Dá sa otehotnieť aj pri prvom nechránenom pohlavnom styku?

pikuli
27. nov 2020

Ahojte.. prvý krát som mala nechránený pohlavný styk so svojým partnerom.. A otázka je že či aj vtedy môžem otehotnieť? Trošku sa bojím..

anjelicek26
27. nov 2020

Och boze daj mi silu. Kedy inokedy ako pri nechranenom styku zeny otehotnievaju? Ak sa bojis - chod si po tabletku po a modli sa...

marseillefan
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivca88
27. nov 2020

To akoze keď bol prvý, tak si si myslela že tam je výnimka, áno ?🤷😁
Fíha ..

pikuli
autor
27. nov 2020

Veľa ľudí o Tom rozpráva že viackrát mali nechránený a tá baba otehotneli iba o pár mesiacov..

pikuli
autor
27. nov 2020

A hneď potom som išla sa vycikať..a umyť sa.

janka_266
27. nov 2020

@pikuli hej, rozprávajú, aj my sme preto, keď sme chceli bábätko, boli vystresovaní, že to môže toľko trvať, kľudne aj roky, tak reku že skúsime, podarilo sa na prvý krát 😂 preto budeme mat namiesto dievčatka narodeného v lete, chlapca narodeného v zime 😂

anjelicek26
27. nov 2020

@pikuli partner ti striekol spermie priamo do krcku maternice a tie uz plavaju hore vajcovodom, tam ti ziadne cikanie a umyvanie nepomoze. To, ze jedna neotehotnie, druha moze, tiez mame deti na prvy pokus spravene. Co je toto za teorie, ze niektore par mesiacov neotehotneju.

pikuli
autor
27. nov 2020

@janka_266 a keď niekto má gynekologické problémy tak ten sa ťažko otehotnie?

janedoe
27. nov 2020

@pikuli je to individualne, lazda sme ina ....my ked sme sa snazili o deti, tak sme mali dokopy hadam "milion" nechranenych stykov, prve nam trvalo 3 roky, druhe rok a pol a tretie 6 mesiacov.... ale moj bracho aj svagor to dali na prvu supu 😁 Az boli sklamani, ze konecne mohli a uz nemozu. Takze naozaj velmi individualne, co plati u inych, nemusi u teba 😊

anjelicek26
27. nov 2020

Aj tu na koniku boli za tie roky dost pripadov na pousmiatie, ked praskol kondom, mimo ovulacie, tabletka po a to dieta uz par rokov robi rodicom radost... ked to ma byt, tak to bude.

pikuli
autor
27. nov 2020

@janedoe aj ty si mala gynekologické problémy?
Mne vlastne jeden vajíčok nevydno ..
A pritom mám nepravidelný menzes.. a niekedy mesiac nemám.. viackrát mám také špinenie.. možno kôli zápal močových ciest.

ivca88
27. nov 2020

@pikuli kedysi sa rozprávalo, že keď má žena zavreté oči, tak neotehotnie pri tom a ľudia mali 12 deti ..
Veď máš internet, zapni Google a nastuduj si to, čo si flakala v škole ...🤦
Rodičia ti isto prizvukovali že sa máš učiť, a neucila si sa.. Dobrú radu si k srdcu nevezmes, ale blbu "radu" o sexe, to je ako svätým písmom napísané...
Hlavne ak nechcete mať dieťa, choď si kúpiť tabletku po ( tusim do 72hodn od styku, ale čím skôr ju uzijes, tým je šanca že zaberie).
A nabudúce majte prezervatív alebo v rámci riešenia gynekologických problémov si pozrieš aj antikoncepciu

asia83
27. nov 2020

@pikuli Je to pohlavný styk? Je. Je jedno či je prvý alebo tretí či posledný. Otehotnieť sa dá proste pri pohlavnom styku, prvom, druhom, treťom... Prečo by sa nemalo dať otehotnieť pri prvom styku? Rozum treba používať, nie strach.

pikuli
autor
27. nov 2020

@ivca88 áno o Tom viem.. lenže ja nemôžem teraz brať lebo beriem prírodné lieky na močáky.

nela6
27. nov 2020

@pikuli kamoska mala kramy raz za 3m,nejake neviem ake prostredie, ze tazko cez to idu spermie, dalsia jeden vajcovod nikde a deti maju 2 a 3...takze asi tak k tym problemom

petamich
27. nov 2020

@pikuli ani vycikat ani umyt sa nepomoze a ano moze, na 1. a 14. a 76. nechraneny styk fakt vynimka nie je 🥴

pikuli
autor
27. nov 2020

V škole nás učili že po menštruácii 14-16 deň som najpohodlnejšie.. vtedy môžem otehotnieť.. takže ja mám skúsenosti zo školy.. a hej chodila som do školy ešte stále chodím..

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia147852
27. nov 2020

Prečo sexujes keď ani nevieš biológiu? Mám polycysticke vaječníky a otehotnela som hneď. Takze áno, mozes otehotnieť aj pri prvom styku a aj s gynek problémami. 🤦🏽‍♀️

leeo
27. nov 2020

@anjelicek26 tabletka po modlitba nie je zrovna stastna kombinacia.

cookie29
27. nov 2020

@pikuli no tak si to over v praxi....

ivca88
27. nov 2020

@pikuli rybka moja
1.nenapisala si , v aky deň cyklu sa to malo odohrat.
2. Spermie v ženskom tele dokážu prežiť 3-5 dní.
To tieto dni výrazne predlžuje
3. Plodné dni ktoré si sa dočítala sú pravdepodobne pri 28dnovom cykle.
Keď máš zápal, alebo iné gyn.problemy, tak sa ovulácia mohla omeskat alebo naopak mohla byť aj skôr.
Aj pri antibiotikách a chorobe zvykne cyklus haprovat.
4. XY žien ti bude sväto svate tvrdiť že na 100% otehotneli napríklad aj pred/počas/po periode. Dokonca sama taký prípad poznám, že žena mala styk len v ten den, keďze muz je kamionista a kvôli korone nebol predtým ani potom doma.

Takže koniec koncov, choď si po tu tabletku a nabudúce sa chráňte. Každý styk bez formy ochrany je s rizikom, že ostaneš tehotná.
Riziko tam je, ak keď sa chránite - avšak výrazne nižšie.
Tak to neriskujte, aspoň kým nemáte možnosti sa o to dieťa postarat

mpg
27. nov 2020

@pikuli To nie je všetko, v tie dni otehotnie najľahšie. A pri nepravidelnej menštruácii by sa ani nato nemohol spoliehať, lebo tam je to inak. Treba si to naštudovať podrobnejšie, je to tak ako píše viestta.

leeo
27. nov 2020

@pikuli gynekologicke problemy neznamenaju tazsie otehotnenie, ver mi 🙂

sense
27. nov 2020

Áno dá sa.... Prečo si myslíš je toľko deti z one night stand? Pretože nikto nemyslel na následky a užíval si.... Niekomu sa zadri hneď niekomu vôbec... A takých co im lekár povedal ze to bude ťažké alebo ze šanca je minimálna je tu tiež vela

janedoe
27. nov 2020

@pikuli my sme boli uplne OK

janedoe
27. nov 2020

@anjelicek26 veru... aj my mame suseda splodeneho "ved cez menzes mozme, vtedy niet sance". Zenske telo je nevyspytatelne 😊

asia83
27. nov 2020

@pikuli To nám je jasné, že ešte stále chodíš do školy...inak by si sa to nepýtala...treba sa venovať učeniu, nechápem kde sa ponáhľaš.

jaskolka
27. nov 2020

Jednoduchá odpoveď... Po hocijakom nechránenom styku môžeš otehotniet, aj keď máš gynekologicke problémy, skrátka keď sex, a ešte neplánujes dieťa, tak len s dobrou ochranou. A čo sa, týka toho, že 14-16 deň je najlpodnejsi, čo ste sa učili v škole, to platit môže, ale musíš mat absolútne pravidelný 28 denný cyklus. A aj tam to nie vždy platí. Ovuláciu môžeš mať kedykoľvek, čiže ani na to sa nespoliehajte

pikuli
autor
27. nov 2020

@asia83 hej.. chodím na gymnázium 4 ročnik čakajú ma maturity.. no a ..aj vy ste boli mladé.. a u nás v rodine nikto nerozprával o pohlavných veciach.. ani v škole až tak.... preto som sa aj bála toho.. a aj s gynekológom som rozprávala o Tom.. o také veci..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre