Ako vyzerá krčok maternice na začiatku tehotenstva?

anjelik87
2. okt 2014

Vsade pisu nieco ine.. Ma v tom niektora z vas jasno a vie mi poradit? MS by (ne)mala prist zajtra a krcok mam dole a je tvrdy a dlhy lebo ked po nom prechadzom prstom tak citim aky je tvrdy a ako je vysunuty do posvy. Vie mi niekto poradit ako vyzera krcok pred menzesom a ako pred tehu? Ci je otvoreny alebo zatvoreny neviem posudit kedze som uz raz rodila ale ze je dole tak to viem urcite lebo pocas ovulky je strasne vysoko. Dakujem pekne

snubenci08
18. okt 2014

@yanni aj ja to isté...len ako som hmatala ten krčok, tak mi ostalo na prstoch trocha hlienu ružového.

yanni
18. okt 2014

@snubenci08
@anjelik87 ked to zajtra nepride, myslite, ze ak, bolo by uz na teste nieco? Ved fakticky to bude meskat len den. Kedze dnes som mala dostat. Jeden test mam, neviem ci ho pouzit.

yanni
18. okt 2014

@snubenci08 no mne rano tak ruzovy. Vlastne to bolo este v noci. Nadranom nieco po 4 som sa zobudila, ze musim ist ci a bolel ma bachor ako ked dostanem menzes Ale menzes nikde len ten taky ruzovkasty, ale fakt ze len jemne ruzovy, hlien. No a potom, okolo 8, ked sme vstali, tak nic. Ani ruzova farba ani bolesti. a to tak uz cely den. Akuraz, ze uz ten hlien takmer nie je, len take mokre priesvitne nieco.

snubenci08
18. okt 2014

@yanni koľko si dpo?

snubenci08
18. okt 2014

@yanni ja tiež zatiaľ nič, ale čakám čo bude, keď ma občas pichne v podbrušku. Neviem si stále vysvetliť to špinenie 3-dňové.

yanni
18. okt 2014

@snubenci08 12 dni

snubenci08
18. okt 2014

@yanni ja presne ako ty

snubenci08
18. okt 2014

@snubenci08 ja som si dnes robila vraj najcitlivejší gs mamatest, no negatívny. Tak neviem, niektorým ukáže už 10DPO, niektorým meškajú krámy 2 týždne a ešte stále neukazuje.To je úplne individuálne. No ak chceš, ráno skús, nič tým nestratíš.

yanni
18. okt 2014

@snubenci08 a aky citlivy je? Idem kuk ten moj. LEbo ja som v zahranici, mne tie slovenske znacky nic nehovoria. Ja som test objednala z lekarni.

snubenci08
18. okt 2014

@yanni 10mlu sú najcitlivejšie, aký máš?

yanni
18. okt 2014

@snubenci08 20iu/l

snubenci08
18. okt 2014

Ten je menej citliví

snubenci08
18. okt 2014

@yanni tak ja už som dostala menzes ☹

yanni
18. okt 2014

@snubenci08 oh nieeeee. Skoda. Vyzeralo to nadejne. A ako dlho uz sa snazite?
Ja este nie, ale zase ma pobolieva. Tiez to naznacuje len menzes. 😠

snubenci08
18. okt 2014

@yanni snažíme sa 3.mesiac. Viem že to nie je dlho, no už sme trochu nervózni, keďže 2 deti máme a obe na prvý šup 😉

snubenci08
19. okt 2014

@yanni ako pokračuješ?

yanni
23. okt 2014

@snubenci08 ahoj. Prepac, nejak nebol cas.
No menzes hnusny prisiel v pondelok vecer. Ale ti poviem, masaker riadny. Straaaasne bolesti. To som fakt uz davno nemala. Este ze ma to chytilo az vecer, ked som prisla z roboty. Som potom skapinala na gauci 😠 Ale uz je fajn 😉 Takze ide sa do dalsieho kola.

snubenci08
23. okt 2014

@yanni ja som mala tiež silnú a dosť bolestivú. A dnes mi len končí, takže aj celkom dosť dlhú.

yanni
24. okt 2014

@snubenci08 mne uz tiez dnes konci. Ze je to len take aby sa nepovedalo. Cize dlzka normalne 5 dni. Vlastne dokonca o pol dna menej, lebo ms prisla az v pondelok vecer.

snubenci08
24. okt 2014

@yanni ja 5 dní dosť silná A parádne bolestivá A včera už len špinenie

sabbicore
15. mar 2015

@surriana krčok mám asi 8 cm vysoko,nahmatam ho ale da sa mi prejst este dalej..znamena to ze je otvoreny? Dakujem za odpoved

jamimaja
15. mar 2015

som 20DC viete mi povedať aký by mal byť krčok po ovulacii, a tiež po dalšie po uhniezdneni ?

jamimaja
15. mar 2015

Po oplodnení vajíčka počas celého tehotenstva zostáva čípok uzavretý a zároveň produkuje hustý lepkavý hlien...je to pravda? teraz som to čitala na nete, tak sa pýtam aj tu....mali ste to tak

redlola
15. mar 2015

@jamimaja v prvom rade by som ti neodporucala nieco riesit s krckom, akurat tak si tam mozes zaniest nejaku infekciu. Po ovulacii by mal byt uzavrety, ale to aj v pripade tehotenstva, aj netehotenstva. Potom zalezi aj od toho, ci si rodila lebo nie, zeny, corodili, maju vraj krcok pootvoreny stale, resp vyzera inac. Ak sa snazite (co sa asi snazite), pockaj aspon dva tyzdne, pripadne do planovaneho prichodu ms, skor to nema vyznam riesit, iba co si budes robit zbytocne nadeje. Vsetko pride v pravy cas🙂

surriana
16. mar 2015

@sabbicore si priechodná pre prst......podla mojej doktorky jeden prst-2 cm,takže podľa všetkého otvorený,ale to ti najlepšie povie doktorka.

jamimaja
16. mar 2015

@surriana a co znamena keby bola prichodna na jeden prst? a čo znamena ked ešte dalej?

jamimaja
16. mar 2015

@surriana a ešte ked mam tak mekko tam, co to znamena?

sabbicore
16. mar 2015

@surriana dakujem za odpoved,tym padom teda niesom tehotna,ze nie? Aspon dufam

surriana
17. mar 2015

@jamimaja priechodná znamená otvorená

surriana
17. mar 2015

@sabbicore
@jamimaja Bože baby,ved ja niesom doktorka 🙂,jednoducho ked je žena tehotna krčok stvrdne,a zosunie sa dolu,tvorý akože zátku,chráni dieťa pred infekciami a laicky povedané drží to dieťa akože v tebe a pod,na začiatku tehu ked som bola u gynekologa ale iného,tak tam mal praktikantky,a im to namne vysvetloval,že ako krásne je vidno na krčku tehotenstvo a bla,bla...a niečo som teda pochytila aj ja.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre