoladu a mne to neuveritelne smrdelo, isla som sa tam pozriet, ze co preboha tu varia za humus... manzel na mna pozeral, ze ci mi nesibe ved to je mnam cokolada varena a hned si aj dal 🙂 samozrejme ze som sa od neho musela vzdialit, nechapala som ako to moze necitit, ved isto to je nejaka chemicka cokolada alebo bohvieco horsie 🙂. vobec som tomu nepripisovala vyznam, menzes som mala nepravidelny, vsimla som si ze mi meska tyzden. boli sme vecer vonku s kamosmi, kamoska tehotna v 6tom mesiaci a vravim jej s pivkom v ruke, ze hahhahaha uz mi meska tyzden a ona ze sprav si test 🙂 no jasneeee.... nedalo mi to vsak, pivo som nedopila, rano som vstala skor a sup ho ocikat pruzok. skoro mi zabehlo, rozplakala som sa od stastia hned som chcela letiet za spiacim manzelom, ale mrkla som do zrkala a pozeram, ze preboha aspon odmalovat som sa vcera mohla, tak som sa v tom placi, ruky sa mi triasli, odmalovavala... a zrazu som si povedala co mi sibe, ved kaslat na to, tak som isla za nim, jedno oko rozmazane, druhe ciste, manzel na mna skuli, ze co mi je preco revem a ako to vyzeram, co sa stalo 🙂 tak som mu ten ocikany pruzok strcila pod nos, chvilu mu to trvalo, potom povedal fuj necpi mi to k tvari 😀 a potom vstal a isiel si prestudovat letak, ze ci tomu spravne chape 😀 😀 😀 uplne s kludom.,. za chvilu sme vsak zacali chodit po byte obaja, ze my budeme mat baaabo, jeeejdaaa . neskor poobede som si este kupila 6 testov, kedze bola sobota, vsetky boli dvojpruzkove 😎

frangipani
19. feb 2014

zabudla som dodat, otazku, ci aj vy mate skusenost s umrtim v rodine v obdobi tehotenstva alebo porodu? ako sa vravi... ze ti starsi musia uvolnit miesto tym novym... neviem ale ja som v tom citala nieco medzi nebom a zemou. davno som vedela, ze my budeme mat babo az ked mi starka zomrie, proste som to tusila v kutiku duse som si neuveritelne zelala, aby sa toho dozila, ale bohuzial nebolo to tak.. 😢

dankako
19. feb 2014

ja som zasa chodila do fitka a aby som nieco nepokazila (brusaky a tak...), kedze sme sa snazili, tak som si spravila test - nic, potom som si spravila znova o dva dni a vyleteli na mna ciarky 🙂 a potom mi bolo tri mesiace zle 😖

henas
19. feb 2014

Moje prvé tehotenstvo zacalo, keď mi babka umrela. . Po mesiaci som ostala tehotná s dcérkou, keď dedkó umrel jej manžel po 4 rokoch som zostala znova tehotná a mame chlapca;) Čiže som doplnila stav v rodine 🙂

zuzka0405
19. feb 2014

@frangipani Ja osobne mám z rodiny akonáhle niekto ppovedal, že je tehu niekto vždy cca do 3 mes.odišiel.Ja osobne pri prvom tehu do mesiaca bola smrť, teraz viem že som tehu cca 7tt a včera oznámenie o smrti v rodine....takže u nas to tak je a presne včera som sa nad tým zamýšľala....prečo....a skutočne pri každom tehu niekoho z rodiny

molly9991
autor
19. feb 2014

juuj ked ja sa bojim ze si to vsetko budem len namyslat :/ lebo viem ze kazdy vravi netreba na to mysliet ale je to silnejsie ako ja proste na to myslim mesiac co mesiac :/

piacere
19. feb 2014

@molly9991 mne to nebolo jasné ani raz 😀 Odpoveď mi dal až test 🙂

lenka1993
19. feb 2014

Ja si to pamätám ako dnes, my sme si z mužom nedávali pozor niečo okolo roka. Chceli sme bábo ale neriešili sme to nejako, nechávali sme to na náhodu. Každý mesiac mi to meškalo ale test stále negatívny. Jeden mesiac tradične meškanie a po týždni hovorím mužovi že nech kúpi test. Ja som nedúfala ani neverila a popravde som nad tým ani nerozmýšľala. A zrazu bum dve čiarky 🙂. O týždeň mi aj lekár potvrdil že som tehu 🙂 .

nely459
19. feb 2014

pred otehotnenim som sa sledovala take tri mesiace ze co prinesu predmenstruacne stavy a bolesti, poctivo som si zapisovala, no ked sme prvy mesiac sli naostro tak som predsa len po ovulacii citila nieco co inokedy nie..a viete co? bolela ma noha nenoormaaalne kde som mala trombozu...hned som vedela kolka bije 🙂 test mi to potvrdil 11DPO 🙂 takym duchom duchovskym 🙂

nely459
19. feb 2014

@zuzka0405 niekde som pocula (stare babky hovoria) ze ked prichadza do rodiny novy clen tak jeden zakonite musi odist..u nas to tak nikdy nebolo..ale povrava sa

mnamko
19. feb 2014

@nely459 niečo natom bude
keď sa mal narodiť syn zomrel mužov dedko,keď sa mala narodiť dcéra zomrekla mužova babka,
keď sa mi narodila dcéra za mesiac zomrel môj strýko,keď sa mala narodiť bratova dcéra zomrela nám mama

alexandra1104
19. feb 2014

Ahoj mna pobolievali prsia ale nedavala som tomu niaku hodnotu no potom meskali krami....co mne do vtedy chodili pravidelne tak som na druhy den ked prisli kupila test po minute hovorim jedna ciarka...tak som ho hodila do policky a chlap hovori ukau ho ete a zrazu poriadne dve silne ciarky =)

nely459
19. feb 2014

@mnamko ty kokso :-O

tinacho
19. feb 2014

@molly9991 skús sa niečim zamestnať. Rôzne aktivity, aj blbosti a ono je to fakt pravda. Ja som počítala, snažili sme sa vždy cez plodné a nakoniec, vykašlala som sa na to, sexik sme hodila 2x do mesiaca a čo sa nestalo ....boli // 😲

siska765
19. feb 2014

@nely459 aj ja som to pocula mne pred pol rokom zomrela mamina ,kiezby sme sa aspon z babatka teda radovali ,snad mrcha uz nedorazi tento mesiac 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre