Dá sa bazálnou teplotou zistiť tehotenstvo?

enigma7
19. dec 2012

ahojte. zaujmalo by ma ci bazalnou teplotou sa da zistit tehotenstvo? troska mi vysvetlite bazalnu teplotu... dakujem

radddus
19. dec 2012

@enigma7 jasné, dá sa... ale musíš vedieť ako si ju merať a dodržiavať to (vždy v rovnakú hodinu, ešte v posteli, nepiť pred tým aspoň 3 hodiny) ak si ju meriaš celý cyklus, tak vďaka nej vieš potvrdiť tehotenstvo - 21 dní zvýšená bazálna teplota = tehotenstvo.

enigma7
autor
19. dec 2012

radddus ak mam 8dni pred ms 37,5 znamena to nieco?,8

sharmana
19. dec 2012

@enigma7 pred ovuláciou býva bazálna teplota nižšia, tesne pred ovu by mala teplota padnúť na svoje "dno" a potom vyskočiť hore(to svedčí o úspešne prebehnutej ovulácii)... ak teplota pred očakávanou ms z týchto vyšších teplôt neklesne, ale dokonca pretrvá, tak je pravdepodobnosť tehotenstva... aká je to teplota, to je u každej ženy iné.... u mna (ked som ju merala pred prvým tehu) vyskočila po ovu teplota na 37,2 a podobne, potom už neklesla... tak som si kúpila tehu test v 1. den očakávanej ms a potvrdilo sa mi tehu...
aby si zistila ako je to u teba z bt, tak si urob trebárs na A4 graf, tam si zapisuj každé ráno teplotu... zásada je mat teplomer pri posteli a hned ako vstaneš si merať teplotu, nesmieš najskôr ísť na wc, či behať po byte, lebo vtedy to môže teplotu ovplyvniť... meria sa samozrejme v pošve.. a okrem iného treba merať každý den v cce rovnakom čase, plus mínus pol hodka... takže ak ti na tom záleží, tak aj budík treba 😉

sharmana
19. dec 2012

@enigma7 ak ti táto teplota vydrží až do očakávanej ms, tak si môžeš kúpiť tehu test 😉 teplota totiž pokial nie si tehotná klesne práve dva tri dni pred očakávanou ms....

radddus
19. dec 2012

@enigma7 no može to znamenať, že si prechladnutá;) alebo že prebehla ovulka (ale to musíš vedieť akú si mala teplotu na začiatku cyklu) ale o tehotenstve to 8 dní pred MS nehovorí nič.
@sharmana ja napr. meriam v ústach pod jazykom (s tým, že vždy tak pol minúty nechám nahriať teplomer a až potom ho v ústach zapnem)

enigma7
autor
19. dec 2012

domin85 bez teba by som to nevedela ale dik googlila som pol hodku a nenasla som nic! dik za pochopenie

enigma7
autor
19. dec 2012

@sharmana
dakujem za info... mam 8dni do ms som nervozna ako pes a 3dni dozadu ma bolelo strasne podbrusko a krize trvalo to 2dni... ovu som mala 11dni dozadu cca... mala som ciry hnis ako surove bielko z vajicka na druhy den sex. budem si merat kazde rano do ms uvidime

sharmana
19. dec 2012

@radddus ja som tiež skúsila jeden mesiac v ústach, ale presnejšie to bolo tam dole... aj som tak odhadla ovu a otehotnela... z úst mi šli stále velmi nízke teploty... tak som tiež tu na MK od niekoho vyčítala, že je lepšie tam dole merať, sú aj zretelnejšie výkyvy pred príchodom a po príchode ovu..

sharmana
19. dec 2012

@enigma7 napíš mi kedy si mala poslednu ms, môžeš aj do ip ak chceš.. a aký mávaš zhruba cyklus, 28, 30 či inak dňový... hnisom si myslela asi hlien... vieš čo, s hlienom je to velmi mylné, niektoré ženy ho skoro ani nemajú, iné majú taký už pár dní pred ovu a nie v den ovu, dokonca som aj niekde čítala, že práve v den ovu už taký hlien ani nie je...

sharmana
19. dec 2012

@enigma7 ja ked som otehotnela, tak som mala 28 dnové cykly, na 16 ty den cca ovulku a vtedy som cítila hrozné pichanie v oboch vaječníkoch, ale hrozné... a o 12 dní som už mala na teste 2 čiarky... takže je možné, že aj si tehu, ale nemusíš... a podla mna ovu si nemala 11 dni dozadu, to mi nevychádza, ale to bolo asi pred tými 3 dnami, to by vychádzalo, ved teraz máš ešte len 8 dní do ms, keby to bolo 8 plus 11, to by znamenalo, že s mala ovu na nejaký 9., či 10. den...

enigma7
autor
19. dec 2012

@sharmana
datum poslednej ms bol 26.11 nemam pravidelnu ms stale sj mi posuva dostavam ju skor 1,2dni. vecer som spozorovala ten vytok alebo hnis ci co to je? priesvytny natahovaci ako bielko surove z vajicka na druhy den som mala sex pocas sexu som citila ze mi uniklo velke mnozstvo vytoku bieleho bolo ho vela a nemala som chraneny sex a dokomca s dlhou predohrou a prerusovany... ako som pisala mala som 2dni bolesti podbruska a krizou ako keby som mala dostat ms. prsia ma zatial nebolia cl mi je cudne... vcera s citil ze ma pali mocovy mechur iba mechur od vcera.pijem zihlavovy a urlg. caj a je to uz dobre ale bolest mechura prisla az po 2dnoch prebolenych podbruska a krizou

enigma7
autor
19. dec 2012

@sharmana a ten vytok.co znamenal ten ako bielko suroveho vajicka? mavam to kazdy mesiac a myslela som ze ovu... tak uz som stratena uplne :o)

enigma7
autor
19. dec 2012

@sharmana a ak to bola teraz ovu co ma to tak bolelo tak som to zazila prvy krat :o)

sharmana
19. dec 2012

Ak mávaš cykly 28 dnové, tak podla mna si mala ovu cca 14 az 16 decembra, takže ako som predpokladala 🙂 dnes je 19, takže pred 3 dnami si asi mala ovu... mali ste v tomto období sex? ak áno, tak možno už vopred gratulujem... na bielok kašli, fakt ani u mna to vôbec ale vôbec nehralo rolu, ja som mávala tahavý už pár dní pred ovu... ale čo sa mne stalo bolo to, že so mala 5 dní (už pred ms ktorá viac neprišla) velmi hustý biely akoby výtok, vraj sa mi tvorila zádka mi vtedy niekto napísal.... a taký som ešte nikdy nemala ...

sharmana
19. dec 2012

@enigma7 zle som to napísala, 10. až 14 teho decembra... neviem rátať 😀 ale to je pri ideálnych podmienkach, keby s merala BT, tak by si presne vedela, kedy si mala ovulku... ale môže to vyjsť, ak ste vtedy mali sex... ale ak píšeš aj o bolestiach mechúra, tak to môže byť aj prechladnutie, aj vtedy bolia vaječníky a kríže..

enigma7
autor
19. dec 2012

@sharmana praveze ja nepocitujem bolest vajecnikou ale vobec len podbrusko ma bolelo a mala som pocit ze dovecera m krami :o) teraz som.v jednej teme citala ze jednej babe povedal gynda ze ked je 3dni zvysena ide obtehotenstvo budem cakat :o)

enigma7
autor
19. dec 2012

@sharmana moja sex som mala.pred tyzdnom vyse ked som mala ten vytok vlastne den po nom :o) tak asi mi robi sarapatu mechurik :o)

sharmana
19. dec 2012

@enigma7 ak je zvýšená tri dni, ale tým asi myslela, že ked už máš mat termín ms, a tá neprišla a teplota je stále vysoká... vtedy áno... ved už týžden počkaj a možno máš pre tm darček na Vianoce 😉 ja dúfam že budúci rok začnem tiež merat bt 😅

enigma7
autor
19. dec 2012

@sharmana dohvie ako by sa stary zatvaril :o) a dnes som strasne nervozna len nadavam ja neviem co sa semnu robi ale kedby to bolo tehotenstvo tak odpadnem :o)

sharmana
19. dec 2012

@enigma7 pozri, ide o to, aké dlhé mávaš cykly a tak zistíš približne den ovu, otehotniet môžeš aj ked máte sex dva dni pred ovu, alebo den po ovu

takže 26.11. posledna ms, cca 10 az 14.12. ovu, sex cca pred 7 či 8 dnami (cca 10. až 12. 12), pred 3 dnami bolesti v podbrušku.... tak som zvedavá 😉

enigma7
autor
19. dec 2012

noooool sak.ja.ti.dam.vediet ci dosla.mrcha :o)

sharmana
19. dec 2012

@enigma7 jasné, daj som zvedavá... ozaj, ty už máš detičky?

usacek79
19. dec 2012

@enigma7 cokolvek ti tu napiseme, neber to uplne vazne... Je to velmi, velmi individualne - aj cela bazalna teplota je velmi individualna, niektore maju rozpatie polozene nizko, ine vysoko, niektore po dlhych mesiacoch merania a tehotenstvach zistili, ze nejaky ukazovatel mohol byt indikujuci tehu, inym to teplota neukazala...
Ja som bola tehotna styri krat, meriam si bazalku uz dlho a poctivo a teda nikdy som nemohla na zaklade bazalky stanovit, ci som tehu. Sice je pravda, ze mi zvykla stupnut nad 37°C, ale to sa par krat stalo aj pocas netehu, takze velmi mudra som z toho nebola. A tiez nie je pravidlo, ze v tehu ak stupne, uz nemoze klesnut, o 0,1 - 0,3 moze pokojne... Nemala by len klesnut na predovulacne hodnoty - to je uz znak bliziacej sa ms. ALe opat - v mojom pripade zvacsa klesa az druhy den ms, takze zase nic presne...
Pravda je jedina ta, co napisala raddus v prvom komente - ak ti vydrzi stupnuta viac, ako cca 18 dni (avsak opat podla toho, aky dlhy a pravidelny cyklus mas..), tak je mozne, ze si tehotna. No vtedy to uz daaavno zistis vdaka tehu testu, takze bazalka ti je uz opat akurat tak na nic.. 🙂
a tiez nie je pravda, ze ak je tri dni zvysena, znamena to tehu... zvysena je predsa vzdy po ovulacii az do menstruacie - niekedy moze holt vyskocit aj vysoko a nemusi to nic znamenat, ale aj moze. tak si vyber 😉

enigma7
autor
19. dec 2012

@sharmana ano syna Adrianko 2,6roka :o)

sharmana
19. dec 2012

@enigma7 no tak do páriku 🙂 mne by sa zas hodil synček, ja mám 2,6 dcérku 😉

enigma7
autor
19. dec 2012

@usacek79 dakujem :o) dnes je ista uz len jedn vec a to menzes (mrcha) :o)

enigma7
autor
19. dec 2012

@sharmana mne zienka :o) a hlavne aby mala uz nieco aj po maminke :o)

usacek79
19. dec 2012

@enigma7 akoze je este jedno velmi jednoduche riesenie - ak si 11 dni od ovulacie, tak si v piatok rano urob test (citlivost 10), mal by ti uz dat jasnu odpoved 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre