Cyklus bez ovulácie. Je možné, že by som bola tehotná?

petka811
1. mar 2013

Ahojte chcela by som sa popýtať. Je možné, že by som bola tehotná? Problém bol taký, že mi bolo zistené, že mám cyklus bez ovulácie, jednoducho vajíčko nikdy nedozrelo do požadovanej veľkosti. Chodila som pravidelne na folikulimetriu, kde bola sledovaná veľkosť folikulov, prvé dva mesiace bola nedostačujúca, teraz tretí mesiac po podaní tabletiek na stimulovanie rastu dorástli pekne, na poslednej folikulimetrii som bola teraz v stredu (27.2.) a pichli mi injekciu ešte na podporu prasknutia folikulu a uvoľnenie vajíčka s tým, že do 24. hod príde k ovulácii a máme sa posnažiť o bábo presne v ten deň(vo štvrtok). Lenže mňa sprevádzajú také divné pocity, mám trochu nafúknuté brucho, okolo tej stredy (27.2.) som pociťovala pichanie dole v podbrušku, dosť na pravej strane. Neviem bližšie popísať tie pocity. Pohlavný styk máme pravidelne nechránený a poslednú menštruáciu som mala 15.2. Dnes ráno mi to nedalo a spravila som si test a vyšiel pozitívne. Je teda možné, že by som otehotnela skôr ako mi povedala lekárka, napriek tomu, že som chodila pravidelne na folikulimetriu a predtým mi bolo povedané, že sa ani nemusíme snažiť, že mám nedostatočne narastené folikuly, a mala som menštruáciu, lebo myslím si - otehotnieť v deň, keď mi doktorka povie, kedy budem mať presne ovuláciu (po injekcii) - mala byť vo štvrtok a je piatok - a test je pozitívny - je nereálne.
Ďakujem 🙂

petka811
autor
7. mar 2013

Ahojte dievčatá,
ten pozitívny test bol len HCG z Pregnylu, ktorý mi bol pichnutý. Z dvoch čiarok sa po pár dňoch stala jedna.
Mám však od ovulácie neustále bolesti v podbrušku, niekedy silnejšie, niekedy slabšie, chodím často cikať, mám zápchu, nafúknuté brucho, taký hustejší belavý výtok (bez zápachu a hrudiek) a mám pocit, že väčšie bradavky, ale prsia ma nebolia. Neviem, či si to všetko nahováram, alebo sa to podarilo 😉 , teraz mám 21. DC, cyklus mám skrátený, tak 26 dní.Test ale zatiaľ ukazuje iba jednu paličku. Myslíte, že by som mohla byť tehotná? Prežívali ste niečo podobné aj vy?

petka811
autor
7. mar 2013

@xlucia
@soldi
@awalancha3 prosím, vedeli by ste mi poradiť? ☹

xlucia
7. mar 2013

@petka811 mozne je vsetko. zajtra si kup hned sypanu alchemilku, a zacni pit. to ti pomoze

soldi
7. mar 2013

@xlucia alchemilka sa nesmie pit po ovulacii, cyklus 26 dni je v poriadku

soldi
7. mar 2013

@petka811 urob si test o niekolko dni. Priznaky ktore popisujes mozu ale nemusia znacit tehotenstvo

awalancha3
7. mar 2013

@petka811 ....
..no, to je take zaujimave, pretoze priznaky, ktore opisujes mozu byt priznakmi tehotenstva, psychologickeho tehotenstva (namyslaneho) aj predmenstruacneho syndromu...my, co sme poctivo merali bazalnu teplotu a trochu sa tomu venovali (trochu viac, nez len trochu)- týmto pozdravujem @soldi a @majula25 odkazujem, že soldi je fachman (radsej prelozim- odbornik) na ovulaciu, meranie bazalnej teploty a veci s tym suvisiace, skrátka, my co sme merali, sme vedeli uz po siedmom dni od oplodnenia, ze sa nieco nezvykle deje podla teploty a okolo 9-10 dna od oplodnenia, sme uz mali pomerne istotu....Ak si si nemerala, a nie si tehotna, nebolo by na zahodenie zacat merat, dovies sa o sebe uzasne veci. Teraz ti nezostava nic, len obden, alebo kazdy den robit tehotensky test-- vyber si mamatest alebo gravitest. Ak od ovulacie na 9-11 den nebude na mamateste ani duch, tak sa sance na tehotenstvo znizuju... ale aj tak si az do menzesu urob este sem tam testik....uz len pre to vzrúšo.... je to ako stieranie zrebu..alebo nic alebo vyhras cca 3 a pol kilový drahokam.

petka811
autor
8. mar 2013

@awalancha3
ja nie som taký typ, že by som si niečo namýšľala, ale pred menštruáciou mávam akurát tak trochu nafúknuté brucho a a stolicu až "nadpravidelnú", niekedy "prehánkovú" a tiež mávam neuveriteľnú chuť na sladké, hlavne čokoládu.
Takéto pocity mám po prvý krát, preto som zmätená....
A keď je reč o tom duchu na tehot. teste, je ho skôr vidno alebo nevidno, alebo len ja ho tam vidím ? 😅

xlucia
8. mar 2013

@soldi alechemilka sa moze byt bez ohladu na ovulaciu, posilnuje maternicu.

dadli
8. mar 2013

@xlucia nie je alchemilka ako alchemilka ☹ alchemilka zltozelena nie je vhodna pre tehotne mam ju tu pred ocami na krabicke je napisane ze sa neodporuca v tehotenstve, teda po ovulacii sa nema pit ak je mozne tehotenstvo. potom existuje este jedna alchemilka,ta neviem ako sa vola a ta sa vraj moze pit v tehotenstve.
@petka811 este pockaj s testovanim, tak do pondelka, ak vydrzis. mne v prvom tehotenstve test ukazal tehu az na nejaky 29DC a to som mala 26dnove cykly.

xlucia
8. mar 2013

@dadli alechemilka je vhodna ja pre tehotne. a specialne mesiac pred porodom pomaha jej pitie k lahsiemu porodu a dobrej regeneracii a posileneniu maternice
takmer vsade je napisene ze nevhodne pre tehotne, ale nie vzdy to plati

soldi
8. mar 2013

@xlucia ano, alchemilkka posilnuje maternicu- jemnymi stahmi. takze ak si ju das po ovulacii, tak tie jemne stahy mozu vypudit vajicko, ktore sa snazi uhniezdit 😉

awalancha3
8. mar 2013

@petka811 ......nooo, duch na teste je taka slaba ciarka, ze hoci ju vidis, tak sem tam ako keby prestavala byt vidiet, ale ked sa zase sustredis, tak ju uvidis......ak je ciarka slaba, ale trvala a vidi ju kazdy, tak to uz nie je duch, ale proste slaba ciarka.....su dievcata, ktore za ducha povazuju vsetko co nevyzera ako paradne kolajnice......mrkni si moj album testovanie- na prvom pruzkovom gravitest je este duch, ale tie pod nim, to su uz ciarky, sice slabe, ale ciarky... na tom prvom chvilu vidids ciarku a chvilami sa straca......Ked najdes ducha, tak to odfot a daj sem, my so @soldi ti kvalifikovane poradime...... 😉 alebo prilozim foto...

awalancha3
8. mar 2013

foto

spisiacka
8. mar 2013

@awalancha3 ahoj velmi to nesuvisi s totu temou ale ak ste tu nejake tak trosku odobrnicky je mozne otehu den po ovulke? teda ak k styku dojde jeden pripadne 2 dni po ovulke. \presne sa neda urcite kedy prebehla len priblizne ale tak myslim ze kazdopadne to bolo den alebo aj 2 po....

awalancha3
8. mar 2013

@spisiacka ..........no, da sa, coby nie, ak si prave mala odolne, velmi zivotaschopne vajicko, pretoze zivotaschopnost a oplodnitelnost vajicka je limitovana.... poreto sa odporuca mat styk pred ovulaciou, lebo spermie vydrzia pockat vo vajcovodoch na vajicko aj 2-3 dni a boli taki borci, ze aj 5 dni (ale to skor vynimocne). 😉

spisiacka
8. mar 2013

@awalancha3 tak nebolo to planovane... teda zmyslela som si az v ten den ze ano.... zmenili sa okolnosti. Tak uvidim ci to vyslo ak nie tak o mesiac mam dalsiu sancu. Dakujem za info

awalancha3
8. mar 2013

@spisiacka ...nech ti to vyjde podla planov.... 😉

petka811
autor
8. mar 2013

@awalancha3 ďakujem za vysvetlenie, album som si už stihla pozrieť predtým 😉 ..... dnes, keď som išla z práce som si kúpila testy, dnes mám 8 DPO, skúsim skúsim tak asi na 10, deň, či tam ten "duch" bude, či nie 🙂 Ak nebude, aj tak budem skúšať do prípadnej ms, veď podľa plánov by mala prísť (resp. neprísť) v stredu 13.3.
Samozrejme, ak sa mi bude zdať "duch", hodím sem foto.
Zatiaľ ďakujem 🙂

petka811
autor
10. mar 2013

@awalancha3 Takže dnes 24. DC, 10. DPO, na teste jedna čiarka 😒 podbruško ma stále pobolieva ako keby som mala dostať MS, bradavky citlivé, uvidíme...
Počítala som toho dosť na webe, že niekedy test neukáže tehotenstvo ani týždeň po vynechaní MS... takže stále tajne dúfam...

awalancha3
10. mar 2013

@petka811 .......ano, kludne mozes byt tehotna, to vobec nie je vylucene, len sance su uz o trosinku mensie

poppy1
10. mar 2013

@petka811 mne sa stalo presne to iste, chodila som na folikulometriu, podla toho k ziadnej ovulacii nedoslo, vajicko nedorastlo do pozadovanej velkosti a " odislo". no mna divne boleli prsia, lekaeka sa mi smiala, ze si " namyslam", no ked som jej volala ze mam pozitivny tehotensky test uz jej do smiechu nebolo. povedala, ze som zazrak prirody hihi. dcerka ma uz cez dva roky 😉

petka811
autor
10. mar 2013

@poppy1 ahoj, ja som chodila na folikulometriu od novembra, folikul nedorástol, čiže nebolo vajíčko, potom som užívala clostyl aby dorástli, a na poslednej folikulometrii mi bolo povedané, že folikuly sú pekné veľké a dostačujúce, tak mi pichli pregnyl, aby došlo k ovulácii. sexík sme mali deň pred, v deň ovulácie aj deň po - mohlo sa podariť.... v čo aj dúfam, len test zatiaľ ukazuje, že nie.... 😒 Uvidíme, či príde MS v stredu (nemusela by ) 😉

petka811
autor
13. mar 2013

Ahojte, dnes 27 DC, dnes mala prísť MS a nič... podbruško stále pobolieva, bradavky stále citlivé, už tretí deň pobolievajú kríže a dlhšie pozorujem biely hustejší výtok bez hrudiek a zápachu. Ráno test iba jedna čiarka 😒 etše počkáme a uvidíme...dúfam, že bude mimi... 😉

petka811
autor
14. mar 2013

@awalancha3 ahoj, chcem sa spýtať, či len ja som blázon, alebo je tam ten povestný "duch"???
Už 2. deň mi mešká MS a príznaky stále tie isté ako som už písala....

awalancha3
14. mar 2013

@petka811 ...nie si blazon, je to duch...... na prvy pohlad nic nevidis, ale ked pozries lepsie, tak sa tam cosi crta, duch to je...... pasik si odloz a testuj kazdy den, alebo kazdy druhy den, pasiky si vysus a davaj pod seba, uvidis ci ciarka silnie alebo slabne, alebo co sa deje...... ked budes mat tak cca 4 pasiky a ciarka bude silniet, tak treba ist na krv, aby si mala istotu.. ale lekari strasne neradi vidia zenu pred 10 tyzdnom tehotenstva- dovtedy sa nebrani ani potratom, ani nicomu, lebo toi je priroda..... preto az v 10 tt sa napriklad vypisuje tehu knizka.....Aky test to je?

petka811
autor
14. mar 2013

@awalancha3 women secret baby je test, keď som kupovala, mamatest nemali....som teda zvedavá, čo ukáže zajtra ráno, nevydržím dva dni....a som rada, že nie som blázon 😉 čiže je tu nádej

aknedz
14. mar 2013

@petka811 ahoj, nahodou som sem zabludila a pozeram, ze ti radili alchemilku....v ziadnom pripade! ako vidim, mas zrejme ducha na teste, takze v prvom trimestri alchemilku nie. Ale potom, ak to vyslo 😉 co teda prajem 😉 , tak potom mozes od 36tyzdna tehotenstva pit 2x denne na posilnenie maternice, ja verim, ze aj vdaka tomu (okrem inych dalsich opatreni) som mala uzasny porod.....ale to je este daleko, zatial teda zelam, nech to vyslo a nech je vsetko v poriadku 😉

petka811
autor
14. mar 2013

@aknedz ahoj, tú alchemilku som nepila, nechala som to tak....viacerí mi vraveli, že nemám piť
A ďakujem, aj ja dúfam... 😉

awalancha3
14. mar 2013

@petka811 ..ajajaj, woman secret 😒 ..... ten som si robila 10 dpo, dokonca dva...lebo BT naznacovala ze som konecne tehotna, ale oba woman secret boli cisto biele....v robote okolo 11.00 som nevydrzala a isla do najblizsej lekarne kupit ine testy a na Graviteste sa mi ukazal jasny, pekny duch, skoro az ciarka... takze urcite popozeraj aj po mamateste.....na Woman secret je to slusne.... zajtra urcite testni a daj foto, som velmi zvedava

petka811
autor
14. mar 2013

@awalancha3 ok 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre